PDA

View Full Version : GB > MB



YourLoveIsMyDrug
02-27-2011, 15:50
Направих клип и ми излезе 5.55 GB и искам да го направя 100 MB за качване във вбокс :-D
Ако някой знае хубава програма за намаляне на размера да даде линк плс. Мноогоо ще съм благорарнаа!! :-)

doomkillerr
02-27-2011, 16:03
Използвай програмата "Format Factory" :)

SlowDownBaby
02-27-2011, 20:35
Не знам за програма,но не мислиш ли,че ако смалиш клип от 5 GB до 100 MB няма да се вижда нищо. :-o

nniicckkoo
02-27-2011, 20:43
Fox Video Converter

doomkillerr
02-27-2011, 21:45
Не знам за програма,но не мислиш ли,че ако смалиш клип от 5 GB до 100 MB няма да се вижда нищо. :-o

Ами да ти кажа зависи! Ако тези 5GB видео файл са RAW формат, тоест без да е бил приложен никакъв видео кодек и съответно компресиран, няма да се изненадам от 5 GB файла да стане 90MB, но пак повтарям зависи си от самия оригинален файл и неговата първоначална компресия! Ще дам и пример - програмата Fraps, която се използва за заснемане (прихващане) на видео игри и тяхното записване не прилага никакъв кодек върху изходящия видео файл, предполагам за да не се товари допълнително процесора, който пък е зает със самата игра и записването на видеото. При тази програма примерно 5-10 минути видео излиза от порядъка на 2-3GB дисково пространство и след прилагане на някой видео кодек и конвертиране на RAW материала да речем във AVI формат с приложен DivX кодек, изходящия файл се смалява МНОГО и е възможно да заема в крайна сметка едни 30-40 MB дисково пространство. Пак повтарям зависи от много неща, но най-вероятно авторката при самото създаване на клипа, не е приложила видео кодек за да компресира видеото при процеса на рендиране! :)

JDeel
02-28-2011, 00:58
Само между другото, ако на някой му хареса този конвертор... http://www.erightsoft.com/SUPER.html