PDA

View Full Version : Оценките не са всичко,нали?



DestructioN
02-27-2011, 17:24
Здравейте.На 15 съм,знам 4 езика,явявам се на всички Олимпиади по история и се включвам в разни разкопки,които се правят.Обичам да чета и така нататък.Знам къде искам да уча и какво точно да правя.Проблема е че по Математика съм много зле имам 3 и 4,а майка и ми е инженер ,а дядо ми е бил учител по математика.Те ме мислят,че изобщо не уча,защото математиката не ми върви.Освен това,ако имам ниска оценка не ме интересува много,знам че това нищо не значи,и знам ,че ще си я поправя..А те почват веднага да мрънкат.Оценките не са всичко нали:? И това че си зле по един предмет ,не гарантира ,че няма да успееш ? Също така,не мислите ли че оценките почти нищо не значат:? .Еми не знам дали това е правилния раздел или не .. дано да съм го нацелил .. чао.

gabri3lla
02-27-2011, 17:34
Оценките не са всичко,дори понякога не са и обективни.Не се влияй от тях.Вярно е,че все пак дипломата ти зависи от оценките,ама имай самочувствие тогава,когато наистина знеш нещо,а не когато ти напишат поредната шестица за "слушане в час" или "препиши от другарче".

velincety
02-27-2011, 17:34
Според мен оценката е временна!Тя не показва цялостните знания,а тези за момента!Просто оценката е малко мастило,но з ародителите не е така!Щом имаш иска оценака според тях ,,нищо не знаеш" да ама не!Не сме ние виновни че някой даскал е имал тежка пиянска нощ и на сутринта си го изкарва на нас,не сме виновни че има проблеми в семейството и не сме ние виновни че не си харесва професията-защо не я смени като я мрази толкова!! И според мен оценките НИЩО НЕ ПОКАЗВАТ! А колкото до теб-не всички предмети трябва да ни се отдават!Ако вашоте ти направят проблем при следяащата оценка ги попитай ,,А вие по всичко ли бяхте перфектни?" и нека тогава да видиш лицата им ))))

Chacho
02-27-2011, 17:42
Трябва да изграждаш себе си според собствените си идеали, а не чуждите. Твоите цели и интереси са това, което те утвърждава като човек.

fenastz
02-27-2011, 18:09
Майната им на оценките. :) Важно е самочувствието и знанията по това, което ти трябва

djipsito
02-27-2011, 18:19
Абе важното е да не прекаляваш с двойките (от тва, което написа ми се струва, че нямаш...пък и да имаш, ученик без двойка не е ученик ;д)
Някои даскали са печени и ако виждат, че имаш богата обща култура примерно и си говориш с тях за разни неща или ги питаш по някоя тема, го оценяват повече, отколкото ако си назубрил целия учебен материял.

Други даскали пък като не ебът вкъщи, ни ебът на изпитите..

DestructioN
02-27-2011, 18:21
Ми не нямам двойки,но имам ниски оценки по Математика.А доста често учителите ни влизат в лошо настроение и почват да се правят на Кой съм аз..

velincety
02-27-2011, 18:31
Ми не нямам двойки,но имам ниски оценки по Математика.А доста често учителите ни влизат в лошо настроение и почват да се правят на Кой съм аз..



Ето това им е проблема!Аз имам един такъв учител омръзна ми всеки час да ми се натяква ,,Колко съм била елементарна" и че учителят е мноооого по-интилигентен от нас!Един умен човек никога не би се изтъквал!!И не би упреквал учениците най-малко защото имат 5 по музика!! просто не мога да ги разбера ,,По-умни сме от вас" чакай бе много ясно ти си с 40 години по-възрастен от мен как няма да си по-умен!!Просто се опитай да не ги вземаш навътре и и се опитай да възприемеш математиката като нещо забавно :)) ако искаш помоли някой/я мацка/пич от класа който/която е по-добре с математиката да ти помага :))

kukuchev711
02-27-2011, 19:36
Майната им на оценките. :) Важно е самочувствието и знанията по това, което ти трябва
Правилно. ;)
Например: Отличник си по математика, но на някакъв тест си се издънил… Е, всеки прави грешки.
Важното е да вярваш в себе си и да си уверен на 90% от възможностите си. :)

Unendlich
02-28-2011, 12:16
Не са, естествено. Едва ли ще кандидатстваш и с тези предмети след време, така че няма какво да се притесняваш. Опитай се колкото можеш да изкараш хубава оценка по тях, че дипломата е зор работа.. ;>

ecstazy
02-28-2011, 12:35
Не може да си добра по всичко всеки си има своите силни и слаби предмети (ест има някои хора които са трагично тъпи и нищо не им се отдава :lol: ) Оценките не показват всичките ти знания, а знанията ти в този момент, когато са те изпитали или са ти дали тест. Те не са най-важното, но не бива да се подценяват. Ти си казваш еее са една 2ка ше си я поправя кво толкоз. Е да ама като ти се насъберат 5-6-7 двойки не е толкова лесно да се оправят. + това ако седнеш нормално и съсредоточено да учиш по който и да е предмет, ще си изкараш една хубава 4-ка 5-ца или 6-ца ;)

miShle
02-28-2011, 13:34
Като станеш 12ти клас и като ти трябва диплома ще разбереш колко са важни .. Иначе и аз съм била отличничка по всички други предмети , а математиката винаги ме е тровела

mlakniwe2
02-28-2011, 13:56
Важни са знанията! Просто се чудя как някои се кефят на 6-ци, които не са реални, бележкари, но на матурата всичко си проличава-споко-в нащо даскало повечето даскали пишат реални оценки, които съответстват на знанията, но стана един гаф-като изпращахме 12-ти клас имаше много отличници с 6,00 и като минаха матурите на 30 юни като казваха отличниците от 12 клас имаше само 1 отличниик, тоест останалите, които имаха 6 на матурата бяха скъсани и кво излиза диплома 6,00, само дето не ти я дават щото имаш 2 на матурите FAIL :-o

ludiqtzubar96
02-28-2011, 14:23
Да не ти пука,а и като гледам ти се интересуваш от история.Ами по нея 6 и по другите 6,а по математика 4 или 5(е вси пак не трябва да допускаш много двойки)и ще обясниш на роднините си,че те може да се добре по математика,а ти не си.А и математика е мор за почти всички(добре че аз не съм тей :D ).

Shia
02-28-2011, 15:10
Важни са,доколкото си във сферата на образованието,защото като подаваш документи за университета, след някоя друга година,никoй няма да гледа колко си сладкодумен,а как са те оценявали през годините.


А и,колкото и да си умен,и як, и готин,и добър и so on....образованието ти няма как да се получи(по легалния път) ,ако в дипломата ти пише СТРАХОТЕН УЧЕНИК,НО с (2).



Оценките са нищо ,тогава и само тогава,когато са извън даскало.

Chacho
02-28-2011, 16:10
Хайде бе! На по-сериозна работа няма да му искат училищната диплома, а тази от университета. Второ, не е задължително всички оценки от дипломата да играят роля, нито са толкова значими, колкото самите изпити. Аз имам 5-ца на балообразуващия ми предмет, а почти всички колеги са със над 5.50 от даскало. Въпреки това, имам хубава оценка на кандидат-студентския и си влезнах преспокойно. Сега тези, на които им е помогнала дипломата, а не се бяха борили за знания им излиза през носа следването. За работата после да не говорим, защото вече във ВУЗовете почти винаги ти дават само основите и после тепърва трябва да се доразвиваш.

Момчето е на 15 и вече знае 4 езика, и се е отличил по история, докато повечето от връстниците му още не са почнали да мислят, какво ще излезе от тях. Нека се съсредоточи в това, в което е добър и от което се интересува, защото малко хора могат да се похвалят с подобни постижения.

Успех!

ПС: Обърнете на това, че избутва математиката, а не получава двойки!
ПС2: Сега се усетих, че може и да си момиче. Извини ме, ако е така!

BlackEyedPeas
02-28-2011, 17:32
Т'ва е единствения предмет, който ми трови живота! :booooomb: Силната ми страна са езиците, горе-долу съм добра и с всички останали предмети, но математиката ми яко куца. Едвам вързах 3-ка за срока.

alexandraa
02-28-2011, 21:26
на запад няма пълен отличник просто не ти върви по даден предмет и аз съм слаба по математика и не си давам зор но също знам езици и се чувствам добре защото съм се разбрала с майка ми трябва и ти да поговориш със своята майка само така ще се оправят нещата :)

Colouring
03-01-2011, 07:23
Винаги съм казвала,че оценките нямат значение.Важно е какво имаш в главата. :)

iiordanova
03-01-2011, 18:23
Оценките не могат да покажат знанията ти.
Важно е да се насочиш към предмета , който мислиш , че ще ти трябва напред , с който искаш да кандидатстваш и т.н.
Ще ти трябва ли математика ? Или ще ти трябва оценката по математика в дипломата ? На пример аз няма да кандидатствам с математика , няма да уча нещо свързано с математика , следователно се опитвам да наблягам на предметите ,които ще са ми от полза към насоката към , която се стремя. По математика ми трябва само оценката като цифра , по какъв начин ще я изкарам не ме интересува - дали сама , дали някой ще ми реши задачите или по друг начин , няма значение.

mrtn
03-01-2011, 19:51
Разбира се че не.. това са някакви цифри в училище, които горе долу показват знанията на един човек, но не изцяло.
На мен също математиката никак не ми е вървяла, нито пък историята... разбира се не се гордея с това, но съм се насочил към нещо различно от история, така че не ме късае особено, но се постарах да изкарам едни петици, колкото за диплома.
А ти се насочи към това, което искаш, но не зарязвай и другите предмети. Така поне ще разбереш, че си се опитал и знаеш, че това изобщо не е за теб. Родителите с времето сами ще разберът.. още си на 15, всеки родител иска хубави оценки по всичко.
Аз също като бях на 15 баща ми настояваше за високи оценки по математика, ама се усети, че това няма да стане и спря да си иска.

flower757
03-03-2011, 10:52
Успокой се .. обясни на родителите ти , че няма идеални оценки .. пък и математика .. аз не се оплаквам за сега от нея , но най-добрата ми приятелка - горката .. мога да дам и още мн0о0го примери за това, че математиката не се отдава на всички и е педмет , който ако ще и да изядеш учебника с кориците , пак нищо няма да стане !! Математиката почти не се научава , ако поне малко не ти се отдава !! Спокойно!

sToyAncHo
03-03-2011, 21:22
Седни, поговори с някого. Даскала се прави много, ама той е с 30+ години по-голям. Стой си по-нисък от тревата, учи си и така. Наще все ми викат ти не учиш, тъпанар и такива, ама в момента не ме е срам да си снимам бележника, щото имам перфектни оценки, ама за 6 ми казват едно смешно браво, а за 5 ми дигат конско цяла вечер и оня ден за 1 закъснение (имам 1 неизвинено до сега) ми забраниха компа. Горе главата! Когато даскала не е в настроение не ставай по желание, ами бъде невидим ;д ако те вдигне бъди сигурен, че имаш знания и ще му запушиш устата :)

Preska
03-03-2011, 23:00
Остави приятелите да те оценят!!!!!!!!! :D :-D :grin: :) :-) :P :-P