PDA

View Full Version : DirectX 9.0c ????



SlowDownBaby
02-27-2011, 18:31
Значиии..една моя приятелка иска да играе Sims Pets Stories,аз я имам,и нямах тези проблеми които има тя и не знам как да й помогна за това искам да ми помогнете малко.
Та значи инсталираме си играта,всичко както трябва,местим крака и когати се стартира изписва че липсва DirectX 9.0c.....
Изтеглихме го хиляда пъти,преинсталирахме играта пак няколко пъти и нищо. Пак същото.В един коментар пишеше да отидем в Autorun.exe на Properties,след това да изберем compatibility/run this program in compatibility made for и избираме Windows 2000........
и отново нищо пак същия проблем !
Ако някой знае как да пуснем проклетата игра,ще съм много благодарна. :)

xkorem
02-27-2011, 19:17
Провери каква е видео картата.. Може да не поддържа Direct X9..
Аз съм с Directx8 0b и играя игри които искат Direct X9...
Успех..

SlowDownBaby
02-27-2011, 19:32
Ами няма как да проверя защото както казах,компютъра е на приятелка.Но й казах да изтегли този drx ,дано да стане.Мерси много ! :)

JDeel
02-28-2011, 00:07
Всеки Windows има някакъв инсталиран DirectX. Но парадоксално, понякога някои по-стари игри не искат да тръгнат на по-нови компютри, макар че са с по-нова версия на DirectX.
Можеш да провериш версията като стартираш "dxdiag". Ако се чудиш как, то по-добре отиди в C:\Windows\System32 и там намери файл на име dxdiag.exe
Кофтито е, че лесно се инсталира по-нова версия на DirectX, но трудно се връща на по-стара :)