PDA

View Full Version : Към момичетата



kiki1991
02-28-2011, 09:58
Искам да ви питам дали имате косъмчета по гърдите и корема???Защото аз ги имам от много време и е много дразнещо,махам ги с епилатор,но се чудя това нормално ли е..или не?И ме интересува това може ли да повлияе на растежа на гърдите защото съм на 19 години и не съм забелязала от 1-2 години да са ми пораснали,нито пък размера на сутиена ми се е променил???

Red_Hair
02-28-2011, 12:20
върви душко при ендокринолог защото вероятно имаш някъв хормонален дисбаланс и нарушен метаболизъм,стува ми се че проблема е в тироидните хормони и нарушение в половите(при понижени стойности на т3 и т4 и на естрадиолите и завишени тестостерони е възможна появата на мъжки вторични полови белези като окосмяване по места не типични при жените задебеляване на глас забавен растеж на женските вторични белези и т.н.),това е вероятна причина специалист може да ти каже по-точно,но ако не идеш не си епилирай гърдите защото космите загрубяват и ако са били мъхести след отстраняването им ще се заместват постоянно с по-твърди и груби и ще станат като четина на нерез :)

SwEeTMuFFiN
03-01-2011, 13:16
сестра ми има по корема и казва че и на мен може да ми излязат. тя си ги маха с пинсета. а аз имам малко по гърдите. като космите по цялото тяло ама по-дълги ама тънки. нормални е!!! :-D

VaMpiRKaTaaa
03-01-2011, 15:11
Не е нормално.

kalpazanka
03-01-2011, 16:01
При понижени Т3 и Т4 тя щеше да е пухкавелка, да не кажа дебеланка, Red_Hair.
kiki1991, не се помайвай, ами върви на гинеколог!!!

kiki1991
03-02-2011, 07:13
При понижени Т3 и Т4 тя щеше да е пухкавелка, да не кажа дебеланка, Red_Hair.
kiki1991, не се помайвай, ами върви на гинеколог!!!

не трява ли на ендокринолог?и кг са ми добре..само 4е много бързо ги качвам..иначе от какво може са тези косъмчета?

Red_Hair
03-02-2011, 16:06
мдам т3 и т4 са метаболитни хормони,но ираят роля и при вторичните полови белези,приморно хубава и гладка (женка) кожа и още някой подобни

mkio
03-02-2011, 16:58
Човек няма косми единствено по дланите и стъпалата. Няма защо да плашите момичето. Ако космите са мънички и тънички, почти като мъх-няма от какво да се притесняваш! :)

kalpazanka
03-02-2011, 18:20
При понижени Т3 и Т4 тя щеше да е пухкавелка, да не кажа дебеланка, Red_Hair.
kiki1991, не се помайвай, ами върви на гинеколог!!!

не трява ли на ендокринолог?и кг са ми добре..само 4е много бързо ги качвам..иначе от какво може са тези косъмчета?
Ако ендокринологът ти направи ехография на яйчници, не е проблем да се консултираш и с него. Ако това се случи, обади ми се- ще те почерпя.

SwEeTMuFFiN
03-03-2011, 06:31
Човек няма косми единствено по дланите и стъпалата. Няма защо да плашите момичето. Ако космите са мънички и тънички, почти като мъх-няма от какво да се притесняваш! :)

и според мен е така. просто там са малко по-особени! :)

Red_Hair
03-03-2011, 17:31
да нормално е да има бебешки мъж,но щом и е направило впечатление до толкова че да пише тук,явно има нещо,което е необичайно да го имана това място,и сиг за 10ти път казвам,че си казваме мненията тук и това са просто хипотетични твърдения,който изхождат от проблемите от които се оплакват хората :)

titinkaa
03-04-2011, 10:31
Ако са като мъхчета,няма от кво да се притесняваш,и аз имам косъмчета на тея места,и на ендокринолог съм ходила ама нямам никакъв хормонален дисбаланс.