PDA

View Full Version : Да гласуваме или да не гласуваме?



Nam3less3
02-28-2011, 12:05
Отнася се за парламентарните избори.
Вие какво избирате?
Да не гласувате защото няма за кого?
Да не гласувате с цел - ако повечето хора не гласуват, ще стане еди-какво-си(какво ще стане ако почти никой не гласува?).
Да гласувате за еди-коя-си партия, за да не управляват турците(каквото и да означава това).
Да гласувате за по принципа за най-малкото зло(ако изобщо има такова).
Да гласувате за анти-комунистите(ако изобщо има такива).
Да гласувате за партията, която е най-свързана с вас/вашето семейство или защитава вашите интереси.
Да гласувате заради принципите на демокрацията и гражданската активност.
Така че има ли смисъл изобщо да гласуваме и ако да - по какъв принцип и защо?
И има ли значение изобщо кой управлява, като всички партии общо взето са от един отбор/една олигархия(и сини и червени и т.н.), а и не могат много да направят защото насоката на политиката идва от чужбина и сме бедни и зависими?
Последно забелязах, че повечето гласухава за ГЕРБ щото бат бойко щял да ни оправи(както царя omg) или по-точно гласуваха не за герб ами против тройната коалиция...
Аз с гордост заявявам че не гласувах за ГЕРБ - изобщо за никой не гласувах, и не вярвам някой да ми даде причина против това.

dimitar_ak
02-28-2011, 13:03
Последния път когато гласувах с желание беше когато се завърна царя. Сините се бяха провалили, а Симеон се появи от Мадрид като Спасителя. На следващите избори когато се формира синята коалиция вече не гласувах. Бях разочарован и нямаше вече за кого, а наказателен вот за която и да е друга не ми се даваше. В последствие не участвах на нито един избор в който вече имаше ГЕРБ. Нито за кмет, нито после за парламент. Трябва да се появи нещо наистина добро, за да ме вдигне до урните. Не може да ми се пишеш демократ, а в къщи да си къташ още партийната книжка.

GregoryHouse
02-28-2011, 15:51
При негласуване вотовете се разпределят по равно между участниците...така, че дефакто пак се брои вашия глас. При гласуване на по-малко от 50% се правят повторни избори - пари на вятъра, защото ще се повтаря докато не гласуват повече от 50%. На последните гласувах за ГЕРБ и СДС. На следващите пак ще гласувам за ГЕРБ. Алтернатива според мен няма, нито са перфектни нито нищо, но за сега политиката им ми се струва най-правилна.

П.п: Не съм фен на ГЕРБ, спестете си коментарите свързани с това.

VaMpiRKaTaaa
02-28-2011, 17:28
Против комунистите и дпс.

djipsito
03-22-2011, 23:51
Аз пък съм "ЗА" ГЕРБ и наистина вярвам, че Бойко ще оправи нещата. До сега не съм гласувала, нямах години. Ама занапред ще гласувам. Не се дразня от предпочитанията на хората, а от тва, че са нетърпеливи и очакват всичко да се оправи от раз. Не подпомагат с нищо и само плюят и нареждат...

DarkTemplar
03-23-2011, 09:21
По принцип точно интересите би трябвало да са водещи при всеки гласоподавател. Самата дума "партия" значи "част" - защитава интересите на определена част/група/прослойка от граждани. Затова има десни, леви, центристки и т.н. партии. Няма такъв филм като "партия на всички", това е абсолютен оксиморон и само глупаците му се връзват.

Друг е въпросът, че в българския случай нещата са тотално изкривени, чакаме всичко наготово, в крайна сметка осъзнаваме, че тези, които сме подкрепили защитават само собствените си интереси и накрая щем-не щем си повтаряме лафа на Бай Ганьо, че "и едните, и другите са маскари".

Аз лично задължително гласувам на парламентарни избори. С десни убеждения съм.

Greennight
03-23-2011, 11:51
Нямам годините,но иначе бих гласувал.Чувствам се някак си-длъжен.

mecho8888
03-28-2011, 01:08
аз т Герб не съм доволен


ще гласувам за атака

GregoryHouse
03-28-2011, 04:41
Е те нали с атака управляват...Lold

cunt
03-28-2011, 14:18
Бойко ше оправи нещата :grin:
пълен ташак са всичките НЯМА да гласувам най-вероятно!!

mecho8888
03-28-2011, 21:43
Е те нали с атака управляват...Lold


не управлява, а крепи правителството. Иначе идват содомиста, резания и некролога

Unendlich
04-28-2011, 19:42
Значи от Турция идват специално тук, за да гласуват, а ние си седим по къщите и не гласуваме. Може нито една партия да не е стока, но все пак предпочитам да си дам гласа за партия, която не е съставена масово от резняци.

blackking
04-29-2011, 18:39
Която и партия да управлява е все тая.Бойко няма да оправи нещата - поне не с това тъпо правителство.

Lucho
04-30-2011, 11:33
Че няма алтернатива за кого да се гласува, това е факт. Но е важно да се гласува, по една основна причина: ромите и турците в страната ни. Както видяхте по-рано, масово "преселници" от Турция са заявили адресна регистрация за живеене в дадена община в България. Всичко утихна. Идват избори. Половината българи няма да отидат да гласуват, а туристите ще гласуват, за кого - за ДПС естествено. И утре ДПС пак ще управлява. В интерес на истината, правителството на ГЕРБ върши някаква работа, за разлика от двете предходни правителства - жълтото и червеното.

Така че, ако искаме да се развива тази държава - несъмнено трябва да се гласува. Ако ли не - ще управляват партии, чиито избиратели са продали гласът си за 20-30-50 лв. или най-лошото - за две кебапчета и една бира.

Auriss
04-30-2011, 11:49
Аз пък да ти кажа често 'червеното' правителство по ми харесваше. По една единствена причина - Вълчев.
Както и да е - не ми се обяснява

amk933
04-30-2011, 13:01
Тая тема е бистрена и чоплена 100 пъти. Като нямах правото да гласувам, супер много исках да гласувам. Сега като имам правото да гласувам, не съм толкова сигурен дали ще го направя. Ако отида, то ще е за ГЕРБ или, ако съвсем се издънят, за Атака. Другите са абсолютни тъпаци. Като почнеш от БСП, които са крайно нагли, безочливи и крадливи, минеш през ДПС, за които важи същото, после през СДС и ДСБ, които са тия, които крадоха на времето, и стигнеш до някакви съвсем незначителни партийки като ВМРО, БЗНС, Новото Време, Гергъовден и т.н. Е за кого да се гласува? Останаха ГЕРБ или Атака. За РЗС посмъртно няма да пусна глас, защото по-откровен шут и лъжец от Янев няма. За НДСВ - :lol: , мерси.

Иначе трябва да се гласува, защото гласуването е израз на позиция и активна принадлежност към някакво общество. В нашия случай трябва и, за да се намали влиянието на гласовете от Турция. Въпросът е, че трябването не дава отговор на за кого да се гласува. ГЕРБ са ми много симпатични и са по-успешни от всякакви предишни хунти и правителства, което като имаме предвид предисторията, не е чак толкова трудно. Въпросът е, че ме разочароват от време на време. :)

Auriss
04-30-2011, 14:28
^ абе ти да не си откраднал на amk933 акаунта и да се подвизаваш с неговия ник във форума ?

Иначе сериозно - с втора част от 4тото си изречение много ,много ,мнооого ме разочарова. :(

GregoryHouse
04-30-2011, 14:43
И мен ме учуди точно тази част. От всички до момента съм доволен донякъде от ГЕРБ. В частност за моя роден град те са направили най-много. Писна ми от червените буклуци и мутрите тука. Дойдоха ГЕРБ, вече мутри - нема. У панделата. Може ли да ходят на ред да рекетират, бият, палят и какво ли още не. Безнаказано. Може да не са големи риби за България, ама за града е голямо напред. Вече не те е страх, че ще дойде мутрата и ще ти каже или купуваш по 500 хляба от мойте всеки ден или идвам утре с бухалката и ти троша магазина и главата. Или просто ти го пали... Остава да махнат и червения гаден кмет (който от 89 винаги е бил червен!) и ще съм :grin:

Иначе, че положението в страната е зле - зле е. Доколко е вината в ГЕРБ, не желая да съдя от медиини спекулации.

amk933
04-30-2011, 15:17
Ок, ако ГЕРБ се дискредитира напълно и стане като с НДСВ - от 116 места в парламента до 0 - вие за кого ще гласувате?

Защото аз бюлетина за НДСВ, БСП, ДПС И РЗС няма да пусна никога. На СДС/ДСБ всички им знаем сделките а-ла Балкан, така че и за тях няма да гласувам.

Lucho
04-30-2011, 15:47
Аз пък да ти кажа често 'червеното' правителство по ми харесваше. По една единствена причина - Вълчев.
Както и да е - не ми се обяснява

Вълчев (ако говорим за същия - бившия министър на образованието), беше един от многото, които обещаха реформи, а не направиха нищо. И понеже тогавашния МОН се оказа слаб - увеличиха учителските заплати. В резултат образованието не се подобри, а се влоши в пъти, но пък заплатите не падат... това обаче е коментар за друга тема, затова спирам.

СДС (респ. ДСБ) поставиха рекорд в българската история по раздържавяване и съсипване на една страна за отрицателен период от време.

А онези от "№1 СПРИ КОРУПЦИЯТА", доколкото следя новините, смятат да подкрепят Алексей Петров на президентските избори. Коментарът е излишен.

GregoryHouse
04-30-2011, 15:52
С 2 ръце съм за Синята коалиция пред Атака. Относно сделките, няма да ги коментирам, защото аз пред себе си документацията я нямам. А ако се водим по клиповете стил Самолет+Резачка ....това е малко несериозно. Докато в Атака членуват разни изперкали професори (повечето със социал/комунистическо мислене), напълно неадекватни кадри стил Чернев, далавераджий като Сидеров който наблъска цялата си рода в партията, които успя пък за евро депутати пробута... абе...същата работа, само дето я маскира със псевдопатриотозъм.

Scrat
05-03-2011, 18:34
На последните избори подробно се бях запознал с обещанията на синята коалиция, тъй като не ми се гласуваше за Бойко. Накрая какво стана - взеха да се циганят и да поставят някви смешни условия на герб. Няма такива смешници :D:D:D. Повече за тях няма шанс да гласувам - Атака ми се вижда по-добра алтернатива.

mecho8888
05-07-2011, 02:07
Ще гласувате, защото Гоце е мизерник:

Уседналостта отпада за изборите, реши КС

Президентът Георги Първанов също не прие промените в изборния кодекс и наложи вето, но то бе отхвърлено от мнозинството в парламента.

http://news.ibox.bg/material/id_803472064


Аз както знам 1/3 от конституционният съд се назначава от президента и 1/3 от парламента. Падне ли гоце (защото той няма право да е пак президент, но ще пробутват негов човек) пада и гадният антибългарски конституционен съд, който гласува антибългарски идиотизми като горното. Това са много важни избори. Ако президента е от Герб за последен път миризливци прииждащи с автобуси ще имат някакъв глас тук.