PDA

View Full Version : Често уриниране



Gost321
02-28-2011, 23:46
От години имам проблема често уриниране.След много ходене по лекари и каквили не изследвания нямаше никакъв резултат,но си направих цялостно изследване на урината в много добра лаборатория и излязоха следните резултати.В момента се лекувам с антибиотик низорал,предписан от лекар.Ако някой може да препоръча още нещо ще съм много благодарен.Знам,че във форума има и много лекари и затова съм пуснал темата.Предварително благодаря на всички отзовали се по темата :)


УРИНА-ОХИ/URINE ANALYSE
Име на теста (изследване) Резултат Единици Референтни стойности Метод
Урина-ОХИ
Oтн.тегло/Specific gravity 1.020 1.000-1.040
pH 6 4.5-8.0
Белтък урина/Protein следи (-) negative
Глюкоза/Glucose (-)negative (-)negative
Кетони/Ketones (-)negative (-)negative
Билирубин/Billirubin (-)negative (-)negative
Уробилиноген/Urobillinogen N normal
Кръв/Blood следи (-)negative
Левкоцити/Leucocytes (-)negative (-)negative
Нитрити/Nytrites (-)negative (-)negative

УРИНА - СЕДИМЕНТ/SEDIMENT
Име на теста (изследване) Резултат Единици Референтни стойности Метод
Урина-седимент
Левкоцити/Leucocytes 4-5 до 4 на поле
Еритроцити/Erythrocytes 2-3 до 1 на поле
Бактерии/Bacteria единични none
Епителни клетки/Epitelia cells (-)negative до 15 на поле
Други /за урина седимент/ ед.урати.кр.пик.к-на


МИКРОБИОЛОГИЯ
Изолирани микроорганизми:
1. Candida cruseii 10^3
2.

3.

4.

5.

Количествена оценка:
10^3-ОСКЪДНО

микробно число:
10^3

Бактериурия: бакт./ml


Вид материал:
УРИНА
Антибиограма 1 2 3 1 2 3
Diflucan R Fungolon R
Mycomax R Mycosist R
Nizoral S Orungal S
VFend S

Микроскопски препарат:



МИКРОБИОЛОГИЯ
Изолирани микроорганизми:
1. Mycoplasma hominis-(-) negative
2. Ureaplasma urealiticum-(-) negative

3.

4.

5.

Количествена оценка:


микробно число:


Бактериурия: бакт./ml


Вид материал:
УРИНА
Антибиограма 1 2 3 1 2 3

Red_Hair
03-01-2011, 09:24
ами както видях аз и ти сам си видял единственото притеснително нещо е candida-та и вероятно знаеш а и лекарят ти е казал че низоралът е бактерицитен медикамент за лечение при възпалена лигавица в твоя слуай,нямаш наличие на серумни белтъци нито на e.coli и S. saprophyticus според мен всичко е ти е в границите на нормалното нямаш опасни бактерий които да причинят примерно цистит и т.н. може да имаш слаби бъбреци и мехур(т.е. да произвеждат голямо количество урина или мехурът да не може да издържа голямо налягане)зависи колко често ходиш и по колко урина отделяш,но това не е нещо анормално,аз на пример също като пия примерно 5 6 литра(за 2-4 часа) бира и след литър литър и половина започвам да пикая през около 15-20 минути,докато една приятелка е пила с мен 3 литра и не отиде нито веднъж до тоалетна

kalpazanka
03-01-2011, 10:41
Казваш години ходене по лекари и изследвания- какво точно са ти правили?
Дали ти самият не поемаш напитки, увеличаващи диурезата? По колко пъти уринираш? Като количество за 24 часа колко е отделената урина?

Относителното ти тегло е екстра, а и не само то- просто нямаш основание да си мислиш за болести, с изключение на кандидата, но си започнал вече с артилерията по изтребването й. Пий си кетоконазола. Не виждам смисъл от разните билки, Уринали и мечо грозде.

Gost321
03-01-2011, 13:13
Казваш години ходене по лекари и изследвания- какво точно са ти правили?
Дали ти самият не поемаш напитки, увеличаващи диурезата? По колко пъти уринираш? Като количество за 24 часа колко е отделената урина?

Относителното ти тегло е екстра, а и не само то- просто нямаш основание да си мислиш за болести, с изключение на кандидата, но си започнал вече с артилерията по изтребването й. Пий си кетоконазола. Не виждам смисъл от разните билки, Уринали и мечо грозде.
Правили са ми изследвания за:стерилана урина,нормална урина,гледане на ехограф на бъбреци и пикучен мехур,халмидия и май това е.При необходимост мога да постна всички изследвания.Относно уринирането ходя доста често,независимо дали пия течности увеличаващи диорезата или не пия течности въобще.Ходя горе долу през 30 минути.Ако пия какъвто и да е алкохол,включително и бира,ходя през 5 минути.Надявам се,че кандидата е причинител за това и когато си изпия антибиотика ще съм много по добре.

Red_Hair
03-01-2011, 13:55
мнееееее не е от нея си мисля kalpazankata e доста права за болести няма основание да си мислиш също и канидидата не е причина поне така смятам,щом уролози са ти казали че не е в следствие от странични фактори не смятам че имаш причина да се притесняваш а и незнам дали може да се уреди ходенето ти

Gost321
03-01-2011, 14:04
Причината да се притеснявам е,че пикая през 5 минути като някой старец.Не сте го изпитали за да видите какво е

Red_Hair
03-01-2011, 14:36
човек може да е от организма ти,както казах и аз ходя доста често,може би не колкото теб ама си похождам,като съм на лекций едвам устисквам 2 часа,ако съм пил нещо преди това абсурд,като видях темата си направих експеримент за да ти кажа как е при мен,изпих близо два литра в рамките от 1 до 4 сега следобед и пиках 6 пъти за това време,незнам ти по колко пъти ходиш и какви течности приемаш но мога да се насиля да пия вода примерно колкото пиеш ти за да сравним и да прецениш сам и междудругото аз много обичам да пикая,някой път когато много стискам дори чувството е по-добро от правене на секс :D

Gost321
03-01-2011, 14:54
При мен чувството далеч не е приятно.Ще си направя експеримент утре ако ми остане време и ще видя точно колко количество течно сти съм изпил и колко пъти съм ходил до тоалетна :)

kalpazanka
03-01-2011, 15:59
Gost321, много обичаш да преувеличаваш, значи. :D Като каза една камара изследвания, си помислих за проби за способността бъбрекът да концентрира и разрежда урината, графия на турското седло с/без контраст и прочие, а ти ми разправяш за стерилни урини. 8-)
Не ми отговори за количеството 24-часова урина.

Gost321
03-01-2011, 16:35
Казвам много изследвания защото ходих по какви ли не лекари и след като се направиха тези изследвания,те казаха,че това е всичко,което може да се направи.Общо взето всичките гледат стерилна урина,гледат на ехограф и те пускат като ти казва,че нищо ти няма.А относно количеството на 24 часова урина не съм го мерил,но съм търсил белтък в 24 часова урина и резултатът беше отрицателен

Gost321
03-01-2011, 16:49
А иначе за изследванията,които споменаваш,никой не ми е казал да ги правя и не е смятал за нужно,иначе веднага бих ги направил,но те гледат стерилан урина,ехограф на бъбреци и пикучен мехур и казват,че всичко е наред.Очевидно не е така предвид честите позиви и последните изследвания :)