PDA

View Full Version : търся съвет



drebenG
03-01-2011, 13:17
Историята е следната.. с една моя позната имахме своите интимни моменти (във всички аспекти) и нещата вървяха много добре, но нямахме официално връзка. И така един ден си говорихме на тази тема и всъщност тя ми каза че незнае какво иска, думите и бяха следните " не искам да те отрязвам, но това и не значи че ще се получи", а всъщност до колкото знам тя държи на мен според нейните думи. Аз си хлътнах много грубо по нея, но това е проблема че вече няколко седмици сме в нещо като застой, а това ме подлудява, защото несъм от този тип който се влюбва всеки ден и чувството е много силно. Борих се и още се боря за любовта си. Тя е наясно с мойте чувства, но не е наясно със своите. Пирятели ме съветват продължавай, други казват откажи се, но незнам вече какво да правя и аз се обърках. Харесвам я и я обожавам много, но усещам как малко по малко всичко си отива, а не искам да е така. Всъщност след като ми каза горе споменатите думи аз го приех много навътре и страдах като мислех че всичко е свършено, но после стана още по-силно и вместо да се откажа още повече ме дърпа. Тази графа "приятел" в някой случай може да бъде много досадна за съжаление.


п.с. Просто искам да видя няколко различни гледни точки, макар че те немогат да бъдат обстойни имайки предвит че нито мен нито нея познавате, но все пак може някой да сподели предишен опит или просто съвет.. мерси :?

VaMpiRKaTaaa
03-01-2011, 13:35
Дай и малко време да изясни чувствата си.

drebenG
03-01-2011, 13:37
два месеца мисля че не е малко, имам и съмнения че някой й говори против мен. :/

VaMpiRKaTaaa
03-01-2011, 13:40
Не знаех.
Еми мисля,че не иска гадже в момента.
Или пък не те харесва като мъж.

drebenG
03-01-2011, 13:45
Ако не ме харесва като мъж е силно вероятно нещата които ми е наговорила да са лъжа за това как съм изключително мил и добър с нея.. неща от този тип.

VaMpiRKaTaaa
03-01-2011, 13:56
Ако не ме харесва като мъж е силно вероятно нещата които ми е наговорила да са лъжа за това как съм изключително мил и добър с нея.. неща от този тип.
Възприемате като приятел.
Поизчакай още.
Ако искаше а сте гаджета,до сега да сте станали.

storex
03-01-2011, 14:11
Приятелю, не знам дали с нашите мнения тук ще можем да ти помогнем, защото всеки ще ти каже нещо различно и накрая дано не се объркаш :)))
Аз лично на твое място бих се дистанцирал и бих спрял да й се обаждам, за да видя каква ще е ответната реакция и така може би ще видя дали ще ме оцени, като ме "загуби" или не :)) УСпех!

BlueFace
03-01-2011, 14:18
Щом 2 месеца не ти дава отговор, значи няма да се получи... :?

jghgh
03-01-2011, 14:21
Знаеш ли какво, отдръпни се. Ако толкова те иска, сама ще си дойде при теб. Това е начин да я провериш. Можеш да й кажеш последно, че имаш намерения към нея и после се отдръпни. Напълно. Без да й звъниш, да я проверяваш, да й се обясняваш в любов и такива. Просто й дай игнор. Ако за това време прекъснете комуникация или не дойде при теб с желание за връзка, отпиши я.

Друго нещо ми направи впечатление - според нейните думи тя била държала на теб, ама иначе те реже. Момичетата говорят/говорим какво ли не. Това е нещо като утешение. Освен това може би държи на теб като приятел, не нещо повече.

И още нещо - в днешно време хората са все по-малко директни и все повече шикалкавят, вместо да си казват направо. Според мен тя деликатно те е отрязала уж да не те заболи - хем те харесва, хем нямало да се получи. Сега ще ти кажа една тайна. Жена шикалкави ли ти, обикновено има предвид 'не'. Не се връзвай на оправдания - ама аз не мога, ама трябва ми време, не съм наясно кво чувствам, бла-бла. Всичко това е начин за деликатно рязане и знак, че момичето няма чувства. Обикновено тия неща са придружено с нещо мило ('Ти си толкова мил..'), но това не променя негативния им смисъл.
Така е в любовта - всичко или нищо. Черно или бяло. Няма сиво. Няма половинчати истории.
Влюбеният човек е наясно с чувствата си. Не се колебае, не се суети излишно и не се оправдава. Всичко останало са лигавщини и/или липса на смелост да се каже истината в очите

drebenG
03-01-2011, 14:33
Благодаря, до тук ми стана ясно че разумът ще се окаже прав от колкото сърцето, защото отдавна си го мисля че няма да се получи, но всеки път щом я видя като че ли всичко се променя. Можеби трябва да спра да се виждам с нея, но това ще е трудно, защото работим в една свера и се засичаме често извън уговорените срещи. И между другото направих подобен тест с отдръпването, спрях да й звъня като на втория ден след като последно се чухме ми се обади. Явно както казахте държи на мен като на приятел. Тъжна история за несподелена любов. :cry: