PDA

View Full Version : Нормално ли е.



kiberrboy
03-01-2011, 16:37
Искам да попитам нормално ли е след тренировка няколко мин. да ми се вие леко свят?

awerw
03-01-2011, 17:05
И на мен ми се случи един път през втората половина от тренировката, но мина сигурно е от преумора.

DownloadVirus
03-01-2011, 17:11
Кажи упражнението при което става това..

Зависи..Не винаги е нормално.

kiberrboy
03-01-2011, 17:18
След като свърша с всички упражнения и седна на компютъра , и тогава осещам леко да ми се вие свят но след няколко мин. минава.

kiberrboy
03-01-2011, 17:19
След като свърша с всички упражнения и седна на компютъра , и тогава осещам леко да ми се вие свят но след няколко мин. минава.


П.п: Това почна да ми става като почнах да правя клекове с 20кг тежест(2x10)

DownloadVirus
03-01-2011, 17:19
Виенето на свят смятам,че може да е от кръвните телца,тоест от липсата им,ама не съм 100% сигурен :)

kiberrboy
03-01-2011, 17:21
Виенето на свят смятам,че може да е от кръвните телца,тоест от липсата им,ама не съм 100% сигурен :)


А това на какво се дължи. Тази липса на кръвни телца.

fatrat
03-01-2011, 17:26
дължи се на неправилна техника комбинирано с много килограми!

DownloadVirus
03-01-2011, 17:26
Еми на гени

kiberrboy
03-01-2011, 17:29
Мисля че това се получава поради факта че клековете ги почнах от вчера а ги правя с 20кг. Преди тренировка съм гладен. А между другото аз съм 175 и 55кг.

kiberrboy
03-01-2011, 17:31
Забравих да спомена че цял ден съм на компютъра.

DownloadVirus
03-01-2011, 17:34
Забравих да спомена че цял ден съм на компютъра.

Сам си го казваш.

Ето ти причината :o

kiberrboy
03-01-2011, 17:37
Значи не е сериозно. Да ограничя компа и тва е. :]

DownloadVirus
03-01-2011, 17:38
Еми да.
Това е,ама не е толкоз лесно :D

kosti4ka
03-01-2011, 19:27
Може да се получи при претоварване на сърцето и липса на кислород.Ако си направил тренировката си прекалено натоварваща за кратко време е възможно да се получи причерняване и световъртеж.Не го казвам като някой разбирач ами просто като мое лично усещане

firstdiesel
03-01-2011, 20:45
Може да се получи при претоварване на сърцето и липса на кислород.Ако си направил тренировката си прекалено натоварваща за кратко време е възможно да се получи причерняване и световъртеж.Не го казвам като някой разбирач ами просто като мое лично усещане

напълно подкрепям!

същото го усещам след мъртва тяга и клековете.
Лапай шоколад преди и по време на тренировка и ша си бетон ;)

Naik1
03-01-2011, 22:17
Ако след тренировка ми се вие свят и гледам като надрусан, значи че съм си направил тренировката такава, каквато трябва да е :)))) Но щом ти главно стоиш на компа и не се натоварваш извън залата, значи че трябва да се натоварваш малко по малко ;)

DownloadVirus
03-02-2011, 12:19
Може да се получи при претоварване на сърцето и липса на кислород.Ако си направил тренировката си прекалено натоварваща за кратко време е възможно да се получи причерняване и световъртеж.Не го казвам като някой разбирач ами просто като мое лично усещане

напълно подкрепям!

същото го усещам след мъртва тяга и клековете.
Лапай шоколад преди и по време на тренировка и ша си бетон ;)

Да бе! Идеално пасва шоколада по време или след тренировка xahxahxhahxah

fatrat
03-02-2011, 14:45
точно шоколад се яде преди тренировка/след ! Ако имате поне някво знание относно процесите ще разберете що пича го препоръчва!

DownloadVirus
03-02-2011, 14:50
точно шоколад се яде преди тренировка/след ! Ако имате поне някво знание относно процесите ще разберете що пича го препоръчва!

Добре де,обясни тогава ти.

Едва се препоръчва шоколад във всекидневен режим..С 90-95 % шекер доста трудно.

fatrat
03-02-2011, 15:22
хаха ти да не се сети за млечен шоколад :grin: :lol:
в България трудно можеш да намериш шоколад , особено натурален! Има един който препоръчвам силно- линдор 85%.
+това в този шоколад има доста въглехидрати което е добро при качване на маса, а и преди тренировка трябват малко въглехидрати!
3-то аз за ускоряване на пулса освен сладко, 50-100гр алкохол и някой други в-ва незнам!

DownloadVirus
03-02-2011, 17:32
Въпроса е какви са въглехидратите,не само да ги взимаш.Въглехидрати и от един дюнер ще взема..И значи ще качи супер яка маса :D

Не си обяснявам това нещо с шоколад във всекидневен хранителен режим..Айде 2-3 пъти в месеца ама ся :?

fatrat
03-02-2011, 17:34
оф мисли си квото искаш!

DownloadVirus
03-02-2011, 18:03
Еми обясни де.

Chacho
03-02-2011, 22:57
Шоколадът е за кръвно в случая.

Преди тренировка бързи въглехидрати се приемат за да имаш енергия повреме на тренировката. Има алтернативи и няма да коментирам, кой е правилният избор. Всеки го прави според целите, режимите и убежденията си.

За прием на бързи въглехидрати след тренировка ми пратиха интересна статия от сайта на един натурален бодибилдър. Пише в нея, че след голямото количество енергия, което си изразходил, освен че трябва да заредиш тялото с градивен материал (протеини), нужната енергия да ги преработи също трябва да се осигури. Иначе казано, в храненето след тренировката трябва да се балансират белтъчините и бързите въглехидрати. Това е, ако се цели покачване на ММ.

fatrat
03-03-2011, 10:24
Шоколадът е за кръвно в случая.

Преди тренировка бързи въглехидрати се приемат за да имаш енергия повреме на тренировката. Има алтернативи и няма да коментирам, кой е правилният избор. Всеки го прави според целите, режимите и убежденията си.

За прием на бързи въглехидрати след тренировка ми пратиха интересна статия от сайта на един натурален бодибилдър. Пише в нея, че след голямото количество енергия, което си изразходил, освен че трябва да заредиш тялото с градивен материал (протеини), нужната енергия да ги преработи също трябва да се осигури. Иначе казано, в храненето след тренировката трябва да се балансират белтъчините и бързите въглехидрати. Това е, ако се цели покачване на ММ.
ПРавилно,само че с тая разлика ,че въглехидрати след тренировка се приемат дори когато сваляш, иначе гориш мускул :– )

firstdiesel
03-03-2011, 15:39
кат нещете шоколад, пийте кафе ... вие сте разбирачите :)
и да допълня, че истинският шоколад е горчив ;)

DownloadVirus
03-03-2011, 16:24
кат нещете шоколад, пийте кафе ... вие сте разбирачите :)
и да допълня, че истинският шоколад е горчив ;)

А тоя по магазините и фалшив :lol: :lol: :razz:

fatrat
03-03-2011, 17:50
кат нещете шоколад, пийте кафе ... вие сте разбирачите :)
и да допълня, че истинският шоколад е горчив ;)

А тоя по магазините и фалшив :lol: :lol: :razz:
не тоя по магазините предполагам Своге визираш е фалшив! Милката и тя донякъде +тва и двата са млечни а не натурални!

DownloadVirus
03-03-2011, 19:05
кат нещете шоколад, пийте кафе ... вие сте разбирачите :)
и да допълня, че истинският шоколад е горчив ;)

А тоя по магазините и фалшив :lol: :lol: :razz:
не тоя по магазините предполагам Своге визираш е фалшив! Милката и тя донякъде +тва и двата са млечни а не натурални!

Този термин "фалшив шоколад" как го измислихте,много ми е инт

fatrat
03-03-2011, 19:14
така ! Ял ли си истински шоколад?

DownloadVirus
03-03-2011, 19:28
така! Всички са истински.

Waterpolo1997
03-03-2011, 20:19
така! Всички са истински.

Много яко си се объркал

firstdiesel
03-03-2011, 21:59
така! Всички са истински.
по тая логика и Памела Андерсон е донякъде девствена ...
в Свогето има около 25% Какаова маса ...
В шоколада (черен), за който говоря аз има минимум 80% и е доста скъп 4 лв/100гр :)
разликата между двата е % захар, мляко и др примеси, капиш ?
Но не подценявайте захарта, тя има огромна енергия! около 400килокалории/100 грама ... енергия достатъчна за 200 дена :) (ся да не си помислите, че казвам ако изядете 100 г захар няма да е нужно да ядете 200 дена). Но не е толкова полезна.

kosti4ka
03-04-2011, 06:32
Може да се получи при претоварване на сърцето и липса на кислород.Ако си направил тренировката си прекалено натоварваща за кратко време е възможно да се получи причерняване и световъртеж.Не го казвам като някой разбирач ами просто като мое лично усещане

напълно подкрепям!

същото го усещам след мъртва тяга и клековете.
Лапай шоколад преди и по време на тренировка и ша си бетон ;)

Да бе! Идеално пасва шоколада по време или след тренировка xahxahxhahxah
Наистина пасва идеално.Ако си тръгнал да чистиш от мазнини шоколад не ти трябва,но за допълнителна енергия и ако нямаш какво да чистих е хубаво да хапваш преди или след тренировка.

kosti4ka
03-04-2011, 06:37
така! Всички са истински.
по тая логика и Памела Андерсон е донякъде девствена ...
в Свогето има около 25% Какаова маса ...
В шоколада (черен), за който говоря аз има минимум 80% и е доста скъп 4 лв/100гр :)
разликата между двата е % захар, мляко и др примеси, капиш ?
Но не подценявайте захарта, тя има огромна енергия! около 400килокалории/100 грама ... енергия достатъчна за 200 дена :) (ся да не си помислите, че казвам ако изядете 100 г захар няма да е нужно да ядете 200 дена). Но не е толкова полезна.
Съгласен съм с теб,но колкото до захарта мисля,че е индиидуално количеството което човек трябва да прием.Аз тренирам 4 пъти седмично карате и 3 лостове като и на 7те тренировки давам всичко от себе си и приблизително захарта която приемам на ден е 10-12 супени лъжици и не ми стига.Това го показват и изследванията.

fatrat
03-04-2011, 07:33
ама ти така от пакета с лъжицата ли я кусаш???
Download virus мисслех ,че си ял истински шоколад, ама ако решиш ела някой ден да те почерпя един да видиш!

DownloadVirus
03-04-2011, 11:09
Ся като сме на пrиказка не съм яl шокоlад от 3-4 месеца :D Искаш да кажеш че подобен шокоlад би ми пρепоρъчаl за обем така lи?

некъде има LATINICA ама нещо ми се preebavat и вместо "l" пиша "." :D

kosti4ka
03-05-2011, 07:59
ама ти така от пакета с лъжицата ли я кусаш???
Download virus мисслех ,че си ял истински шоколад, ама ако решиш ела някой ден да те почерпя един да видиш!
Не ама примерно като изям сега докато имаме компоти по 2 на ден(в един слагаме по 5 лъжици захар),като ме почерпят вафли,сухи пасти,каквото и да е сладко не отказвам.И то стават едни 11-12 лъжици на ден.

fatrat
03-05-2011, 10:49
захароза и фруктоза на 1? не мерси! предпочитам да си набавя захарта от свежи плодове :)

DownloadVirus
03-05-2011, 11:08
Колко свежи може да са принципно ? :lol: :lol: :lol:

fatrat
03-05-2011, 13:00
принципно доста свежи. ако не знаеш има внос-износ дори и в България!

DownloadVirus
03-05-2011, 13:59
Едва ли плодовете и зеленчуците ти са толкова свежи колкото тия дето отглеждам в кухнята си 8)

Ebaticirka
03-06-2011, 18:26
Вие сте самата компетентност, да ядеш шоколад преди тренировка е супер голяма грешка, за кво ви е този прост въглехидрат преди тренировка?Нито ти дава енергия за голям период от време, че и на всичкото отгоре ти се вдига кръвното и ти подтиска хормона на растежа тази захар.....Абе върви качвай мускул с шоколад преди тренировка....

Не бъркайте пред и след тренировъчното хранене.......

firstdiesel
03-06-2011, 18:56
Абе върви качвай мускул с шоколад преди тренировка....

качва се ... ;) 7КГ за 2 месеца устройват ли те ? без добавки!

Ebaticirka
03-06-2011, 19:30
6 от които мазнини?Искам да кажа, че шоколада не е от препоръчителните храни, преди тренировка....ФАКТ!

firstdiesel
03-06-2011, 19:48
6 от които мазнини?Искам да кажа, че шоколада не е от препоръчителните храни, преди тренировка....ФАКТ!
сигурен ли си, че са мазнини повечето ?

Myrth
03-07-2011, 11:09
Ако ще и само мускул да са, дано не си мислиш, че шоколадът има нещо общо. Трябва ти стабилен енергиен източник, не по-малко от 2 часа преди тренировка, а шоколадът не е такъв. Ако си постигнал някакъв успех и по другия начин, ок, по-скоро е било въпреки шоколада, а не заради него :)

firstdiesel
03-07-2011, 11:45
Ако ще и само мускул да са, дано не си мислиш, че шоколадът има нещо общо. Трябва ти стабилен енергиен източник, не по-малко от 2 часа преди тренировка, а шоколадът не е такъв. Ако си постигнал някакъв успех и по другия начин, ок, по-скоро е било въпреки шоколада, а не заради него :)

е то само с шоколад не става ... но пича казва че не можеш да качиш ако ядеш шоколад преди трен. и направо ме хвърля в тъча

fatrat
03-07-2011, 11:50
Вие сте самата компетентност, да ядеш шоколад преди тренировка е супер голяма грешка, за кво ви е този прост въглехидрат преди тренировка?Нито ти дава енергия за голям период от време, че и на всичкото отгоре ти се вдига кръвното и ти подтиска хормона на растежа тази захар.....Абе върви качвай мускул с шоколад преди тренировка....

Не бъркайте пред и след тренировъчното хранене.......
заклел съм се на 13 годишни с аватар на лостаджий да не отговарям!

Myrth
03-07-2011, 11:54
Изведнъж се почувствах дълбоко засегнат и наранен, макар и не тринайсет годишен Д:Д:

fatrat
03-07-2011, 13:37
Изведнъж се почувствах дълбоко засегнат и наранен, макар и не тринайсет годишен Д:Д:
нямах предвид тебе 8)

DownloadVirus
03-07-2011, 13:59
fatrat от къде намираш тоя така наречен "истински" шоколад като викаш,че няма в БГ?

fatrat
03-07-2011, 14:44
fatrat от къде намираш тоя така наречен "истински" шоколад като викаш,че няма в БГ?
http://www.amazon.com/Lindt-Excellence-Chocolate-3-5-Ounce-Packages/dp/B000HQNBSU
има го и в България ама е скъп!

Ebaticirka
03-07-2011, 16:59
Ако ще и само мускул да са, дано не си мислиш, че шоколадът има нещо общо. Трябва ти стабилен енергиен източник, не по-малко от 2 часа преди тренировка, а шоколадът не е такъв. Ако си постигнал някакъв успех и по другия начин, ок, по-скоро е било въпреки шоколада, а не заради него :)


Това исках да кажа, съжалявам ако не сме се разбрали...Фатрат няма да коментирам, можеш само да бъдеш сигурен, че съм с повече стаж от теб в залата, а и какво не ти харесва на аватара ми?Мисля, че няма какво повече да се каже по темата.

DownloadVirus
03-07-2011, 17:33
fatrat от къде намираш тоя така наречен "истински" шоколад като викаш,че няма в БГ?
http://www.amazon.com/Lindt-Excellence-Chocolate-3-5-Ounce-Packages/dp/B000HQNBSU
има го и в България ама е скъп!

Дай да видя в БГ де :D От кога в БГ работим с долари :D

Myrth
03-07-2011, 18:49
Аз съм си купувал от този, има го :) И е хубав, разбира се, уви, скъп :)