PDA

View Full Version : Херпеси....



monttitty
03-02-2011, 12:19
Здравейте, имам проблем от много малка. Често ми излизат херпеси по устните и са УЖАСНИ.... могат да ми излезнат от най-малкото от мръсни ръце, от настинка, от притеснение дори, абее дори и когато контактувам (само да си говорим ) пак може да ми избие просто съм много податлива явно на това....та въпросът ми е има ли някой с подобен проблем и кое е най-ефективното нещо с което се порите срещу херпеси? :( :-o :(

kiki1991
03-02-2011, 12:54
Здравейте, имам проблем от много малка. Често ми излизат херпеси по устните и са УЖАСНИ.... могат да ми излезнат от най-малкото от мръсни ръце, от настинка, от притеснение дори, абее дори и когато контактувам (само да си говорим ) пак може да ми избие просто съм много податлива явно на това....та въпросът ми е има ли някой с подобен проблем и кое е най-ефективното нещо с което се порите срещу херпеси? :( :-o :(

и аз имам апсолютно същия проблем от 12-13 годишна възраст ми излизат на устните..и то периодично,наи-често лятото.И с какви ли не скъпи лексрства ги мажех за херпеси и нищо не помагаше..даже напростив ставаха още по-големи и подути,добре че от лятото не ми е излизало такова нещо..Не знам дали някой ме е заразил и от тогава ми излизат,но е адски неприятно..сега гледам реклама на едни лепенки който се слагат на херпеса и се растопяват на него и не се личат,не съм пробвама,но мисля да си купя да имам у нас за всеки случай,щом усетя че започва да ме сърбят устните и се появят малките балончета..найстина някой да каже как се бори с тях..(само да не кажете да се търка с косъм,че туй е най тъпото нещо което са ми казвали и вообще не помага,даже от косъма почва още повече да сърби и дразни) :D

GLaDOS
03-02-2011, 13:17
Същата работа ... При мене се получават най-често зимата - когато започне училище .През лятото нямам проблем ,но дойде ли училище става нещо отвратително . При вас не знам как е ,но при мен точно започне да ми минава и излиза нов до стария и така докато не мине цялата уста :shock: Неприятно изживяване !
Изпробвал съм какви ли не глупости от бабешки рецепти до почти всякакви лекарства и просто няма ефект- бавно и болезнено заздравяване .
Единственото нещо ,което можеш да направиш е "да спре да ти пука "
Много се впрягах за училище - контролни ,изпитваня и тн ,и страшно много и на често ми излизаха . Тая година карам по-леко и не са ми се появявали до сега .
Това е ,справи се със стреса ,слагай гланц/червило и също знам че е хубаво да пиеш витамини - било лимонов сок ... \:D/

kiki1991
03-02-2011, 14:45
Същата работа ... При мене се получават най-често зимата - когато започне училище .През лятото нямам проблем ,но дойде ли училище става нещо отвратително . При вас не знам как е ,но при мен точно започне да ми минава и излиза нов до стария и така докато не мине цялата уста :shock: Неприятно изживяване !
Изпробвал съм какви ли не глупости от бабешки рецепти до почти всякакви лекарства и просто няма ефект- бавно и болезнено заздравяване .
Единственото нещо ,което можеш да направиш е "да спре да ти пука "
Много се впрягах за училище - контролни ,изпитваня и тн ,и страшно много и на често ми излизаха . Тая година карам по-леко и не са ми се появявали до сега .
Това е ,справи се със стреса ,слагай гланц/червило и също знам че е хубаво да пиеш витамини - било лимонов сок ... \:D/


лошото е че на мен ми се подува супер много и не само той ами и цялата устна..и си личи от колометри,да не говорим пък ако сложа червило..

monttitty
03-02-2011, 14:57
ооо аз не си слагам нищо... всъщност понякога фон дъо (немога да намеря правилната буква 8-) ) тен обаче е ужасно,защото ми не некомфортно когато говоря а когато се смея дори ме е страх да не се цепне :x
и са ще гледам да не излизам много :-x

zlatit0o
03-02-2011, 16:10
Моите херпеси излизат от настинка .. странното е, че ми излизат по бузите.. подуват се много гадно едни такива мехурчета се появяватт..
за тези гадни херпеси използвам Зовиракс (скъпичък е като погледнеш количеството..) но най-важното е че помага :)

GLaDOS
03-02-2011, 17:29
лошото е че на мен ми се подува супер много и не само той ами и цялата устна..и си личи от колометри,да не говорим пък ако сложа червило..

Да ,знам какво е ! И при мен често ми се е случвало ...направо ми еб*ва майката и нямам желание да виждам никой .
Имах предвид ,понеже сте момичета слагайте му червило или каквото и да е за уста ,не да го криете ,а да го лекувате .Аз като малък така го лекувах ....

monttitty
03-02-2011, 17:50
лошото е че на мен ми се подува супер много и не само той ами и цялата устна..и си личи от колометри,да не говорим пък ако сложа червило..

Да ,знам какво е ! И при мен често ми се е случвало ...направо ми еб*ва майката и нямам желание да виждам никой .
Имах предвид ,понеже сте момичета слагайте му червило или каквото и да е за уста ,не да го криете ,а да го лекувате .Аз като малък така го лекувах ....
Абе така е обаче херпеса си е херпес, каквото и да му сложиш няма как да го скриеш :-x