PDA

View Full Version : Диета



nniicckkoo
03-02-2011, 17:53
значиии....... трябва ми диета за момче на 14 години, което не обича месо и много зеленчуци.....доста е пълничък и иска да отслабне бързо и ефективно...има проблеми с крака и не може да спортува, затова търси диети, а аз му обещах че ще намеря...затова Ви пиша.


П.П. моля за бързи и действителни мнения :)) мерси предварително

ggb
03-02-2011, 18:40
Да не би този човек да си ти...?Малко количество храна,повече плодове и всеки ден упражнение - Спорт му е лелята XD

ann321
03-02-2011, 18:45
Не съм много разбираща,но понеже съм на същата възраст и съм на диета ще ти кажа,че ще е много трудно да се намери диета без месо и зеленцуци.Месото е много важен източник на протени,зеленчуците - на витамини и минерамли.Ако искаш да остлабнеш трайно и здравословно просто няма как да ги изключиш от менюто си.Ще предложа диетата,на която съм аз сега - 90 дневна диета.При момче предполагам даже трябва да има по -г бъзр ефекта,защото техният метаболизъм е по-бърз,пък и сме на по 14,това е допълнителен плюс.Та тази диета е много хубава,защото може да си хапва и сладко и тестено,но ще трябва да свикне с месото,то ще е неразделна част от диетата.Зеленчуците по-рядко,само ако реши може да яде.Предоплагам,че и сам/а ще провериш за тази диета,но аз ще обясня малко

4 дни са през цялата диета и се повтарят във този ред,в който са дадени ( реда играе много важна роля,не го променяйте! , като всеки 29-ти ден ще е САМО на вода.Друго важно е,че закуската през 90-ти дни ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е само ПЛОД,също важно - НЕ СЕ СМЕСВАТ ДВА ВИДА ПЛОД!Не може за закуска да изядеш 1банан с 1 ябълка - само от единия вид.!!А вечерята през белтъчния и бобвия ден и точно като обяда,но наполовина като количество.

1 ден - белтъчини (протеини) - ето го месото - пиле,нетлъсто свинко,телешко ( предполагам,че може) и риба.Може и сирене,мляко,кашкавал,яйца. С тях на обяд може да се хапне една голяма салата домати и краставици или маруля,нещо такова.

2 ден - бобови и варива - боб,леща,картофи,грах,фасул ,царевица - задушени или на фурна.

3 ден - въглехидрати (личен фаворит ) - тук е много хубаво - за обяд нещо тестено - спагети със сос ( но е много важно да не се консумира друг тип храна,т.е в соса на спагетите или ако яде пица,да няма месо ,или плодове, или пък кашкавал например.ВАЖНО Е!) , постна пица,някакви бутер банички.Вечерята този ден е нещо сладко,но сладкиша не трябва да съдържа мляко,яйца или друг белтък или изобщо друг тип храна.Например може баклава.Пък и в нета има доста рецепти,ако не се сещаш.Ако ще ядеш баклава - 2 парчета,не повече,след които ЗАДЪЛЖИТЕЛНО една лентичка натурален шоколад.

4 ден - плодов - името е ясно - само плодове!

Ако ти хареса,виж,има още важна информация в Интернет,просто не ми се пише,а и не искам да копирам,няма смисъл,щом и сам/а можеш да видш.Обаче пишеш,че искате да е бързо - 3 месеца не знам как ви се струват,но за мен това е една от най-добрите диети.Променя навиците и храносмилането на човек.

УСПЕХ!! :-P

nniicckkoo
03-03-2011, 09:01
Да не би този човек да си ти...?Малко количество храна,повече плодове и всеки ден упражнение - Спорт му е лелята XD не, не съм аз....нямам проблеми с теглото :) :) аз съм си добре

nniicckkoo
03-03-2011, 09:06
а за ann321... на мен ми допада, но не е за мен.... аз нямам проблеми нито с месо нито със зеленчуците :D :D готвя се и ще се пробвам за армията... ако те интересува искам да съм снайперист и за това не е препоръчително да съм 400кг...и още от сега съм 67кг и 1.79 височина :)

някои хора ще ми се изсмеят за това което искам да съм ама не ми пука 8) 8) 8)