PDA

View Full Version : Осъзнатите Сънища



BlueFairy
03-02-2011, 19:53
Някой осънавал ли е, че сънува.Мен ми се случва много рядко и впрочем помня само един път :D Има хора, които сънуват осъзнато много честичко. а вие? А ако сте може ли примерно да викнете някой в съня си и тои на другата сутрин да помни, че е бил с теб в съня. :D :D :D

jghgh
03-02-2011, 19:58
Случвало се е по време на кошмар да осъзнавам какво се случва и да искам да се събудя - даже си "чувам" мислите как казвам: "Това е сън. Събуди се, събуди се, събуди се!", обаче действието продължава да се развива пред очите ми се събуждам със зор. После следва онова рязко ставане като по филмите, светване на лапмата и безпомощно мигане с очи. Йеа.

Рядко имам осъзнати сънища, обаче всичките си ги помня - не толкова действието вътре, а че са били осъзнати. Въпреки че точно сега се сещам за един сън, в който удрям няква, и тя ще ме удря и тя, обаче съзнателно си измених съня, така че да избегна въргала. Разбира се, изменям не е точната дума, защото главно подсъзнанието ми работи и е трудно да изконтролираш действието както ти е удобно - това би значело, че си буден, съответно не би сънувал.
Много интересна материя е.

StolenBliss
03-02-2011, 21:28
А ако сте може ли примерно да викнете някой в съня си и тои на другата сутрин да помни, че е бил с теб в съня.

Eхее тва пък вече 8-)

Дълго време се опитвах когато сънувам и съм си 'в ролята' в съня да изрека ' това е сън'. Накрая ми се получи, но не много лесно щото имаше един период от две години някъде сигурно когато въобще не помнех кво съм сънувала. В последно време си спомням доста. Е нощес сънувах некви хамстерчета две дето бяха в цветовете - бяло, зелено,синьо и някво жълто :-o 8-) Ама бяха големи сладури :D

Spider4eto
03-02-2011, 21:59
^ Има и митове за "shared dreaming", но докато не го изпитам на свой гръб не мога да повярвам. Иначе го имам момента, в който сънувам кошмар и супер бързо си отварям очите, събуждайки се. А за наистина осъзнат сън помня 2-3, като само 1 е доста доста ярък: разхождах се из парка в кв. Редута и изведнъж си казах "Абе чакай малко, аз сънувам, искам да летя !" и реално полетях. Беше прекрасно. Има и упражнения за предизвикване на осъзнати сънища, но в момента не мога да се сетя за определени.

Потърси из Гугъл книгата на Михаил Радуга "Извън тялото", тематиката е малко по-различна, но може да ти бъде интересно. :)

bulgarche
03-03-2011, 05:30
Хем рядко влизам, хем знам че скоро имаше такава тема

Taam
03-03-2011, 12:59
Случва се да осъзная ,че е сън, когато присъстват някакви прекалено извратени и нелогични неща. Даже след като го осъзная, не се събуждам, защото ми е прекалено интересно какво ще стане после и как ще свърши. Разбира се, после така или иначе не разбирам защо ми е било да сънувам такива глупости. Още по-малко разбирам защо си ги преразказвам след като се събудя.

ArrowsOfDeath
03-03-2011, 15:20
Случва се да осъзная ,че е сън, когато присъстват някакви прекалено извратени и нелогични неща. Даже след като го осъзная, не се събуждам, защото ми е прекалено интересно какво ще стане после и как ще свърши. Разбира се, после така или иначе не разбирам защо ми е било да сънувам такива глупости. Още по-малко разбирам защо си ги преразказвам след като се събудя.

Същото при мен. Иначе само за един път имам спомен, когато нарочно летях. Бях скочил от една сграда с ясната мисъл, че щом поискам ще престана да падам и ще полетя. И го направих :)

Greennight
03-03-2011, 18:22
Случвало ми се е.Само за 1 случай помня подробно-някакъв клоун ме гонеше в звод с шише киселина в ръката,при което се осъзнах,ударих песница на клоуна и се събудих 8-)

Mirage3
03-03-2011, 21:13
Само веднъж съм имала и то всъщност не беше кой знае какъв осъзнат сън. Просто усещах, че сънувам и не предприемах рискове в съня си... Макар че винаги съм искала да направя нещо, защото знам че никога не опитвам. Поне щом не опитвам в живота, трябва да опитвам в съня... Просто ме дострашава. :D
Иначе бих искала да опитам още един път и ако някой знае как, ако може да каже. :)

Dumb
03-04-2011, 06:54
Аз се страхувам да легна да спя. Имам периоди, в които не мога да понасям сънищата си. Сутрин се събуждам натоварен, а а не отпочинала. И най- кофтито е, че много вярвам в това, което сънувам.
Преди 2 дена имах осъзнат сън + мисля че го наричаха бабите Морава (Сънна парализа )
Беше ужасно.... Само края беше супер красив, но него смятам доста умело успях да го конторлирам. Бях облечена във фламенко рокля (червено и черно) и с ритъма, който правих с краката плашех гадните същества около мен.

ecstazy
03-04-2011, 08:02
Веднъж сънувах, че е края на света и имаше нещо огромно, като дявол, което стреляше огън и изгаряше всичко. Накрая уби всички хора на планетата и останах само аз. Естествено аз продължих да се крия, и накрая си помислих "абе чакай малко няма смисъл да седя тука, само аз съм жива (осъзнах че сънувам) и метнах камък по "дявола" той се обърна и изстреля своя огън и аз нарочно изчаках за малко да ме изгори и се събудих. :D странна работа са тези сънища..

Иначе не ми се е случвало толкова често да контролирам изобщо действията си. Случвало се е да контролирам кога да се събуждам и нищо повече( при кошмарите само)

ex7azy
03-04-2011, 09:28
Аз съм имала само един сън, който наистина помня и тогава се събудих, защото аз го поисках!
Някакви крадци нахлуха в къщата ми, убиха мамйка ми и баша ми, хванаха ме и почнаха да ме ръгат с ножове в корема и аз после бах на земята и си държах червата в ръцете си.. ( тогава усещах някаква болка, се едно бяше истина ) и се събудих, обаче исках да се събудя! ;хх :D
Иначе много често ми се случва да сънувам че падам от някъде и изведнъж скоча в леглото сякаш наистина съм паднала..
Колкото до това да поканиш някой в съня си съм чувала, че при близнаците се получавало и после и двете/двамата помнят какво е ставало в общия им сън!

jghgh
03-04-2011, 11:18
Dumb, и аз имам сънна парализа и е много неприятно и натоварващо изживяване, ако говорим за едно и също.
Неспособност да викна, да ударя или да избягам бързо. Някво обречено такова.
А да не говорим, че ми се е случвало да се задушавам по време на сън.
Малеее, а това е ужасно, имам чувството че няма да се събудя и няма да ми стигне въздуха 8-)

Добре че от много време не ми се е случвало.

babity
03-04-2011, 12:19
Dumb, и аз имам сънна парализа и е много неприятно и натоварващо изживяване, ако говорим за едно и също.
Неспособност да викна, да ударя или да избягам бързо. Някво обречено такова.
А да не говорим, че ми се е случвало да се задушавам по време на сън.
Малеее, а това е ужасно, имам чувството че няма да се събудя и няма да ми стигне въздуха 8-)

Добре че от много време не ми се е случвало.


Т'ва да не мога да реагирам на нищо в сънищата си ми се случва много често. По принцип става когато ти е студено или имаш някакъв друг дискомфорт докато спиш.

Много е гадно да си легнеш пиян и да сънуваш кошмари. Последният път не можех да се събудя хубаво, а т'ва, че се опитах да се изправя изобщо не ми помогна... :D

Blab
03-04-2011, 12:25
напоследък (от месеци) сънувам само кошмари, а понеже спя много леко, чувам и най-малките шумове в реалния свят, та се получава едно затваряне в съня, от който не мога да се събудя (защото съм крайно изтощена), та си ги преживявам от начало до край. not cool.

//знам, че това няма много общо с темата, но ми се споделяше.
пък и е вярно, че съвсем скоро имаше такава тема;

Spider4eto
03-04-2011, 13:13
jghgh, преди 2-3 дни се събудих, защото получих клаустрофобичен пристъп(а дори нямам клаустрофобия) и не можех да дишам, много гадно...