PDA

View Full Version : препоръчайте ми порода куче



go71n
03-02-2011, 21:21
което е късо косместо ( ще го гледам в апартамент ) ии да не расте много ;д ама и да не е някво малко един шар пей ми се върти в главата като вариант, но приемам и други предложения :P

bulgarche
03-02-2011, 22:13
Само ти нямаш хъски у вам май?! Веднага да си вземеш едно!

fakesmiles
03-03-2011, 10:34
френски булдог :) изключително сладки и доколкото знам като характер са добри.чела съм и че много се привързват и особено като малки обичат да са навсякъде с теб.
винаги взимай под внимание характерния характер на породите и дали ще пасва на твоя стил на живот :)

babity
03-03-2011, 10:57
Породата зависи освен от предпочитанията ти относно екстериора, и от начина ти на живот. Дали си достатъчно активен, имаш ли достатъчно време за дълги разходки или ти самият си по - мързелив, дали имаш опит с кучетата и още сума работи. Аз лично не съм фен на Шар-Пей, обаче вариантът булдог е добър. От три години насам съжителствам с Френски булдог и ми е супер готино.

DisturbiaV
03-03-2011, 10:59
освен изброените мопс и мисля,че беше английски булдог :)

qsiii
03-03-2011, 12:22
кокер шпаньол с много добър характер са и лесно се гледат :)

babity
03-03-2011, 12:24
Кой ти каза, че се гледа лесно?

Taam
03-03-2011, 14:17
Бийййййгъл! :smt001

baceto
03-03-2011, 15:13
пинчер си вземи!

tuzaro
03-03-2011, 17:01
най-лесно се гледа мопс майна, по цял ден спи, яде квото му дадеш и не обича дълги разходки.

SuNsEt
03-03-2011, 18:35
Защо искаш да даваш пари за породисто куче,вместо да направиш едно добро дело и да си го вземеш от приют?Там също можеш да си го избереш,освен това кучето според мен би те обичало много повече и би се привързало към теб много повече,защото ще знае,че си му спасил живота,ще ти е вярно до край...

Е,естествено ако си гъзе,което иска да се хвали с породисти кучета...вземи си някво там лигаво куче и се радвай на слънцето.

Greennight
03-03-2011, 18:55
Питбул ? 8-)

tuzaro
03-03-2011, 19:57
Защо искаш да даваш пари за породисто куче,вместо да направиш едно добро дело и да си го вземеш от приют?Там също можеш да си го избереш,освен това кучето според мен би те обичало много повече и би се привързало към теб много повече,защото ще знае,че си му спасил живота,ще ти е вярно до край...

Е,естествено ако си гъзе,което иска да се хвали с породисти кучета...вземи си някво там лигаво куче и се радвай на слънцето.a ти що си взе френски булдог а не някое от приют майна?? питам? а?

Greennight
03-03-2011, 20:13
Приюта също наистина,не е лоша алтернатива,там има доста късокосмести и дребни кучета.С 2 думи,ако кучето наистина не ти ти трябва с определена цел-по-добре си вземи от приют.Ще ти излезне по-евтино,а и ще направиш нещо добро :)

SuNsEt
03-03-2011, 20:25
Защо искаш да даваш пари за породисто куче,вместо да направиш едно добро дело и да си го вземеш от приют?Там също можеш да си го избереш,освен това кучето според мен би те обичало много повече и би се привързало към теб много повече,защото ще знае,че си му спасил живота,ще ти е вярно до край...

Е,естествено ако си гъзе,което иска да се хвали с породисти кучета...вземи си някво там лигаво куче и се радвай на слънцето.a ти що си взе френски булдог а не някое от приют майна?? питам? а?

Ми майна първо да ти кажа,че нямам куче,защото нямам възможност да го гледам.
Второ...ако имах възможност да отглеждам домашен любимец щях да си взема от приюта майна.
И трето fakesmiles препоръча френския булдог,не аз. 8-)

tuzaro
03-03-2011, 20:44
Защо искаш да даваш пари за породисто куче,вместо да направиш едно добро дело и да си го вземеш от приют?Там също можеш да си го избереш,освен това кучето според мен би те обичало много повече и би се привързало към теб много повече,защото ще знае,че си му спасил живота,ще ти е вярно до край...

Е,естествено ако си гъзе,което иска да се хвали с породисти кучета...вземи си някво там лигаво куче и се радвай на слънцето.a ти що си взе френски булдог а не някое от приют майна?? питам? а?

Ми майна първо да ти кажа,че нямам куче,защото нямам възможност да го гледам.
Второ...ако имах възможност да отглеждам домашен любимец щях да си взема от приюта майна.
И трето fakesmiles препоръча френския булдог,не аз. 8-)мошно съм объркал юзърите майна,ама съм на доволно количество водка ше ма извиниш

babity
03-03-2011, 20:54
Мен търсиш май. Питай! Всичко ш' си кажа, без бой даже! :D

SmiLeyxx
03-03-2011, 23:44
Дакел? :lol: Първото, което ми скимна беше Йоршинския териер ама той е бая космат 8-)

ex7azy
03-04-2011, 10:56
Аз ти препоръчвам фокстериер.. имах 2, но одавна починаха от старост!
Малки са.. има космести и некосмести, моите бяха с дълга козина:
http://www.topobiavi.com/data/adv_images/156/p_156278.jpg
Молко по рошави!
Може да си вземеш и с къса козина:
http://forum.dog.bg/uploads/post-102207-1247135634_thumb.jpg
Може да са дребничи, но са много верни! Проблема е че са ловджийска порода ( за лисици ) и понякога нападат кучета, които не познават.. към хората са добри!
Обичат да тичат и ядът всичко! Защитават стопаните си.. :D Преди мама нещо на майтам бурна тате и тея почнаха да я лаят и да и ръмжът! ;dd

PinkFloydSound
03-04-2011, 11:06
спокойно скоро ще се включи

ТОЙ

този, който рева задето се тръгвал обиден


този, дето немаше да пише повече тука


този,който нема капка самоуважение
Не си интересен.

jjjjjjjjj
03-04-2011, 19:30
Голдън ретривър

Eos
03-05-2011, 08:53
улична превъзходна ;-)

mitzubi6i
03-05-2011, 21:07
Голдън ретривър
Авторът спомена, че иска малко куче и без много козина, а голдън ретривърът не отговаря и на двете изисквания.
А по темата: Ами аз бих ти препоръчал дакел, но защо наистина не си вземеш куче от приют? Аз преди имах такова и никак не съжалявах.

qsiii
03-06-2011, 12:45
Кой ти каза, че се гледа лесно?

имам и знам, а предишното ми куче- голдън ретрийвър 2 пъти повече разходки на ден , повечко храна, през 3 дена с прахосмукачка

малките кучета се гледат по-лесно

Paramour
03-08-2011, 17:20
пинчер, мини пинчер, мопс?

Shiz0
03-16-2011, 20:20
разходи се по улиците.. има много животинки, които отговарят 'на критериите ти' и които имат много по-голяма нужда от дом, отколкото тези, които така или иначе ще бъдат купени...
http://i56.tinypic.com/bgwfuv.jpg

smoker4e7o
04-14-2011, 14:53
Правилно си се насочил ! Шарпей много ясно . :-)

antiWHAT
04-14-2011, 17:15
най-лесно се гледа мопс майна, по цял ден спи, яде квото му дадеш и не обича дълги разходки.

аз съм мопс :shock:

shadow4e
04-14-2011, 18:19
Някои от дребните породи не бих ги нарекла куче. От дребните породи най-много ми харесват Джак ръселите. Страхотни са и са си кучета.

Shizaya
04-15-2011, 21:19
Лабрадор :wink:

shadow4e
04-15-2011, 23:35
Лабрадорът е най-дребната порода евър!

Pliok0019
04-16-2011, 10:33
Мопс.

Аз имам мини пекинез, който въпреки, че няма особено "богата" козина, пак си е доста космат. И въпреки това, ако поддъжаш козината на животното и го решиш всеки ден, няма целия апартамент да е в козинки.

sh3_1s_7h3_0n3
04-16-2011, 11:16
Породата зависи освен от предпочитанията ти относно екстериора, и от начина ти на живот. Дали си достатъчно активен, имаш ли достатъчно време за дълги разходки или ти самият си по - мързелив, дали имаш опит с кучетата и още сума работи. Аз лично не съм фен на Шар-Пей, обаче вариантът булдог е добър. От три години насам съжителствам с Френски булдог и ми е супер готино.

Много са грозни тия булдоци бе... едни смотани муцуни и изцъклени очи, ужасява ме мисълта, че вечерно време ще ме погледне с тоя жабешки поглед. Иначе пък са малки, да. ;)

Някое пинчерче, дакелче?

GregoryHouse
04-16-2011, 11:24
През живота ми съм имал Йоркширски териер, Булонка, ирландски сетер и 2 пекинеза. С правилна грижа всички са много приятни. Изредил съм ги хронологично. В началото бях много скептичен към пекинезите, защото всички казват, че са злобни и т.н. Не са. Зависи как си гледаш кучето.

Аз бих ти препоръчал пекинез. Сравнително дребни са класическите са 2-5кг. Да понякога имам проблеми с космите из нас... ама се чисти. Ако си мислиш, че другите не оставят космарлаци навсякъде - грешиш :) Всичките ми кучета са били дългокосмести (с изключение на 1вия пекинез.. тей беше малко плешив за породата си :D )

Ако си склонна да направиш компромис със размера и косъма със сигурност бих ти препоръчал ирландския сетер. Изключително умни кучета са.

Edit: Да те зарибя със сегашния ми :P

http://prikachi.com/images/222/3229222j.jpg

Pliok0019
04-16-2011, 11:56
Злобни пекинези? Моята лара дори не лае. Играе си с всички кучета, иска да отиде при всички хора... Няма по-мило същество от нея.

GregoryHouse
04-16-2011, 12:21
Яде от една чиния заедно с котката на баба ми...смятай.

Иначе и пинчерите отговарят на критерия... ама като и хвана дребуса на една приятелка и имам чувството, че ще го скърша само като го държа :D

Isolation
04-18-2011, 07:25
френски булдог :) изключително сладки и доколкото знам като характер са добри.чела съм и че много се привързват и особено като малки обичат да са навсякъде с теб.
винаги взимай под внимание характерния характер на породите и дали ще пасва на твоя стил на живот :)


Да френският булдог е подходящо за апартамент. Добрички са наистина се привързват...Проблемът име е че хъркат много но това им е природата :D

reoffender
04-18-2011, 07:47
В момента толкова искам ротвайлер... влюбих се в тях 8-)
Само да живеех в къща... :(