PDA

View Full Version : Честит празник!



ImmortalSportFreak
03-02-2011, 23:37
На 3-ти март 1878 година България възкръсна за нов живот.

На тази дата беше сложено едно ново начало – на нашето национално самочувствие, на възраждането и утвърждаването на българската държавност.

Трети март трябва да бъде ден за равносметка. От къде сме тръгнали и къде искаме да стигнем, като членове на голямото европейско семейство. Но преди всичко трябва да съхраним нашите Български национални идеали.

Нека в този тържествен ден на нашата признателност, сведем глави пред хилядите герои, загинали за свободата на България.

Нека помним и реализираме техните идеи, завети, мечти за силна и свободна България.

Нека вечна бъде славата им и Свободата за която те умряха!

В ден като днешния ние се опитваме да осмислим уроците на историята.

Нека не забравяме посланието на Апостола на българската свобода Васил Левски – "Всичко зависи от нашите задружни сили. Срещу тях не може да противостои и най-страшната стихия".

Да сведем глави, за да изправим своя национален и духовен ръст с онзи забележителен призив на Апостола "Да живее, България!"

Честит празник! :)

http://www.youtube.com/watch?v=B2BwwYP6RsQ

semantics
03-03-2011, 08:44
Честит да ни е празникът!

Нека повече се обичаме заради това, което сме и по-малко се мразим за това, което все още не сме.

w0sh
03-03-2011, 09:10
Честит празник.
Нека светлия пример на предците ни, ни води към прекрасно бъдеще

semantics
03-03-2011, 09:24
Ще добавя и това пожелание, да се научим да живеем като нация не заради историята, а заради бъдещето.

Съответно не за реванша, а за развитието и братството.

ShtrudeL
03-03-2011, 10:24
Честит!...

Интересно защо всички се сещат, че са повече българи около 3-ти март...
Може би по същата причина, поради която се обичат повече и на Св. Валентин или са по-добри около Коледа...
Е...не само на Трифон Зарезан хората са пияни...
и все пак...

GLeZoRanA
03-03-2011, 12:18
Честит празник на всички

ShtrudeL за съжаление живеем в една изключително апсурдна държава, отдавна никой не се гордее с това което има. Отдавна всеки гледа в чуждата паничка и иска чуждото , вместо да се бори за своето. Добре ,че има празници като 3 март да им напомня...

reoffender
03-03-2011, 12:23
Честит празник на всички

ShtrudeL за съжаление живеем в една изключително апсурдна държава, отдавна никой не се гордее с това което има. Отдавна всеки гледа в чуждата паничка и иска чуждото , вместо да се бори за своето. Добре ,че има празници като 3 март да им напомня...

:-o

Честит Празник, българи.

TrickyAngel
03-03-2011, 13:59
Честит празник!!

Taam
03-03-2011, 14:09
Честит! : )

Интересно наблюдение : Познатите ми, които са заминали (поради някаква причина) извън страната се радват повече на днешния ден, отколкото онези, които сме си останали в кочинката. Дори здравата го преиграват. :? Не ми се понрави, честно казано.

Takova
03-03-2011, 15:53
Не можеше да се размине без изцепки !

Щтрудел, отдавна мина модата да се оплакваме колко е зле народа ни :)

Честито на всички, които празнуват.

ArrowsOfDeath
03-03-2011, 16:08
Честит 3ти март на всички българи и нека да помним, че не сме получили свободата си наготово, а сме се борили с цената на много жертви. Поне тази памет можем да запазим.

ShtrudeL
03-03-2011, 16:09
Именно защото не се оплаквам и ме дразнят оплакващите се го казвам.
Всеки може да обича България на 3-ти март, а през останалите дни да обвинява държавата,народа и целия свят.

SemperArdens
03-03-2011, 16:15
Не можеше да се размине без изцепки !

Щтрудел, отдавна мина модата да се оплакваме колко е зле народа ни :)

Честито на всички, които празнуват.

къде е изцепката?

абсолютно е права Shtrudel, супер смешно ми е на мен, като всички тръгнат да се сещат за нещо само около празника.

Трудно ли е да зарадваш приятелката си, примерно... когато и да е ?! Трябва ли да е на Св. Валентин?

Защо изведнъж всички тръгват да слушат българска народна музика на 3-ти март, а през останалото време целогодишно се кълчат на чалгии и не искат и да чуят за народно? -,-

Nakadah
03-03-2011, 18:36
Честито

Greennight
03-03-2011, 18:54
Честито на всички Българи :)

iiordanova
03-03-2011, 20:44
Именно защото не се оплаквам и ме дразнят оплакващите се го казвам.
Всеки може да обича България на 3-ти март, а през останалите дни да обвинява държавата,народа и целия свят.

Съгласна съм!
А от утре "Старата песен на нов глас", от утре пак започваме да оплюваме България и да се оплакваме как е най-зле и т.н.