PDA

View Full Version : Въпрос



Waterpolo1997
03-03-2011, 10:58
Здравейте.Днес се изтеглих и видях че съм 65 кг,26% мазнини и останах така :shock: .Въпроса ми е как да ги изчистя тези мазнини,не искам с диета,защото съм на 14.Бях се навил да си взема л карнитин на експлоде,обаче годините ми ме разобедиха.

п.п.:Когато изчистя мазнините ще имам ли релеф при тези килограми?

DownloadVirus
03-03-2011, 11:14
Значи първо с малко лишения.Ограничаване на junk foods (пици дюнери и тн)

Второ най-добре ще е да тичкаш! Ходи на стадиона 5 пъти в седмицата по 1 час и ще стопиш яко.

HHristov
03-03-2011, 11:15
Зарежи ги тея работи 65 кила не са нищо, че пък си и на 14 години :) Тренирай и ти стига :)

fatrat
03-03-2011, 11:17
колко си висок? То братле не става хем да е голям, хем да е дебел хем да е в гъза и хем да не боли....
трябва си ограничение в храната колкото и да не искаш диета пак не тря да нагъваш сладко!

HHristov
03-03-2011, 11:23
Ae ако почне да се ограничава на 14 какво ще яде на 30 ?

DownloadVirus
03-03-2011, 11:25
За релеф такъв който аз имам поне какъвто аз си представям се иска хранителен режим с изчислени калорий както и протеин въглехидрат мазнини..

Иначе ако тренираш по-здраво (не те и знам как тренираш и дали въобще тренираш) ще има ефект квото и да ядеш на тия години..Просто за по-бързи и по-добри резултати ограничи junk foods и яж там квото ти готвят.

DownloadVirus
03-03-2011, 11:32
Ae ако почне да се ограничава на 14 какво ще яде на 30 ?
Зависи какво означава да се "ограничи"

Не говорим да приема по 1000 калорий на ден,говорим най-вероятно за ограничаване на junk foods..

fatrat
03-03-2011, 11:43
Ae ако почне да се ограничава на 14 какво ще яде на 30 ?
ами каквото иска! Тогава да намита пици и фафли и да си седи на 26% подкожни :) За мен това не е проблем :)

HHristov
03-03-2011, 11:58
Ае да яде квото иска на 14 е и организма му работи доста бързо, че една най-обикновена тренировка за базова сила ще му е супер :)

fatrat
03-03-2011, 12:00
както кажеш учителю! Правил съм грешката на 14 да ям каквото искам... говоря от личен опит ама все пак знам ли ...

HHristov
03-03-2011, 12:15
Като гледам не си умрял :) Нали знаеш, че има разлика м/у метаболизъм 14 ии такъв на 20-30 ?

DownloadVirus
03-03-2011, 12:25
Тоест оставяш спокойно 14 годишен тийн който има проблем с теглото си да яде дюнери пици вафли пръчици който вероятно метаболизъм не е чак толкова бърз.

Waterpolo1997
03-03-2011, 13:08
А за л-карнитина нещо да кажете?

Chacho
03-03-2011, 13:29
Ми имах един приятел, който искаше да отслабне, обясних му кога се пие и нямаше промяна :D

Waterpolo1997
03-03-2011, 13:34
Ми имах един приятел, който искаше да отслабне, обясних му кога се пие и нямаше промяна :D

Върху всеки организъм различно може да подеиства л карнитина.Моя въпрос е дали ще ми навреди ако го използвам.Знам как се използва,колко време и т.н.

redbul2
03-03-2011, 13:41
Моя въпрос е дали ще ми навреди ако го използвам.Знам как се използва,колко време и т.н.

Няма много смисъл от него.Увеличи физическото натоварване.Така ще правиш повече мускули,а мазнините вместо да гориш с карнитин ще ги използваш като източник на енергия за тренировките си.

Waterpolo1997
03-03-2011, 13:45
Моя въпрос е дали ще ми навреди ако го използвам.Знам как се използва,колко време и т.н.

Няма много смисъл от него.Увеличи физическото натоварване.Така ще правиш повече мускули,а мазнините вместо да гориш с карнитин ще ги използваш като източник на енергия за тренировките си.

Или ти или аз не съм/сме наясно с карнитина.Той транспортира мазнините в митохондриите,където се използват за ЕНЕРГИЯ.Не споря,такова нещо съм чел.

Chacho
03-03-2011, 13:46
Стига да спазваш дозите няма да ти навреди.

redbul2
03-03-2011, 13:55
карнитина.Той транспортира мазнините в митохондриите,където се използват за ЕНЕРГИЯ.Не споря,такова нещо съм чел.

Така е.Не го отричам.Той повишава транспорта и изчистването им. Вероятно през цялото времетраене на капсулата.Не само по време на спортуване.Затова и големите го вземат.Защото метаболизмът им е силно забавен.Трупат много мас и какъвто и да е спорт не е достатъчен за топенето.И освен това възрастните не могат да издържат на много тежко натоварване.Еми зависи колко си висок и как се виждаш в огледалото.И колко лесно топиш мазнини с аеробните упражнения.

redbul2
03-03-2011, 14:03
Някои спортисти,по-дебели,се оплакват от прекомерно потене при вземането му.Специално през лятото.Сега в студеното не знам дали е така.

Waterpolo1997
03-03-2011, 14:08
Значи ще го взема карнитина,пък ако имам проблеми при ползването ще се допитам до лекар.Друг въпрос,сутринта ако бягам по-добър ефект ли ще има.Добре ли е да ям няколко лъжици мед, за да "премахна" катаболния процес?

Chacho
03-03-2011, 14:27
Катаболитен процес е този, от който се отслабва, нали това ти е целта? Не мога да разбера дали питаш за ефекта от бягането през сутринта или за ефекта на сутрешното бягане върху топенето от Л-карнитина.

Бягането сутрин, ако си се наял, не е по-различно от следобедното. На гладен стомах директно бърка в енергийните резерви, но пък от друга страна може да издържиш по-малко. Аз лично предпочитам да бягам сит.

Ако питаш за комбинирането на бягането с Л-карнитина, то трябва да го пиеш така, че когато влезне в действие веществото, да разграждаш мазнини от аеробна тренировка. С други думи, проверяваш колко време преди тренировка се пие, пиеш, чакаш и отиваш да бягаш.

Да кажем, че тренираш следобяд в залата, пил си карнитина преди това и се чудиш дали да не добавиш едно тичане сутринта. С две ръце съм за, никога не ми е пречил джогинга на останалите тренировки, само ми е помагал.

HHristov
03-03-2011, 14:29
Тоест оставяш спокойно 14 годишен тийн който има проблем с теглото си да яде дюнери пици вафли пръчици който вероятно метаболизъм не е чак толкова бърз.

Или който е доволно мързелив :)
Спокойно може да изгори мазнини независимо, че си позволява да яде лайна :) Стига да държи пулс над 20 в продължение на 45мин :)
Пък и още не сме разбрали колко е висок (или поне аз) :)

Waterpolo1997
03-03-2011, 14:48
за ефекта на сутрешното бягане върху топенето от Л-карнитина..

Висок съм 170-172 и имам какво да свалям.Гърдите,корема,пала ките(май така се казваха) и малко бедрата са ми отпуснати.При катаболния процес не се ли загубва ММ

Chacho
03-03-2011, 15:01
Ами за да ти го обясня по обстойно, ще ми трябва диплома от медицинския университет. Съвсем сбитичко обаче може да кажем, че това е процесът, при който се разграждат вещества и се извлича енергия, а анаболитният е този, при който се изграждат, ползвайки добитата енергия. Разграждането на белтъчините е катаболитен процес, но организмът не му е изгодно мускулните клетки да ги използва за гориво. За тази цел на първо място са въглехидратите, след това мазнините.

При бягането действително се губи ММ. При нискоинтензивното продължително бягане е пренебрежително малко количество на загубена ММ, при интензивните аеробни тренировки е повече, но и в двата случая трудно можеш да усетиш такъв момент. По-скоро тази загуба забавя покачването на маса. От друга страна, на цената на това нищожно количество, мазнините ги гориш, сякаш ги пускаш със щипка в Мордор ;)

redbul2
03-03-2011, 15:04
Добре ли е да ям няколко лъжици мед, за да "премахна" катаболния процес?
Добра идея по принцип.Медът има понякога разслабително действие.Тъй че,ако прекалиш с него да не се чудиш откъде ти е дошло жълтото злато,хаха :-D

redbul2
03-03-2011, 15:07
При катаболния процес не се ли загубва ММ

Губи се.Затова трябва протеинова лека закуска.И бягането да бъде до 20 минути максимум,няколко пъти седмично.

DownloadVirus
03-03-2011, 16:35
Тоест оставяш спокойно 14 годишен тийн който има проблем с теглото си да яде дюнери пици вафли пръчици който вероятно метаболизъм не е чак толкова бърз.

Или който е доволно мързелив :)
Спокойно може да изгори мазнини независимо, че си позволява да яде лайна :) Стига да държи пулс над 20 в продължение на 45мин :)
Пък и още не сме разбрали колко е висок (или поне аз) :)

Идеално на 14 години да съветваш тийн който сега изражда тялото си и организма използва съставките от дюнерите пиците и вафлите за самото "строене"

fatrat
03-03-2011, 17:48
Тоест оставяш спокойно 14 годишен тийн който има проблем с теглото си да яде дюнери пици вафли пръчици който вероятно метаболизъм не е чак толкова бърз.

Или който е доволно мързелив :)
Спокойно може да изгори мазнини независимо, че си позволява да яде лайна :) Стига да държи пулс над 20 в продължение на 45мин :)
Пък и още не сме разбрали колко е висок (или поне аз) :)
Първо нещо което се отнася за цялата тема- автора се прай на ерудиран, други му обясняват неща които ги има и в интернет.
Христов, бате ако НЕ държи пулс над 49 ще припадне и вероятно пукне след 3 мин. Ако държи над 120 пак не си оцелил числото над 135 е оптимално до 150. Не знам правил ли си период за чистене обаче всеки един бонбон ти преебава диетата.3-то ако не знаеш от тея работи "лайнатаа" се забавя метаболизма ;)
(всичко от личен опит го говоря имал съм проблем с кг преди 4 години и аз)

Ebaticirka
03-06-2011, 13:29
Hhristov, ще ми обясниш ли защо трябва да си на 20, за да се храниш здравословно?Напротив, точно като се храниш от сега правилно, ще имаш хубаво тяло и на 20 и на 30.....Иначе от карнитина няма смисъл.

DownloadVirus
03-06-2011, 16:19
Е като чистиш е добре картинита бе!

Ebaticirka
03-06-2011, 17:07
Пише се карНИТИН и да, добре е, но няма нужда в този случай.