PDA

View Full Version : много бързо...



FreShHhH
03-03-2011, 14:30
Толкова бързо мина времето, сякаш вчера бях 1 клас. Притеснявам се как след завършването ми как ще се справям сама в живота.Как ще се справя в съвсем друга държава без родителите си.Страх ме е.

mlakniwe2
03-03-2011, 14:34
Що в др държава? На колко си? :-o

FreShHhH
03-03-2011, 14:39
ами догодина завършвам.. и ще уча в САЩ

VaMpiRKaTaaa
03-03-2011, 14:45
Животът ще те научи.

Chacho
03-03-2011, 14:47
И ще ти хареса самостоятелността ;)

Cybershot
03-03-2011, 15:13
И аз това се чудя. Вчера сякаш бяхме малки и сме порастнали за 1 ден... Да отидеш на учиш далеч от семейството... Но пък идва самостоятелността, приятелите, купоните и т.н. Време е сама да почнеш да се справяш с проблемите и трудностите.

FreShHhH
03-03-2011, 15:23
приятели и купони и сега имам и тогава ще има ноо финансово докато не завърша университет незнам как ще се оправям защото в САЩ дето са по 10 000 долара на семестър но ти дават да работиш определени работи в областа на университета иии да ... ;д

Cybershot
03-03-2011, 15:29
еми ще работиш яко. 10,000 долара не са малко, защото за самите американци (които вземат пъти повече от нас) това са МНОГО пари и не всички могат да платят на децата си семестъра. Можеш да направиш една проста сметка. Минималното плащане беше 7,25$/час ако не се лъжа.

Chacho
03-04-2011, 01:04
Харвард предлагаха работа от сорта на 1200$ на месец (такава цифра ми е останала в съзнанието, може и да се бъркам).

Remixa92
03-05-2011, 22:33
Поне ваще имат финансите да те пратят да учиш в Америка.Така, че се радвай.Аз даже в друг град не мога да отида.

TheNewReligion
03-06-2011, 00:51
Какви планове, какво нещо...не знаеш какво ще ти се случи утре, ти за след една година планираш. Утре може да те бутне камион, докато говориш с гаджето по телефона, може да ти спре сърцето, може да изпаднеш в депресия и да се самоубиеш.

И да, Ремикса е прав/а. ^^

Mi6inka
03-06-2011, 06:50
Това не можах да разбера, тема да се оплакваш, че имаш/ще имаш нещо, за което хиляди хора в България мечтаят или беше тема, за да се похвалиш.... :? В крайна сметка, никой не е те е насилил да ходиш в САЩ, щом си решила, че ходиш там да учиш, значи си наясно с всички промени и стрес, който ти предстоят

modjodjodjo
03-06-2011, 11:11
Направи си равносметка за плюсовете и минусите ако заминеш за щатите
Плюсове..
1. Ще ти види дупето свят
2. Ще научиш английския перфектно
3. За тези няколко години ще придобиеш изключително богат житейски опит (ще се научиш да се оправяш сама в различни трудни моменти)
4. Ще водиш задружен живот, който всъщност е много сладък.
Минуси..
1. Тука преобладава стресовия фактор, но съм сигурен, че като мине известно време и като свикнеш, ще ти хареса повече отколкото си предполагала.
2. Може да имаш отначало дефицит откъм приятели, но ако можеш да говориш езика без да се затрудняваш и ако си достатъчно общителна набързо ще се справиш и с този проблем.
От време на време ще ти домъчнява за България и за всички твои хора далече някъде там, ще се чувстваш слаба и безсилна, но стъпиш ли си на краката ще бъдеш по силна от всякога.
И все пак, когато те споходят гадни мисли си спомни, че не отиваш на война, от където може никога да не се завърнеш. Не пропилявай възможността :)

anonymous708973
03-06-2011, 15:04
Какви планове, какво нещо...не знаеш какво ще ти се случи утре, ти за след една година планираш. Утре може да те бутне камион, докато говориш с гаджето по телефона, може да ти спре сърцето, може да изпаднеш в депресия и да се самоубиеш.

И да, Ремикса е прав/а. ^^

Чудесно, дай тогава да не се подготвяме за сертификати, да не кандидатстваме за университет, изобщо нищо да не правим. Щото, видиш ли, ще ни блъсне камион. Чуваш ли се въобще? :?

Ще се справиш, не се притеснявай. Само си учи английския :)