PDA

View Full Version : <<<<<<<<Защо??>>>>>&g



aygun95
03-03-2011, 18:02
Защо всички мислят за батак, а никой не се сеща за турците, които били прегазени съвсем съзнателни от танкове.

GregoryHouse
03-03-2011, 18:06
inb4 shitstorm

Сещам се как да не се сещам...как са ги клали и трепали. С радост се сещам най-редовно :)

aygun95
03-03-2011, 18:12
еми ако си гледал новините щеше да видиш, че турците изобщо не обръщат внимание нито на убитите турци и българи и не учат децата колко лоши са били, а българските деца знаят само турците са лоши

Greennight
03-03-2011, 19:38
Защото живеем не в Турция,а в България? :shock: например? :shock:

GregoryHouse
03-03-2011, 22:07
Ммм не засягай тая тема, щото си ебало мамата. Тука каквото зверство е било в тези земи...на малко места в света го е имало. При Батак са изклани 7000 души, не само мъжете, а и жени и деца. Аз не се сещам за турски град където българи да са клали така... Турците да си учат децата каквото искат. За мен турците са гадна, долна сган. Има 2 града в които има реално цивилизация - Анкара и Инстабул. Срещал съм няколко свестни ще годе турци, но нито един умен, интелигентен и т.н.

Който не се чувства българин и симпатизира на турците - знаете къде е границата.

Greennight
03-04-2011, 08:46
^И аз съм запомнил турците само с лошо...Единия път едно БМБ с турска регистрация щеше да ни отнесе с 260 на магистралата,другия път беше като ходихме в Анталия...В хотела се държаха с нас като с богове,а извън него като с някви отрепки... :?

nikitka_
03-04-2011, 15:49
..

slicky
03-04-2011, 19:30
Ммм не засягай тая тема, щото си ебало мамата. Тука каквото зверство е било в тези земи...на малко места в света го е имало. При Батак са изклани 7000 души, не само мъжете, а и жени и деца. Аз не се сещам за турски град където българи да са клали така... Турците да си учат децата каквото искат. За мен турците са гадна, долна сган. Има 2 града в които има реално цивилизация - Анкара и Инстабул. Срещал съм няколко свестни ще годе турци, но нито един умен, интелигентен и т.н.

Който не се чувства българин и симпатизира на турците - знаете къде е границата. Много точен отговор. Аз лично смятам,че ако така продължи развитието на България(повечето млади бягат навън) след 20-30 години България може да се окаже неофициална провинция на Турция.Още от сега турците масово са се заселили и то не в малки области-Кърджали и в голяма част от североизточна България.Аз лично имам баба,която живее в град близо до Силистра и като ходя там виждам колко злобни и нагли са турците и не знам накъде вървим просто :shock:

nikitka_
03-04-2011, 19:40
..

mech0
03-04-2011, 22:19
slicky , не само турците,но и ромите завземат страната.Като цяло това идва от самата българка политика.Пък и би ли ми казал дал една смислена причина,поради която бъгларите да останат в България?
Бих ти дал и 100 такива, ако искаш - тук съм роден, тук съм израсъл, обичам българската природа, традиции, история, тук са моите роднини, приятели, от тук е и любимият ми футболен отбор, тук искам да работя, да се веселя през уикендите, искам жена ми да е българка, тук искам да отгледам и възпитам своите деца,чрез професионалното ми развитие да дам нещо и за развитието на България, тук искам да остарея със своите внуци и тук искам да умра!!!

Auriss
03-04-2011, 23:02
Бих ти дал и 100 такива, ако искаш - тук съм(1) роден, тук съм израсъл, обичам българската природа, традиции, история, тук са моите роднини, приятели, от тук е и любимият ми футболен отбор, тук искам (2)да работя, да се веселя през уикендите, искам жена ми да е българка, тук искам да отгледам и възпитам своите деца,чрез професионалното ми развитие да дам нещо и за развитието на България, тук искам да остарея със своите внуци и тук искам да умра!!!

Поиска смислени причини

Първото за мен са глупости ,но всеки си има гледна точка. Това ,че съм се родил в Европа ,в центъра на Балканите ,по никакъв начин не определя и не би трябвало да определя нито характера ми ,нито развитието ми като личност.
Всички тези патриотични простотии са за боклука.

23.317 / 42.683 - ей това е родното ми място. Това ,че някой е решил да го нарича София си е негов проблем. Мен факът ,че съм с българско гражданство ме интересува точно 0%.

А второто е просто наивност ... пак поне според мен ,разбира се. След като имаш възможността да дадеш на децата си и на себе си по-добро бъдеще ,но се надяваш то да е тук след да кажем 10години ,значи си или наивен ,или глупак. Българското население е невероятно изпростяло и ще става все по-зле. Помисли си дали искаш внуците ти да станат неграмотни чалгаризирани наркомани .

сори за оф-а.

GregoryHouse
03-04-2011, 23:09
Бих ти дал и 100 такива, ако искаш - тук съм(1) роден, тук съм израсъл, обичам българската природа, традиции, история, тук са моите роднини, приятели, от тук е и любимият ми футболен отбор, тук искам (2)да работя, да се веселя през уикендите, искам жена ми да е българка, тук искам да отгледам и възпитам своите деца,чрез професионалното ми развитие да дам нещо и за развитието на България, тук искам да остарея със своите внуци и тук искам да умра!!!

Поиска смислени причини

Първото за мен са глупости ,но всеки си има гледна точка. Това ,че съм се родил в Европа ,в центъра на Балканите ,по никакъв начин не определя и не би трябвало да определя нито характера ми ,нито развитието ми като личност.
Всички тези патриотични простотии са за боклука.

23.317 / 42.683 - ей това е родното ми място. Това ,че някой е решил да го нарича София си е негов проблем. Мен факът ,че съм с българско гражданство ме интересува точно 0%.

А второто е просто наивност ... пак поне според мен ,разбира се. След като имаш възможността да дадеш на децата си и на себе си по-добро бъдеще ,но се надяваш то да е тук след да кажем 10години ,значи си или наивен ,или глупак. Българското население е невероятно изпростяло и ще става все по-зле. Помисли си дали искаш внуците ти да станат неграмотни чалгаризирани наркомани .

сори за оф-а.

Ами изчезвай от България, че ми писва от мрънкалници вече...Като не ти харесва - изнасяй се, ако няма да се изнасяш - стига квича, ами направи нещо по въпроса.

montana6
03-05-2011, 00:00
Според мен най-важната причина, заради която човек трябва да остане в родината си, е именно, за да помогне за развитието и справянето с проблемите й. Ако хората се оплакват, че държавата е лоша и затова емигрират, то тя няма как да се оправи. Ако сам не си свършиш работата, кой ще ти я свърши?

mech0
03-05-2011, 13:44
Бих ти дал и 100 такива, ако искаш - тук съм(1) роден, тук съм израсъл, обичам българската природа, традиции, история, тук са моите роднини, приятели, от тук е и любимият ми футболен отбор, тук искам (2)да работя, да се веселя през уикендите, искам жена ми да е българка, тук искам да отгледам и възпитам своите деца,чрез професионалното ми развитие да дам нещо и за развитието на България, тук искам да остарея със своите внуци и тук искам да умра!!!

Поиска смислени причини

Първото за мен са глупости ,но всеки си има гледна точка. Това ,че съм се родил в Европа ,в центъра на Балканите ,по никакъв начин не определя и не би трябвало да определя нито характера ми ,нито развитието ми като личност.
Всички тези патриотични простотии са за боклука.

23.317 / 42.683 - ей това е родното ми място. Това ,че някой е решил да го нарича София си е негов проблем. Мен факът ,че съм с българско гражданство ме интересува точно 0%.

А второто е просто наивност ... пак поне според мен ,разбира се. След като имаш възможността да дадеш на децата си и на себе си по-добро бъдеще ,но се надяваш то да е тук след да кажем 10години ,значи си или наивен ,или глупак. Българското население е невероятно изпростяло и ще става все по-зле. Помисли си дали искаш внуците ти да станат неграмотни чалгаризирани наркомани .

сори за оф-а.
Затова ли са се жертвали Левски, Ботев, Бенковски, Каблешков и т.н. - за да каже някой като теб – ами нещо не кефи тука, искам да се махам? Ами махай се, давай, нарпаво си сменяй и националността като те е толкова срам и не виждаш преспективи тук. Ти какво си мислиш, че в другите части на света е сладкарница и всичко ще ти дойде на готово ли?

nikitka_
03-05-2011, 19:34
..

GregoryHouse
03-05-2011, 22:22
Мммда това ми напомня за нещо много важно - в чужбина просперираш, ако имаш потенциал и си способен. Просто там ти правят подбор, ако имат нужда от теб - ще живееш добре, ако нямат - следващата история го описва много добре.

Един "бачкатор" среднист, работеше в Латвия и изкарваше, близо 2 хилки в евро на месец. Е да ама дрънна ги кризата и му секнаха парите. Реши да емигрира към Канада, щото чул че там било много добре. Хвана продаде коли-моли - събра пари и замина. Обаче нелегално. И как става работата чел из форуми - отиваш предаваш се на властите и казваш, че искаш убежище и такива ти ми shitz. Отива нашия - огромна стая пълна със какви ли не - индиици, китайци, черни, абе всякакви и един на едно бюро. Отиваш при него и те пита "Ти кфо моеш да правиш?" Един казва ми инжинер съм, окей мини вляво. Друг лекар и той в ляво. Трети строител - мини в дясно. Идва нашия - ти кфо моиш да правиш "Язе мога да режа дърва." Добре мини вдясно. Хайде всички сега вдясно на летището и нашия с директен полет, Mонреал - Сарафово...Нашия упорит, продава още работи отива пак. "Язе мога да режа дърва." Фиииу - Сарафово...again. Welcome to Canada...

slicky
03-05-2011, 22:34
Толкова много хора мрънкат обаче не си мърдат пръста.Решават да отидат извън родината и си казват:Аз заминавам,а нека останалите българи си чупят главите в тая държава.Много хора си мислят,че като отидат в друга държава всичко е различно-но жестоко се лъжат.Това че са видели 5 картинки на Англия,на които всичко е розово не означава,че наистина е така.Там в някои квартали е наистина много тежко положението.Причините,изка зани от Мечо са наистина смислени.Всеки българин трябва да се гордее,че е такъв.Струва си примерно да отидеш в чужбина да се обучиш там или да създадеш бизнес и някак си да го свържеш с България и да помогнеш на проспериращи млади хора,които да дърпат страната ни напред.Хората видяли по Тв-то,че някой казал,че България върви надолу и айде и те почват да го повтарят,а не осъзнават,че България бавно просперира и в бъдеще,ако е водена разумно може да се превърне във водеща сила на Балканите

nikitka_
03-06-2011, 10:41
..

Auriss
03-06-2011, 12:22
Хубаво ме нахранихте ,благодаря. Научете се да мислите с главите си ,а не като видите нещо ,което не ви харесва ,да налитате на индиректни обиди.

@хаус - Първо ,няма как да променя факта ,че българите са глупави ,ограничени и не желаят да се развиват. А и не ми е работа.
Второ ,не съм казвал ,че не ми харесва. Все едно ми е . Буквално. Ако утре България започне да прави гнусотиите ,които са вършели турците, ще ми е противна точно толкова.
Мнението ми не ви кефи - ок ,боли ме ....

@Мечо - Никой не ме е питал къде и кога искам да се раждам. Левки и Ботев не са НИКАКВА причина да се чувствам длъжен на България. По същата линия на логика съм безкрайно благодарен на СССР ,че са отблъснали германците.....глупост ,виждаш ли.
И относно последното ти изречение - не ,не е сладкарница. Но има разлика между това да си скъсваш гъза за нищо и това в замяна на усиления труд да получаваш подобаващо заплащане. И не говоря наизуст.

@Слики , нито мрънкам ,нито пък имам желание да си мърдам пръста. Истината е ,че точно вие сте тези (3мата) ,които използвате глупави заучени и клиширани думички ,резерве за хора ,които отстъпват от вашия морал по отношение на родината.
Айде кажи ми каква е разликата между България и Мексико ,освен че ти си си въобразил ,че носиш някаква емоционална отговорност за това ,което се случва с и в България.

И да ,по различно е като отидеш в друга държава. Ще ти кажа кое е по-различно - хората. И е напълно достатъчно.
Бтв ,ти си тази/този ,която/който си мисли ,че знае ,но всъщност изобщо не е наясно. "Проспериращи млади хора" ,които се нуждаят от помощ....

Ама аз закакво ли изобщо си губя времето да споря..

slicky
03-06-2011, 14:46
Хубаво ме нахранихте ,благодаря. Научете се да мислите с главите си ,а не като видите нещо ,което не ви харесва ,да налитате на индиректни обиди.

@хаус - Първо ,няма как да променя факта ,че българите са глупави ,ограничени и не желаят да се развиват. А и не ми е работа.
Второ ,не съм казвал ,че не ми харесва. Все едно ми е . Буквално. Ако утре България започне да прави гнусотиите ,които са вършели турците, ще ми е противна точно толкова.
Мнението ми не ви кефи - ок ,боли ме ....

@Мечо - Никой не ме е питал къде и кога искам да се раждам. Левки и Ботев не са НИКАКВА причина да се чувствам длъжен на България. По същата линия на логика съм безкрайно благодарен на СССР ,че са отблъснали германците.....глупост ,виждаш ли.
И относно последното ти изречение - не ,не е сладкарница. Но има разлика между това да си скъсваш гъза за нищо и това в замяна на усиления труд да получаваш подобаващо заплащане. И не говоря наизуст.

@Слики , нито мрънкам ,нито пък имам желание да си мърдам пръста. Истината е ,че точно вие сте тези (3мата) ,които използвате глупави заучени и клиширани думички ,резерве за хора ,които отстъпват от вашия морал по отношение на родината.
Айде кажи ми каква е разликата между България и Мексико ,освен че ти си си въобразил ,че носиш някаква емоционална отговорност за това ,което се случва с и в България.

И да ,по различно е като отидеш в друга държава. Ще ти кажа кое е по-различно - хората. И е напълно достатъчно.
Бтв ,ти си тази/този ,която/който си мисли ,че знае ,но всъщност изобщо не е наясно. "Проспериращи млади хора" ,които се нуждаят от помощ....

Ама аз закакво ли изобщо си губя времето да споря..
Пука ми за България,защото е моята родина и тук съм живял,тук са моите приятели и семейство.По твоята логика няма проспериращи хора в България,на които,ако им подадеш ръка няма да успеят,така ли?
Не ти ли е ясно,че като отидеш извън България, може би ще получаваш огромона заплата,обаче за кои стандарти-за нашите.Имали ли разлика да си беден извън България или в нея?

GregoryHouse
03-06-2011, 18:14
@хаус - Първо ,няма как да променя факта ,че българите са глупави ,ограничени и не желаят да се развиват. А и не ми е работа.
Второ ,не съм казвал ,че не ми харесва. Все едно ми е . Буквално. Ако утре България започне да прави гнусотиите ,които са вършели турците, ще ми е противна точно толкова.
Мнението ми не ви кефи - ок ,боли ме ....

Масата българи наистина са глупави. Както и масата навсякъде по света. Един хАмериканец на въпроса знаеш ли къде е България, ми обясняваше, че било щат на US... моля ти се... Англичаните също не са стока...но историята е твърде дълга. Немците по лични впечатления биват, но са ми странен народ. Не блястят с особена умнотия, а това за точността си е чист мит.

Има много способни българи, точно от младото поколоение. Проблема е, че повечето обикновено свършват на посредствена работа, просто защото няма кой да ги оцени правилно и да им даде шанс за развитие.

България има толкова много потенциал, че направо бяс ме хваща като видя как се пилее ей така. И икономически и стратегически и всякакъв. Е, нямаме петрол, но скоро и другите няма да имат. Като искаш да си гледаш само твоя гъз и просто да бягаш натам накъдето си мислиш, че е добре - никакъв проблем от моя страна. Просто не ми обяснявай колко зле е държавата, защото това зависи от нас. От всички нас. И докато седим и чакаме принца на Белия кон да ни оправи...наистина само ще ни оправят.

Auriss
03-06-2011, 21:49
@Слики - виж , ИМА хора ,които могат и ИСКАТ. Но те ЩЕ успеят дори и без помощ. Просто защото могат. Какъвто и талант да имаш ,ако не го развиваш сам ,няма кой да ти "подаде ръка". Ако сам не си помогнеш ,едва ли някой ще тръгне точно на теб да помага. Това ми беше мисълта.
И точно затова казах ,че тези ,които имат възможността да постигнат нещо ще го направят. А другите просто ще чакат някой да ги издърпа - и ще си останат с чакането.


Не ти ли е ясно,че като отидеш извън България, може би ще получаваш огромона заплата,обаче за кои стандарти-за нашите.Имали ли разлика да си беден извън България или в нея?

Явно още не разбираш ,че не говоря за пари. Ти под добър живот просто 5к евро заплата ли разбираш ? Ми имам познати ,които дори в България взимат колкото един заможен "европеец". Но и през ум не им минава да сравняват живота ,който водят тук ,с живота ,който биха имали в някоя "бяла" държава.

@Хаус - явно все още не ме разбираш. Интелигентен човек си (или поне с такова впечатление съм останал от постовете ти) - помисли малко.
Както вече вметнах - не говоря за икономическото положение на България. То е ясно ,че с всичките пари ,които се наливат ,ако се намери кадърен човек ,България ще напредне много бързо.
НО - теб те дразни факта ,че това се пропилява. Мен пък ме хваща бяс като гледам цялото ни общество. Казвам го направо - едно време ,когато хората бяха интелигентни и възпитани се чувствах част от това общество. Сега излизам на улицата (а живея в хубав квартал ... не е да кажеш ,че е от "околната среда") и виждам 14-15 годишни да се друсат с трева ,мои познати пред очите ми в КАФЕНЕ са шмъркали амфети...
Хлапета ,по-малки от мен ,с които от време на време се виждам се хвалят как са напсували даскалката или са потрошили нещо ..
Онзи ден един ми се хвалеше ,че е свил еди-какво-си (няма да изпадам в подробности...кой знае кой може да прочете ) от даскалото си ...
А за капак на всичко едно 90% от хората ,които са родени 93та и нагоре нямат елементарна обща култура.
Да не задълбавам и в чалга и фейсбук темите ,че там е просто трагедия.

Пък и възрастните не остават по-назад - псуват се по улиците ,карат като ненормални (един умишлено щеше да ме блъсне...вярно че пресякох непревилно и го принудих да намали ,ама да ускори умишлено срещу 3 деца по средата на улицата.......) , бият се по автобусите...

Еми човек както и да го гледам - тук е просо ужас...
И един ден да имам дете ,което не дай боже да израстне в таква среда ,сигурно ще е 12годишен пушач ,14 годишен наркоман ,без грам обща култура. И темите му за разговор ще са или PC игри или с какво се е напил.
Ми и аз се напивам ,и аз правя простотии ,но живота ми не се върти около това.

А това ,което ти описах , е ТОЧНО България.
И се отнася САМО за България. Бил съм в Англия ,Австрия ,Турция и Гърция. За последните две нямам особени впечатления от обществото ,но за първите две мога да го каза - НЕ са такива.

И с американци доста съм общувал - донякъде си прав ,но се отнася за по-бедната част от населението ,а както знаеш - там хората се "отсяват". Или си умен ,или имаш пари - нямаш ли 1то ,няма да постигнеш нищо.

Казваш че съм гледал само своите задни части - не ,не е вярно. Наясно съм ,че И от мен зависи ,но по мое виждане Бг отдавна е кауза пердута. Радвам се ,че още има хора като теб ,които се надяват нещо да се промени ,но аз отдавна съм изоставил подобно мислене.
Пък и всеки си живее живота както намери за добре - днес съм в България ,утре може и да не съм. Но някакво родолюбие или надежди ще са последното нещо ,за което бих помислил ако ми се наложи или искам да замина за държавата Х.

Както ти казах - нито ми харесва ,нито не ми. Нещата ,които ти изброих ,не ми влияят пряко и не ме интересуват ,но както и да го погледна - имат солиден ефект върху преценката ми за тази държава.

Всеки може да хвърля празни аргументи и да казва ,че от нас зависи ,но ето - питам те - как ще промениш факта ,че населението е тотално изпростяло (и не ,не говоря за ниско IQ или образование ,а за липсата на възпитание и задръжки) и невежо.
Как ще промениш факта ,че дори да предложиш на някой глупендер добро образование ,той НЯМА да го иска. А този "някой" са почти всички.
Как ще оправиш държава ,в която обществото е пречката за просперитет ?
Не знам на какви години си и какви са социалните ти контакти - може разминаванията в мненията ни да се дължат точно на това.

Директно казано - българите са си виновни за това ,което им е на главата. Американците може и да са глупави ,но болшинството от тях си спазват законите и имат някаква морална система. А тук е достатъчно най-новата чалга-гарга да се покаже в клипа си полу-гола и на следващия ден Витошка ще е като порно парад.

PS: Ако имаш намерение да коментираш това ,което казах - моля. Темата е адски обширна и неудобна за повечето хора...не знам защо.
Но ако ще ми казваш ,че Ботев и Левски са умрели за свободата ми и че съм българин => е мой дълг да се погрижа за родината...недей.

Съжалявам за огромния пост - загубих представа за размера просто...

GregoryHouse
03-06-2011, 22:10
Аз имам стабилни впечатления главно от Германия и Америка. За англия съм чувал доста неща, но ще пропусна поради това, че информацията е 3-5-10 ръка.

В Германия съм живля в Ерфурт. Много хубав град. С размерите на Пловдив по площ и население. Знаеш ли първата вече какво ми казаха. Не излизай тая вечер след 19ч., че може да пострадаш. Тоест да те пребия или дори убият. Имаше (нео)НАЦИСТКО шествие. ЛОЛ ОМФГ. Аз стоях и ги гледах невярващо. Естествено като дебела глава излязох. Вярваш ли че такъв бардак направиха...че не е истина. Кошове обръщаха, блъскаха, чупеха, викаха, пиеха...Чудо.
Не се бият по автобусите викаш... По автобусите не съм ги виждал, ама се скараха някакви там в трамвая (разбирайте модерна мотриса, не софииските антики) и 2ма направо му затовриха окото на 1ния и му пръснаха веждата...естествено бяха пияни...А да забравих да спомена, че имат навика да се наливат по спирките и по улиците. Вино бе баце...седнали на спирката и 2ма наливат от бутилките вино и пият...и говоря за наши набори.
Не въобще не е като в българия...А да една жена на годините на майка ми заедно с мъжа си мъртвопияни седят на спирката. И тя се напика в гащите...хич не и дреме...детото там квичи нещо на дойчовски - никой не го ебе.
Единия германец го гонихме посреднощ по паркинга да му вземем ключовете за колата. Беше изпил 1.5л ракия и искаше да я пали и да си ходи...едвам му ги взехме и го убедихме да си вземе такси...нагледал съм се на такива изпълнения и там. Цял ферман мога да напиша за престоя си там.

Относно Америка, там няма мизерия? Няма просяци и бездомници? Наркомани? Бъркаш. Всичките на нашите години са пробвали трева НАЙ-МАЛКО. Забранено е да се наливаш под 18...да бе да. Пият си и не ги бърка. Пияни се качват в колите си...Не им пука на черупката.
Просто там имат навика през деня да се правят на света вода ненапита, а вечерта не можеш да й извадиш главата от кенефа пълен с драйфано. И говоря предимно до тук за наши набори.

Мога да ти говоря сигурно цяла нощ...пък и само в Америка няма да гледат на теб като на Българин. Навсякъде другаде това има значени. Откъде си и какъв си. Нищо, че се преструват. Да не говорим колко арогантни могат да бъдат...

И да, искам да си направим държавата като хората. Потенциала и възможностите ги има. Воля няма. Защото е трудно. Ама нищо хубаво не става лесно.

Auriss
03-06-2011, 22:23
Човек ,направо ме втрещи с това ,което каза. Аз на такива изпълнения не съм бил свидетел (говоря предимно за европейските държави ... американците са ми ясни). Няма как да знам дали е така ,преди да го изпитам от първа ръка. Но специално от англичаните съм останал с добри впечатлния - хората казват ,че са арогантни и лицемерни ,но тези ,с които съм се запознавал ,не бяха такива. И не го казвам просто на доверие - рядко греша в преценката си за хората. Вярно че са малко ....мм...развратни да го наречем ,но са свестни хора и приятна компания.

Както и да е - въпросът остава отворен. България има икономическия потенциал ,но кой ще го реализира ,след като на обществото му стига една мутра да дрънка глупости по телевизията и да си пийват докато слушат Мария/Ивана/Преслава/Глория ?

GregoryHouse
03-06-2011, 23:51
Ооо повярвай ми аз бях далеч по втрещен... един приятел ми е разправял, че в големите автобуси в англия тея червените, двуетажните е виждал хора да пикаят вътре... lol...

slicky
03-07-2011, 18:00
Ооо повярвай ми аз бях далеч по втрещен... един приятел ми е разправял, че в големите автобуси в англия тея червените, двуетажните е виждал хора да пикаят вътре... lol... Kaто стана въпрос за транспорта в Англия-там е наистина много скъп,дори бих казал безбожно.Аз съм останъл с впечатлението,че повечето англичани са студени хора.

mecho8888
03-16-2011, 14:44
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=806526

Ромите са 450 хил., изненада ще е броят на турците



Резултатите от преброяването доказват думите на човека (имам приятел, който работи в нси - официалните още не са излезли) . Четете хубаво - целта е в държавата да се създват изкуствени проблеми. Това е принципа на зрелището и целта е да не виждаме истинските проблеми - например поскъпването на цените.



Ахмед Доган - не е турчин, а агент на държавна сигурност:

http://www.novinar.net/news/-25-kandidat-deputati-na-dps-sa-bili-agenti-na-ds_Mjk4NDsxMDU=.html

http://www.youtube.com/watch?v=6OstoBSBug4

Auriss
03-17-2011, 07:14
А тези цени ,приятелю ,защо поскъпват ? Това ли е истинския проблем ?

Или проблемът е факта ,че макар ти (да кажем) да си отглеждал цял живот плодове/зеленчуци/животни и ЕС да ИСКА да ти ръгне едни 1-2-3-10-20к финансова помощ за да развиеш бизнеса си на едно мащабно ниво , държавата е НЕКОМПЕТЕНТНА и не може да усвои тези пари ?

Защото, пич, едни 100 млн инвестиции в кадърни хора ,завършващи и с готови проекти ,ще се изплатят сигурно още същата година.

Проблемът не е ,че цените се вдигат. Проблемът е ,че тук нищо не се произвежда.

И понеже сме сравнително малка държава ми е МНОГО интересно как в парламента нямат грам мозък и не се усещат ,че начин да се излезе от тази дупка е (например) да стимулират даден сектор с някаква финансова и рекламна политика.

Защото аз ако знам ,че утре ако реша ,че искам да отварям фабрика за (да кажем) месни продукти , държавата ще ми отпусне някакъв преференциален кредит ,ще ме насочи към производители на месо (разни там ферми ;д ) и ще получа консултация от държавен служител за всичките документи ,изисквания и разпоредби , бих тръгнал да реализирам идеята си ,ако имам готова такава.

Наистина не ми е ясно как със всичките милиони ,които се изсипаха в българската икономика ,положението е толкова зле...


А колкото до статията - предполагам е вярно това ,което е изписано. Но ми звучи прекалено 'про'-циганско. Може и да е от мен ;]

mecho8888
03-18-2011, 02:50
А тези цени ,приятелю ,защо поскъпват ? Това ли е истинския проблем ?

Или проблемът е факта ,че макар ти (да кажем) да си отглеждал цял живот плодове/зеленчуци/животни и ЕС да ИСКА да ти ръгне едни 1-2-3-10-20к финансова помощ за да развиеш бизнеса си на едно мащабно ниво , държавата е НЕКОМПЕТЕНТНА и не може да усвои тези пари ?

Защото, пич, едни 100 млн инвестиции в кадърни хора ,завършващи и с готови проекти ,ще се изплатят сигурно още същата година.

Проблемът не е ,че цените се вдигат. Проблемът е ,че тук нищо не се произвежда.

И понеже сме сравнително малка държава ми е МНОГО интересно как в парламента нямат грам мозък и не се усещат ,че начин да се излезе от тази дупка е (например) да стимулират даден сектор с някаква финансова и рекламна политика.

Защото аз ако знам ,че утре ако реша ,че искам да отварям фабрика за (да кажем) месни продукти , държавата ще ми отпусне някакъв преференциален кредит ,ще ме насочи към производители на месо (разни там ферми ;д ) и ще получа консултация от държавен служител за всичките документи ,изисквания и разпоредби , бих тръгнал да реализирам идеята си ,ако имам готова такава.

Наистина не ми е ясно как със всичките милиони ,които се изсипаха в българската икономика ,положението е толкова зле...


А колкото до статията - предполагам е вярно това ,което е изписано. Но ми звучи прекалено 'про'-циганско. Може и да е от мен ;]


Това не е вярно. Ако нищо не се произвежда от какво ядеш и как брутния ни продукт на човек е по-голям от всичките ни съседи без Гърция? За другото си прав - държавата по-скоро пречи.

GregoryHouse
03-18-2011, 05:00
Ядеш от Турция доматели и краставици...хепи бърдей! Това, че 1 бабка на пазара продава не значи, че има производство.

В българия има заводи, които обслужват главно чуждестранни интереси и изнасят всичко. Произвеждаме и пшеница, браво. И сума ти от нея изнасяме навън.

От всичките ни съседи, само Гърция е добре развита дъжава...ако искаш да се сравняваме с ескимосите в Гренландия.

ZipFail
03-18-2011, 08:54
Това с Гърция е доста спорно твърдение ;)

GregoryHouse
03-18-2011, 13:34
Говорим икономически, спрямо останалите държави на Балканския п-в.

ivan_gr
03-20-2011, 10:19
хаус и другите дето разправят , че българия ще се оправи.
Как ще стане това , след като 2011 година 3 месец 20 ден в Българската образователна система Андрешко ВСЕ ОЩЕ се изучава като положителен героЙ ?!?!

Nam3less3
03-20-2011, 10:33
Поиска смислени причини

Първото за мен са глупости ,но всеки си има гледна точка. Това ,че съм се родил в Европа ,в центъра на Балканите ,по никакъв начин не определя и не би трябвало да определя нито характера ми ,нито развитието ми като личност.
Всички тези патриотични простотии са за боклука.

23.317 / 42.683 - ей това е родното ми място. Това ,че някой е решил да го нарича София си е негов проблем. Мен факът ,че съм с българско гражданство ме интересува точно 0%.

А второто е просто наивност ... пак поне според мен ,разбира се. След като имаш възможността да дадеш на децата си и на себе си по-добро бъдеще ,но се надяваш то да е тук след да кажем 10години ,значи си или наивен ,или глупак. Българското население е невероятно изпростяло и ще става все по-зле. Помисли си дали искаш внуците ти да станат неграмотни чалгаризирани наркомани .

сори за оф-а.
Затова ли са се жертвали Левски, Ботев, Бенковски, Каблешков и т.н. - за да каже някой като теб – ами нещо не кефи тука, искам да се махам? Ами махай се, давай, нарпаво си сменяй и националността като те е толкова срам и не виждаш преспективи тук. Ти какво си мислиш, че в другите части на света е сладкарница и всичко ще ти дойде на готово ли?Стига с тия глупави псевдопатриотизми. Левски, Ботев и другите са се жертвали за тяхната си реалност, тогава всичко е било различно. Ако Левски беше жив сега, колкото и да е патриот пак би емигрирал за да си намери по-хубава работа. Тъй че недей да даваш изтъркани примери.
Всъщност абсолютно всеки българин би емигрирал, без тия типове:
1. ония, които имат достатъчно пари и са с уреден живот тука.
2. ония, които просто ги кефи родното им място и дори и да са бедни пак живота им е поносим тука
3. ония, които нямат пари да заминат или са мързеливи или не ги пускат зад граница
4. заблудените
А ония, които казват, че няма да заминат за да "помагат" на България, са най-често от тип 3 или 4.

GregoryHouse
03-20-2011, 10:46
хаус и другите дето разправят , че българия ще се оправи.
Как ще стане това , след като 2011 година 3 месец 20 ден в Българската образователна система Андрешко ВСЕ ОЩЕ се изучава като положителен героЙ ?!?!

Възприемай го както си искаш. Имаш си сиво вещество нали? Аз възприемам Darth Vader като положителен герой, например...

Nam3less3
03-20-2011, 10:49
Аз възприемам Darth Vader като положителен герой, например...Как така?

ivan_gr
03-20-2011, 10:49
Колко смислен отговор. Децата изучават един типаж дето не ебава институциите за нищо и спомага на съселяните да укриват данъци и това е положителен ? Хвала на България , ще се оправим спокойно. Иначе ДА , Дарт Вейдър е положителен герой. Както и Андрешко , нали ? :)))



Още основното образование в България нагнетява у хората НЕуважение към институциите и НЕспазване на правилата, КАК ще се оправим НИЕ ?

Nam3less3
03-20-2011, 10:53
Колко смислен отговор. Децата изучават един типаж дето не ебава институциите за нищо и спомага на съселяните да укриват данъци и това е положителен ? Хвала на България , ще се оправим спокойно. Иначе ДА , Дарт Вейдър е положителен герой. Както и Андрешко , нали ? :)))
Още основното образование в България нагнетява у хората НЕуважение към институциите и НЕспазване на правилата, КАК ще се оправим НИЕ ?Не знам много подробности за Андрешко, но в неговата реалност може да е прав, ами ако селяните са тъпчени и ползвани просто като безправни роби, както често е било в историята, си е положително да. Защо да работят за система, която не работи за тях? И Робин Худ се приема за положителен герой.

ivan_gr
03-20-2011, 10:56
Да за тогавашната реалност, сега сме 21 век , 2011 година ;D

GregoryHouse
03-20-2011, 11:02
Смърт за Робин. Долен крадец! :lol: :lol: :lol:
Андрешко да е писан 21ви век бе баце? Кат не те кефи така, стани професор, после министър и го промени за всички. До тогава си го възприемай като гадното копеле за себе си :)

ivan_gr
03-20-2011, 11:30
е нали за 21 век говорим ?

DevilsAdvocate
04-20-2011, 20:39
Вижте историята на която и да е държава. Има периоди на културен и икономически възход, както има и периоди на упадък. Аз смятам, че днешната ситуация в България няма да продължи вечно, и ще доведе до нещо добро. :)

П.П.: И да, Дарт Вейдър наистина в положителен герой. Гледайте Star Wars вместо разни тъпотии!!!