PDA

View Full Version : цистит



AzBre
03-03-2011, 19:59
знам че има няколко разновидности на тая болест...четох в нета обаче не можах да си отговоря на въпроса от какво се получава? дайте мнения като цяло от кво се получава, до колко време минава, само ли минава (четох и знам доста работи, просто търся мнения)

kremen4eto
03-04-2011, 09:09
Най-често от простуда - моят цистит беше от това. Също лекарката ме пита дали съм вдигала тежко или дали съм се удряла силно. Може и от някакви бактерии - помня, че ме пита и дали правя секс и да не би циститът да е от това.

Но фактът, че повечето жени заболяват от цистит когато стане малко по-студено през октомври-ноември показва, че простудата е най-често срещаната причина.

AzBre
03-04-2011, 10:17
аз четох че може да стане и от прекалено задържане на урина, демек да се стиска момичето...значи и от секс може да се получи така ли ?? sh1t :-o

kremen4eto
03-04-2011, 10:39
аз четох че може да стане и от прекалено задържане на урина, демек да се стиска момичето...значи и от секс може да се получи така ли ?? sh1t :-o


Циститът е вид възпаление. Възпаленията пък се получават от бактерии, така че е възможно и от секс, ако не се внимава.

Ако се стискаш ще си увредиш по-скоро бъбреците, но може и цистит да се получава, не знам.

tobii
05-10-2011, 12:15
И аз имах цистит. при мен беше 3 пъти от простуда и въпреки, че редовно ходех на лекар и се лекувах сега имам камъчета в бъбреците. Но това, че при мен не е дало резултат лечението, не значи да не се лекуваш.

П.С. Дано да мине бързо и да не става по-сериозно.

freax
05-10-2011, 21:12
И аз мислих да пускам тема за цистита, но малко по различна. Аз понеже съм карала 4 пъти това възпаление и миналата седмица спах с приятеля ми и пак се получи, а на следващия ден настинах. Предните ми получавания на цистит са били от настинки, но съм чела, че може и след секс и сега не знам от кое е по-точно и ме е страх да не се получи пак така защото е непоносимо. А като общо, при това възпаление имаш парене при уриниране, болки ниско в корема (пикочния мехур), много често ти се ходи до тоалетна (по малка нужда), при вече по-сложното заболяване има и болки при уриниране, също така и кръв. Някои могат да заболеят веднъж от цистит, но при други е хроничен (може повече от два пъти). Аз по принцип го лекувам с един антибиотик "Ципрофлоксацин" - на мен лично много ми помага и не е с висока цена.

Малко се заплеснах ;д .. Нека отговоря сега и на твоя въпрос и се надявам да съм била полезна с нещо от простотиите ми.

"Като цяло от кво се получава, до колко време минава, само ли минава (четох и знам доста работи, просто търся мнения)"


Като цяло се получава от настинка (най-често) или бактерии. Минава за около 2-3 дни, но зависи с какво го лекуваш и след минаването му, независимо дали те боли или не, трябва да продължиш лечението до края на определената доза лекарства или билки. За това-само ли минава.. да ти кажа ако го оставиш да мине само може и да се влоши, така че е най-удачно при първи симптоми или да си вземеш някакъв чай за цистит или хапчета. И на двете ефекта е положителен и за еднакво време.

djipsito
05-10-2011, 23:21
Нямам кво да допълня, освен, една приятелка ми сподели, че всяка година лятото получава цистит и казва, че е от водата. Пие някакви хапчета и й минавало за няколко часа.

На мен само веднъж ми се случи и мисля, че беше от секса. Пих два дена по 1 прахче (лекара ми изписа някво, много приятно беше на вкус) и ми мина.