PDA

View Full Version : Годеж



NomNomNom
03-03-2011, 23:47
Минавал ли ви е през тиквите, говорили ли сте с половинката , били ли сте сгодени , какво ви е мнението за годеж в сегашната ви връзка?

Против съм хвърлянето на младите в брак , но годежа е една много сладурска история и е друг начин, чрез който можеш символично да покажеш на някого, че си готов да имате съвместен живот.
Не съм подценила сериозността на това събитие .

Та, имате ли някакви истории по темата ? :))))

umri
03-04-2011, 00:04
Защо някой да се сгодява, ако няма твърди намерения да се жени? Лягай да спиш.

NomNomNom
03-04-2011, 00:17
Защо някой да се сгодява, ако няма твърди намерения да се жени? Лягай да спиш.
А защо непременно трябва да се жени ?
Това е по-лек вариант.
Не си падам по сватбарски истории, не искам и да подписвам.
Някои хора нямат нужда от този ритуал, но пък символизира някакво вричане все пак.

Не ми се спи, почивка съм покрай празниците :D

VaMpiRKaTaaa
03-04-2011, 04:56
^^Nomnomnom,вие може и да се ожените само с родителите ви и двама свидетели.Не нужно да го правите в събитие на годината....
Ако това те притеснява...
Аз за сега не бих се сгодила,нито пък омъжила.

SmilezZz
03-04-2011, 06:07
Нямам такива истории..
Но пък ако наистина нямам намерение да имам съвместен живот с момчето - бих се сгодила с него..
Всъщност едни познати ((на 15 и 16 години),които са ходели от две години и повече се сгодиха ,а пък след няколко дни се разделиха..
Така,че за всичко си има време..

XxNymphetaminexX
03-04-2011, 06:11
С моя се сгодихме като бях на 17 ... бяхме се разбрали ,че може да се оженим след баяя баяя години... въпроса беше,че един вид си давамя някакво обещаниее,че ще сме заедно.. иили просто изразяваме намерението си да прекараме живота си заедно,без да се обвързваме с това обещание прекалено много. Всичко с времето си... Но годежа определено е нещо сладурско... Никога няма да забравя как ми падна на колене онази зима в снега,докато валеше, пред едно 20-30 познати ;хх ... Толкова беше сладко ;х :smt007

fakesmiles
03-04-2011, 08:33
Ако и двамата сте на едно мнение относно годежа,защо не?
За мен това си е като предсватбено (поне така го възприемам все още) и не бих го направила в следващите няколко години.На 17 съм и някакси ми звучи нереално да се реша на сватба преди 25 8-)

NomNomNom
03-04-2011, 09:05
@XxNymphetaminexX - сигурно е било страхотно . Аз иначе не ща други хора около мен , само двамата да си знаем :D
А сега заедно ли сте ?

@Вампирката - не това ме притеснява точно. Не сме хора, които да искаме брак в момента. Някой ден , ако имаме деца - може.
Идеята за женитба все още не мога да я приема, никога не съм се виждала като типична съпруга :D

marin4itu
03-04-2011, 09:08
На мене приятелят ми ми е казвал, че вече бил замислил как да ми предложи годеж :D Но дотогава имаме други планове като съвместен живот например, защото сме от различни градове. Аз съм на мнение, че една двойка преди да се сгоди или ожени трябва да поживее заедно. Абе замисляла съм се, че сега повечето не искат да се женят.. Аз пък искам да бъда булка и да имам първи танц със съпруга ми и близките ни да ни се радват! Е разбира се не го искам в близите години, все пак съм на 18, пък и всичко с времето си..

LovelyGirl
03-04-2011, 09:10
Моето мнение е,че се сгодяваш, ако наистина имаш намерение да се жениш.Също мисля, че трябва да си живял с човека и след това да дойде годежа.Съвместното съжителство променя доста нещата, затова не мисля, че е добре да се сгодяваш преди това.
Да, може и да е сладко, както казваш, но аз бих предпочела да мине време от съвместното съжителство и тогава естествено да се случат нещата.
Не ми допадат тези годежи на по 17, колко оцеляват от тях?
Ти докато не опознаеш един човек напълно, навиците му, слабите и силните му страни, начинът по който решавате проблемите заедно, какво искате от живота и как си представяте бъдещето, не е редно да се отива към такава сериозна стъпка (поне за мен е такава).

kremen4eto
03-04-2011, 09:15
От около 6-7 месеца говорим за бъдещ годеж с приятеля ми и общо взето нямаме търпение да ни дойде времето (но е рано).

Скоро един негов приятел се сгоди с приятелката си и това ни накара доста да се замислим и да им завидим.
Приятелят ми се шегуваше с въпросът "Защо пък аз трябва да предлагам? Не може ли ти да ми предложиш?" :D

Мисля, че всяка влюбена жена мечтае за тази стъпка и желае предложението да и е поднесено по уникален начин. Но не смятам, че темата е подходяща за тийн форум.

NomNomNom
03-04-2011, 09:18
Почти живеем заедно , ако мнението ти е ориентирано към мен.
От есента планираме да се изнесем самостоятелно, тъй като и двамата ще изкарваме достатъчно мъни .
След това ще кандидатстваме заедно , съответно ще живеем заедно к'дето ни приемат .
И двамата сме напълно свободни във всяко едно отношение, и все пак сме неразделни ( е, обстоятелствата понякога го налагат де :D ) .
Имала съм достатъчно връзки ( от по-малка започнах ) , с него просто се знаем от - до ( някой с некрофилски влечения, другият пък леко би , поне откриваме кое какво и защо , и как да си помогнем ) .
Винаги ми готви хубаво :D През нощта винаги ми носи вода, мен ме е шубе от много малка да ставам .
Къпе се от време на време :D
От онези дни започна да се оригва за да ме дразни :D
Тези причини бяха майтап ^^
Просто , живи и здрави , ако не умрем, животът ни ще тръгне така и никой от двамата , или от околните, не протестира.

XxNymphetaminexX
03-04-2011, 09:20
@XxNymphetaminexX - сигурно е било страхотно . Аз иначе не ща други хора около мен , само двамата да си знаем :D
А сега заедно ли сте ?
D

Да... но още не сме "женени" ;дд ... всичко с времето си... Живеем в тяхх... и всичко си е наред (sun) :-)

NomNomNom
03-04-2011, 09:20
Приятелят ми се шегуваше с въпросът "Защо пък аз трябва да предлагам? Не може ли ти да ми предложиш?" :D

Мисля, че всяка влюбена жена мечтае за тази стъпка и желае предложението да и е поднесено по уникален начин. Но не смятам, че темата е подходяща за тийн форум.
Aaa , не . Колкото и да е дейна жената , мъжа е по-хубаво да го направи . От чисто егоистична гледна точка де :D

Не е подходяща, но все пак се намират хора, които да напишат нещо .

От колко време сте заедно ?

NomNomNom
03-04-2011, 09:22
@XxNymphetaminexX - сигурно е било страхотно . Аз иначе не ща други хора около мен , само двамата да си знаем :D
А сега заедно ли сте ?
D

Да... но още не сме "женени" ;дд ... всичко с времето си... Живеем в тяхх... и всичко си е наред (sun) :-)
Ооо , супер.
Разказва ли ти се ?
От колко време сте у тях , техните там ли са, каква ви е възрастовата разлика ?

Извинявай, че съм такава любопитна кокошка 8-)

kremen4eto
03-04-2011, 09:29
Приятелят ми се шегуваше с въпросът "Защо пък аз трябва да предлагам? Не може ли ти да ми предложиш?" :D

Мисля, че всяка влюбена жена мечтае за тази стъпка и желае предложението да и е поднесено по уникален начин. Но не смятам, че темата е подходяща за тийн форум.
Aaa , не . Колкото и да е дейна жената , мъжа е по-хубаво да го направи . От чисто егоистична гледна точка де :D

Не е подходяща, но все пак се намират хора, които да напишат нещо .

От колко време сте заедно ?

От малко повече от година сме заедно, а се чукаме от почти 2. :D Ако вземем да сме си последни, не знам каква история ще разказваме на децата си :D

XxNymphetaminexX
03-04-2011, 09:29
А няма проблем.. разказва ми се естествено.. от няколко месеца сме у тях.Само баща му и приятелката му са с нас,но като си стъпим на краката ще останем самостоятелни ... 3 години ни е разликата .. но като го смяташ като месеци са почти две.. Супер уникално е преживяването.. и наистина не съжалявам,че го направих.. всичко тръгна като нещо обикновено но.,.. явно си е заслужавало :)

anonymous708973
03-04-2011, 09:55
Съученик на приятеля ми (12 клас) се е сгодил за приятелката си (също 12 клас). Той е от Пловдив, тя е от Бургас. Запознали са се на екскурзия в Германия и явно си е било любов от пръв поглед. В началото всички си мислехме, че е толкова луднал, защото е първото момиче, което му обръща внимание 8-) Обаче... тяхното си е сериозно. Ще кандидатстват заедно в Хамбург и плановете са да живеят заедно и след няколко години да се оженят.
Страхотна двойка са, даже днес ще се видим с тях. Малко им завиждам заради обещанието, което са си дали, защото изпитвам ужас при мисълта какво ще стане, когато приятелят ми замине да учи в Германия.

NomNomNom
03-04-2011, 12:13
Последните две истории - супер, много се радвам за всички .

А , Нимфетамин - до каква степен имате самостоятелност - прането, храната - отделни ли са ви ?
И на колко сте години ?
И какво учите , какво смятате да правите нататък - как да се отделите, к'де и т.н. ?

VaMpiRKaTaaa
03-04-2011, 12:25
@Вампирката - не това ме притеснява точно. Не сме хора, които да искаме брак в момента. Някой ден , ако имаме деца - може.
Идеята за женитба все още не мога да я приема, никога не съм се виждала като типична съпруга :D
Е твоя си работа,но ако се 'стpахуваш'да се омъжиш,защото по някакъв начин губиш свободата си..това са глупости.

kalpazanka
03-04-2011, 12:27
От идеята за брак леко ми се изправя косата. Като че ли, ако трябва да избирам между двете- годеж или сватба, ще предпочета първото. Предвид негативното ми мнение за брака, обаче, от годеж не виждам смисъл. Да, мило е, да, иска ми се да се случи, но при положение че няма да бъде последвано от сватба, ми се вижда излишно.

NomNomNom
03-04-2011, 12:58
@Вампирката - не това ме притеснява точно. Не сме хора, които да искаме брак в момента. Някой ден , ако имаме деца - може.
Идеята за женитба все още не мога да я приема, никога не съм се виждала като типична съпруга :D
Е твоя си работа,но ако се 'стpахуваш'да се омъжиш,защото по някакъв начин губиш свободата си..това са глупости.
Като се замисля - с брак, без брак - нищо няма да се промени.
Просто ще е малко странно, като вземем в предвид каква е традицията около женитбата, какво се очаква после - при нас може би ще е малко по-различно.
Просто не мисля, че имаме нужда от брак , ако имаме такъв - то ще е заради евентуалните дечица, и ще представлява - " Не искам да слушам повече глупости , дай да се подпиша " и толкоз.
Калпазанката е права, ако не се мисли за брак, няма смисъл от годеж, но все пак би било приятно изживяване .
Пак я има идеята - заедно сме, обичаме се , искаме да имаме общо бъдеще, без нелепите за мен сватбарски истории и подписването .

kalpazanka
03-04-2011, 13:04
С последните два реда уцели десятката, NomNomNom.
По въпроса за децата не мисля, че ми е необходим брак, за да родя. Важното е детето да съм си го износила и родила аз, а дали с таткото ще сме подписали, е съвсем друга бира. За капак не искам да се страхува, че ще имам имуществени претенции към него. Нека спи спокойно.

VaMpiRKaTaaa
03-04-2011, 13:10
Мойте родители са живяли винаги без брак.
Решиха,че трябва да подпишат след 20години съвместно съжителство без брак,и след точно 3години се разведоха.
Вече минаха 4-5 години от развода.
Та,мисълта ми е,че двама човека като решат да се женят,особено след дългогодишно съжителства без брак,нещата е по-вероятно да се провалят.

nikitka_
03-04-2011, 14:29
..

LovelyGirl
03-04-2011, 14:45
^Добре де, някак си не се ли губи момента на изненадата след като знаеш, че той е измислил всичко и просто чакаш? Не знам, аз бих предпочела да се направи в момент, в който не подозирам нищо.Неочакваното е най-хубаво :)

Иначе поздравления за плановете ви :)

nikitka_
03-04-2011, 15:03
..

LadyDi
03-04-2011, 15:56
Бракът, респективно годежът, от години не е необходимост.
Двойките се женят, защото искат, защото такива са им разбиранията. Някои го правят, защото мечтаят да се видят в булчинска рокля, други го правят от уважение към родата. Трети го правят, защото така го чувстват.

xinfamous
03-04-2011, 16:01
А защо непременно трябва да се жени ?D

защото това правят хората като се сгодят.

VaMpiRKaTaaa
03-04-2011, 16:09
Хубаво е,но един подпис нищо не променя.
И дори да не се сгодите пак ще са същите чувствата,нали?
Е тогава с подпис или без,и с пръстен или без не е ли се тая?
За мене е.

ledenakrasota
03-04-2011, 16:18
Мойте родители са живяли винаги без брак.
Решиха,че трябва да подпишат след 20години съвместно съжителство без брак,и след точно 3години се разведоха.
Вече минаха 4-5 години от развода.
Та,мисълта ми е,че двама човека като решат да се женят,особено след дългогодишно съжителства без брак,нещата е по-вероятно да се провалят.

Виж, това че при твоите се е получило така, не означава, че и при останалите които направят същото след време ще се разделят. :) Може би, при твоите това е била единствената им надежда да спасят брака си, но така и не се е получило.А при други да е просто от напредването във възрастта на децата им. :) Познавам такъв случай. :) Много е индивидуално всичко.

XxNymphetaminexX
03-04-2011, 18:56
А , Нимфетамин - до каква степен имате самостоятелност - прането, храната - отделни ли са ви ?
И на колко сте години ?
И какво учите , какво смятате да правите нататък - как да се отделите, к'де и т.н. ?


Ами те двамата доста често са извън България,защото това им е част от работата.. прибират се за 4-5 дни макс седмца,така че общо взето сме си самички..И сме наистина щастливи,че се справяме сами ... Иначе всичко го правим заедно.. готвим и перем заедно,чистим заедно.. и супер много се забавляваме.. На последък се забавляваме като изпробваме нестандартни или чуждестранни рецепти за сладки,кексове итнт...


Иначе аз мисля да се занимавам в сферата на правото ,а той - медицината : ))


Нямаш си представа какво е всяка вечер да лягаш до любимия човек,да се сгушите и да си говорите.. имаш чувството ,че си далече от целия останал свят и нищо другго няма значение ;х

DisturbiaV
03-05-2011, 06:49
На 17 съм,но пак всякаж годежът ми е доста далечно нещо...Не смятам,че е много удачно,защото все пак на тези(а и може на които и да е години) повечето си менят мнението като носните кърпички.С приятелят ми сме заедно от 3 години и няколко месеца и ако ми предложи,да бих приела,но не и с мисълта ще наистина ми предлага брак,а повече като едно засвидетелстване,че ме обича и всичко е сериозно.

vesito13
03-05-2011, 08:03
За мен не годежът, а самите отношения между хората, са реващи за това дали ще заживеете заедно и въобще какво да очаквате един от друг. Годежът за мен не е нещо сладко и мило, а е нещо сериозно, след което идва сватба. Ако не мисля да има сватба, не бих приела и годеж.

kremen4eto
03-05-2011, 08:21
Ако не мисля да има сватба, не бих приела и годеж.


Абе как става това да не приемеш годеж? Нали за да се стигне до стъпката да се предлага, се е минало през много неща, разбрали сте, че сте един за друг, усетили сте, че се обичате? Как така дългогодишният ти приятел, който много 'обичаш' ще ти предложи годеж и ти ще кажеш "Ми не, не искам". Най-малкото е супер обидно и ако бях мъж, зарязвам. Преди самото предложение би трябвало да сте го обсъждали, да си мислила какво ще отговориш и ако не искаш, просто да не се стига до предложение, да го предупредиш, че не си готова за тази стъпка.

Естествено, че има изключения, в които мъжът изненадва жената без да са говорили, но са си изключения.

vesito13
03-05-2011, 08:36
Ами дългогодишният ми приятел би трябвало да знае отношението ми по този въпрос. За мен годежът и сватбата са две свързани неща. Смятам, че човек, който ме познава добре би трябвало да знае това. И не вярвам да се стигне до такава случка.
Вече ако тръгне да ме изненадва, а аз не съм готова на такава стъпка, разбира се, че ще обясня защо не съм готова за това. Няма да приема само защото сме от Х години заедно. Ако иска да ме зарязва, ако иска да ми се сърди. Не може той да ме попита "Ще се омъжиш ли за мен?" и аз "Да!", а всъщото време да си мисля "Да бе, точно за теб ще се омъжа." Ако не мисля да се омъжвам и той ме пита дали ще се оженим, ами за мен е разбираемо да откажа едно такова предложение.
Ако сме обсъдили нещата вече ще е ясно, че просто сега не е момента, че не съм готова за това и т.н. След време може със същия този човек нещата да стоят по коренно различен начин.
Не виждам нищо толкова лошо да откажеш нещо, с което не си съгласен или просто не си сигурен. За да се сгодя с някой държа да съм живяла преди това с него, ако това не е станало, а той реши да ми предлага. Ами точно ще си откажа, колкото и невъзможно да ви се вижда.

kremen4eto
03-05-2011, 08:41
Аз не си представям да откажа годеж. Щом се е стигнало до годеж значи съм дала достатъчно поводи и причини, че ще приема и сме го обсъдили добре. Например сега: казала съм "Обичам те. Бих приела, но съм малка, така че не си и помисляй" :D

Ето и ти самата каза, че приятелят ти би трябвало да знае отношението ти по въпроса ... следователно до отказ не би трябвало да се стига. За мен е кофти работа да се откаже годеж или брак.

vesito13
03-05-2011, 08:47
То, че е кофти, кофти е. Не си умирам от желание да го направя. По-скоро беше като вариант. Нали темата се получи нещо от сорта на годеж, без сватба, което аз лично не приемам. Имах предвид, че само с годеж няма да се примиря. Или и двете, или нито едно от тях. Ако не съм готова за сватба, няма да има и годеж.

kremen4eto
03-05-2011, 08:56
Годежът е малко безмислен, по-скоро е вид предупреждение за сватбата. Поне според мен.

Lorein
03-05-2011, 11:17
Аз съм с малко по-старомодно разбиране. И наистина мисля един ден да се омъжа. Но както някои казаха до сега - искам първо да сме живяли заедно, да сме си видели и всичките "скрити" до сега недостатъци, да видим как би било да сме заедно и т.н. и чак тогава всичко да си стане по реда. Не бих го направила иначе, ако не съм сигурна.
Иначе с приятеля ми сме говорили няколко пъти по въпроса. Отначало беше по-така на бъзик. Но на 18-я ми рожден ден бяхме на една вила, излязохме да се поразходим малко през нощта и съвсем сериозно ми каза, че много би се радвал някой ден наистина да се оженим. И естествено сме говорили след някоя друга година и да заживеем заедно. За момента не може да си го позволим, никой от двама ни не работи, а аз тази година и завършвам.
Колкото до това годеж без женитба... като че ли не ми допада. Да, сладко е и е един вид следващата стъпка след "ходенето", потвърждаване, че сте си само един за друг и т.н. Но все пак годежите се правят, за да последва сватба... Всеки избира сам за себе си, но според мен не е добра идея, освен ако и двамата много ясно не сте се разбрали, че до следваща стъпка няма да се стига.

DevilWish
03-05-2011, 17:31
Прочетох всичките коментари в темата и се позамислих доста.Много интересна тема първо, браво :)
Аз ходих с бившият ми 3 години .. и постоянно мислихме за съвместен живот и сватба в последната година /на 19 съм ако има значение/, защото много се обичахме.И в крайна сметка сега като се разделихме се радвам, че не сме избързали и че е останало до приказки.
Сега си имам приятел само от 3-4 дни ... и пак ми е едно.. искам да знам, че с тоя човек имам сигурност.Не знам защо така, може би съм луда и ще ми се смеете, но смятам, че като съм на 19 ми трябва някаква сигурност.Не, не сватба, но човек, с който искаш наистина да прекараш живота си, а не някой, за който мислиш този ме привлича може да изкарам известно време с него. :?
И както доста от вас казаха не приемам, че може да остане само до годеж.Има ли годеж, значи трябва да има и сватба след това ;) Аз така го разбирам. Това е, като един вид .. не обещание ами.. доказателство любовта ви един към друг, доверието и тн.
ПС - Много се радвам за всички двойки, които разказа историите си :)

saskou
03-05-2011, 17:46
Почти живеем заедно , ако мнението ти е ориентирано към мен.
От есента планираме да се изнесем самостоятелно, тъй като и двамата ще изкарваме достатъчно мъни .
След това ще кандидатстваме заедно , съответно ще живеем заедно к'дето ни приемат .
И двамата сме напълно свободни във всяко едно отношение, и все пак сме неразделни ( е, обстоятелствата понякога го налагат де :D ) .
Имала съм достатъчно връзки ( от по-малка започнах ) , с него просто се знаем от - до ( някой с некрофилски влечения, другият пък леко би , поне откриваме кое какво и защо , и как да си помогнем ) .
Винаги ми готви хубаво :D През нощта винаги ми носи вода, мен ме е шубе от много малка да ставам .
Къпе се от време на време :D
От онези дни започна да се оригва за да ме дразни :D
Тези причини бяха майтап ^^
Просто , живи и здрави , ако не умрем, животът ни ще тръгне така и никой от двамата , или от околните, не протестира.
:shock:
Няма по-сладка мини история. Бъдете живи и здравички и много се обичайтеееее!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

againstyou
03-05-2011, 17:50
Ужасно ми е рано. :D Мисля да се наслаждавам на младостта си,вече след 21-22 ще мисля за бракове.А и до сега не съм била чак толкова влюбена в някого,че да искам да се женя за него. :lol: Брака не е толкова важен,тва е само някакъв си подпис.

valdesbg
03-05-2011, 17:54
Годежа предшества сватбата. Другото е лигавщина и страхливост.

Аз имам намерение да се оженя и естествено че ще се сгодя с приятелката ми преди това. Не виждам какво толкова страшно и обвързващо има за вас да се омъжите/ожените за човек, когото обичате и сте разбрали че на него може да се разчита. Живота ви няма да се промени толкова, освен че ще сте си показали че наистина сте сериозни един към друг.

Вече ако имате проблем с обвързването и сериозността... е друга тема :)

Иначе.. Когато предложа годеж със сигурност ще искам и сватба след Х време. С девойката ще сме говорили за това и няма да има изненади. За мен сватбата и годежа са нещо съвсем естествено в една дълга връзка. Все пак явно има доста причини връзката да е дълга и стабилна => няма пречки :)

Ама аз приказвам от друга камбанария - тази на 23 годишен мъж. На 18-20 е нормално да претръпвате при идеята за женитба.

mrazqkindergarten
03-05-2011, 19:07
На мен не са ми предлагали, но много бих искала, ако съм с момчето, което обичам това да стане.. Иначе не мисля, че това значи задължително да се женим, но поне показва, че нещата са сериозни.. Поне за мен е така.

TheBeliever
03-05-2011, 19:53
За мен бракът е формалност. Договор, който би ми дал известни преимущества в определени случаи. Годежът според мен е един вид оповестяване на намерението за брак. Също не ми е по вкуса.

Аз за себе си съм получила достатъчно доказателства за сериозността на връзката ни и за намеренията му спрямо мен, така че нямам нужда от формална показност.

NomNomNom
03-05-2011, 23:31
Имаше много хубавки истории в предните мнения.
Доста хора приемат годежа като предшестващ сватба.
Но това не значи, че сватбата ще е веднага, може да минат 10г. преди нея, в което няма нищо нередно .

Истината е, че имам предразсъдък за брака.

Около мен млади момичета се изжениха, не се образоват, раждат деца и киснат по кафетата ако мъжете им отпуснат пари.

А майка ми и баща ми само имат брак, нищо друго , майка ми е шеф у нас , покрай нея съм негативна относно женитбите също.

Сватбата също така я свързвам с малоумните ми роднини и малоумната жена в съвета , или там дето трябва да подписвам.

И като цяло малоумната за мен традиция.


Не се идентифицирам с онези жени , не ми харесва и обичая .

Сигурно ще подпиша, ама само толкова.
И след това отношенията ни и грам няма да се променят, което пак не е в традицията , само дето чуждото отношение към нас ще се промени.

С брак, без брак - същото ще е инак.
Но годежа ми се вижда примамливо и чаровно за моята възраст .

След година бих подписала, би било забавно да съм госпожа на 18-19 .

gabri3lla
03-06-2011, 07:17
Много ми е рано още,но въпреки всичко,ако ми предложи бих била много щастлива,наистина.