PDA

View Full Version : Моля за съвет ТУ - Варна с/у ИУ Варна



Eleshaar
03-04-2011, 12:15
Здравейте !
Тази година съм кандидат-студент. Много се колебая м/у ИУ - Варна и ТУ - Варна. Имам добър бал и се справям добре с математиката. Напоследък проучвам двата университета (основно чрез форуми), но все още немога да реша къде да се запиша (естествено ще кандидатствам и в двата, но още не съм решил кой да ми е приоритетен). От ИУ ми харесват специалностите Счетоводсто и контрол и Финанси, а от ТУ - Компютърни системи и технологии (КСТ) и Комуникационна техника и технологии (КТТ). Може ли някой, който учи в ИУ или ТУ - Варна да ми даде някакъв съвет или насока ? Интересувам се най-вече от възможностите за реализация, нивото на обучение и авторитетността на университетите. Мерси предварително :)

TheTiger
03-04-2011, 14:58
Май ИУ е по-добре :)

gabri3lla
03-04-2011, 16:32
ИУ.

anonymous546178
03-04-2011, 18:12
Влез в ИУ и стани като 70% от настоящите студенти.. безмозъчни икономисти, счетоводители етц... Толкова ли сте зле, ако всички са икономисти, повечето ще са безработни... ама кво ви приказвам, след 5 години вие ще миете коли не аз. Моя съвет е ТУ, пристрастен съм, но да, ТУ е много по-добре от ИУ

iiordanova
03-04-2011, 18:29
ИУ ! :)

TheBeliever
03-04-2011, 20:54
Аз уча в ИУ, гаджето ми в ТУ. Сравнението между университетите е некоректно защото преподаваните дисциплини са в коренно различни области.

Моят съвет е да не слушаш кой какво ти казва, а да решиш ти с какво би искал/а да се занимаваш и в кое поприще искаш да се развиваш в бъдеще. Ако повече те влекат компютрите и техниката - ТУ, ако бизнес средата те влече - ИУ.

Eleshaar
03-05-2011, 09:31
Работата е там, че и двете дисциплини са ми интересни, но постоянно чувам негативни мнения и за двата университета. За ИУ чувам, че никой нищо не прави и почти всички излизат без знания и практика (нищо лично, така съм чувал от настоящи и предишни студенти). В ТУ нямам много познати, но от много хора чувам, че ТУ - Варна е на доста по-ниско ниво от ТУ - София. За съжаление точно сега нямам възможност да отида в София (доколкото знам след 1-вата година имам право да се преместя в София, но не съм сигурен).

TheBeliever
03-05-2011, 10:59
С какви знания ще излезеш зависи единствено от теб. Тези, които следват само за да отбият номера и да получат някаква диплома излизат така както са влезли. Нагледала съм се на такива примери и от двата въпросни университета. Ако учиш с желание и интерес, където и да влезеш, ще извлечеш максимума. Затова е много важно да избереш специалност, която ще ти е интересно и приятно да изучаваш.

chemist9009
03-05-2011, 11:44
МЕИ с/у ВИНС?
разбира се,че МЕИ.От МЕИ излизат инженери(хора с титла),а ВИНС прости икономисти в държава която няма икономика 8-) 8-)

TheTiger
03-05-2011, 14:40
МЕИ с/у ВИНС?
разбира се,че МЕИ.От МЕИ излизат инженери(хора с титла),а ВИНС прости икономисти в държава която няма икономика 8-) 8-)
Аз защо не знам, че излизат инженери :shock: тцтц .. винаги съм знаел, че излизат бакалаври :lol:

chemist9009
03-05-2011, 15:58
МЕИ с/у ВИНС?
разбира се,че МЕИ.От МЕИ излизат инженери(хора с титла),а ВИНС прости икономисти в държава която няма икономика 8-) 8-)
Аз защо не знам, че излизат инженери :shock: тцтц .. винаги съм знаел, че излизат бакалаври :lol:

жалко,че не знаеш :lol: :lol: :lol: студентите от ТУ излизат с титлата ИНЖ.

BlindedAngel
03-05-2011, 17:48
МЕИ с/у ВИНС?
разбира се,че МЕИ.От МЕИ излизат инженери(хора с титла),а ВИНС прости икономисти в държава която няма икономика 8-) 8-)
И логиката ти е желязна.В турския университет няма изгода да се учат повечето от специалностите, защото времената са такива че ако ще и господ да си в областта си трябва да имаш стаж.Брат ми завърши миналата година там КТТ, и след 3-4 месеца някъде търсене работа по специалността се отказа, защото от всички места му искаха стаж.Имам още няколко познати, които са в абсолютно същата ситуация 8)

adidas
03-05-2011, 17:59
Моят съвет е ако искаш икономика да учиш и по специално ( СК и Финанси) не си губи времето в ИУ Варна... Виж УНСС- София или СА - Свищов (ако не се лъжа в Свищов тези спец. са най - добрите) а във Варна (ИУ) в спец. Финанси има само един преподавател къде си заслужава (проф. Коцев) :) Това е моя съвет...

Eleshaar
03-05-2011, 18:07
ако ще и господ да си в областта си трябва да имаш стаж.Брат ми завърши миналата година там КТТ, и след 3-4 месеца някъде търсене работа по специалността се отказа, защото от всички места му искаха стаж.Имам още няколко познати, които са в абсолютно същата ситуация 8)

Не се ли организират практики след 1-вата година ? Незнам защо съм останал с такова впечатление (може и да бъркам ест.)

anonymous546178
03-05-2011, 18:14
ще ви кажа една тайна.. от УНСС специално 70% от завършилите се реализират в област различа от тази в дипломата им.. най-често е коренно различна, инак казано икономисти работят на безиностанция, познавам двама такива
В ТУ този процент е под 10 :) Сама си прави изводите.. аз съм избрал и ще уча в ТУ (ако преминат успешно изпитите). Реално (ще ме извинят тези, които учат икономика) за икономист можеш да учиш и задочно, можеш и да не учиш, знанията са ти едни същи. ТУ Варна е действително на по ниско ниво от ТУ София, но не означава, че е лошо място... имат добри спезиалности с добри преподаватели :D

adidas
03-05-2011, 18:24
ще ви кажа една тайна.. от УНСС специално 70% от завършилите се реализират в област различа от тази в дипломата им.. най-често е коренно различна, инак казано икономисти работят на безиностанция, познавам двама такива
В ТУ този процент е под 10 :) Сама си прави изводите.. аз съм избрал и ще уча в ТУ (ако преминат успешно изпитите). Реално (ще ме извинят тези, които учат икономика) за икономист можеш да учиш и задочно, можеш и да не учиш, знанията са ти едни същи. ТУ Варна е действително на по ниско ниво от ТУ София, но не означава, че е лошо място... имат добри спезиалности с добри преподаватели :D

от къде я имаш тази статистика ?

anonymous546178
03-05-2011, 19:28
не помня ... една приякелка от НСИ ми го каза... не знам до колко е достоверно, но действително икономистите са прекалено много, а работата за тях е прекалено малко