PDA

View Full Version : Главно към тези, които са на ясно с противозачатъчните



The_69
03-04-2011, 13:40
Та проблемите са няколко... Пия Диане 35 от 1 година по лекарско предписание -(мн съм доволна като цяло). От начало като го започнах - пия го 21 дни и след това на третия ми идва, след няколко месеца стана на 4-я, дори по някога на 5-я, което ме притеснява. Питала съм лекаря, дали през дните м-у последното хапче и менструацията мога да правя секс без кондом и той ми каза, че уж и тези дни влизали в предвидените за защита, ама въпреки това го правя със страх и често отказвам(та къде е истината е първия вапрос- безопасно ли е?)

Другото, което ме притеснява пове4е е, 4е пих хап4етата 2 седмици, от които 1то го забавих с 11часа 2та седмица началото, а първия ден на 3та савсем изключих. На опътването пише, 4е ако се изпусне I или II седмица до 12ч за първи път в опаковката нп, а ако е IIIта седмица- да се спре за 7 дни (но на мен ми се пада второ изпуснато). Та спрях ги и на следващия ден свър6их веднъж приятеля си безопасно(ако схващате :) ) и след 5-10 минутки (още не се беше измил) ме гушна и се опита да си го вкара (успя само главичката), дръпнах го и му казах да си сложи кондом и продължихме, но днес ми е 5 ден от последното хапче, не ми идва и се притеснявам за онзи път- какъв е шанса да е станал гаф (лекарят ми е отпуска и няма как да му звънна до понеделник, а мн се притесних)???
Може да споделите и някоя бабина рецепта за предизвикване на менструация без лекарства..........

Kamelliq
03-04-2011, 13:43
Една позната пиеше кола с канела :)

nikitka_
03-04-2011, 15:13
..

kalpazanka
03-04-2011, 15:14
^В кое авторитетно издание прочете, че живеят 2 минути?

За първия въпрос- безопасно е. В листовката си пише механизма, по който се блокира овулацията.

За втория- симптоми на идваща менструация имаш ли? Тест мислила ли си да правиш?

kiki1991
03-04-2011, 16:27
И аз пия Диане 35.Чела съм ,че са много надеждни.Но ако си пропуснала хапче,не бива да правиш секс без презерватив.Мен си ме е страх и не позволявам без :-D Иначе не мисля,че е станал гафа.Освен това съм чела,че сперматозоидите живеят максимум 2 минути.А при вас са минали 5-10.Така че не се притеснявай.Или си направи тест след 2 седмици,за да си по-спокойна.

по голяма глупост не съм чела от това че сперматозоидите че живеят 2 мин...

,,Средната продължителност на живота на сперматозоидите в женските полови органи е 3 до 4 дни, но живи сперматозоиди са намирани там и 7 дни след еякулацията, без да е известно дали са запазили оплодителната си способност,,

nikitka_
03-04-2011, 16:37
....

kalpazanka
03-04-2011, 16:39
Много повече от 5-10 минути- цели 5 денонощия. Във влагалището ти космически вакуум ли цари? Като се дарява семенна течност/се прави IVF, да не би да няма досег с кислород?