PDA

View Full Version : Право в Русе



loveyouforever
03-04-2011, 20:41
Искам да питам тук има ли някой, който да е завършил право в Русенския университет и ако да - как е там, доволни ли сте, има ли реализация след това?

Благодаря предварително на тези които ми помогнат.

GregoryHouse
03-04-2011, 21:57
Сефте чувам, че там имало и право...ама който се е засилил право да учи, не е тръгнал към Русенския...що ли.

modjodjodjo
03-05-2011, 01:54
Аз уча в Русенския, но не съм специалност Право. Но нали знаеш, където и да завършиш, стига да учиш сериозно и да положиш големи усилия, винаги ще имаш шанс да се реализираш. Дипломата, която ще ти дадат в РУ, ВТУ или където и да е било едва ли ще се различава.
Но доколкото знам от приятели и колеги, които са такава специалност, са ги позатегнали яката, правят им проблеми от канцеларията ако имат повече от един или два изпита, та доста хора ми споделиха, че имат намерение да се прехвърлят към Велико търновския, защото било малко по-лесно. Но все пак ако имаш някакъв по конкретен въпрос, който те интересува мога да звънна един телефон и да питам как седят нещата :)

loveyouforever
03-05-2011, 09:04
Аз много се чудех между Велико Търново и Русе, но просто в Русе, ако цените са така както ги пише в сайта, ще ми излезе доста по евтино. А защо са им правели проблеми заради изпити?

GregoryHouse
03-05-2011, 15:57
Аз много се чудех между Велико Търново и Русе, но просто в Русе, ако цените са така както ги пише в сайта, ще ми излезе доста по евтино. А защо са им правели проблеми заради изпити?

Заядливи професори? Искат я еленски бут, я да се видят с техния приятел Джак и така...

А във ВТ аз съм студент в момента. Някой специалности са голям айляк, но Правото не е сред тях.

3oPuTy
03-06-2011, 16:53
Нормално е да им правят проблем в канцеларията ако имат повече от 2 невзети изпита.По принцип в нашата канцелария (пак в РУ) бяха казали,че ако са повече от 3 изпита трябва да се подава молба за допускане до следващия семестър това-онова ... :)

modjodjodjo
03-10-2011, 17:50
Така е, но това правило в РУ си е чиста формалност, като си представим броя на студентите с повече от два невзети изпита (включително и аз )

3oPuTy
03-10-2011, 19:41
Е да :) Бях се запознала с един,който в 5-ти курс беше събрал общо 7 невзети :lol: Някои си ги влачел още от 1-ви ... :lol: