PDA

View Full Version : Проблем с лаптоп.



GLaDOS
03-04-2011, 23:06
Здравейте !
Имам един доста странен и досаден проблем с лаптопа си .
Машината е сравнително нова - едва на 4-5 месеца Acer aspire 5745g.
Купих го основно за игри . Преди около 3 месеца сам си преинсталирах Уиндоуса (7 Ultimate) понеже не бяха сложили подходящ ,а и го бъгнах и се развали.

Преди около 2 месеца се появи проблема . Играех игра и изведнъж компютъра се изгаси изведнъж ( все едно е изваден от тока ) . Отначало помислих че се е претоплил ,след това си помислих че е от кабела за тока ,понеже когато играя махам батерията .
Сложих батерията и мислех че всичко е окей ,но се случи същото :(
Няколко пъти ми се изгаси така и престана ... сега отново се появи . Върви играта приблизително 30тина минути и компютъра се изключва .В гаранция е ,но фактически аз не знам какъв е проблема .
Ще съм благодарен на всеки който ми помогне да разбера от какво се получава !

П.П Не мога да повярвам колко са тъпи Модераторите с Замунда :shock:

GregoryHouse
03-04-2011, 23:56
Вероятно от прегряване...провери му температурите с Everest...

GLaDOS
03-05-2011, 18:16
Благодаря за отговора . Натоварих го и пуснах да следя температурата .
Покачва се с около 10 - 15 градуса ... нищо кой знае какво .
Други идеи и предположения ? :)

GregoryHouse
03-05-2011, 18:29
Ъъъ, до колко се качва ...че то ако почва да се качва от 80градуса до 95... :D


Отиди на Търсачката и напиши Event Viewer. Влизаш в него отиваш на Windows Logs. Отиваш на Applications и System. Разгледай хубаво каква грешка ти дава когато ти е гаснел компютъра. Има си дата ала бала. И после пиши разбира се, ако не се оправиш 8-)

doomkillerr
03-05-2011, 19:12
Щом се случва само в игри, най-вероятно прегрява видео картата! :)

GregoryHouse
03-05-2011, 21:29
И аз така мисля, но може и друго да е. Автора все пак да каже какви са били температурите под товар.

Възможно е някъф ерор да му дава. Затова да разрови и Event Viewer-a.

GLaDOS
03-05-2011, 21:48
Благодаря много !
Ето пак 3 часа върви играта и не мръдна ... процесора е на приблизително 67
а видеото на 59 градуса при натоварване .Това нещо се получава на моменти ,не винаги . Когато играя компютъра е на масата,никога не го оставям до източници на топлина че да ...както и да е .
Разрових се в Log-овете и мисля че това е описанието на грешката .
"The Windows Error Reporting Service service entered the stopped state."
Нищо не ми говори ...
Не съм сигурен... другия път ще издебна с точност .
Просто трябва да разбера какво става ,да знам дали да заминава за гаранция докато му е време .

П.П Мога ли изчистя лог-овете ?

Много ви благодаря много за помощта \:D/

GregoryHouse
03-05-2011, 21:52
Луд ли си как ще ги чистиш, тея от сервиза какво ще гледат... :shock:

Принципно грешката трябва да я дава в раздела System, щом ти спира целия комп. Издебни го като ти го направи пак виж какво пише. Принципно ако помниш предишния път кога е било, можеш да ги прегледаш по дата.

doomkillerr
03-06-2011, 08:11
Вземи си т.н. "охлаждаща подложка" за лаптопа! :)

Jus7DreamBoy
03-06-2011, 09:41
Вземи си т.н. "охлаждаща подложка" за лаптопа! :)Аз съм с такава уж хубава и амд-то вдига 66-68 градуса при игрите на процесора и около 58-59 макс на видото

modjodjodjo
03-06-2011, 10:25
Може би се е задънил с прахоляк.

GLaDOS
04-12-2011, 18:15
Такааа ,вече стана много лошо . При по-голямо натоварване (игри) гасне .
Пробвах да го охлаждам с допълнителни вентилатори - никакъв ефект.
Поствам снимки и ще се надявам да решим проблема бързо за да знам какво да го правя - чистене или сервиз !
Успях да заловя грешките :
http://img38.imageshack.us/i/dsc04536w.jpg/
http://img69.imageshack.us/i/dsc04537o.jpg/
http://img684.imageshack.us/i/dsc04538m.jpg/
http://img857.imageshack.us/i/dsc04539g.jpg/
http://img705.imageshack.us/i/dsc04540p.jpg/
Съжалявам за ламерските снимки с фотоапарата 8-) но мисля че ще разберете .
Log Name: System
Source: Microsoft-Windows-Kernel-Power
Date: 1.4.2011 г. 22:59:54 ч.
Event ID: 41
Task Category: (63)
Level: Critical
Keywords: (2)
****
Description:
The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.
********
<EventData>
<Data Name="BugcheckCode">0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
<Data Name="SleepInProgress">false</Data>
<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
</EventData>
</Event>

Благодаря на всички за помощта !!!

dubi95
04-12-2011, 18:49
Прейнстални си лаптопа с нов уиндолс.Купи си охладителна подложка.И видеото е като мойто и е слабо за игри( не го претоварвай за да не изгори) и лаптопа не е за 20 часа цъкане на гта 4 и лол и пес.Играй на игри до 5 часа и то не наведнъж за да не ти гасне Лаптопа.КУПИ СИ ОХЛАДИТЕЛНА ПОДЛОЖКА. и видеото ТИ е Много СЛАБО ЗА ИГРИ.(ГТА 4 ВЪРВИ ДО 30 ФПС МАКС)ВИДЕОТО ГО ПРЕТОВАРВАШ С ИГРИ ТЪЙ КАТО Е МНОГО СЛАБО НЕ ИГРАЙ 5 ЧАСА НА ДЕН(НАВЕДНЪЖ НА ИГРИ ОТ СОРТА НА ГТА4-ЩОТ ПРЕТОВАРВАШ ПРОЦЕСОРА И ВИДЕОКАРТАТА)

GLaDOS
04-12-2011, 19:09
Благодаря за отговора ,но моля ти се не ме убеждавай какъв ми е компютъра .Лично аз съм си го избирал и знам какво съм избрал .
Точно GTA IV е вървяла и по цял ден на макс и не е имало проблем .
Плюс това подкарва и по-тежки от GTA IV на макс и не се оплаква .
Просто сега в последно време се появи тоя гаф ... и искам да разбера г/д какво става за да знам към какво да се насоча .
Ще изчакам по-разбиращите от мен да се произнесат за тази грешка в Kernel Power ...

Righteousness
04-12-2011, 22:33
Нищо не прегрява вижте му градусите. Повечето лаптопи качват до почити двойно повече по време на тежки игри.

Няма нужда да вадиш батерията, по-добре я остави. Без нея може да прекъсва за секунда тока и да ти гасне всичко.

Другото което се сещам е да ти показва син екран и да не го виждаш защото си е доста бърз. В такъв случай докато зарежда лаптопа (преди още да е буутнал уина) помпи F8 докато ти излезе менюто с save mode. От дето избираш Disable automatic restart on system failure. И ако е от син екран следващия път няма да се ресне а ще остане на синия екран, и от там ще се види грешката.

Mileva
04-13-2011, 14:41
Може би се е задънил с прахоляк.

И аз това предлагам. Ама не с прахосмукачка, ами с компресор. Ако нямаш у вас иди до най-близката бензиностанция и го духни малко..

GLaDOS
04-19-2011, 20:50
Ако отворя панела точно на отворите за охлаждане и си го изчистя както си трябва ще се наруши ли гаранцията ... никъде няма лепенки :smt017

Kinghood
04-20-2011, 08:02
Ако е задръстен с прах, вентилаторите ще въртят по-бавно. Щом имаш допълнителна охладителна с-ма, ще имаш допълнително количество прах. Изчисти си и допълнителото охлаждане щото и в него има прах. Зависи как го отвориш и къде са сложили маркерите за това дали е отварян. Предлагам ти щом е гарнционен да посетиш сервиза.

GLaDOS
04-26-2011, 21:27
Благодаря на всички помогнали .
Ше черпя по бира 8-)
Не стигна до сервиза ,понеже гаранционния сервиз ми е доста далече и така ,трябваше много път да бия + разправии .
Хванах му цаката . Духнах през ребрата и изкарах един облак прах :?
Все пак първия лаптоп ми е ,малко по-различно е . Не е изчистен перфектно ,но поне е пушка . Има време и да го отнеса за основно почистване . Страх ме беше да не е дефект/повреда.

Отново ви благодаря ! ;-)