PDA

View Full Version : Обаче после си оставаш сама..



vls
03-05-2011, 11:50
Днес реших, че искам да направя нещо полезно и затова както обещах написах една статийка, която може да помогне на момичетата, които са в сегашното ми положение.. Тоест ако изживявате раздяла и особено ако инициаторът е доскорошният ви партньор.. Беше ми много трудно първите два-три дни.. Но ето как малко по-малко преодолях чувството.. Надявам се, че ще ви бъда полезна със съветите си..

1. След като разберете как стоят нещата, първото, което ще ви мине през главата е да го убиете, след това ще искате да убиете себе си.. и накрая просто ще се чувствате в безизходица.. без да знаете какво да правите или къде да отидете. Важно е пред него да сдържите емоциите си. Не му позволявайте да знае, че страдате.. Това само ще му вдъхне повече самочувствие, но няма да промени нещата.. Щом е решил така, значи така ще направи. Приемете решението му хладнокръвно.
2. След като срещата свърши и се окаже, че отново сте сама, вече сте свободна да изливате емоциите си. Не ги насъбирайте в себе си, защото става по-лошо.. Сега вече можете да отидете на по-усамотено място, да крещите и плачите, колкото ви душа иска..
3. Ако не искате да оставате сама в такъв момент, отидете при приятел, който ще ви изслуша и успокои.. След като се успокоите, може да ви разсее и да спрете да мислите за раздялата..
4. Друг вариант е да отскочите до магазина, да си вземете всякакви глезотийки.. Препоръчвам огромни количества шоколад и кола. Пуснете си някой хубав филм или готина музика (в никакъв случай депресарска!) Не прибягвайте до алкохол. Може да извършите глупости, за които после да съжалявате и да утъжните положението си..
5. Не шофирайте! Не сте в състояние. Най-добрия вариант е да се разходите на чист въздух, по възможност с добра компания..
6. На другия ден вече най-вероятно ще търсите как да запълните празнината. Пробвайте с някакво ново занимание. Аз например вкарах в играта Facebook и Blogspot.. Няма значение какво ще правите, важното е да сте заети и да нямате време да мислите за друго освен за нещата, които вършите.
7. Помнете, че това е само един човек.. Не е краят на света! Когато се почувствате готова, може да започнете да излизате на срещи с други.. Не може да се обречете на цял живот самота, за да чакате някой, който може би вече въобще не се сеща за вас..
8. Ако ви е оставил, заради друга, не вършете гадости спрямо нея. Може би това ще е първият ви инстинкт.. Е.. едно-две по-леки гадорийки биха ви накарали да се чувствате малко по-добре, но след това може и да съжалявате.. Не правете гадно и на него.. Това няма да го върне. Само ще му покажете, че още ви пука за него. Срещайки него или нея на улицата или на друго място, просто се усмихнете. Не подминавайте.. Той очаква точно това от вас, защото мисли, че сте съкрушена.. Усмихнете се и му покажете, че не е така. Ако съберете сили, може и да го попитате нещо, например "Как си?".. Отговорът определено ще го затрудни..

Просто погледнете на нещата от по-нормалната им страна.. Това едва ли е краят на света. За последно чух, че са го отложили и от 2012. :D .. Така че.. УСМИХНЕТЕ СЕ! И гледайте напред.. Всяко зло е за добро! А и хората се променят.. Кой знае дали един ден няма да сте отново заедно.. ако наистина сте един за друг. ;)
И помни - Никой, какъвто и да е той, не заслужава сълзите ти.. А този, който ги заслужава, никога няма да те накара да плачеш..[/i][/b]

bogzfaggot
03-05-2011, 12:00
Като цяло не съм съгласна с последното,което си написала.Кой би искал да се върне след време при някой,който го е зарязал?

vls
03-05-2011, 12:12
:? с времето болката се забравя.. и хората се променят . .всичко е възможно стига да искаш :)

bogzfaggot
03-05-2011, 12:17
:? с времето болката се забравя.. и хората се променят . .всичко е възможно стига да искаш :)Хаха да ,но нали се сещаш,че и двамата трябва да го искате.Той,за да те зареже не го иска очевидно.Когато един път чувствата му изстинат,няма да се върнат пак,ако ще и след 10 години,когато сте се променили ужасно много.Прекалено много филми гледаш.

vls
03-05-2011, 12:28
Всеки има лично мнение :-P

umri
03-05-2011, 13:23
ОК, Алена.

FuckedUp
03-05-2011, 14:20
owned.

K_O_L_E_V
03-05-2011, 14:44
People don't change - House , M.D.

VaMpiRKaTaaa
03-05-2011, 14:57
Време+НЕПУКИЗЪМ.

tanch3t093
03-05-2011, 16:35
Време+НЕПУКИЗЪМ.
Да, ама се сещаш, че трябва адски силна воля за да се постигне. Когато обичаш този човек е невъзможно да не ти пука за него. Но да - след време няма да ти пука :)

VaMpiRKaTaaa
03-05-2011, 16:59
Tan4eto,2пъти съм обичала до тук.
След разделите и двата пъти се оправих по този начин.
Първият път ми отне половин година,но втория по-малко от месец.

kinkygirl
03-06-2011, 13:24
времето лекува-колкото по-далеч толкова по-добре! от личен опит го знам..а и съгласна съм трябва и силна воля! ; ))