PDA

View Full Version : Моля ви помогнете! Липса на звук извън компютъра!



ivisweety96
03-05-2011, 13:15
Здравейте! След преинсталация на Windows, забелязах, че имам звук само в слушалките! Изключвам ги, нищо не помага! Нямам колонки, но това едва ли е проблема, защото и преди нямах, а звукът идваше направо от компютъра. Имах липсващи драйвъри, инсталирах някои, но пак ми даваше, че липсват. С Windows Professional съм. Разчитам на вашите идеи!

GregoryHouse
03-05-2011, 16:05
Такаа, как идват от компютъра тези звуци без тонколонки? Може би имаш предвид от монитора? Или имаш вградени в кутията на компютъра (LOL!)?!?

Дясно копче на My computer -> Properties - > Device manager. Правиш една снимка и качваш тук.

doomkillerr
03-05-2011, 16:19
Здравейте! След преинсталация на Windows, забелязах, че имам звук само в слушалките! Изключвам ги, нищо не помага! Нямам колонки, но това едва ли е проблема, защото и преди нямах, а звукът идваше направо от компютъра. Имах липсващи драйвъри, инсталирах някои, но пак ми даваше, че липсват. С Windows Professional съм. Разчитам на вашите идеи!

Здравей. За да ти помогнем, ще трябва да ни дадеш малко повече информация за компютъра ти. Щом преди се е чувал звук от компютъра, а към него не са свързани колонки, това означава, че РС-то си има вградена колонка (най-вероятно е някой марков IBM, Compaq и т.н.). И така отговори ми на следните въпроси - къде свързваш слушалките, в коя букса (какъв цвят е) и дали е от предната или задната част на компютъра? Ако е марков компютъра е хубаво да му знаеш модела или този на дъното, защото от това зависи, от какви части е асемблиран! Щракни десен бутон на иконата "My Computer" намираща се на "работния плот" (Desktop-а) и избери от падащото меню "Manage". След това избери подкатегорията "Device Manager" и виж за кой устройства не са намерени драйвери или направи скрииншот на екрана и прикачи снимката тук! :)

van1
03-05-2011, 16:45
Изключвате варианта да е с лаптоп ?

van1
03-05-2011, 16:45
Изключвате варианта авторът да е с лаптоп?

GregoryHouse
03-05-2011, 16:56
Предполагам, щеше да каже лаптоп, а не компютър, но дори и да е с лаптоп, най вероятно е проблем с драйвър. Поства си снимката виждаме къде е проблема и казваме какво да се направи...

ivisweety96
03-06-2011, 08:41
Благодаря ви за бързото отзоваване. Не съм с лаптоп, а с компютър HYUNDAI, слушалките ми се раздвояват на два кабела - червеният го слагам в червената букса, а зеленият в зелената от задната страна на компютъра. Поствам снимката от Device Manager тук:
http://img856.imageshack.us/img856/6196/devicemanager.jpg (http://img856.imageshack.us/i/devicemanager.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

doomkillerr
03-06-2011, 10:06
Предполагам, че проблема не е от драйверите! Би трябвало щом извадиш зелената букса на слушалките от компютъра да се чува звук от вградения спийкър! Най-добре прегледай за настройки или в Биоса или в "Control Panel" - "Sounds and Audio Devices", но не вярвам и от там да е. По принцип вградения спийкър си работи без проблеми, след като има инсталирани драйвери за звука, като в повечето случай тях ги има интегрирани в Windows-а и не са включени слушалки или колонки в зелената букса от задната страна на РС-то. Така, че проблема е доста странен... :neutral:

ivisweety96
03-06-2011, 12:25
Пробвах отново с изваждането на кабела от зелената букса и прегледах настрйките в Control Panel-а, но няма резултат, а в Биоса не зная какво да преглеждам. Някакви идеи за Биоса? :)

selenium
03-06-2011, 15:32
Случайно да имаш втора саунд карта, изхода на която да са жаковете в които слагаш слушалките.

А говорителите да са вързани на някаква вградена на дъното?

ivisweety96
03-06-2011, 15:39
Случайно да имаш втора саунд карта, изхода на която да са жаковете в които слагаш слушалките.

А говорителите да са вързани на някаква вградена на дъното?

Нямам си представа. Но не мисля, че имам втора саунд карта.

GregoryHouse
03-06-2011, 18:30
Има шанс да ти е изгорля спийкъра... lol

doomkillerr
03-06-2011, 18:36
Има шанс да ти е изгорля спийкъра... lol

И аз си мислих за това, но все пак е станало след преинсталация на Windows, което е много странно! :-o

ivisweety96
03-08-2011, 13:29
Ще проверя за спийкъра. Благодаря на всички за отделеното време.

straus
03-18-2011, 06:34
Kато гледам проблема трябва да е по настройките. В контролния панел, намираш говорителчето и провери там има едни настройки с колко говорителя ти е компа. Пробвай на 2,4,6,7 канала, абе всичките опции пробвай. Също виж контролния панел на Realtek.