PDA

View Full Version : Косопад ;[



fallen93
03-05-2011, 20:04
Здравейте : )
От известно време косата ми много пада поради накъсване, оредяла е на половина, не че аз самата не допринасям за това с преси и т.н. на няколко пъти я оставях без да я правя на преса, но се омазнява за 1 ден макс, а не е много полезно да я мия всеки ден, накрая ще остана без коса. ;(
Та можете ли да ми препоръчате някакви маски, шампоани, балсами, за да я подсиля :) благодаря предварително : )

p0lina
03-05-2011, 20:30
Всъщност спри напълно с пресата за известно време! Омазнява се бързо, защото е рядка, а косопада може да се дължи от смяната на сезона.. и аз бях така.. използвах различни шампоани, но не помогнаха за косопада, след не повече от месец всичко спря. За честото миене и мен майка ми ме плашеше, че ще остана без коса, но пък прочетох някъде, че без значение колко пъти в седмицата се омазнява косата е хубаво да я измиеш - няма нищо лошо! За балсамите и маските..нека другите да кажат, толкова от мен :) Успех!

kalpazanka
03-06-2011, 07:53
Няма да е зле да посетиш дерматолог. Може да се касае за по-сериозен проблем от единия косопад.
На колко години си? Някакви други оплаквания имаш ли? Нещо да те боли? Да ти се чупят ноктите?
Косата как пада?

fallen93
03-06-2011, 10:52
На 17 съм, почти 18. Косата ми пада поради накъсвене, не от корените, което малко ме успокоява, иначе за ноктите по-принцип са ми меки, нямам никакви оплаквания, за това мисля, че косопада се дължи на честото третиране с преси, маши и т.н. И ми се иска да я подхраня с ефективни маски, шампоани и т.н. :)

kalpazanka
03-06-2011, 10:58
В такъв случай чети в Козметика и диети.