PDA

View Full Version : Счупен нокът?



neeDaBosS
03-06-2011, 08:20
Хораа помагайте :( Преди малко видях,че ми се е счупил жестоко нотътят.. точно ей така изглежда : http://prikachi.com/images/292/3061292N.jpg според вас какво мога да го направя? сигурно ще ме заболи ако опитам да го срежа...ако мацам със заздравители дали ще се оправи? :(

SameLove
03-06-2011, 08:25
Ами и моя беше по същия начин . Супер гадно се беше счупил и го чаках 1 месец докато се оправи и стане хубав . Отрежи го докъдето можеш и му слагай заздравител,безцветен лак и т.н.

kalpazanka
03-06-2011, 08:26
Имам същия проблем. Старая се да не го закачам в дрехите, да не дера с него чорапогащника / :D / и най-често боравя със заздравител, докато израсте. Едва тогава го режа, а успоредно с него скъсявам и останалите.

mynichka
03-06-2011, 08:26
аз си слагах лепенка като ми се счупи така и го изчаквах малко да порасне и после го режех, защото ако го изрежеш сега наистина боли

Bonita1991
03-06-2011, 08:31
съмнявам се да се оправи :( и моите нокти все се чупят толкова навътре :( изрежи си нокътя ако ти е дълъг и после изрежи само парченцето там докъдето ти е счупен, защото наистина ще те заболи ако опиташ да го махнеш целия и после само изпили получилото се връхче да не се закача и той после ще израсте и ще се изравни :) дано си ми разбрала обяснението :-D :-)

Greshka
03-06-2011, 08:39
Най добре изрежи нокътя докъдето се е счупил, после слагай заздравител или нещо са ускоряване растежа на ноктите. Дори и да отнеме повече време после ще израсте отново здрав и хубав.Според мен е мъчение да го оставиш така и постоянно да се закачва някъде. :)

neeDaBosS
03-06-2011, 08:55
Мерси много на всички,ще изчакам да порасте.. :-)

3oPuTy
03-06-2011, 09:07
Доста маникюристки използват леплив плат ако някоя клиентка е със счупен нокът :) Мисля,че струваше около 5-6 лв.,а има и един комплект от фибростъкло и лепило,който е около 10-11лв. и върши същата работа :)

Biiiitch
03-06-2011, 09:10
Можеш да вземеш торбичка от чай и да я срежеш. Като я срежеш си взимаш едно парченце и го слагаш върху счупения нокът, за я изрежеш по нокътя. После си слагаш безцветен лак върху нокътя и лепиш парченцето от чаената торбичка. Отгоре пак слагаш безцветен лак, и после можеш да си го лакираш с други цветове, според другите нокти. (Разбира се не изглежда перфектно, но поне не трябва да го режеш)

Гледах го т'ва в нета и го пробвах и така да ти кажа чесно, става си, не е зле.

Надявам се да помогне, пък ако не, просто внимавай да не го закачаш на разни места и почакай да позарастне малко. :)

annamari
03-06-2011, 09:10
почисти си лака и капни малко каноколит върху нокъта за да не се сцепи още повече

3oPuTy
03-06-2011, 09:12
почисти си лака и капни малко каноколит върху нокъта за да не се сцепи още повече
Това е възможно най-голямата простутия,която някой можеше да напише :shock: Тииии случайно да си чувала,че тия лепила НЕ са за нокти и прее*ават самия нокът?!

Rebirthing
03-06-2011, 10:15
Ако наистина се е счупил тооолкова на вътре, не го режи !!! Спокойно, при всички случай ще израсте.

shanell1
03-06-2011, 10:36
А защо не отидеш до някоя маникюристка, ще ти го залепи, знам че става с някакви стъкълца, така поне няма да ти се налага да изравняваш другите с него :) :)

Pamaa
03-06-2011, 10:43
сложи малко заздравител или безцветен лак и го изчакай да израсте :P :-D

annamari
03-06-2011, 11:10
почисти си лака и капни малко каноколит върху нокъта за да не се сцепи още повече
Това е възможно най-голямата простутия,която някой можеше да напише :shock: Тииии случайно да си чувала,че тия лепила НЕ са за нокти и прее*ават самия нокът?!

:razz: :razz: че някои да е казал да си излееш цялото лепило върху ноктите и ръцете става въпрос за една капка върху сцепеното
:D :D
пре*бава ноката, глупости от 1001 нощ

kalpazanka
03-06-2011, 11:18
annamari, нали се сещаш, че при счупен нокът лепилото попада върху нокътното ложе? ;)

GabisiTa
03-06-2011, 14:01
Последният път като ходих при маникюристката ми ми беше счупен нокъта точно така и ми го залепи с лепило, дори и в момента ми е така и нямам проблем... :-o

annamari
03-06-2011, 14:59
много ясно че не вреди, се пак го слагаш на нокътя и покриваш счупеното не го разливаш по теб или под ноктите ти

FuckingFreak
03-06-2011, 15:41
И кво става после, да не би нокътя да зараства заедно с лепилото :lol: :lol:

3oPuTy
03-06-2011, 15:44
много ясно че не вреди, се пак го слагаш на нокътя и покриваш счупеното не го разливаш по теб или под ноктите ти
Тиии случайно да правиш разлика между лепило за нокти (което по принцип се използва при поставяне на фибростъкло) и обикновено лепило като Канаколит,Капчица,Ц200 ако щеш ... ?! :lol: :lol: :lol:

Biiiitch
03-06-2011, 15:48
много ясно че не вреди, се пак го слагаш на нокътя и покриваш счупеното не го разливаш по теб или под ноктите ти
Тиии случайно да правиш разлика между лепило за нокти (което по принцип се използва при поставяне на фибростъкло) и обикновено лепило като Канаколит,Капчица,Ц200 ако щеш ... ?! :lol: :lol: :lol:

Май не. :-D