PDA

View Full Version : Растояние между предните зъби



kiki1991
03-06-2011, 09:29
Искам да ви питам знаете ли как може да се коригира разтоянието между предните 2 зъба,защото имам такова от малка..не е като на певицата Джена,и не се забелязва толкова но все пак ме дразни.На 19 съм

Abigoria
03-06-2011, 11:27
Вика му се диастема, и се оправя само с шини. Беж при ортодонта!

Titanic_baby
03-06-2011, 13:16
Вика му се диастема, и се оправя само с шини. Беж при ортодонта!


Така е.
Ето и снимка преди и след оправянето.

http://www.lafayettedentureplace.com/content.asp?q_areaprimaryid=5&q_areasecondaryid=6&q_areatertiaryid=22

Abigoria
03-06-2011, 13:49
Вика му се диастема, и се оправя само с шини. Беж при ортодонта!


Така е.
Ето и снимка преди и след оправянето.

http://www.lafayettedentureplace.com/content.asp?q_areaprimaryid=5&q_areasecondaryid=6&q_areatertiaryid=22

На тая снимка е показана металокерамика, при тва бая кофти направена... Има разлика.
Все пак и обличането е вариант- кофти вариант за млад човек, но все пак вариант. Предните зъби се вадят, пилят се кучешките и се слага металокерамичен мост.
Фасетите също са добър вариант.
Но най- добрият са шините- брекети или апаратче. И при условие, че не си на повече от 20, ще е и предпочитания. Но все пак зависи от възрастта и състоянието на зъбите ти. Затова ти казах да се консултираш с ортодонт :)

kalpazanka
03-06-2011, 14:02
kiki1991, беше споменала, че ще си търсиш работа. Докъде стигна с търсенето?
Решението на всичките ти козметични и здравословни проблеми е да си запълниш свободното време с нещо, което изцяло да ти ангажира вниманието. Така няма да се чудиш имаш ли целулит или не, имаш ли портичка и как да я коригираш, коя от двете рокли да купиш, защото ще ходиш на сватба и т. н.

П. П. Не знам що за хахо би извадил напълно здрави зъби, за да окачи мост. Нищо лично.

kiki1991
03-06-2011, 14:52
kiki1991, беше споменала, че ще си търсиш работа. Докъде стигна с търсенето?
Решението на всичките ти козметични и здравословни проблеми е да си запълниш свободното време с нещо, което изцяло да ти ангажира вниманието. Така няма да се чудиш имаш ли целулит или не, имаш ли портичка и как да я коригираш, коя от двете рокли да купиш, защото ще ходиш на сватба и т. н.

П. П. Не знам що за хахо би извадил напълно здрави зъби, за да окачи мост. Нищо лично.

виж кво кат не ти изнася не ми отг..не те карам и не знам кво толкоз ти прави впечатление!!!Хората пускат по 100 теми,аз че съм пуснала 3 който ти изброй не знам кво те дразни или ти прави впечатление.А за работата си е лично мой проблем и точно на теб не мисля да ти давам отчет :D В тоя сайт хората искат мнение,или споделят проблеми!!!А не кат теб да се заяждат и да избиват комплекси,сигорно съм 10 дето ти го казва!!!Ко искам и 20 теми ще пусна който иска ще ми отг,който не иска личнно негово решение..не задължавам никой за нищо.

Moderatorius
03-06-2011, 16:57
kiki1991, недей така с kalpazanka-та. Не си права.

Иначе и аз имах дупка между зъбите, беше и едно друго момиче, по-голямо от мен. На мен, след като ми паднаха предните и се появиха новите, дупката изчезна. Но ме бяха подготвили попринцип. Идеята беше да се цепне това нещо между зъбите. Но на това момиче, въпреки че й направиха тая "операция", тя пак си е с дупка между зъбите. След това нещо ходеше с "пръстен" (така му виках :D ) на тези 2 зъба - е, да, събра се дупката, но не особено. Следователно, ако не ти е голяма дупката, по-добре не я махай. Но ако толкова те дразни, махни я. Иди на зъболекар или ортодонт, там вече ще си разбереш всичко. Всички имаме право на красиви зъби :D

kalpazanka
03-06-2011, 17:10
kiki1991, точно ти ли отваряш дума за комплекси?
:D
Превръщаш се в хипохондрик вече. Това не е добро нито за теб, нито за хората около теб.

П. П. Математиката ти куца.

kiki1991
03-06-2011, 19:55
kiki1991, точно ти ли отваряш дума за комплекси?
:D
Превръщаш се в хипохондрик вече. Това не е добро нито за теб, нито за хората около теб.

П. П. Математиката ти куца.

аз определям кое е добре за мен и кое не,а ти като няма какво да кажеш по мойте теми..като видиш че съм пуснала нова тема не я отваряй вообще..няма смисъл щом се заяждаш!!!

kalpazanka
03-06-2011, 20:00
Това, че ти не приемаш съвети в разрез с твоя мироглед/гледна точка не означава, че околните се заяждат.
По въпроса с окосмяването какво направи? Бас ловя че нито на гинеколог си отишла /както те посъветвах/, нито на ендокринолог, на какъвто ти самата искаше да отидеш.
Това, че и целулит си намери, а за капак и портичка, говори или за излишът на свободно време, или за това, че се превръщаш в хипохондрик.
В първото си мнение се въздържах да те посъветвам да отидеш при психолог, но май ще ти е от полза.

kiki1991
03-07-2011, 07:01
Това, че ти не приемаш съвети в разрез с твоя мироглед/гледна точка не означава, че околните се заяждат.
По въпроса с окосмяването какво направи? Бас ловя че нито на гинеколог си отишла /както те посъветвах/, нито на ендокринолог, на какъвто ти самата искаше да отидеш.
Това, че и целулит си намери, а за капак и портичка, говори или за излишът на свободно време, или за това, че се превръщаш в хипохондрик.
В първото си мнение се въздържах да те посъветвам да отидеш при психолог, но май ще ти е от полза.

хаха в тая тема първия ти коментар къв беще???що съм пускала такива теми..ми то си е моя работа,ко има проблем за темите има си модератори!Кво те инт или ти пречи аз кви теми пускам..квото ме инт за това пускам,казах ти който иска да ми отг ще го направи,пък който неще още като види заглавието няма да отвори дори темата,както ти казах и на теб да направиш ако мислиш да ми казваш каква ставам и т.н.!!!