PDA

View Full Version : Заглъхнало ухо



nataliiiiii
03-06-2011, 13:03
От два дни ми е заглъхнало едното ухо.. първият ден ме болеше малко .. сега не ме боли, но ми е заглъхнало. Някой имал ли е същия проблем, да каже нещо как му е минало и т.н. Предварително благодаря :)

kalpazanka
03-06-2011, 13:06
Гърло боли ли те? Хрема да имаш?

nataliiiiii
03-06-2011, 13:30
Ами преди 4 .. 5 дни бях на лекар заради гърлото. Много ме болеше не можех да говоря, сега не съм толкова зле, но още ме боли

kalpazanka
03-06-2011, 13:52
Лекуваш ли гърлото?
Капки за нос капеш ли?

nataliiiiii
03-06-2011, 14:04
Ами честно казано лекарства не пия, капки за нос също не ползвам въпреки, че подсмърчам постоянно

kalpazanka
03-06-2011, 14:05
капки за нос също не ползвам въпреки, че подсмърчам постоянно
Тук ти е грешката. Започвай.

nataliiiiii
03-06-2011, 14:08
Благодаря ти много за отделеното време и за съвета :) Дали е възможно да е от нещо друго? Да се консултирам ли с лекар или няма смисъл ?

StolenBliss
03-06-2011, 14:56
А да не би просто да ти е влезла вода в ухото докато си се къпала ?

Greennight
03-06-2011, 15:10
А да не би просто да ти е влезла вода в ухото докато си се къпала ?Да,може да е от това.Пробвай да си изтръскаш главата и да почистиш с клечка за уши.Успех!

StolenBliss
03-06-2011, 16:37
А да не би просто да ти е влезла вода в ухото докато си се къпала ?Да,може да е от това.Пробвай да си изтръскаш главата и да почистиш с клечка за уши.Успех!

Като се заговорихме за тръскането начи как трябва да го направиш. Накланяш се примерно надясно и съответно левия крак го вдигаш да е във въздуха и леко подскачаш на един крак демек. Пробвай, може и вода да има. То ще усетиш дали е това като го пробваш.

Едит: Забравих да кажа, че според ухото се накланяш. Тоест, ако дясното ти е заглъхнало - надясно и обратното. :)

kalpazanka
03-06-2011, 17:14
Благодаря ти много за отделеното време и за съвета :) Дали е възможно да е от нещо друго? Да се консултирам ли с лекар или няма смисъл ?
Малко вероятно е. Прекалено голямо е съвпадението с настинката.
Има смисъл да те види УНГ. Макар че капки за нос и вода за промивки можеш да си вземеш и без рецепта.

AreYouNoob
03-07-2011, 17:23
Ще те заболи ухо сигурно, аз до преди 2 дена спрях антибиотика :) в началото само запушен нос, температура, болки в гърлото и тъкмо ми мина и ме заболя ухо :( въпреки, че не съм излизал няколко дни преди да ме заболи ухото

VaMpiRKaTaaa
03-08-2011, 07:54
Да нямаш ''червен вятър.''?
Нали имаше едно такова заболяване на ушите...
А може и ,ако те е надухало студен вятър.
Поне при мен ушите са една от най-чувствителните зони,и винаги ги пазя.
Както и белите ми дробове.

kalpazanka
03-08-2011, 10:45
Да нямаш ''червен вятър.''?

Имаш ли идея какво е червен вятър? Ако бе това действително, надали авторката щеше да мине само с хрема. Дори хремата щеше да й е най-малкия проблем.
И по-полека с дигнозите, че може накой хипохондрик да го докарате до самоубийство!!!

Red_Hair
03-08-2011, 10:58
(хахаха като оня дето си мислеше че пъпа която има на врата е яйце на извънземно което се храни с мозъка му)относно въпроса ти иди при личчния си не е нужно да е УНГ да види в ухото ти да не се е запушило с ушна кал и когато си спал или си нимавал от една на друга надморска височина да се е променило налягането във вътреното ухо ида не се е оправило(което попринцип става чрез преглъщане,прозяаване и др),може и това да е тей че провери,една промивка и си със слух като на заек

ForzaFelipe
03-08-2011, 21:21
Бях болен скоро и от постоянното духане на носа ми заглъхна ухото...мина ми след няколко дена.Може да си земеш има едно спрейче за за уши вместо клечки което е,помага :)

j0rka7aa
03-19-2011, 21:57
Иди на УНГ, защото лятото след като се прибрах от почивка 2-3 дни по-късно започнах да усещам лека болка в ухото и така и не ходих и вече когато стана много голяма болката отидох и се оказа, че ухото ми се е напълнило с вода, която е най-вероятно замърсена и ми се е получило възпаление след което се наложи да пия антибиотици и да ходя на изчистващи процедури затова от личен опит ти казвам ходи докато е по-рано...

kalpazanka
03-20-2011, 09:34
^На море ли беше? В басейн да си се топил/а?

Escarina
03-21-2011, 04:49
Лекар. Аз така не обръщах внимание и се сдобих с хронично възпаление + постоянно заглъхнали уши от.. вече не помня от кога. Щом ти е било толкова възпалено гърлото, е доста вероятно инфекцията да се е разпространила, така че - л е к а р.