PDA

View Full Version : Идеи за стягане



Transform
03-06-2011, 14:32
Имам няколко въпроса,на които очаквам отговори,които ще са ми от полза
На 15 съм , тежа 53кг,попринцип не съм спортувал досега нищо,дори не съм бягам системно :smt105 , (пуша ако е от значение)..
Абе като цяло не съм водил здравослвен начин на живот,обаче искам да започна да се стягам и съответно да правя мускули,и се чудя дали първо трябва да ям храни (какви?) с които да напалнея бързо,или добавки даже,за да стане по-бързо, и тогава да започна с фитнес или да започна с нещо друго (бягане,коремни преси)
Като цяло съм неориентиран какво трябва да правя,така че който знае да казва \:D/

Waterpolo1997
03-06-2011, 14:38
Като за начало откажи цигарите.

Ebaticirka
03-06-2011, 14:42
Колко си висок?Не бързай с добавките, започни първата седмица с лицеви опори, коремни преси ако имаш наблизо лост и успоредка да добиеш малко сила.Храни се по 5 пъти на ден, като гледаш всяко хранене да съдържа комплексни въглехидрати (кафяв ориз, картофи бобови култури) и протеини, спри цигарите пий поне по 1.5л вода на ден и резултата няма да закъснее. :)

selenium
03-06-2011, 15:14
15 години, пушач, не бил спортувал, иска маса и "стягане", бърз ефект без значение каква цена ще заплати. Пич телешоп е твоя сайт. Три туби хапчета, един вибриращ колан и ще си типтип след 3 седмици.

Заеби цигарките, започни да спортуваш редовно поне 4 пъти седмично. След тва пиши пак.

firstdiesel
03-06-2011, 16:04
Ако искаш бърз ефект изобщо не почвай!
За 3 месеца, може би само ще свикнеш на режима, транировки-ядене-спане ... ако и пиеш тогава положението е още по-сериозно.
Това ти го казвам понеже преди 2 години пиех по 3-4 галона (Ариана, ако има значение :D) бира на вечер и пушех по 1 кутия на ден, сега съм на близо 18 и изобщо не съжелявам, че съм започнал да вдигам щанги и да ям правилно (не съм лапал и добавки, само един цикъл креатин съм врътнал след 12тия месец) :)

Ако наистина искаш да се чувстваш и излеждаш по-добре, махай цигарите, махай алкохола, почни да спиш поне по 8 часа.

Преди да почнеш да тренираш и да спреш цигарите, няма да можеш да се храниш по 5 пъти на ден пълноценно, така че почни първо да правиш общи упражнения от "Физкултурата" лицеви опори, коремни преси, клекове. За набирания и кофички ти е рано. ;) Няма да е по-добре първо да качиш маса и после да тренираш, пък и едва ли ще можеш ... то качването на маса става с ядене и трениране, те вървят ръка за ръка (но качване на лой и мазнини става и без трениране).

А до колкото за добавките, ще премълча щото не съм много образован на тая тема ... нека колегите се намесят тук.

NqmamName
03-07-2011, 00:21
На 15 години си,организма ти в момента расте. Недей бърза да почваш с диетите,още си малък(а за добавки да не говорим). Яж си каквото ти е вкусно,но спортувай. Разбира се това не означава да ядеш по 2 банички и една пица на ядене.. Запиши се по-добре да тренираш нещо което те влече или си спортувай във вас (лицеви опори,коремни преси,дъмбели ако имаш). На тези години гледай да съчетаваш полезното с приятното. А за цигарите не знам какво да кажа.. сигурно още косми по пишката нямаш,ама цигарата трябва да е в устата. Спирай ги докато не е станало късно.

Saphire
03-07-2011, 07:44
firstdiesel каза някои добри неща. Започни с тренировки със собствена тежест. Можеш да ги правиш в зала за да вкарваш и тренировки с тежест, но избягвай упражнения за гръб с тежести, щото ще ги правиш неправилно и ще си наебеш кръста или гърба. Мъчи се да се набираш с широк хват (надхват), ако не можеш викай някой да те надига, а се спускаи сам. Ползвай скрепеца за гръб ама нищо друго и виж как се прави в нета всяко едно упражнение. Най - вече наблягай на лицеви и кофи по - късно, идеални са за начало.

firstdiesel
03-07-2011, 11:54
Упражненията за гръб (отдолу), мъртва тяга, гребане с щанга и мечката при ПРАВИЛНО изпълнение са много добри за развитие на цялото тяло :)
Ако ще ходиш на фитнес не се ограничавай от тях, но викни някъв по-напреднал да те научи :)
И стой далеч от машините, на тях е лесно, но те са изолиращи уреди и не са подходящи за качване на мускулна маса. Скрипеца е изключение.

DownloadVirus
03-07-2011, 14:20
На 15 години си,организма ти в момента расте. Недей бърза да почваш с диетите,още си малък(а за добавки да не говорим). Яж си каквото ти е вкусно,но спортувай. Разбира се това не означава да ядеш по 2 банички и една пица на ядене.. Запиши се по-добре да тренираш нещо което те влече или си спортувай във вас (лицеви опори,коремни преси,дъмбели ако имаш). На тези години гледай да съчетаваш полезното с приятното. А за цигарите не знам какво да кажа.. сигурно още косми по пишката нямаш,ама цигарата трябва да е в устата. Спирай ги докато не е станало късно.

NqmamName влизал ли си някого във фитнес зала или просто говориш каквото ти е казала комшийката?

NqmamName
03-07-2011, 23:25
Влизал съм и половината вътре са заблудени келемета на по 14-15 години дето искат мускули като на Арнолд Шварценегер и пият 5 хапчета вдигат 2 минути,отиват пият още 5 хапчета и си заниамват. Приятел смятам че стм доста ппо зрял от теб за да коментирам :)

radeberger
03-08-2011, 04:19
Влизал съм и половината вътре са заблудени келемета на по 14-15 години дето искат мускули като на Арнолд Шварценегер и пият 5 хапчета вдигат 2 минути,отиват пият още 5 хапчета и си заниамват. Приятел смятам че стм доста ппо зрял от теб за да коментирам :)

Не говори на изуст. Аз ходя от година и не съм виждал такова нещо. :)

NqmamName
03-08-2011, 08:25
ОК,щом мислиш,че разбираш повече нямам намерение да споря цял ден. + това всеки си има мнение,това че не мислиш като мен не значи,че разбираш повече или по-малко.

ZipFail
03-08-2011, 09:14
Подкрепям NqmamName, на 15 години няма смисъл от диети и хранителни режими, само трябва да си следи храната ;)

Myrth
03-08-2011, 09:28
Никога няма нужда от диети и режими, друг е върпосът, че следенето на храната не е проста работа. При храненето има твърде много митове и обществото робува на тях. Реално наистина здравословното хранене е много далеч от това, което казват медиите. Издигането в култ на плодовете и демонизирането на животинските продукти страшно много изкривява представите и поради това единици само са в час с нещата.

И само не ми казвайте оооо ама плодовете са полезнии. Защото всъщност това е страшно преувеличено. Но иди обяснявай на едно момиче, че за да изглежда добре, даже е желателно да яде масла, сланина и тн. Ще те погледне така :shock: и ще си продължи да си пие чайчетата и да хапва плодова салата на закуска :)

fatrat
03-08-2011, 10:37
Никога няма нужда от диети и режими, друг е върпосът, че следенето на храната не е проста работа. При храненето има твърде много митове и обществото робува на тях. Реално наистина здравословното хранене е много далеч от това, което казват медиите. Издигането в култ на плодовете и демонизирането на животинските продукти страшно много изкривява представите и поради това единици само са в час с нещата.

И само не ми казвайте оооо ама плодовете са полезнии. Защото всъщност това е страшно преувеличено. Но иди обяснявай на едно момиче, че за да изглежда добре, даже е желателно да яде масла, сланина и тн. Ще те погледне така :shock: и ще си продължи да си пие чайчетата и да хапва плодова салата на закуска :)
ууууууууууууу фруктозааааа ууууууу долу захарозатааа!!! :grin:
радвам се ,че не съм сам в този тъмен свят! :D
Иначе аз отдавна взех вече да не помагам на хора които не взимат от нищо! Макар ,че 3 съученички ги направих за 5 месеца с по-стегнат гъз от на Джей Ло