PDA

View Full Version : Не ми идва



WaterLilly
03-06-2011, 14:18
Здравейте. Още от миналата година имам проблеми с цикъла, заради които хем е нередовен, хем понякога имам кафяво зацапване (имах, по-скоро).
Разбира се, отидох на гинеколог. Оказа се, че имам недоразвита матка.
И за да се регулира/стабилизира един вид цикъла, гинеколожката ми изписа едни хапчета (имена няма да споменавам, да не се възползва някой), които пих 10 дни, след което ми дойде. Това беше още миналата година.

Тези хапчета януари месец ги пих за трети път, отново за 10 дни, защото пак ми се беше появило течението. >.<

Сега проблемът е, че от 25 януари някъде, т.е. от последния път като пих хапчетата, не ми е идвало. Февруари ме пропусна. Въпросът е още този месец ли да ходя на гинеколог или да чакам до другия?

titinkaa
03-06-2011, 18:42
Отивай при първия удобен момент на лекар.

mayaaa
03-06-2011, 18:42
По добре иди. Тъкмо няма да се тормозиш.

TheBeliever
03-06-2011, 18:54
Ако имаш възможност се консултирай с други лекари. Явно лечението, което твоят гинеколог ти изписва не помага.

WaterLilly
03-06-2011, 19:27
Ако имаш възможност се консултирай с други лекари. Явно лечението, което твоят гинеколог ти изписва не помага.
Лечение на недоразвита матка няма. 8-) Трябва да чакаш и да се надяваш, че ще се развие, поне от това, което четох и ми казаха. Просто няма как, а и съм на 16, още много време има да се развивам. Даже по всички форуми, в които съм чела, правят това с въпросните хапчета. Проблемът не е в лекарката.

Трудно ми беше да реша да ходя ли скоро, защото има възможност да ми дойде от само себе си. А ако мога да избегна пиенето на тия хапчета, бих. Имам ужасни менструални болки от тях. Но няма как, ще се ходи. -__-

kalpazanka, няма ли да се обадиш по въпроса, за да имам малко по-сигурно мнение? :)

П.С. Опасения за бременност нямам, освен ако не е непорочно зачатие. XD

TheBeliever
03-06-2011, 19:33
Това, което имах предвид е, че може би има алтернатива на изписания ти медикамент. Нещо, което със сигурност да регулира цикъла, а не да се чудиш всеки месец дали ще дойде или не, дали да ходиш пак на лекар или не.

kalpazanka
03-06-2011, 19:56
kalpazanka, няма ли да се обадиш по въпроса, за да имам малко по-сигурно мнение? :)
Ето ме. :)
Сигурна ли си, че си чула диагнозата правилно?
На колко години ти дойде менструацията?
Драсни ми на ЛС името на хапчетата. Ако можеш, прегледай и документите от лекарката.
Имам спомени, че живееш в чужбина. Бъркам ли? :oops:

WaterLilly
03-07-2011, 12:03
Диагнозата 100% я чух правилно, мама също беше с мен, сигурна съм.
Дойде ми на 13, почти 14, сравнително късно.

И не, в България съм си. 8-)