PDA

View Full Version : Проблем с антивирусна



GossipGirl89
03-06-2011, 14:23
Здравейте!

Антивирусната ми е Avira - безплатната версия. Снощи ми откри троянски кон. Изтрих самия файл от компютъра и пуснах ново сканиране няколко пъти - показва, че няма открити заплахи, обаче в опциите на Avira на Events ми излиза следното:

contained a virus or unwanted program 'TR/Spy.258532' [trojan]
Action(s) taken:
An error has occurred and the file was not deleted. ErrorID: 26004.
The source file could not be found.
Attempting to perform action using the ARK library.
The file could not be copied to quarantine!
An exception has been identified!
The file is scheduled for deleting after reboot.

Сега отново сканирам и до момента няма открити вируси или заплахи. Въпроса ми е имам ли повод за притеснение и как мога да бъда сигурна, че напълно съм отстранила троянеца? Съжалявам ако темата ми е глупава, но не съм много навътре с компютрите, а пък с антивирусните изобщо 8-) Нищо не й разбирам на тая Avira...

П.С. Рестартирах и изключвах компютъра няколко пъти и след това при сканиране антивирусната не откри нищо.
Снощи в "Quarantine" имаше 2 известия за троянски кон и един приятел ме посъветва да ги изтрия оттам - махнах ги, но в Events продължават да си стоят "Detections"

GregoryHouse
03-06-2011, 17:25
Events е нещо като History просто :) Нека си стои там.

ThEKiNgG
03-06-2011, 18:21
Демек вируса е в затвор за вируси с доживотна присъда няма как да излезе така го разбирай. 8-)

GossipGirl89
03-06-2011, 21:29
Благодаря ви много :D

А по принцип според вас коя е най-добрата антивирусна програма? Ясно ми е, че 100% сигурност и защита няма, но все пак коя се води най-надеждна, без значение платена или безплатна?

GregoryHouse
03-06-2011, 23:29
Trend, Kaspersky ии забравих 3тата в топа...

galin4o0o
03-07-2011, 09:23
Много е относително коя е най-добрата :) Това е като да спориш с 10 000 човека коя е най-добрата марка коли : ) Аз предпочитам Free Edition ..по простата причина,че не обичам да си плащам за другите.Иначе Касперски ми допада най-много :) !

AreYouNoob
03-07-2011, 16:53
Аз ползвам NOD32 и съм много доволен само кадето на 3-4 месеца трябва да въвеждаш код се 1 си си я платил ма ги има в нета, а ся нз кфо стана и кода ми е до 12.05.2013 :D :D

dubi95
03-07-2011, 18:45
Аз ползвам NOD32 и съм много доволен само кадето на 3-4 месеца трябва да въвеждаш код се 1 си си я платил ма ги има в нета, а ся нз кфо стана и кода ми е до 12.05.2013 :D :D

Аваст 6-тицата предлага добра защита около 90% от вирусите ги лови и около 90%(според мен) е добра предлага много модули за зашита с толкова малко рам 400мб.А най-добрата антивирусна около 100% която е добра е касперски ама тя е много тежка изисква да имаш много рам около 3-6 гб рам и бърз процесор.

JDeel
03-07-2011, 23:23
Моята антивирусна е Panda ActiveScan (Online) (http://www.pandasecurity.com/homeusers/solutions/activescan/)

ThEKiNgG
03-08-2011, 12:00
Аз ползвам касперски последната версия бетата но нещо е малко тромава данно го оправят при финала иначе съм си доволен от нея вобще не ме притеснява компа си работи и тя си прави всияко ако има нещо не ми показва некви ерори и глупости а си има уинджетче на декстопа и ми си изписва. Също и го няма гадното бавене при вкл. на Пц-то както е при повечето не се заблуждавай а авг тя няй последна си обновява базата за вируси , но ти си го знаеш неможеш да имаш пълна защита. :)