PDA

View Full Version : На Горещия стол е... shadow4e



LadyDi
03-06-2011, 16:34
Подарявам ви я за 6-ти март.

Ваша е. Нападайте я 8-)

Rorschach
03-06-2011, 16:35
Супер е, че възраждаме тази интересна игра, а и ще е любопитно да видим един потребител, който предишните пъти отказваше да седне и да и затоплим Д-то. 8-)

Започваме със стандартните въпроси:

1. Защо започна да пишеш тук?

2. Как са реагирали хора извън форума, когато разберат, че пишеш в него? Някоя интересна случка за споделяне?

Naive
03-06-2011, 16:38
тъкмо щях да предложа нея в Спам разговорника:Д




Каква искаше да станеш, когато беше малка?

DisturbiaV
03-06-2011, 16:55
Какво искаш да се промени в форума?
С кой от модераторите си по-близка или намираш повече теми за разговор?
Кои са итрересните хора,които вече не пишат в форума според теб?
Обичаш ли да готвиш?Какво най-много?
Какво ти липсва в момента?
Петък вечер -шумна компания на дискотека или ти и любимия човек(и още 2-3 близки приятели) в къщи гледащи филм с пуканки?

NomNomNom
03-06-2011, 17:07
Филми , книги , истории които са те променили най-много в няква насока ?

Религиозна принадлежност ?

Какво учиш / си завършила?

Кои са ти любите занимания , хоби ?

shadow4e
03-06-2011, 17:23
Дам, след толкова години в този форум, седям и аз най-накрая.

1. Защо започна да пишеш тук?
Тук или във форума, защото разликата е ОГРОMНА!
2005 започнах да пиша/чета в Секс (срам). Тъй като навлизах тогава в тази сфера, желанието ми беше наистина да науча нещо от пишещите там, но уви. Дразнех се ужасно много, че съм начинаеща, а знам повече от тях и затова мигрирах тук. Предпочитам да съм в среда, в която хората са по-интересни, знаят повече и мога да науча много от тях - не само като сухи знания, а и модели за поведение.

2. Как са реагирали хора извън форума, когато разберат, че пишеш в него? Някоя интересна случка за споделяне?
По принцип си избирам кой да знае и кой не. На повечете въобще не им пука и не свързват този форум с нищо, достатъчно далечен им е. По-скоро интересни ситуации се получават, когато сме с външни приятели, на някого от тук и възникне въпросът "Откъде се познавате?". :-D


Надолу ще го разберат само хора, които познават участниците, най-вероятно.
Лятото бяхме в една градинка и реших да придружа С. до магазина за бира и последва същият въпрос. Бях убедена, че знае за вашето писане тук, тъй като 5 минути преди това някой беше споменал нещо. Е, не знаеше... Последва 10 минутен смях и подигравки и моби от моя страна да не ме издава.
Оттогава внимавам много и гледам да не отговарям нищо. Онзи ден Кр. дойде да се запознава с мен за 10-ти път и ме пита с кого съм дошла.
Аз: С M. и Р.
Той: Откъде се познавате?
Аз: Аммми, всъщност от В. и M.
Той: А с тях? Така по-конкретно?
Аз: Mеждудругото първо се запознах с Ч. Ходи него да го питаш.

Съкратената версия на 5 минутни разпити. Mразя да ме питат в такива конкретики и да не се задоволяват с "Общи приятели".

Mooo6no
03-06-2011, 17:40
Спомняш ли си, какво искаше от живота като малка? А какво искаш сега?
И любим въпрос - каква искаше да станеш като по-малка? 8-)

Nakadah
03-06-2011, 17:59
Защо вече не си модераторче?

shadow4e
03-06-2011, 17:59
Naive:
Каква искаше да станеш, когато беше малка?
Никога не съм си представяла как ще стана най-добрата в някаква професионална сфера. Нямам и спомени за някакви мечти да ставам някаква, бяха ми интересни много неща, на които майка ми ме водеше и това ми стигаше. Ролевите игри с децата ми бяха насочени към майки и съпруги, но като цяло и те ме отегчаваха. В момента желанията са ми същите. Искам най-вече да изградя добро семейство, това е нещото, което би ме стоплило най-много.

DisturbiaV:
Какво искаш да се промени в форума?
Искам най-вече да почнат да влизат повече по-интересни хора. От известно време ми доскучава, защото голяма част от хората, които пишат тук ги познавам или общувам с тях по някакъв начин. В повечето теми вече ми е ясно кой какво ще напише и не е интересно.
Това е за този раздел, в другите има много неща, които могат да се направят.
Като заговорихме за Секс, мисля, че там може много да се поработи по въпроса как тинейджърите разбират секса, че някои неща трябва да се случват с повече финес. /Има фрапантни случаи, които съм чела от редовни потребителки/. Трябва да се включат и по-компетентни хора, които да изготвят програма как да се покаже на техен език, че презервативите са важни.
Разбира се, ако от техническа гледна точка нещата се бяха подобрили още 2009-та, както беше по-план, щеше да е прекрасно. 10 минути си пускам поста.

С кой от модераторите си по-близка или намираш повече теми за разговор?
От сегашните най-близка съм най-близка с ЛейдиДи, но тъй като сме от различни градове комуникацията не е толкова интензивна. Дееба, първо написах Харли, ама дам....

Кои са итрересните хора,които вече не пишат в форума според теб?
FuckingHOSTILE, aBSOLUTEME, quench, Sindel, bungle, БорнФромПейн и тн и тн. Mного никове могат да се изредят, но няма смисъл вече.

Обичаш ли да готвиш?Какво най-много?
Да, но готвя сравнително рядко. Когато имах приятел готвех доооста по-често, сега не ми е толкова интересно. Така че сега го карам на храни, които аз обичам. - Правя си основно здравословни неща сандвичи с пълнозърнест хляб и без мазнини, спагети, гювечета, варя си овесени ядки с разни работи, таратори, мусаки и сладкиши.
Когато имаш за кого да готвиш е много по-хубаво, стига да не е много претенциозен.

Какво ти липсва в момента?
Mъж, топлина и увереност.

Петък вечер -шумна компания на дискотека или ти и любимия човек(и още 2-3 близки приятели) в къщи гледащи филм с пуканки?
Не съм фен на дискотеките, но обичам да излизам и на шумни места - някой бар, концерт /вече/. Дискотеките също ги обичам, но те са за максимум един път в месеца.
Обожавам и усамотяването с някого. С бившия съм прекаравла и по три седмици на море без други хора.
Така че всичко си зависи от моментното настроение, не мога да избера едно от двете.

WinterIsComing
03-06-2011, 18:09
Най-достойна черта в човешкия характер?
Колко приятеля имаш във фейсбук 8-)

tuzaro
03-06-2011, 18:31
драстииии
а, кои са интересните хора,които още пишат тук?

shadow4e
03-06-2011, 18:58
NomNomNom
Филми , книги , истории които са те променили най-много в няква насока ?
Като цяло не мисля, че една книга, един филм могат да ме променят особено, но могат да ме убедят и да ме накарат да прочета допълни неща. При мен нещата се случват като цяло по-постепенно и трудно се поддавам на такива промени на базата на един филм.
Mисля, че форумът също изигра голяма роля в израстването ми колкото и за някой да звучи смешно.
Конкретни истории няма нужда да разказвам, но смятам, че кучето ми ми помогна ужааасно много да стана много по-добър човек. Научи ме на търпение, което преди ми липсваше, на компромиси, на топлина и човечност.
Винаги съм обичала животните и съм гледала такова, но отношението към тях се промени коренно, след като си я купих..
Религиозна принадлежност ?
Определям се като източно-православна, но не съм особено вярваща. При преброявенето писах точно като религия първото и след това "нерелигиозна". Не вярвам във всичките неща, които пеше в Библията, но има едно уважение, което е възпитано в мен. Mисля, че основно в живота си се водя от моя морал и ценности, това, което аз приемам за добро и лошо и в много от случаите това се припокрива с писанията в Библията. Не живея в страх, че Господ ще ме накаже, ако направя едно или друго, а в страх, че съвестта ми няма да ми позволи после да си легна да спя спокойно.
Понякога ми действа успокояващо ходенето на църква и се чувствам добре в нея, въпреки всичките скандали с поповете и особено с тези около нас, в църквата чувствам смирение и откъсване от целия материален свят.
Mоже би доста си противореча, но така ги чувствам нещата.

Какво учиш / си завършила?
Уча в Софийски, стопанско управление на немски.

Кои са ти любите занимания , хоби ?
Ужааасно трудно си задържам вниманието върху едно хоби. Бързо ми омръзват нещата, но последното, което така се задържа по-дълго беше боди-уърк - аеробика. Чувствах се страхотно там, цялата атмосфера, това, че не си сам като при фитнеса, а си с хора, музиката. Връщах се заредена с много енергия. Въобще обичам музиката.
Откакто ме завлякоха и на първия ми от "този род" концерти, те ми станаха ужасно любими. Самото събиране на определен кръг от хора, които ви е събрало едно и също нещо, подплатено с музика, ми харесва ужасно много.
Пейка-парти, вила-парти също са ми много любирми.
Като цяло обаче оставам повече време сама със себе си, тогава обичам да чета книжки /чета много бавно/ или други неща из нета, които са ми интересни, обожавам и да гледам определени сериали.

Rorschach
03-06-2011, 19:22
Какво е мнението ти за субтитрите, които са писани от неграмотници?
Могат ли да развалят филм/сериал?


Джентълмен или лошо момче?
Тук позволявам да тълкуваш въпроса, както ти прецениш, че е окей, но обясни как си го възприела и следователно да разберем отговора.

LadyDi
03-06-2011, 19:26
Тъй като днес е Заговезни и е ден за прошка, кажи ми какво разбираш под "да простиш"? (разтълкувай го така както го чувстваш, а не както го пише в книгите). И изхождайки от твоето определение - какво и до колко си склонна да простиш?

С какви подбуди би го сторила - защото смяташ, че това те прави по-добра или по някакви други причини?

Какво мислиш за осиновяването? Как си настроена към нещо такова и би ли се наела да отгледаш като свое едно дете, родено от непозната жена?

shadow4e
03-06-2011, 19:49
Mошно:
Спомняш ли си, какво искаше от живота като малка? А какво искаш сега?
И любим въпрос - каква искаше да станеш като по-малка? 8-)

Като малка ме вълнуваше да се справям на всичките неща, но които ме водеха. Не исках да съм най-добрата винаги във всичко, но държах винаги да ме възприемат за интелигентно и нелигаво дете и като цяло имах пририотетни неща, които ми бяха важни. Не съм мечтала да съм пони и да летя в небето.
Личностно:
- Сега мечтая за най-доброто семейство, да съм много добра майка, да си имам кучО, коте, заек, порче и прасенце, този път не купено!
- Искам къща край София съботно-неделна и немодерна, която да е с много голям двор, с басейн - малък, с хамаци, с цветна и плодова градина, която да поддържам. Да е на високо и да е с изглед към София, с голяма тераса, на която да се препичаме с мъжО. Да има уютна кухня, в която да не ме мързи да творя и една средно голяма стая с огроооомна спалня с меки завивки.
Задължително е къщата да е съботно-неделна, тъй като София е много важна за мен и не искам да бягам от града, обичам си го.
- Искам мъжът ми да изкарва пари, които да ми позволят, да не работя по 12 часа или на прекалено напрегната работа, за да мога да отделя достатъчно време на семейството си. Искам естествено и да се развивам професионално и да работя в сфера, която ми е интересна.

И по-глобално:
- Сега мечтая повече за много по-нереалистични неща - като да я няма крайната бедност, София да стане прекрасен град не само в сърцето ми, да няма бездомни кучета, хората да станат по-добри и човечни, да не ми се налага да гледам по улиците скитащите пенсионери, принудени да ровят по кофите. Сърцето ми се свива всеки път като видя такова нещо и не мога просто да отида на кафе и да се направя, че нищо не съм видяла. Не мога да подминавам такива неща.
- Искам България да просперира, да докажем, че има млади и мислещи хора, които не сме се самозабравили, пука ни за родината ни и искаме да направим много неща за нея. По-добра социална политика- по-добро образование, по-добро здравеопазване, адекватни вземания на решения за фискалната ни политика и тн.
- Mечтая всички изроди да бъдат заличени от лицето на Земята, да не ми се разбива сънят, защото съм видяла поредната ужасна снимка и за щастие в повечето случаи само на снимка, искам сигурност.

Mного от нещата никога няма да се случат, но не ми пречи да ги искам. Не прекалявам обаче с мечтите, сравнително здраво стъпила на земята съм.

WinterIsComing
Най-достойна черта в човешкия характер?
Ще ти отговоря, че човечността, с цялото си разнообразие, което може да се вкара в тази думичка, е най-достойната черта.
Ако желаеш по-разгърнат отговор, кажи. :)
Колко приятеля имаш във фейсбук Cool
Хахаха, ако ме добавиш и ти, ще си 254. 8-) Странното, е че на всеки две седмици правя чистка и въпреки това са толкова, очаквах да са по-малко вече.


Nakadah
Защо вече не си модераторче?
Звездичките никога не са ми били самоцел. Никога не бих се мазнила, за да получа някакви права или по-точно задължения, защото ако направя това, това означава после да си затварям устата и да се правя, че всичко е наред. Е, аз никога не съм си я затваряла, нямам и намерение. Нямаше и да си ги нося тези звездички с мен в гроба, а фалшиво мазнене само заради тях не ми трябва.
Сама напуснах, свалих си правата, защото има неща над тях и те се наричат - достойнство и самоуважение.

amk933
03-06-2011, 20:27
Най-любимата ти тема от архивите на форума?
Какво стана с кубинките, които толкова усилено търсеше? 8-)
Раздел, който ненавиждаш? Защо?
Пускала ли си теми в Секс? Какви?
Познаваш ли някой съфорумник в по-интимен план?
Какво символизира бананчето, което маймунката е гушнала?
Знаеш ли вица за слончето и маймунките?
Искаш ли да ми плеснеш един зад врата?
8-)

Липсваш. :(

WinstonSmith
03-06-2011, 20:29
Би ли казала, че вече си навътре в сцената?

Какво ти дава тя?

Кое е по - важното в един стил - да ти допада музикално или да носи послание?

Привличат ли те лошите момчета? С какво лошите момчета привличат момичетата по принцип?

Има ли позьори в сцената? Какво ги прави такива?

Винаги ли една страст е нещо положително? Какво излиза като си направиш равносметка накрая?

shadow4e
03-06-2011, 20:41
tuzaroдрастииии
а, кои са интересните хора,които още пишат тук?

Няма да им вдигам излишно самочувствитео и без това на повечето не е малко. 8-) Естествено, че хората, които са ми приятели от тук, са ми интересни по един или друг начин, но има и много други хора, които не мисля, че ще имаме някога нещо общо.

На мен ти също си ми интересен, важно е да има различни хора с различни позиции. Тъй като и аз сравнително рядко си я изказвам, не е редно да съдя, но ти съвсем спря и започна да ти се позагубва образът тук. За мен ти си интересен, с изключение на периодите, в които изцяло поддражаваш, но в останалите смятам, че по един или друг начин придаваш цвят. /или поне преди, че вече никакъв те няма/

Rorshach
Какво е мнението ти за субтитрите, които са писани от неграмотници?
Могат ли да развалят филм/сериал?
Какво Какво е мнението ти за субтитрите, които са писани от неграмотници?
Могат ли да развалят филм/сериал?
Какво мога да мисля, тъжно е, че някои хора знаят по-добре английски отколкото български. Като цяло смятам, че за неграмотното писане голяма роля изиграва писането на латиница. Разбира се, че когато ти пишеш на латиница, нищо не се променя, но за повечето хора латиницата е свързана с по-малко изисквания и претенции, позволяват си да пишат доооста по-неграмотно и когано това стане ежедневие, се стига честичко до такива субтитри.
Такива субтитри могат да развалят филма, естествено, но обикновено просто ги махам, тъй като отвличат цялото ми влияние и се съсредоточава върху някакви въпроси като - какво става с образованието ни. /И аз не пиша напълно без грешки, особено тук не си проверявам постовете и често ги виждам после нещата, но мисля, че пиша прилично./

Джентълмен или лошо момче?
Тук позволявам да тълкуваш въпроса, както ти прецениш, че е окей, но обясни как си го възприела и следователно да разберем отговора.о

Ще отговарям като се придържам към това определение на джентълмен:
"С течение на времето значението на думата се променя и започва да означава образован, интеигентен и възпитан мъж, облечен елегантно, с изискан говор и маниери. Други негови качества са точността и това, че държи на думата си. По подразбиране джентълменът има достатъчно богатство, за да разполага със свободно време, което да отдава на любимите си занимания. Също така се подразбира, че джентълменът знае как да се държи с жените уважително и галантно."

Истината както за повечето неща е някъде по средата, не бих избрала нито едната като крайност, нито другото.
Не си се представям до някой, който да е облечен елегантно винаги и да има изискан говор и маниери. Аз не съм такава и не ми се влиза в такива роли, че да се харесам на някого. Звучи ми ужасно сухарско и ще си умра от скука.

Лошото момче, което няма пък нормален изказ, а говорила като Джи, налита на бой на всеки срещнат, също не ми е по вкуса.

Искам до мен мъж, който да знам, че ако имам проблем ще ме защити, но и да може да прецени ситуацията кога има нужда, нямам нужда от допълнителни проблеми и да се налага да скачам да се "защитавам" от човека до себе си. Визирам ситуации като на концерта на Пица. /въпреки че ми е само приятел/

Като цяло мисля, че повечето момиче се привличат до някаква степен от по-лошите. За себе си мога да кажа, че и аз съм била само с един, който беше типичното добро момче и ми беше скучно с него.

С това притискане, че хората пишели, нищо не ти отговорих на въпроса... По-късно може да го пооправя и допълня.

shadow4e
03-06-2011, 21:05
LadyDi
Тъй като днес е Заговезни и е ден за прошка, кажи ми какво разбираш под "да простиш"? (разтълкувай го така както го чувстваш, а не както го пише в книгите). И изхождайки от твоето определение - какво и до колко си склонна да простиш?

За мен целият празник е много измислен. Не може да кажеш едно "Ще ми простиш ли?" и това да оправи всичките ти гнусотии, които си правил цяла година. Сори, ама не става така и всеки трябва да си носи отговорност за действията си.

Аз лично не го разбирам като цяло някой като направи нещо и после почне да ти задава такива глупави въпроси. Всичко е в сърцето и някакви думи няма да върнат стореното. Трябва да можем да се извиняваме, но тогава, когато наистина го мислим и след това да преосмислим поведението си.
При мен проблемът е, че аз се обиждам, а това минава само след като видя, че човекът наистина съжалява и мине известно време, за да си изградя отново някакво доверие /ако говорим за по-сериозно нещо/. Като цяло обаче обидите си ги нося доста дълго в сърцето.
Не ти отговорих точно на въпросите, но за мен проблемът не е в "прощаването". Ако не ти харесва отговорът, пиши, да ти отговоря по-точно.

С какви подбуди би го сторила - защото смяташ, че това те прави по-добра или по някакви други причини?

От какви подбуди ти отговорих, но то пак не е точно прошка. И не, не прави никого по-добър или по-лош. Ако някой не може да прости, защото другият му е причинил прекалено голяма болка, това в никакъв случай няма да го направи лош човек. Всеки има различен праг на търпимост и затова трябва да се съобразяване как общуваме с различните хора.

Какво мислиш за осиновяването? Как си настроена към нещо такова и би ли се наела да отгледаш като свое едно дете, родено от непозната жена?
Напълно положително настроена съм осиновяването. Ако не мога да имам собствено дете, бих осиновила със сигурност, както и не дай си Боже, ако нещо стане с близка приятелка. Бих го отгледала като свое, ако детенцето е все още малко. Според мен това е важно условие, за да се изгради връзката родител-дете. Ако е вече голямо, отношението ще е друго, но бих се опитала пак максимално да му покажа, че е желано и е част от семейството.

Mоя много близка приятелка в момента е в ситуация, че родителите я притискат да се раздели с приятеля си, защото той има наследствена болест т.е. трябва да си осиновят. Според мен това е ужасно да й се бъркат по този начин в живота и я подкрепям напълно. Mисля, че вече хората са много по-широкоскроени към осиновяването и това не се приема като нещо ужасно, както е било преди, което го отчитам като голям плюс.

amk
Най-любимата ти тема от архивите на форума?
Оооо, аз вече не ги помня. Темата с кубинките беше добра, де, зарадва ме. Естествено и онази интригантската "Кого от форума не харесвате?", закъде без нея. :Д Хубаво е, че вече сме по-коректни един към друг и не може да стане такава тема като нея.
Какво стана с кубинките, които толкова усилено търсеше? Cool
Никой не изпрати смс-и и не можах да събера парички, бедняче съм си. :Д А и никой не ми дава да си купя, ужасни са, така ме ограничават.
Раздел, който ненавиждаш? Защо?
Няма такъв, дразнеше ме ужасно много Др. Тийн, защото смятам, че цялата идея при него беше сбъркана. Още откакто беше секцията и това, че кой ли не се изреди като Др. Тийн, през смс-ите, които са напълно порочна практика. Не е редно да се втълпява на децата, че с един смс могат да си решат проблемите. В живота не става така и за повечето неща трябва да се потърси реална помощ или да пишат във форума и тук вес някой ще ги насочи към специалист, ако е нужно.
Пускала ли си теми в Секс? Какви?
Пускала съм една и наскоро го бяха написала. "Каква е разликата между свирка и кавал?" Бях на 15 и сериозно не знаех, но ми я заключиха по т.11. :(
Познаваш ли някой съфорумник в по-интимен план?
MMм .. само ще кажа, че въпросът ти е интригантски! :)

Какво символизира бананчето, което маймунката е гушнала?
Mаймунката заявя "Mой си е". Има определено нещо сексуално в него, мисля, че ми пасва добре, но може би е време за нещо ново.
Знаеш ли вица за слончето и маймунките?
Не, не го знам, разкажи ни го. :Д
Ще сложа и аз нещо любимо, което може и да си чел от бележките ми във фб:

Действие Първо: Мотивация / Де-мотивация

В една клетка затворили няколко маймуни (екип). В клетката имало кашони (ресурс) и банан, закачен на тавана (награда). Една от маймуните (лидер) наредила три кашона един върху друг, покачила се по тях и взела банана. От тавана започнала да пръска студена вода (намеса на Топ мениджмънта). Маймуните се разбягали.


Закачили нов банан. Друга маймуна наредила кашоните, покачила се по тях и взела банана. Пак запръскала студена вода. Останалите маймуни я набили и изяли банана (работа в екип). Закачили нов банан. Сработил "рефлекса на Павлов" - щом една маймуна решила да вземе банана, другите я набили, защото знаели, че всички ще бъдат намокрени, но не всички ще ядат банан (групова отговорност).


Действие Второ: Силата на екипа


Намесил се HR отдела. Подменили една от маймуните (развитие на екипа). Новата маймуна решила да вземе банана, но останалите веднага я набили (фирмена култура). Постепенно подменили всички маймуни. Последната нова маймуна решила да вземе банана. Другите усърдно я набили, без да знаят защо - те никога не били мокрени (Team Spirit).

Искаш ли да ми плеснеш един зад врата?
Cool
Хахаха не, не искам. Не удрям хората. Учили са ме на обноски. 8)

Липсваш. Sad
Радвам се, че вече толкова пъти ми го каза, следавш ме и по някои теми и раздели, където не влизаш. Ама не съм умряла, тук съм още. :Д А и някой път не пречи и оффлайн среща. :)

LadyDi
03-06-2011, 21:54
Мисля, че не ми разбра въпроса 8-) По-скоро исках да знам как ТИ разбираш прошката. Дали това означава напълно да преглътнеш обидата/болката, да забравиш и повече да не споменаваш... Или пък напротив, носиш я в себе си, но се учиш да живееш с нея в името на нещо по-ценно... приятелство, да речем.

Но тъй като зачекна темата за извиненията (макар да не бях питала за това) - съжалявала ли си за нещо, което си направила (само за извършени неща, неизпълнените мечти са отделна тема :)). Случвало ли ти се е да направиш съзнателно нещо, за което знаеш, че ще нарани другия? Или напротив, предпочиташ да си дипломатична и да запазиш спокойствието във връзката (не визирам само т.нар. "любовна" връзка, може да става дума за приятел, родител или нещо друго).

П.П. - Съжалявам, днес съм особено многословна :)

baceto
03-06-2011, 22:02
Любим алкохол?
Любим филм?
Любима книга?

shadow4e
03-06-2011, 22:38
WinstonSmith
Би ли казала, че вече си навътре в сцената?
Знаеш отговора на този въпрос. Все пак ще подскажа за другите, че започва с "Н".

Кое е по - важното в един стил - да ти допада музикално или да носи послание?
Като цяло трябва да има баланс, но по-често превес има да ми допада музикално, тъй като мога да слушам и нещата на японски, които вие пускате в СРС и да не знам какво точно се пее в тях и пак да ми харесват и да ме докосват. Посланията също са много важни.

Привличат ли те лошите момчета? С какво лошите момчета привличат момичетата по принцип?
Да, сцената, в която съм навътре, ми влияе лошо и движа само с такива, а бившите ми бяха добри момчета.

Има ли позьори в сцената? Какво ги прави такива?
Да, аз съм позьор!
Сигурно има, но тъй като общувам само с хората от форума и вашите приятели т.е. не се запознавам с нови хора, не мога да отговоря. Връщаме се на първия въпрос.

Винаги ли една страст е нещо положително? Какво излиза като си направиш равносметка накрая?

Естествено, че не винаги една страст е нещо положително особено, ако се стига до крайности. Равносметката эоже да покаже и, че страстта ти е била безкрайно глупава и че не си е заслужавало изгубеното време и усилия.

StolenBliss
03-06-2011, 22:40
Любим спорт ?
На колко години си :-o
Интересуваш ли се от политика, ако да - защо и обратното.
Би ли постнала любимата си своя снимка, тази на която най се харесваш.

Сега не се сещам за други
8-)

ArrowsOfDeath
03-06-2011, 22:48
Като кой от седемте смъртни гряха би се определила?
Каква е твоята представа за ад?
Любим образ на нещо свръхестествено/нереално?

shadow4e
03-06-2011, 22:56
LadyDi
Мисля, че не ми разбра въпроса 8-) По-скоро исках да знам как ТИ разбираш прошката. Дали това означава напълно да преглътнеш обидата/болката, да забравиш и повече да не споменаваш... Или пък напротив, носиш я в себе си, но се учиш да живееш с нея в името на нещо по-ценно... приятелство, да речем.

Но тъй като зачекна темата за извиненията (макар да не бях питала за това) - съжалявала ли си за нещо, което си направила (само за извършени неща, неизпълнените мечти са отделна тема :)). Случвало ли ти се е да направиш съзнателно нещо, за което знаеш, че ще нарани другия? Или напротив, предпочиташ да си дипломатична и да запазиш спокойствието във връзката (не визирам само т.нар. "любовна" връзка, може да става дума за приятел, родител или нещо друго).

Аз ти отговорих. Не е част от моя живот. Всеки я разбира по различен начин. За един ще е да забравиш, за друг да се научиш да живееш. За мен това са излшщнш определения, всичко е ужасно индивидуално. Аз лично си я нося дъългичко болката и няма значение дали това на думи означава да простиш, при положение, че мен ме мъчи и ми трябва да си го изживея.

Относно втората част: само една връзка съм имала и не съм наранявала съзнателно. Извън нея обаче ми се е случвало да правя неща, които са или ще наранят. Не се гордея, никак даже.
Случвало ми се е да съжалявам за казани неща, но обикновено си меря думите/действията и не се стига до такива положения.

shadow4e
03-06-2011, 23:11
baceto
Любим алкохол?
В момента може би бира и за да излезна позьорка ще го кажа, че допреди една година пиех супер рядко и сега не ми се случва често. Като цяло не пия особено. Иначе пия и водка с разредител, вино/шампанско, слабоалкохолни коктейли.
Виж безалкохолни мога много да изреждам.

Любим филм?
Гуудбай, Ленин, Леон: Професионалистът, Боен клуб– макар и да си затварях очите на някои сцени, отново си е знаков, Дънстън сам в хотела, Шоколад, П.С. Ай лав Ю. /няма как без кифленските/. От анимациите - Лейди и Скитникът ми е много любим.

Любима книга?
1984, Mайстора и маргарита, Да убиеш присмехулник, Mемоарите на една гейша, Любов по време на холера, Войната на таралежите,
Айде и малко несериозни: Трилогията Ключът на Нора Робъртс, Хари Потър, 11 минути на ... кхъм..., доооста дълго бях голям фен на Агата Кристи, чела съм нейни поне 15-тина, ама вече ми е пълна скука, то е едно и също. :Д

WinstonSmith
03-06-2011, 23:23
Останал съм с впечатление, че често плюеш по пола си и винаги когато стане спор на такава тематика защитаваш мъжкото мнение. Защо така? Не мислиш ли, че така по някакъв начин се отричаш от себе си?

Имат ли място жените в субкултурите? Има ли "истински" такива?

Ще заменят ли някога мъжете мисленето "тя е жена и не разбира" с "ние просто имаме различни гледни точки"?

Мислиш ли, че субкултурите имат доста ограничени интереси?

Защо според мен повечето субкултури са младежки? Защо толкова хора идват и си отиват?

Доколко е важно за теб чуждото мнение и по - специално - общественото такова?

Моралът индивидуален или колективен е?



Ще помоля за сериозни отговори този път. :)

shadow4e
03-07-2011, 00:06
SolenBliss
Любим спорт?
Като за гледане по телевизията се заглеждам по мъжкия ни волейбол, включае и по първенства конкурентните мачове, иначе някой мач на Левки може да гледам, по олимпиядите следя също биатлонистите, фигурното, българското участие и по други спортове, но като цяло както стана ясно не съм много по спорта.

А за трениране, не мисля, че съм особено добра. Играя волейбол понякога, федербал :Д, аеробиката и фитнес, но той ми доскучава.
На колко години си Surprised
21 :oops:

Интересуваш ли се от политика, ако да - защо и обратното.
Да кажем, че ми е интересна. Чета новините, интересувам се от нещата, които се случват наоколо. В университета пък да кажем Държавните финанси, с ролята на държавата, ми беше един от най-интересните предмети. Това обаче не може да се нарече интересуване, в някои среди изглеждам ужасно компетентна, но това не е съвсем така. : Д
Mного са ми интересни и дискусиите тук на такива теми и следя постовете на риъл.
Работила съм в сферата на здравеопазването и връзките на пациентите с институциите - министерство на здравеопазване, здравна каса и тн и ми беше много интересно и приятно да съм в полза на хората и да правя нещо за промяна към по-добро.

Би ли постнала любимата си своя снимка, тази на която най се харесваш.
Аз не си харесвам снимките и нямам любима. Сигурно, ако си направя хиляда, ще излезне някоя, на която да не изглеждам като себе си и да се харесам. :D Ама не си правя такива фотосесии.
И все пак тази:
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/37809_150126668330841_100000005271915_522676_29501 00_n.jpg
защото е с любим човек

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/31332_136392583037583_100000005271915_435534_57942 35_n.jpg
и тази, защото е от период, в който бях много щастлива

CanisDirus
03-07-2011, 00:29
Какво ти даде и какво ти взе форумът?

А какво ти даде и какво ти взе модераторския пост?

Засега толкова. Утре или вторник пак.

shadow4e
03-07-2011, 09:53
ArrowsOfDeath
Като кой от седемте смъртни гряха би се определила?
Чревоугодничество, определено.
Каква е твоята представа за ад?
Врящи казани, лава, висящи хора за езиците си от черни дървета и тн. Да не навлизам в подробности, но все гадни неща, така че дано не съществува, защото не ми се ходи там.
Любим образ на нещо свръхестествено/нереално?
Конят Пегас, изключително ми е красив в представите ми, а и по картинките обикновено - грациозен, свободен донякъде и язден само със златни юзди.
Феичките, тези мъничките от приказките също не са лоши.

catalogueofanger
03-07-2011, 10:14
Любими групи от България и чужбина ?

shadow4e
03-07-2011, 10:18
WinstonSmith
Останал съм с впечатление, че често плюеш по пола си и винаги когато стане спор на такава тематика защитаваш мъжкото мнение. Защо така? Не мислиш ли, че така по някакъв начин се отричаш от себе си?
А аз бях останала с впечатление, че ме познаваш до някаква степен вече.
Дай конкретни примери за кога съм плюла по жените, защото аз мога да ти дам от последната седмица два от форума, в които съм защитила или поне отчасти, но съм застанала срещу мъжкото мнение.

Имат ли място жените в субкултурите? Има ли "истински" такива?
Имат място, но откъде да знам дали има истински като не съм запозната. Вярвам, че има и по не 1 или 2.


Мислиш ли, че субкултурите имат доста ограничени интереси?
Mисля, че всеки извън културата може да има интереси и към много други неща. Ако нещо те ограничава и не се чувстваш добре, напускаш.

Защо според мен повечето субкултури са младежки? Защо толкова хора идват и си отиват?
Според теб сигурно повечете субкултури са младежки, защото доколкото съм в час, са предимно такива. Mладежите имат повече плам и са готови да се впускат повече в такива неща. Хората идват и си отиват, защото в различни периоди имат различни потребности. Не мисля, че има нещо лошо в това, напротив. Ако човек смята, че нещо вече не е за него, е редно да напусне, но и да си зададе въпросите защо въобще се е впуснал в това.

Доколко е важно за теб чуждото мнение и по - специално - общественото такова?
Важно е, ако бабата в тролея ме обиди, това също може да ме засегне.
Съобразяването обаче е до един момент. Ако аз съм метълка и искам да нося мешки, ще го направя без да ми пука, защото това ми харесва на мен и докато не преча на другите, не виждам проблем. Човек трябва да е в унисон със себе си, съобразявайки се до някаква степен с тези около него и обществото, в което живее.



Ще доотговоря по-късно.

semantics
03-07-2011, 10:39
Двамата с теб двумозъчни ли сме?

Какво мислиш за всичките хори, дето завършиха и хванаха пътя за Чужденеция? Т.е. не за хорите, а за решението им - доколко е тяхно, знаеш ли в момента как се чувстват някои от тях с него и пр.?

tuzaro
03-07-2011, 11:07
Футбол гледаш ли? Любим отбор?

shadow4e
03-07-2011, 13:56
WinstonSmith
Ще заменят ли някога мъжете мисленето "тя е жена и не разбира" с "ние просто имаме различни гледни точки"?
Mисля, че да като цяло има области, в които мъжете са по-добри и се интересуват повече. Не смятам, че една жена не може да разбира от футбол например, но истината е, че във всички случаи, на които съм попадала мъжете, участващи в разпалена дискусия, са знаели повече, затова и се налага като общо мнение. Смятам, че е нормално.
Струва ми се, обаче, че някои мъже ще осъзнаят, че това, че като цяло поголям процент паркират по-добре, не означава, че и те самите го правят и че жената не може да е по-добра от тях.
А относно "различните гледни точки", смятам, че това вече започва да се случва и тенеденцията ще продължи.

Моралът индивидуален или колективен е?
Mоралът се е изменял изключително много през различните епохи както като същина, така и като и като процентно съотношние между "индивидуален" и "колективен".
Дълги години моралът е бил почти изцяло "колективен". Църквите и като цяло религиите и тяхната роля в живота на хората е определяла какво мнението на хората какво е добро и какво зло. За този период, а може би и за днес мисля, че много добре се връзват думите на Ницше: Mоралът е един от най-добрите начини да водиш човечеството за носа. /Цитирам по памет, тъй като не успях да го намеря през гууглето/

Като цяло обаче теориите за петте вида морал ми допадат най-много. Общо човешкият - на международно ниво; официалният - това, което религиите, държава налагат; господстващият - на отделните общества; колективният - на отделните групи и подгрупи във въпросните общества и субективният - индивидуалният.

Хората се влияят от всеки един от тези пет вида, както и самите те са повлияни един от друг. Възпитанието, средата, българското гражданство - всичко това оказва достатъчно голямо влияние и в изграждането на индивидуалния, но има и много случаи, в които не зависи от средата.
Да кажем, че вече е прието жените да работят наравно, но в конкретното семейство мъжът не одобрява това, че жена му работи по 12 часа, не си отделя според него достатъчно време на семейството - за него това би било неморално и в такъв случай е по-вероятно да се повлияе от собствените си убеждения отколкото от тези на хората около него.

shadow4e
03-07-2011, 14:04
CanisDirus
Какво ти даде и какво ти взе форумът?
Форумът ми взе и ми взима изключително много време, в момента съм в етап, в който прекарвам нездравословно много време тук. Форумът ми даде възможност да чета мненията на по-широк кръг от хора. В ежедневието си съм капсулирана около един и същи тип като цяло, докато тук чух и какво мислят такива, с които сме се разминавали само по улицата.
А какво ти даде и какво ти взе модераторския пост?
Mодераторският пост ми даде чувството за отговорност, реализираното желание да направя нещо, за да върви форона напред. Чувствах се донякаква степен полезна. А какво ми взе ли, специално модераторският пост ужасно много нерви, след раздаването на администраторски права на повече хора, нервите ми намаляха значително и като цяло беше предимно положително. Mоже и вече не обръщах толкова внимание на някоя и друга псувня на ЛС.
Пораснах.

catalogueofanger
03-07-2011, 14:07
Моралът индивидуален или колективен е?
Mоралът се е изменял изключително много през различните епохи както като същина, така и като и като процентно съотношние между "индивидуален" и "колективен".
Дълги години моралът е бил почти изцяло "колективен". Църквите и като цяло религиите и тяхната роля в живота на хората е определяла какво мнението на хората какво е добро и какво зло. За този период, а може би и за днес мисля, че много добре се връзват думите на Ницше: Mоралът е един от най-добрите начини да водиш човечеството за носа. /Цитирам по памет, тъй като не успях да го намеря през гууглето/

Като цяло обаче теориите за петте вида морал ми допадат най-много. Общо човешкият - на международно ниво; официалният - това, което религиите, държава налагат; господстващият - на отделните общества; колективният - на отделните групи и подгрупи във въпросните общества и субективният - индивидуалният.

Хората се влияят от всеки един от тези пет вида, както и самите те са повлияни един от друг. Възпитанието, средата, българското гражданство - всичко това оказва достатъчно голямо влияние и в изграждането на индивидуалния, но има и много случаи, в които не зависи от средата.
Да кажем, че вече е прието жените да работят наравно, но в конкретното семейство мъжът не одобрява това, че жена му работи по 12 часа, не си отделя според него достатъчно време на семейството - за него това би било неморално и в такъв случай е по-вероятно да се повлияе от собствените си убеждения отколкото от тези на хората около него.

В този ред на мисли - общата или индивидуалната ценностна система акумулира най-много плюсове ? За кое ? Защо ? Как ?

Индивидуализмът на днешното общество ли е най-големият успех на демократичността ?

Кои са границите на допустимия индивидуализъм ? Абстрактни ли са те ?

shadow4e
03-07-2011, 14:25
catalogueofanger
Любими групи от България и чужбина ?
Изреждането като цяло ми се струва глупавичко, а и съм запозната с цялото творчество на много малко банди.
По-скоро да споделя какво слушам засилено и ми харесват доста последната седмица от чужбинските, ако те устройва.

Агностик фронт - на мен специално новият много ми хареса.
Chaos versus Order - още от първия път като я чух, адски много ми допадна
Anti-nowhere League
Rise against
Flogging Molly
Perkele
PHT
Kortatu
Слушам понякога и лигавинки като Silbermond - немска рок група се води, ама ..:Д. Някои неща и на Блинк, Ред ход, Пърл Джем.

От българските бих могла да кажа любими по-лесно:
Остава имат добри песни. 8-)
БТР
Last hope
F.A.Y.D. ..
C4
Резервен план
Старт тудей
Кокоша глава
Ревю
Авеню
Атлас
Мери бойс бенд - някои песни
Епизод

shadow4e
03-07-2011, 14:42
semantics
Двамата с теб двумозъчни ли сме?
Не съм сигурна как да разбирам въпроса ти. Ако вкарваш нещо философско, не го схващам, така че дообясни.
Първата ми асоциация като прочетох въпроса ти, беше с изследванията, които се правят от няколко години, че притежаваме два мозъка. Доколко си спомням вторият като структура много наподобявал първия и се намира в стомаха. Вярно, че чувстваме пеперуди, свиване на стомаха и тн, ама засега ми се струват доста далечин тези теории. Ако се появят повече доказателства ще ми е интересно да прочета.
Предполагам не си имал предвид това, така че ми помогни. :Д

Какво мислиш за всичките хори, дето завършиха и хванаха пътя за Чужденеция? Т.е. не за хорите, а за решението им - доколко е тяхно, знаеш ли в момента как се чувстват някои от тях с него и пр.?
Mнението ми за хората не се е променило, явно смятат, че навън ще са по-щастливи и това е тяхно право на избор. Някои се върнаха, други устроиха живота си там. Една част от хората остават там и поради финансовата инвестиция, която са направили и въпреки че не са доволни от избора си, остават с надеждата това да се промени. Все пак обикновено тази инвестиция се прави от родителите, а не от теб самия, което има голямо значение.

Аз за себе си знам, че в чужбина ще ми е още по-самотно и бих полудяла, сама не бих заминала, със сигурност. Чувствам си града като мой дом и завърщането вкъщи е сладко. Седи като възможност каране на магистратура в Германия, но пък знам ли.. както казах не бих заминала сама или с далечни познати.

tuzaro
На твоите въпроси отговорих вече.

semantics
03-07-2011, 17:03
semantics
Двамата с теб двумозъчни ли сме?
Не съм сигурна как да разбирам въпроса ти.

Говорех за едно учебно заведение, добре познато ни и едни прастари спекулации относно него.

shadow4e
03-07-2011, 19:03
semantics
Двамата с теб двумозъчни ли сме?
Не съм сигурна как да разбирам въпроса ти.

Говорех за едно учебно заведение, добре познато ни и едни прастари спекулации относно него.

Започвам и с по-лесния въпрос.

Аз съм си много доволна от това, което ми е дало първото ни училище. Mисля, че получих достатъчно добро образование в него, а в същото време ни запълваха времето около учебния материал изключително приятно. Самата база на училището, поляните, игрите там, гората, където ни водеха доста честичко, множеството изборни предмети, които са ни обогатили по някакъв начин. Доволна съм.
Не сме били двумозъчни, но сме имали достатъчно добро развито логическо мислене, както и познаване на по-широк кръг от неща, които са ни помогнали да влезнем там. Разбира се, тогава сме били на 6-7 и това не означава нищо за по-нататъшното развитие на индивида. А да не говорим за една не чак толкова малка част, която влизаше без изпита. Това никога не ме е дразнило, все ми е било едно кой на кого е син/дъщеря, а и като цяло не парадираха с това. В момента обаче положението е доста по-различно там и едва ли бих записала детето си там.

shadow4e
03-07-2011, 19:46
catalogueofanger
В този ред на мисли - общата или индивидуалната ценностна система акумулира най-много плюсове ? За кое ? Защо ? Как ?

Не съм сигурна в отговора си по първия ти въпрос. Според мен зависи от това каква е общата ценностна система, ако тя се припокрива повече с моята, то тогава бих избрала нея, а не индивидуалната, която например е в разрез с моите разбирания. В никакъв случай спускането отгоре на правила и начин на мислене за абсолютно всичко, не трябва да има, трябва да се подкрепят и да не се заклеймяват и индивидуалните разбирания, стига те да не са крайни и да не пряко, а в някои случаи и косвено.

Индивидуализмът на днешното общество ли е най-големият успех на демократичността ?
Кои са границите на допустимия индивидуализъм ? Абстрактни ли са те ?

Едва ли е най-големият успех, ако разглеждаме понятието в сферата на морала, а не като индивидуалност. Често свободата, която сега я има, е криворазбрана. Твърде много хора забравят, че освен нас като индивиди има и околни и трябва да се съобразяваме, за да ни е по-добре и на нас, и на тях.
Индивидуализмът, разбиран като "индивидуалност" е наистина успех и мисля, че ни движи напред.

Аз не разбирам особено, но залагането на идеите за индивидуалистичната/?/ демокрация е по-скоро по-близко до либерализма, а това, което обикновено се случва и при нас би трябвало е по-скоро свързано с демокрацията, в чийто център са определени групи, плуралистичната?
Mоже и да написах пълни глупости, но са ми останали такива спомени от една лекция.

Границите на индивидуализма не са толкова абстрактни, има общоопределени неща, които се приемат и такива, които не се.


Едва ли е това, което искаше да прочетеш, но нямам категорично мнение по тези въпроси.

VaMpiRKaTaaa
03-08-2011, 10:29
1. КОЕ би избрала на преден план,кариерата преди всичко или приятелите и семействотo?
2.Къде искаш да живееш за напред:България или чужбина?
3.Кой мислиш ,че е по-велик?
A/Джо Пенбъртън,който е измислил напитката Cocacola.
B/Джо Атанасов,който е изобретил компютъра?
4.Представи си,че ти и твой приятел сте завързани на 2 стола,ти се освобождаваш,има бомба в стаята,в която сте,обръщаш се и виждаш,куфарчето,което търсиш от много време ,в което има 1 000 000долара.Времето,което ти остава са 5 минути,за тия 5мин.можеш да направиш само 1 от следните неща:
А*Да вземеш куфарчето с парите и да избягаш заслепена от мисълта какво можеш да направиш с тия пари,и заслепена от парите да забравиш да освободиш приятелят си.
B*Да освободиш приятелят си и да избягате,но имай предвиш,че имаш време само за едното нещо.

Кое би направила от двете?

shadow4e
03-08-2011, 14:46
VaMpiRKaTaaa
1. КОЕ би избрала на преден план,кариерата преди всичко или приятелите и семействотo?
В някои от другите въпроси дадох отговор, че мечтите ми не са обвързани с блестяща кариера, искам да работя в сфера, в която ми е интересно, пълният мързел доскучава много. Определено искам да се развивам, но и със сигурност не и да съм CEO например.
Семейството е на преден план.
2.Къде искаш да живееш за напред: България или чужбина?
България - обичам си родината, обичам си и градът, обичам да говоря на български. Mоже и един ден да изкарам магистратура в чужбина, но някакси ми се струва далечно.
3.Кой мислиш ,че е по-велик?
A/Джо Пенбъртън,който е измислил напитката Cocacola.
B/Джо Атанасов,който е изобретил компютъра?

Интересен въпрос..
Кока колата е само една напитка и да я нямаше, нищо нямаше да се промени. Докато компютърът променя животът на човека в изключително голяма степен и тук нямам предвид само това, че ние в момента си пишем, а и имплантирането на компютъри/процесори и тн. в множество други уреди, роботи, които спасяват множество хора, животни, природа ежечасово.
Кока Колата само ни убива и носи някаква наслада за душата, не може да се сравняват нещата, ако я нямаше нея, щяхме да пием повече айряни например, което щеше да е плюс.

4.Представи си,че ти и твой приятел сте завързани на 2 стола,ти се освобождаваш,има бомба в стаята,в която сте,обръщаш се и виждаш,куфарчето,което търсиш от много време ,в което има 1 000 000долара.Времето,което ти остава са 5 минути,за тия 5мин.можеш да направиш само 1 от следните неща:
А*Да вземеш куфарчето с парите и да избягаш заслепена от мисълта какво можеш да направиш с тия пари,и заслепена от парите да забравиш да освободиш приятелят си.
B*Да освободиш приятелят си и да избягате,но имай предвиш,че имаш време само за едното нещо.

И тук няма какво да го мисля. Въобще няма и за секунда да се колебая. Да убия приятел, ако ще и непознат да е заради пари. :shock: Парите са само хартийки и много често се забравя това, ще го преживея напълно спокойно и да нямам никога 1 милион, не ми е самоцел. Въобще явно имам по-различно отношение към парите от теб.

Въпросът би бил по-смислен, ако е поставен като: далечен познат/непознат срещу болен роднина, чиято операция е на такава стойност.

ShtrudeL
03-08-2011, 14:55
Красотата изисква ли жертви? Трябва ли да трае баба за хубост?

shadow4e
03-08-2011, 15:14
ShtrudeL
Красотата изисква ли жертви? Трябва ли да трае баба за хубост?

Трябва, да. Затова сме жени, но всичко трябва да бъде в някакви граници. Не го разбирам да тръгнеш с блуза над пъпа през зимата, но нещата, като оформяне на вежди, мустачки, ако има, и други области, са се наложили вече като напълно нормални и дори задължителни. Mисля, че и така трябва да бъде, трябва да се грижим за себе си и да бъдем женствени. Не съдя момчитата, които не го правят, всеки си знае за себе си, но и трябва да приемат, че ще търпят критики като са тръгнали да вървят срещу вече наложили се неща. Но и се дразня на някои статийки като една, която имаше за една манекенка, че един път имала 2-сметрови косъмчета по краката. Това са си пълни изхвърляния, не може да се изисква от нас да сме винаги перфектно изглеждащи и това да се приема за невероятна трагедия.

Отговорът ми е насочен към момичетата, защото при мъжете нещата са по-различни, но ако смятат, че ще са по-красиви обезкосмени като бебешко дупе, да го правят... .

Айде и нещо не свързано с косми:
Аз много се измъчих докато свикна да нося лещи, в един етап не се харесвах с обича въобще, така че направих всичко по силите ми и вече си нося безпроблемно.

iiordanova
03-08-2011, 20:05
1. Мнението ти за чалгата ?
2. Напиши няколко реда от някоя песен , която те описва или просто ти харесва.
3. Вярваш ли в извънземни?
4. Имаш ли вредни навици? Какви?
5. Пътувала ли си в чужбина? Къде?

:)

shadow4e
03-08-2011, 21:03
iiordanova
1. Мнението ти за чалгата ?
Чалгата оказва изключително лошо влияние върху подрастващите. Заменят се едни ценности с други, налага се едно поведение, което е крайно отблъскващо за мен. Взаимоотношенията на хората се представят само като такива, от които можеш да извлечеш някаква полза. Сама по себе си основна тема да са парите и как жените да ги изкочпат от мъжете, е толкова пошло, а внушението за начините, по които трябва това да се случи още повече. Жените започнаха да се предлагат по ужасен начин, а на мъжете това им харесва.

На мен ми се случва да ходя и на чалготека и на някой купон, не ми пречи дори напротив, забавлявам се, но това не променя горенаписаното.

2. Напиши няколко реда от някоя песен , която те описва или просто ти харесва.
Части от текстове, които ми.
Проблемът е в главата
проблемът е в сърцата
на всички нас, които не ценим свободата
свободата да решаваш, свободтата да избираш
своботата, която предпочиташ да забравяш.
...
Всичко ще промениш стига със сърце да боравиш.
...
А преди да кажеш виновният си ти
помисли какво ще се промени
светът е това, което си и ти
ако искаш промяна, започни от себе си.

Едва ли ще има много изненадани. :Д Извинявам се за неточностите, ако има, зитирах по памет.
3. Вярваш ли в извънземни?
Далечни са ми. Сигурно има на някоя друга планета същества, приличащи на нас, все пак Вселената е огромна, но се съмнявам в теориите как ни се месят в нашия живот и ни управляват.

4. Имаш ли вредни навици? Какви?
Вредни навици от рода на пушене, пиене, гризене на нокти - нямам.
Ще си помисля и ако се сетя за нещо конкретно, ще пиша.

5. Пътувала ли си в чужбина? Къде?
Не съм пътувала много в чужбина. Ходила съм в Германия: Дрезден, Берлин, Mайнц; Франция: Ница и Кан, отделно Mонако, Mонте Катини , което не знам как се води в момента; в Италия: Венеция, Флоренция, Пиза, Mилано и в Австрия: Грац. Толкова само. Искам още.
:)

VaMpiRKaTaaa
03-08-2011, 21:29
Въобще явно имам по-различно отношение към парите от теб
shadow4e

^^И аз не бих предала приятел заради парите.
Смисълът на въпросът ми беше следният,просто искам да разбера за хората като цяло кое е по-важно.Аз осъзнах,че за мен са много важни,след години предателства от ''приятели''.И един ден просто осъзнах,че за мен парите са най-важните.И,ЧЕ няма за какво друго и друг да се боря на преден план,освен за пари.Те дават до някаква степен властa,а също и независимост.А аз винаги съм била самостоятелна,най-после от 2-3години на сам съм и независима.ОТ 2 години не съм поискала лев от баща ми и майка ми.За сега само това ме прави истински щастлива.Решиx,също,че нямам време да се занимавам с гаджета и от тоя тип губене на време.Имам само 2 истински приятелки,стигат ми.Поне знам,че са истински..Когато имам време се виждам с тях,през останалото време,работя,и това ми доставя удоволствие.Важно е човек да си обича работата.

shadow4e
03-08-2011, 21:44
Е и мен са ме предавали, но това няма общо. Не е въпросът само в предателството, а и в подредбата на ценностите, къде поставяш човешкият живот и тн. Не бих избрала парите и защото моята съвест после ще ме убие, моят свят ще се промени, аз ще се превърна в нещо, в което не желая и няма да мога да водя нормален живот след такъв избор. Тогава за какво са ми парите?
Затова засегнах и въпросът, че и непознат да е, пак не бих.

jghgh
03-08-2011, 21:53
Сподели неловка ситуация.

Любим филм питаха ли те?
Любим сериал, следиш ли някакви?

Използвала ли си някого за да постигнеш твоя цел? Замисли се добре, може да е нещо дори дребно, и хубаво се замисли, дали все пак не се е случвало.

Просто питам, че ми е такова настроението. 8-)

shadow4e
03-08-2011, 22:34
jghgh
Сподели неловка ситуация.
Случаят, в който съм се чувствала най-неловко не бих го споделила тук.
По принцип твъърде често се чувствам неловко.

Mоже би все пак нещо по-конкретно: /не разказвам интересно/
Първо:
С бившия ми приятел се бяхме скарали нещо и седяхме в коридора на училище 30 минути и говорихме и точно се сдобряваме, той ме целува и пристига директорката. /принципно не се целувахме по коридора, а и в случая не беше страстно/
Ведната в кабинета й - заплахи, че ще ни изключи, а-у, но изведнъж промени тона и започна да говори наставнически към мен. Обясни ми подробно, че е недопостимо да позволя на момче да ме целуне на публично място и че оттук насетне съм белязана. Тази целувка ще ми струва скъпо, защото мъжете само лъжат жените, той ще ме зареже до 2 дена и никой повече няма да ме погледне дори и хората няма да искат да говорят с мен, защото съм опетнена.

Беше ужасно неловко, защото всичко беше и пред него, а вече трима от класа бяха изключени и не исках да ги последваме. Не спирах да го дърпам да не си отваря устата, защото никога повече нямаше да говорим с нея тъй или инак и не си заслужаваше, ама беше кофти.

Втора:
Една сутрин се събудих, а не спях особено облечена, при което поглеждам и някакъв виси на прозореца ми вторачен, щях да умра от срам.

Любим сериал, следиш ли някакви?
В момента следя само Калифорникейшън. :oops:
Принципно любими Войната вкъщи, Алф, Приятели, От местопрестъплението, Безследно изчезнали и др.

Използвала ли си някого за да постигнеш твоя цел? Замисли се добре, може да е нещо дори дребно, и хубаво се замисли, дали все пак не се е случвало.

За дребни неща тип да взема по-лесна тема за мен по някой предмет ми се е, ама и другата не е била гадна, де.

За по-големи неща не се сещам. Има случай, в който не съм постъпила коректно да го наречем, но то не е било използване.

Помислих си по този въпрос, но не се сетих, ако се сетя нещо, ще допълня.

Lestat357
03-09-2011, 01:06
jghgh
Сподели неловка ситуация.
Случаят, в който съм се чувствала най-неловко не бих го споделила тук.
По принцип твъърде често се чувствам неловко.

Mоже би все пак нещо по-конкретно: /не разказвам интересно/
….Ведната в кабинета й - заплахи, че ще ни изключи, а-у, но изведнъж промени тона и започна да говори наставнически към мен. Обясни ми подробно, че е недопостимо да позволя на момче да ме целуне на публично място и че оттук насетне съм белязана. Тази целувка ще ми струва скъпо, защото мъжете само лъжат жените, той ще ме зареже до 2 дена и никой повече няма да ме погледне дори и хората няма да искат да говорят с мен, защото съм опетнена.
Беше ужасно неловко, защото всичко беше и пред него, а вече трима от класа бяха изключени и не исках да ги последваме. Не спирах да го дърпам да не си отваря устата, защото никога повече нямаше да говорим с нея тъй или инак и не си заслужаваше, ама беше кофти. .

Това, Ямболиева или Маринкова?http://img156.imageshack.us/img156/8568/colorst.gif (http://img156.imageshack.us/i/colorst.gif/) Бих заложил на първата при всички положения.

Имаш ли какъв да е трудов стаж дотук? Разкажи(ако да).

Извинявам се, че минавам така транзитно и съотв. нямам по-добри въпроси поне за момента.

VaMpiRKaTaaa
03-09-2011, 06:50
Коя зодия си?
На колко си?
Обичаш ли животните?
Имаш ли куче,коте или някакво друго?
Имаш ли някакви ценности?
Какви са те?
Пушишли?
Ако пушиш,мислишли скоро да ги спираш?
И,ако не пушиш,какво ти е мнението за нас пушачите?
:)

Mi6inka
03-09-2011, 08:59
Най-щастливия ти миг в живота?
Нещото, което винаги може да те накара да се усмихнеш?
Най-големия ти страх?
Вредните ти навици?

shadow4e
03-09-2011, 10:01
Лестат
Ямболиева
Mаринкова, поне беше "в час". А и движеше доста неща из училище.
То Ямболиева все за глупосит ми се е карала.
Един път ме скастри за "непристойно облекло", като нито съм била с потник, каквито ни бяха забранени, а полата ми беше до един пръст под коляното - непредизвикателна. Въпросът беше защо съм си позволила май месец без чорапогащник и със санадали /без ток/.

VaMpiRKaTaaa
Коя зодия си?
овен с асцендент лъв
На колко си?
21
Обичаш ли животните?
Да, страшно много.

Сега излизам, по-късно пак. :)

Deadlock
03-09-2011, 10:24
във връзка с това, което сподели..

одобряваш ли училището да поставя ограничения на начина, по който се обличат учениците? в каква степен, как да е регламентирано и т.н, ако да

какво мислиш за униформите?

като интроверт или като екстроверт се определяш?

какво те прави щастлива?

какъв е смисълът на живота? ^^

философията ценна ли е или е загуба на време? тоест животът да се живее ли е, или /и/ да се мисли? ^^

споделяш ли романтичната представа за любовта, която стои над всичко и е по-силна от всичко?

w0sh
03-09-2011, 10:54
Топ 3 на ценностите ти.

ArrowsOfDeath
03-09-2011, 11:13
На кои теми най-обичаш да разговаряш?

catalogueofanger
03-09-2011, 11:26
Справедливо ли е да има хора богати като крезове и много бедни хора ? Може ли това да се промени и всички да живеем добре, заедно ?

tuzaro
03-09-2011, 12:02
харесва ли ти начина на живот на Ханк Мууди ?

shadow4e
03-09-2011, 13:43
VaMpiRKaTaaa

Обичаш ли животните?
Имаш ли куче,коте или някакво друго?
Обичам животните и почти нямам период, в който да съм оставала без такова. От 10 години вкъщи си гледам само едно куче. Преди съм имала папагали, канарчета, котка и още едно куче. Първите, обаче не ми доставяха нужната топлина, радвах им се много, играехме си, но не мога да го сравня с това, което дават някои кучета и някои котки.
Досега най-много съм си обичала сегашното куче, първо, защото вече бях по-голяма, а и второ, защото не е глупаво и общо взето нещата, които трябва да ги разбира, ги с малко обясняване и разговори.
Има си характер животинката, не ме слуша за всички глупости, което е важно, иначе бих се чувствала като нейн шеф. :smt007
Обичам си я ужасно много и смятам, че ме промени към по-добро. Вече е на 10-години и за съжаление, вероятността юни да отпразнуваме 11-тата е малка. :cry:
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/149995_178933658783475_100000005271915_708380_3956 938_n.jpg

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/63250_185934168083424_100000005271915_757065_80583 74_n.jpg
спането на паркет няколко дена е ужасно неудобно!

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/181902_1463798729510_1669741235_880997_1253824_n.j pg

Имаш ли някакви ценности?
Всеки един човек има, но има такива, но при някои не съотвестват с приетите от обществото като такива.

Пушишли?
Не, не пуша. Не съм и пробвала дори никога.
Ако пушиш,мислишли скоро да ги спираш?
И,ако не пушиш,какво ти е мнението за нас пушачите?

Пушачите са преди всичко хора, така че мнението ми за някого няма да се промени, като разбира, че е пушач /ако преди това не съм знаела/. Естествено и като непушач в някои случаи ме дразни някой да ми пуши право в лицето и да не се съобразява, но хората около мен са разбрани и ако се случи да направя забележка, не го приемат трагично. :Д
Бих предпочела съпругът ми да е непушач, но и да е, няма да правим драми, ако не ми пуши вътре и се съобразява със семейния бюджет. 8-)

shadow4e
03-09-2011, 14:22
Deadlock
във връзка с това, което сподели..

одобряваш ли училището да поставя ограничения на начина, по който се обличат учениците? в каква степен, как да е регламентирано и т.н, ако да
Да, според мен трябва да има ограничения. Ако някои хора не са научени от вкъщи как трябва да се обличат, влизайки в училище, то нека да има правила.
За мен прекалено разголенето облекло, прекалените екставагантсностти не са за училище, има други места, на които да се носи такова облекло.
В моето училище обаче се прекаляваше, смятам, че дали едно момиче ще си боядиса косата или момче ще си пусне по-дълга, е личен избор и не е редно да те заплашват заради такива неща, че ще те изключат.
А да, трябва да се въведат и правила за анцунг стайла, защото после се получават ужасни недоразумения някой да тръгне и в университета по този начин. Mоже би до 8-ми клас да е позволено заради тежките раници, но нагоре и без това се носят доста по-избираемо учебниците, не е проблем, а и може да се измислят шкафчета.
При нас никой не идва с такава "униформа", но миналата седмица ми разказаха как при правистите имало случаи на изпит да отидат така. :shock: Аз се чудя как не ги е срам преподавателие им да са официални, а те да отидат с дрехите за вкъщи.
Подкрепям и УНСС във въвеждането на такова правило/може и да го отмениха/, но щом значителене процент не се усещат сами, значи трябва да се въведе като правило.

какво мислиш за униформите?
Нямам категорично мнение, може би е хубаво особено най-елитните училища да имат някакъв елемент, символизираш училището. Проблемът е, че в доста от случаите униформите са ужасни, а на всичкото отгоре и никога не ти стоят като размер точно.

като интроверт или като екстроверт се определяш?
ОТ гледна точка на затвореност или обграждане с по-тесен кръг от хора - интроверт, но пък енергия черпя от външни фактори повече отколото от вътрешни. Често се самоизолирам, но това не ми действа добре и за да се оправят нещата търся външни стимули, които да върнат равновесието. Не си пазя енергията за себе си, а просто така се получава, уж работя по този въпрос да си върна предишното Аз, което повече действаше, ама май не е особено успешно.
какво те прави щастлива?
Нещата, които са ми интересни, които споделих в по-преден въпрос. Общуването с хора и животни, да ми показват, че държат на мен.
Като цяло обаче имам периоди, в които нещата, които ме правят щастлива са в доста широк спектър, просто, защото съм цялостна щастлива.
Последната една година, обаче имам нужда от доста повече стимули и предимно гореизброените неща ме правят временно щастлива.

какъв е смисълът на живота? ^^
философията ценна ли е или е загуба на време? тоест животът да се живее ли е, или /и/ да се мисли? ^^
Философията ми е интересна до една степен, замислянето за смисъла на живота не ми е и не се отдавам задълбочено на такива мисли. Животът е да се живее*, хубаво е да си обясняваме някои неща, разбира се, това може да ни обогати, но мен и да ме депресира.

* За да не реши някой, че има противореие с горе написани неща, щ е направя уточнение, че моите теразия идват от въпроси на микро, а не на макро ниво. /Аз постъпила ли съм правилно, еди кой си какво ще направи и тн/.

споделяш ли романтичната представа за любовта, която стои над всичко и е по-силна от всичко?
Любовта не е по-силна от всичко, има премного неща дори, които могат да я убият, затова трябва да се замисляме за действията и думите си и дали не нараняваме човека до себе си. Разбира се, правим страшно много компромиси, за някои, от които не сме и предполагали, че бихме, но все пак всичко си има граници.
Не може да очакваме, че само защото някой ни обича ни е простено всичко.
В този аспект ли питаше?

yakuza_
03-09-2011, 14:36
Какво е чувството да отговориш толкова подробно. на толкова въпроси ?

Rorschach
03-09-2011, 14:40
Какво не харесваш на анцузите?
Не говоря за екстремални случаи, като това да идеш на изпит с анцуг, но аз примерно, докато бях ученик редовно ходех с анцуг на училище - защо? Ами защото от училище отивах на тренировка или обратното - нямаше къде да мъкна и учебници, и екип, и хавлия, и маратонки + екипировка, че да сложа и анцуг в цялата схема. Сигурно е просташко в очите на някои хора, но пък за други е удобно и разумно решение.

2. Облеклото издава ли какъв е човека?

shadow4e
03-09-2011, 14:47
w0sh
Топ 3 на ценностите ти
Не мога да ти отговоря на този въпрос. Съжалявам.

ArrowsOfDeath
На кои теми най-обичаш да разговаряш?
Най-често се напасвам по хората, с които говоря. С близките ми обичам първо те да ми разкажат как са добре ли са, нещо интересно покрай тях.
Често ми е интересно да си говоря с различни хора и на теми, по които аз не съм се интересувала особено, но ще ми разкажат нещо ново, което не го знам. Mога изключително успешно да си мълча и да слушам с голям интерес.
Хората около ми се смеят, че много се оживявам на теми за ядене - сладки неща, доставящи ми специално удоволствие :Д, също и си следя мазнини, въглехидрати и белтъчини в някаква степен;
любовта към животните и още 1-2 неща, ама няма да ги споделя.

shadow4e
03-09-2011, 15:07
catalogueofanger
Справедливо ли е да има хора богати като крезове и много бедни хора ? Може ли това да се промени и всички да живеем добре, заедно ?

По-голямата част не са го постигнали несметното си богатство със собствени сили или по честен начин. И особено пък тези, които са го получили в наследство и всичко им е спуснато отгоре, не осъзнават, че някои други не са имали щастието да се родят в семейства, които дори да им осигурят образование и се налага да живеят в крайна бедност. Всъщност не знам как заспиват спокойно като знаят колко хора умират от глад, а те харчат за глупости, подпомагайки лъскавите салони и бутици. Една част правят уж доста благотворителни жестове, но за мен в немалко случаи това се прави за намаляване на данъци, излъскване на имиджа и така колкото да имат после спокоен сън, че нещо са свършили.

Крайната бедност трябва да изчезне. Богати хора винаги ще има, така и трябва да бъде, все пак някои са по-предприемчиви, съвсем нормално е да печелят повече, но трябва да има някакво равновесие.
В краткосрочен план едва ли нещо ще се промени, тъй като тези като Крез, ни и управляват в момента, непряко, но косвено те определят доста правила и едва ли биха го позволили.

shadow4e
03-09-2011, 15:19
Лестат
Видях, че съм ти изпуснала единия въпрос.

Какъв трудов стаж имам.

Работила съм различни неща, ама не всичко е било съвсем официално, така че малко от нещата ми се водят като истински трудов стаж.
1. Правих предимно преводчета на чужбински статийки за едно списание
2. Към една банка трябваше да правя отчети на мобилните консултанти, фактури и ходих по срещи с клиенти, желаещи кредит. /не съм водила аз разговорите/
3. В една пациентска организация бях основно на телефон, но и всичко с компютър, включае и флаери да изготвям, тъй като никой друг не можеше. :Д Работата беше основно с пациенти и институции, завеждане на жалби и от този род.
Вече не съм на работа там, но продължавам да се занимавам с някакви неща - без заплащане, ест. Сега другата или по-другата седмица имаме доста безплатни изследвания, които ще се извършат и ще помагам за организирането, както и предните пъти.
4. От един новинарски сайт ми възлагат определени задачки редовно.
5. Била съм публика и най-вече сега стажът ми беше да ръководя публиката към определени предавания

Това са по-значителните неща.

shadow4e
03-09-2011, 15:25
tuzaro
харесва ли ти начина на живот на Ханк Мууди ?
Ханк е пич, кефи ме, но този живот не е за мен, не бих си лягала с различни толкова начесто, че чак и да не ги помня. Той самият също не е щастлив от положението, до което се докара. Иска жена си и като на филм сигурно накрая ще си я има отново, ама в реалния живот едва ли такава жена като Карън ще седи да го чака.

Филмът ми харесва, но има две неща, които ме влудяват.
1. Правят безразборен секс без презервативи, нещо, което не трябва да се показва по този начин по телевизията. Смятам, че е ужасно грешно и че със сигурност влияе лошо на много подрастващи.
2. Това, че за родителите е ок. 13-годишната им дъщеря да пуши трева.


yakuza
Какво е чувството да отговориш толкова подробно. на толкова въпроси ?
Всъщност не очаквах да има толкова въпроси особено след последните столове.

Не знам доколко подробно отговарям, на някои може би отговарям кратичко, но ако някой ще отговаря с една-две думи, то по-добре да не сяда.

shadow4e
03-09-2011, 15:41
Rorschach
Какво не харесваш на анцузите?
Не говоря за екстремални случаи, като това да идеш на изпит с анцуг, но аз примерно, докато бях ученик редовно ходех с анцуг на училище - защо? Ами защото от училище отивах на тренировка или обратното - нямаше къде да мъкна и учебници, и екип, и хавлия, и маратонки + екипировка, че да сложа и анцуг в цялата схема. Сигурно е просташко в очите на някои хора, но пък за други е удобно и разумно решение.
То анцугът на фона на всичкото останало би ти бил най-малкият товар.
Като се замисля обаче в училище въобще не ми е правило впечатление това и явно има защо. Mай съм се откъснала вече доста от училищните времена и може би наистина няма лошо учениците да ходят и така.
След училище вече, обаче само в екстремни случаи. Анцугът не е дреха нито за университета, нито за кафето или бара.

Излизам после пак. :)

shadow4e
03-09-2011, 19:07
Mалко разкъсано отговарям днес, ама ми казаха да не правя като в началото, а всичко да е в нос пост.

2. Облеклото издава ли какъв е човека?
1. От гледна точка на ученото по икономическа психология и психология на рекламата
Преди марките са били кодирани (поставени дискретно някъде от вътрешната страна). Постепенно нуждите на хората се изменят, и ако преди не е било необходимо всеки да знае коя е марката, важно е било качеството и това си е личало, то сега не е така. С навлизането на машинното производство стоките стават все повече и повече и потребителят започва да търси все повече и повече. Дрехите, а и не само те, се превърщат в символи, които те поставят някъде в обществото.

2. Като цяло не съдя по облеколото за хората, но все пак това е първото нещо, което виждаме, така че е нормално още при първия поглед да имаме вече някакви очаквания за човека отсреща.
Облеклото издава какъв е човекът толкова, доколкото носещият дрехите позволи т.е. дали ще носи стандартни дрехи, ще избере прекалено екстравагантни, или да ходи с анцузи на изпити, интервюта.

tuzaro
03-09-2011, 19:09
айляк стол се получи майна, ти доволна ли си?

shadow4e
03-09-2011, 19:16
Ще ти отговаря като мине и утре/ако има още въпроси/. Mоже да ме подкарате с твърде горещи въпроси и да не успея да отговоря на нито един :o :Д

Pwnmaster
03-09-2011, 19:21
Какво мислиш за военните преврати, които стават в Африка?
Какво учиш?
Любими филми?

Съжелявам ако вече си отговорила на тези въпроси. Интересен стол :)

SolemnityOfDeath
03-09-2011, 20:51
Колко мЪ обичаш?

ъъъм...masturbation? често ил' не?

коя те кефи най-много от Калифорникейшън като героиня?

WinstonSmith
03-09-2011, 21:06
Мнение за октоподите? ВЕДНАГА!

Би ли искала да си осиновим малко сладко октоподче? :oops:

jghgh
03-09-2011, 21:09
Обичаш ли да четеш сладникавички неща, като например статии в Ladyzone тип "Какво той обича", "Как да станеш богиня в очите му", "10 признака че те обича" и всякакви други сладникавички неща написани на сладникавичък език?

Вярваш ли в зодии?

shadow4e
03-09-2011, 21:25
Pwnmaster
Какво мислиш за военните преврати, които стават в Африка?
Разибрам ги хората, че искат промени, искат демокрация, но не съм сигурна доколко са готови за нея.
Със сигурност обаче това, което се случва там трябва да ни вълнува.
1. заради множеството хора, които намериха смъртта си изминалите дни
2. пряко касае България не само заради цените, а и заради хилядите бежанзи, които ако продължават така нещата, ще се наложи да приемем. Дали България ще се справи и по-точно какъв ще е изходът от това.

Все още нямаме и точно позиция какво точно ще се случи. Обсъжданията тепърва започват. Интересно ще бъде да видим дали правителството ще послуша Станишев да постави условие да ни приемат в Шенген, за да приемем бежанците.

Какво учиш?
Стопанско управление в СУ

Любими филми?
Отговарях и не ми се израждат отново.

Съжелявам ако вече си отговорила на тези въпроси. Интересен стол :)
Няма ли противоречие в това. :Д Благодаря за интереса. :)

shadow4e
03-09-2011, 21:42
SolemnityOfDeath
Абе фуцк, бе, кви са тия въпроси.
Колко мЪ обичаш?
:smt007

Ама много си мил, бе. :-)
А колко колко? Оттук до небето и обратно. :Д Mечкааааа.

ъъъм...masturbation? често ил' не?
Какво е това нещо? :oops: Не съм запозната, обясни ми. :Д
Истината е, че никой не ме поглежда, затова се налага доооста често, като честота се изчислява по-сложна формула. Правопропорционална е на снимките, които пускаш тук, умножено по броя пъти, в които седмично чуя със секси глас "лилиум" от теб, разделено на това, че не съм те виждала от 10 дена! :-)

коя те кефи най-много от Калифорникейшън като героиня?
Как коя, бе, Колини! Особено като я имитираме. 8-)
Като жена най-много ми харесва Карън - добра майка, добра съпруга, неперфектна, традиционен образ. Образът на Mиа ми беше много интересен в някои моменти, както и този на стирптизьорката Джейми(?)

На външен вид най-много ми харесва Mарси от главните в първите сезони. Карън е яка, ама прическата й разваля всичко, а и тя поостаря. Като цяло обаче повечето не ми харесват толкова в лицата, но в тяло почти всички са пеееерфектни. Няяяям.
Секретарката Дани беше много добра и някои от другите епизиодични също.

shadow4e
03-09-2011, 21:49
WinstonSmith
Мнение за октоподите? ВЕДНАГА!
Как си позволяш да споменаваш думата "октопод". А забраната?! А наказанията?!
Какво може да ми мнението след споделяните картинки и видеа от теб, освен, че като видя и се подмокрям, както казва Чери. :Д
За теб:
http://3.bp.blogspot.com/_I2uQkGxIykM/STDdjcBPTnI/AAAAAAAABPo/HA6ttjhCtVw/s400/octopus+afrojacks+dot+com.jpg

Би ли искала да си осиновим малко сладко октоподче? :oops:
Не, не заслужава тако наказание ти да си му осиновител!

shadow4e
03-09-2011, 22:11
jghgh
Обичаш ли да четеш сладникавички неща, като например статии в Ladyzone тип "Какво той обича", "Как да станеш богиня в очите му", "10 признака че те обича" и всякакви други сладникавички неща написани на сладникавичък език?
Дори не знаех, че съществува такъв сайт. Отворих го и го прегледах, имаше и някои интересни неща, но като цяло са от този тип:
http://www.ladyzone.bg/intimno/story/2097674725-10_neshta_koito_TOY_naistina_haresva.html
Пълно е с такива обобщавания. Не всички мъже са еднакви и не всички жени. Една жена, ако не се чувства добре в жартиери, а го направи само заради човека до нея, то нищо няма да се получи.
Или пък съветът, че мъжете не искали жена им да е прислужница, е има и такива, които го искат. За всичко трябва индивиуален подход и зависи към какъв партняор се целиш.
Така че тези статии са напълно безсмислени за мен, а и жените ги знаят тези работи за дрехите, готвенето, изненадването със спонтанен секс, какъв е смисълът някакъв сайт да им го казва.

Не виждам нищо лошо да са ти интересни и да ти е приятно да ги четеш/фб интеграция :Д/, на мен просто са ми скучновати. :)

Вярваш ли в зодии?
Mоже и да има нещо вярно във всичките разположения на планети, но за мен това са по-далечни неща и не се интересувам въобще. Нито си чета хороскопите, нито пък мога да тълкувам. Знам само, че не отговарям на характеристиките, които съм чела за зодията си.
Сигурно би ми било интересно някой по-навътре да ми направи някакъв подробен хороскоп, характеристика, но сама не бих седнала да се занимавам и изучавам или да хвърлям пари за такова нещо. Нищо не се знае, де, и какво може да ми прещрака и да почна да се интересувам. :)

ArrowsOfDeath
03-09-2011, 22:31
Кой стил музика не можеш да слушаш?
Била ли си свидетелка на чудо?
С колко завърши средното си?
Коя част от мъжкото тяло ти харесва най-много?
Някакви фобии имаш ли?
Хареса ли ти "Пyтки по масата" :lol:

shadow4e
03-09-2011, 23:28
ArrowsOfDeath
Кой стил музика не можеш да слушаш?
Като стил не се сещам някой конкретно, но често ме изнервят някои прекалено бавни песни и в частност бавната електронна музика.
Била ли си свидетелка на чудо?
Не или поне не съм разбрала.
С колко завърши средното си?
Точният успех не си го помня, но беше 5,90 и нещо без матури, 5,80 и нещо с тях. Имах една годишна петица в девети клас и на матурата по български имах 5 и нещо, ама ми бяха объркали нещо нещата, нямаше и втори проверител и ходих да се разправям. :Д
Mатематика си я взех с 6. 8)


На въпроси за успеха ми през следването няма да отговарям!!! :(
Коя част от мъжкото тяло ти харесва най-много?
Рамене, ръце, гърди - да са по-мъжествени и това не значи мускулести. :)
Някакви фобии имаш ли?
Фобия не е ли прекалено силна дума. Имам много страхове като от хората по улиците нощно време, от тъмното, от тълпа и да не ме смажат, от високи скорости, да не остана сама и тн. Ама май не са в графата фобии или пък са.
Хареса ли ти "Пyтки по масата" :lol:
Аз я знаех и от преди това, бе. Слушам и такива работи понякога.
http://www.youtube.com/watch?v=ozek7XEk3q8

Има много секси "р".


Путки по масата, пак е прилична, ама тази ми идва в повече...
http://www.youtube.com/watch?v=fL-BdnDM-8Q&feature=related

Mi6inka
03-10-2011, 06:57
Защо не отговори на моите въпроси?

shadow4e
03-10-2011, 11:01
Извинявай, изпуснала съм ги. Ще ти отговоря довечера, защото сега трябва да поуча за контролно, което е след няколко часа, а след това съм на лекции до 8.

И към другите, задавайте, ако имате последни въпроси. Или тази нощ или утре сутрин ще сложа следващия.

LetiCherry
03-10-2011, 12:52
Zashto se razdeli s bivshiq si priqtel? Kolko vreme bqhte zaedno?

shadow4e
03-10-2011, 18:48
Извинявай още един път, не е било нарочно. :)
Mi6inka
Най-щастливия ти миг в живота?
Надявам се, че предстои. По принцип за такива неща не обичам да определям кое е "най", по някакъв начин се обезценяват останалите неща, пък и в случая всичките са горе-долу на едно равнище, не е като да ми се е родило дете например.
Нещото, което винаги може да те накара да се усмихнеш?
Прегръдка от любим човек, в някои случаи ще му се наложи да се постарае повече, де. Също и някои дребни постижения
Най-големия ти страх?
Да остана сама.

Вредните ти навици?
Не съм много сигурна какво точно се включва в това. От типа пушене, гризене на нокти нямам, но примерно дразня хората, че понякога много се обяснявам. :Д

shadow4e
03-10-2011, 19:04
LetiCherry
Zashto se razdeli s bivshiq si priqtel? Kolko vreme bqhte zaedno?

5 години продължи. Накратко: Той сложи краят, не е имало скандали. Имаше малко наранено его две седмици, но на втората той направи някои доста грозни неща и осъзнах, че няколко месеца по-рано, когато аз сложих край, не трябваше да се връзвам на глупостите за нови опити.
Принципно беше изненадващо решение, защото си живеехме доста мирно и спокойно, а и две седмици преди това за прави конкретни сериозни планове за бебе /за първи път/. Така че мога само да се радвам, че това се случи преди година, а не с бебе на ръце. :)

Това развитие на нещата ми се отразява и до днес, не съм имала следваща връзка и не знам кога ще съм готова на нова. Дано е скоро, защото имам нужда от някого до мен, особено ми липсва това за заспивам и да се събуждам до някого. :)

Mi6inka
03-10-2011, 19:14
shadow4e страхотна си..наистина ..

shadow4e
03-10-2011, 21:49
В 99,9% от случаите такъв пост във форум е с ирония и звучи ужасно нереално.
Mного мил пост (но не съм страхотна). :)

yakuza_
03-10-2011, 22:01
Бебе на тази възраст !? Не мислиш ли, че е било рано ? Що се боцкате директно в слепоочието :D

shadow4e
03-10-2011, 22:08
Е, не на 21, а на 23 т.е. четвърти курс, ама то нещата с бебето се мислят предварително, че има и 9 месеца бременеене и парички да се спестят.
Една приятелка се ожени преди една години и техните ги издържат вече цяла година, на мен в такава ситуация би ми било адски неудобно. Ако ще се женя, ще искам да знам, че имаме финансовата възможност да се издържаме и да се искат пари само при нужда, а не пълна издръжка.

yakuza_
03-10-2011, 22:19
Така са започнали много разводи :D Аз лично мисля, че 24 години са рано, но всеки с разбиранията си. Дано нямам преди 30-35 :D

iLovePussyJuice
03-10-2011, 22:41
Според теб ще бъда ли добър баща? :D
Защо са тия розАви артикули, мое ли да запитам? :D

shadow4e
03-10-2011, 22:59
iLovePussyJuice
Според теб ще бъда ли добър баща? :D
Дано не разбираме скоро, още ти е много рано, като пораснеш още малко ще говорим отново. Според мен ще бъдеш, но ако това се случи сега няма да е добре нито за него, нито за теб.

Защо са тия розАви артикули, мое ли да запитам? :D
Защото обичам розАвото, ама повече цикламнето и лилавото, които май визираш. :Д От известно време се старая да не пазарувам розови неща и май се получава. Пак се хващам за тях, но в последния момент ги връщам. Имам напредък!

Нещо против розовото ли? :Д

Blab
03-10-2011, 23:09
Хей)

кои са константите в теб/около теб/в света (ти)?
без какво не можеш? а без какво не искаш?
какви са ценните ти хора (или - какво цениш у близките си; или по 3ти начин - с какво са ценни любимите ти хора)?
колко и как си се променила дотук?
как си с малките разговори?
оставяш впечатление за доста общителен човек, какво различава приятеля от познатия (и кратки описания/функции/длъжности на 2те няма да откажа:Д), или иначе казано - кое превръща познатия ти в приятел?

shadow4e
03-11-2011, 12:36
Blab
Здравей :) Адски изморена съм, а трябваше вече да сложа следващия, така че ще ти отговоря накратко.
кои са константите в теб/около теб/в света (ти)?
Всичко се изменя с времето, дали малко или повече, но се изменя в зависимост от нещата, които ни се случват, от новите контакти и тн.
Нещо любимо не съвсем по темата.
"Животът е като да караш велосипед - за да запазиш равновесие, трябва непрестанно да се движиш." - Айнщайн;

без какво не можеш? а без какво не искаш?
На подобни въпроси отговарях.
какви са ценните ти хора (или - какво цениш у близките си; или по 3ти начин - с какво са ценни любимите ти хора)?
Най-вече с това, че са ми любими, това означа, че по някакъв начин нещо в тях ме привлича и го обичам /въпросното неща/, не е задължително да е осъзнато, по един или друг начин са ми интересни.
Нямам любими хора, с които само да си оплакваме, така че са ми важни и затова, че поддържат усмивката на лицето/поне за някакви периоди от време/.
колко и как си се променила дотук?
Всичко е на етапи, в момента не съм в най-добрия си, но се надявам да излезна и да се превърна отново в онова щастливо момиче, което не му мислеше чак толкова много.
как си с малките разговори?
С малките съм по-добре отколкото с дългите. :Д
оставяш впечатление за доста общителен човек, какво различава приятеля от познатия (и кратки описания/функции/длъжности на 2те няма да откажа:Д), или иначе казано - кое превръща познатия ти в приятел?
То е много субективно, но като цяло с приятелите имате някаква по-силна връзка, чувстваш се по-различно с тях. Не винаги може да се разграничи, но в моменти, когато човек има проблем или е мислил, че умира/за щасите само един път ми се е случвало/ си прехвърля през главата едни определени хора и осъзнава на кои може да разчита. Това не означа, че би потърсил всички, защото понякога точно най-близките не искаме да ги тревожим.

shadow4e
03-11-2011, 12:40
айляк стол се получи майна, ти доволна ли си?
Вече да отговоря и на този въпрос.
От вас съм много доволна. Наистина не очаквах толкова въпроси. Благодаря за тях. :)

От себе си не съм толкова. :Д

Следващият:
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=8525016#8525016

LadyDi
03-11-2011, 12:50
Заемайте се със следващата жертва.

На shadow4e благодарим за безкрайно интересния стол :)