PDA

View Full Version : Как мислите ?



kris4eto15
03-06-2011, 18:04
Винаги съм си мислела , че първите крачки трябва да ги правят момчетата. Независимо дали става въпрос за запознанство или целувка. Имам чувството , че точно това ми изиграва много лоша шега . Вие какво мислите ? Това инат ли е или ... Извинявам се предварително ако има такава тема (:

Hilary_
03-06-2011, 18:06
Няма писано правило, че те трябва да са първи .. според мен става както дойде!! :wink:

PrettyVacant
03-06-2011, 18:14
Предразсъдъци, предразсъдъци..
Някак чаровно е, когато момиче подхване инициативата, знам ли...

mayaaa
03-06-2011, 18:19
Аз пък смятам, че момчетата трябва да правят първата крачка и особено признанието, че харесват момичето, но няма нищо лошо да се пофлиртува малко за да ги предразположим. :wink:

MaLkaTa_LaDy
03-06-2011, 18:24
И аз все си мисля, че момчетата е по-добре да правят първата крачка. Не че ми е проблем аз да я направя, обаче тогава ще се чувствам толкова сигурна в себе си, че чак ще ми е скучно...

jghgh
03-06-2011, 18:24
Истината е, че донякъде ние момичетата правим първата крачка, когато харесваме някого, но го правим несъзнателно или изключително прикрито, че накрая пак си мислим, че те са започнали първи. 8-) Например погледчета, усмивки, предизвиквателни движения, цупения на устните, въртене на косата в пръст, etc 8-)


Но за явна първа крачка (флирт) и на мен ми е супер неудобно. Имам чувството че се слагам, или че съм досадна, и че момчето не ме харесва, защото ако ме харесваше, е щял да направи вече нещо... И така, странно ми е аз да съм инициатор, въпреки че се случва.

titinkaa
03-06-2011, 18:34
Аз пък смятам, че момчетата трябва да правят първата крачка и особено признанието, че харесват момичето, но няма нищо лошо да се пофлиртува малко за да ги предразположим. :wink:

+1

ForzaFelipe
03-06-2011, 18:38
Попринцип да,момчето трябва да е първо,но това не значи момичетата да си стоят само ;)

fenastz
03-06-2011, 18:53
Все пак някакъв знак за интерес трябва да има и от женска страна, няма цялото шоу да изнасям сам ?!

TheBeliever
03-06-2011, 19:17
Ей, тая думичка "трябва"... Няма правила и закони в това отношение.

Аз пък не мисля, че момчето е длъжно да ми сваля звезди или да изнася шоу, както каза потребителят по-горе. Още по-малко докато момичето се прави на недостъпно, защото така "трябвало". Когато харесваш някого му го покажи, кажи му ако трябва. Няма нищо срамно в това.

Точно заради такивата игрички от рода на "Харесвам го ама няма да му кажа, защото той трябва да е първи" произлизат 90% от тийнейджърските драми. Ако бяхте с една идея по-директни щяхте да си спестите много главоболия.

Biiiitch
03-06-2011, 19:24
Според мен, трябва момичето да покаже някъв интерес, не може се момчето ... И на мен ми се иска да е първо момчето, ама ... В някой друг живот може и да стане. 8)

DanKolov
03-06-2011, 21:08
Ей, тая думичка "трябва"... Няма правила и закони в това отношение.

Аз пък не мисля, че момчето е длъжно да ми сваля звезди или да изнася шоу, както каза потребителят по-горе. Още по-малко докато момичето се прави на недостъпно, защото така "трябвало". Когато харесваш някого му го покажи, кажи му ако трябва. Няма нищо срамно в това.

Точно заради такивата игрички от рода на "Харесвам го ама няма да му кажа, защото той трябва да е първи" произлизат 90% от тийнейджърските драми. Ако бяхте с една идея по-директни щяхте да си спестите много главоболия.

БРАВО! +15 000 :D Но за съжаление, повечето девойки :-D не спазват това и трябва да им изнасяме шоу (не че не ме кефи понякога :D)

vagarious
03-06-2011, 21:36
Хубаво е, когато момичето направи първата крачка и получи отсреща същото внимание.Давам пример със себе си - така постъпих веднъж и се оказа, че съм направила впечатление като момиче, на въпросното момче - не спираше да повтаря колко смела постъпка съм направила и колко било хубаво това, в очите на някое момче.Останах доволна от мен си.
Предполагм, също ще е хубаво, ако пък момчето не откликне за намеренията ти.Зависи от теб, зависи от момчето.
Де да имаше подобни "правила" - кой, кого пръв да сваля и т.н и т.н. :)

djipsito
03-06-2011, 21:47
Истината е, че донякъде ние момичетата правим първата крачка, когато харесваме някого, но го правим несъзнателно или изключително прикрито, че накрая пак си мислим, че те са започнали първи. 8-) Например погледчета, усмивки, предизвиквателни движения, цупения на устните, въртене на косата в пръст, etc 8-)

Но за явна първа крачка (флирт) и на мен ми е супер неудобно. Имам чувството че се слагам, или че съм досадна, и че момчето не ме харесва, защото ако ме харесваше, е щял да направи вече нещо... И така, странно ми е аз да съм инициатор, въпреки че се случва.

Съгласна съм, и аз съм така.
Понякога се пристрашавам и ми е харесвало аз да правя първата крачка. Веднъж не се получи, друг път се получи...
Няма лошо ако действаме първи, на много момчета това им харесва, особено ако момичето е привлекателно. Трябва ни повече самочувствие и самоувереност ;р Ние винаги мислим, че ще излезем лесни и т.н, което е оправдано, защото покрай нас постоянно се говори за такива момичета.

И за финал, че много се олях... на момчетата също им харесва да показват интерес към тях, не сме само ние :)

Rorschach
03-07-2011, 07:23
Проблема и при двата пола е в страхът от това да бъдеш отхвърлен. Повечето хора ще се измъчват с месеци, но няма да се престрашат да направят нещо и да чуят/видят/усетят едно просто "не".

Иначе няма правила - момичетата може и да си мислят, че много флиртуват и тяхната усмивка и поглед да значат много, но момчетата са темерути и не забелязват такива неща. А после драми, сълзи, сополи...

VaMpiRKaTaaa
03-07-2011, 09:38
Няма такова правило.
Това с първата крачка да прави момчето,се е приемало в 19век.
Няма нищо срамно,момичето да направи първата крачка.
Даже на последък стана модерно..
Трябва да действаш,aко искаш нещо..НЕ да седиш и да чакаш.

s7ream
03-07-2011, 13:11
Няма нищо нередно в това да покажеш симпатии към обект от другия пол по един или друг начин. Важното е да не си играят с чувствата ти.

againstyou
03-07-2011, 16:03
Е и аз съм съгласна за момчетата,но не е задължително.В днешно време повече действат момичетата.

Stralle
03-07-2011, 16:28
ами честно казано зависи от момента.... поне за мен е така...
някои пъти се налага аз да правя първата крачка ..
обаче все още има заблудени романтици, които си мислят, че е толкова по нормално момчето да направи първата крачка (визирам себе си) :oops:
Но пък и не мисля, че момчетата са длъжни да правят всичко....
незнам....всичко си зависи от момента и как го осещаш
:)

Mirage3
03-07-2011, 16:38
Хах ами на мен би ми било по-добре, ако момчето прави първата крачка... :lol: Но не е задължително все пак. :lol:

jghgh
03-07-2011, 18:22
Иначе няма правила - момичетата може и да си мислят, че много флиртуват и тяхната усмивка и поглед да значат много, но момчетата са темерути и не забелязват такива неща.
Баш си разбирате, според мен :Р
Но съм съгласна с останалата част от поста си!

Deni9688
03-07-2011, 18:31
Попринцип да,момчето трябва да е първо,но това не значи момичетата да си стоят само ;)

+1 :)

fuckerch3
03-07-2011, 18:51
Според мен някак по-добре е когато момчето започне каквото и да било , но както дойде . На мен ми се е случвало 1 път и обратното не винаги става както аз искам .

Righteousness
03-07-2011, 20:51
Да нормално е момчетата да започват 1-ви ако момичетата бяха на ниво. Но не, в днешни времена момичетата си въртят момчетата както им отърва (отнася се и в обратна посока), секс е нормално да се прави след 1-2 седмици връзка, тогава даже е късно. Обичаме безкрайно гаджето ни с което се запознахме преди седмица в бара. После очите ни видяха някой друг и "този не е достоен за нас, оня е по хубав". Накрая момчетата не стават и не предлагат вече. :-o

Масовата младеж нито знае какво е любов, нито има морални ценности. А тези който имат малко у глъвътъ с право са се отказали да поемат инициативата вече.

lixofana
03-08-2011, 05:58
Аз не смятам, че има такова голямо значение кой ще направи първата крачка. Важното е след това как ще се развият нещата. Според мен първата крачка я прави по-несрамежливия от двамата. Доста пъти ми се е случвало това да съм аз.