PDA

View Full Version : Гаден проблем .. ;ss



miminka992
03-06-2011, 19:05
Моя проблем е,че си имам сестра на 4 години,която постоянно си мисли че някой ще дойде и ще я изяде :D Смисъл всяка вечер преди да заспим иска лампата да е светната,за да не дойде някой дух :-D :-D Направо откачам......не мога да се наспя като хората една вечер..през ноща само се буди и ми казва "Како,може ли да спя при теб,за да не дойде някое духче и да ме хване" :shock: :razz: Хора,моля ви кажете ми какво да правя,защото това е всяка нощ и вече ТОТАЛНО се побърквам..как да я накарам да преодолее всичко това 8-) :smt086

smoker4e7o
03-06-2011, 19:48
Ми или я чакаш да заспи и изгасяш след това лампата или купуваш нощна лампа, която не свети толкова силно. Друг вариант не виждам.

AreYouNoob
03-07-2011, 17:30
Психолог :D :D
поговори с нея кажи и, 1е не съществуват духове и тем подобни. друг начин е, НО НЕ ГО ПРЕПОРЪЧВАМ ЩОТ МОГАТ ДА ОСТАНАТ ТРАЙНИ БЕЛЕЗИ КАТО: заекване, уплаха от доста работи, като си легне сестра ти ти отиди се едно до тоалетна излез пред вратата изчакай 10 сек и огаси лампата и затвори вратата (по възможност да не види :D ) ще има пищене, но може да преодолее страха .

VaMpiRKaTaaa
03-08-2011, 07:58
Малките деца са така.
Премести я в друга стая.
Да спи при майка ти.
Заведи я на психолог верно,той ще и помогне до някаква степен.
АЗ пък ще се кефя,ако малката ми сестричка иска да спи при мен.
Ще си я гушкам и мачкам цяла вечер :D

Red_Hair
03-08-2011, 08:21
какъв психолог бе хора,мен ме е страх от кучета и кво да ида на психолог,какво ще вземе куче и ще ми хване ръката и ще гали с нея главата му докато не ми мине страха,малките деца са наивни и глупави,излъжи я тя ще повярва на всичко което кажеш,но да е различно от "няма призраци и духове".поговори с нея и и кажи че се появяват само когато не си е мила зъбките вечер или когато не си е написала домашното през деня с един удар 2 заека,или измисли друго нещо,сигурен съм че като си на зор ще ти дойдат и по-добри ;)

yoanamp3
03-08-2011, 15:08
И аз бях така... Сестра ми цяла нощ не заспиваше!
Гледаш ли ужаси вкъщи или нещо такова? Аз веднъж си бях пуснала една игра, тя ме видя и оттам се получи всичко. Чети и някаква книжка преди да легнеш или и пускай филмчета за деца за да мисли за тях като си легне. Постепенно че се оправи, спокойно.
Не ги слушай тия дето говорят за психолози!!!!

monttitty
03-08-2011, 15:14
купи си червена крушка за лампата :D става по-уютно пък и по-лесно се заспива...

miminka992
03-09-2011, 15:39
Благодаря на всички за съветите :) Наистина много ми помогнахте :-) :-)

gab4ooo
03-09-2011, 20:40
бате на 4 години е аз съм на 14 и съм така . Постоянно пускам тв-то и си го навивам за 30 мин и брат ми полудява. той неможе да спи на светнато и на шум . Аз спя много леко и при всеки шум се будя и си мисля че ше дойде някой . напълно нормално е . не и се карай ама да ти кажа некой път и с викане става за да разбере че по опасно нещо от тва да я набиеш нема да стане .

daniel10
03-21-2011, 14:54
купи си червена крушка за лампата :D става по-уютно пък и по-лесно се заспива...

ше ме убиеш :D :D

monttitty
03-21-2011, 16:02
купи си червена крушка за лампата :D става по-уютно пък и по-лесно се заспива...

ше ме убиеш :D :D
:lol: хаха какво сериозно ти говора :D

DesireToFire
03-21-2011, 18:32
И сестра ми мина през този период. Още до към 5-6 искаше да е светната нощна лампа, или телевизор или врата да е отворена и да свети в коридора. Щорите трябваше да бъдат вдигнати, а това наистина много осветява стаята. Колко сме спорили за това, колко нерви съм пропиляла да й обяснявам че имам да уча, че трябва да се наспя, че не мога да спя на светло. Понякога просто си взимах нещата и отивах в хола, а тогава тя почваше да пищи че е сама в стаята. Имаше период, когата майка ми и баща ми се редуваха да спят при нея. После го съкратиха до 1 път седмично и едвам се отучи после. Има вариант и да си свети с фенерче, но напълно отучване няма. Като беше даже на 7-8 само оставяхме врата открехната и всяка вечер ми казваше "Како, ще ме изчакаш ли да заспя?", което значеше да стоя будна и пред 30 минути да й казвам нещо и ако не ми отговори, значи е заспала и вече и аз мога да спя.. Просто оправия няма, минава само с времето.
Аа и често се събуждаше разплакана от някакви кошмари и просто идваше при мен и почвах да и говоря простотии от сорта на някакви зелени полянки с цветенца и облачета и птички и възглавнички(някаква приистрастена е към тях) и се оправяше.

daniel10
03-21-2011, 19:36
купи си червена крушка за лампата :D става по-уютно пък и по-лесно се заспива...

ше ме убиеш :D :D
:lol: хаха какво сериозно ти говора :D

то ше исперка

van1
03-21-2011, 20:44
Ох, вашите методи увреждат по-големия брат/сестра
Страх със страх се гони. Някак си, ако може, 1 седмица я накарайте да заспива на тъмно и т.н. (ще е трудно, препоръчвам да го направиш ваканцията, че има опасност да не спиш доста време ;д), докато види, че няма нищо страшно. :D