PDA

View Full Version : Какво да ям ?!



qwertydi
03-07-2011, 08:01
Здравейте,
напоследък доста често ми се налага да ям "на крак" просто нямам време и възможност да обядвам и закусвам по- друг начин.. Минавам през магазина, купувам си нещо супер калорично и вредно, ям го в училище и това е или пък минавам за някой бургер или дюнер... за закуска си правя сандвич и го ям набързо докато уча... и знам, че не трябва, обаче нямам шанс за друго.. и искам да попитам за съветче какво мога да ям и да не ми вреди чак толкова, нещо не толкова калорично, но засищащо и, ако има начин да не е на прекалено висока цена, защото и джобните са ми ограничени... Какви са вашите съвети? Благодаря ви предварително : )

biolojkata95
03-07-2011, 08:06
прави си сандвич
вземай си плод от вкъщи
някой лавки и плодова продават--като нашата

LipSy
03-07-2011, 08:17
Отдели си време да си направиш някой друг сандвич вкъщи с краставички и домат. Или си купувай от време на време по една Активия.

qwertydi
03-07-2011, 08:19
Активия, мога да си позволя да ям всеки ден... но тя засища ли? И няма ли повечко калорийки в млякото?

LipSy
03-07-2011, 08:22
Попринцип Активията я знам за бърза храна, която засища. Не мисля, че има много калории. Нали казват, че не натоварва корема. Не съм сигурна дали ще те засити само това, обаче ако си вземеш в по-голямо количество...може и да те засити. Аз си спомням, че 1 пък като ядох и се нахраних! :)

Jaune
03-07-2011, 10:56
активиата е боклук, вземи си друго кисело мляко

titinkaa
03-07-2011, 11:31
На Активията уж млякото дето се води,изобщо не е мляко.

Lian4ety
03-07-2011, 11:31
Сандвич от вкъщи примерно: краставица,домат,маруля,ка кавал,шунка. Преди си правех така и с хляб Бонус незнам дали още го има, но беше чудесно вкусно и не чак толкова калорично. Този хляб Бонус е без брашно и е богат на фибри едни малки филийки, но много засищат.
Друг вариант някакви плодове като банани,портокали,ябълки ама не защитат толкова много.

FuckingFreak
03-07-2011, 11:53
Виж как започнах аз:
Сутрин - преди училище ям някакъв плод, или два, зависи как съм с времето, но е най-често портокал или киви, мюсли или препечена филия;
в училището се въздържам от купуване на каквото и да било, защото всичко там е вредно, но понякога си нося сурови бадеми от вкъщи, а там си взимам най - много 3в1 или еспресо, или ако съм толкова гладна - дъвка .. Не ти препоръчвам от веднъж да спираш да се храниш по време на училище, защото на мен например 7 учебни часа не ми мърдат всеки ден, понякога залъгвам стомаха със вода /не е особено хубаво на празен стомах,защото един път така се напих че направо ми се пригади/ или от някоя приятелка 1-2 блокчета шоколад.
Обяд - на 90 дневната съм и обикновено за обяд ям яйца, царевица, леща,боб, препечена филийка с масло или салата..
Следобед - жалко че веднъж на 4 дни мога да си позволя кисело мляко, защото го обожавам, иначе ям някой плод/зеленчук
Вечеря - пак като обяда, но ям малко повече от половината от него..
На мен не ми е проблем да издържам вече на малко храна, само съм леко зле с дните и прегрешавам и ям точно това което не трябва, например мляко в плодовия ден, но това е едно на ръка..
Също не знам дали ще ти помогне, но аз например предходната вечер решавам какво ще ям на другия ден и се придържам плътно, с малки изключения като дъвки, кафета и такива дреболии.. И като вляза в супермаркета не се чудя какво да ям и не грабвам първата най-калорична храна от рафта, а се опитвам да подбирам това което съм определила, не е трудно, просто трябва да свикнеш.

MeLikesPie
03-07-2011, 11:59
За закуска ти препоръчвам половин кофичка кисело мляко Култура + овесени ядки в отношение 2:3 с подсладител (по избор). Много добре засища и е диетично! Млякото Култура е с 0,1% масленост (това не знам доколко е достоверно) и от тази закуска на майка ми, която има диабет, не й се вдига кръвната захар! Това значи, че е диетична, защото при диабета не е "при всеки е различно".

Greennight
03-07-2011, 12:01
Активията е най-големият боклук...Никво кисело мляко не е...Иначе сутрин може да ядеш кисело мляко с бисквити или такива топчета с мляко-доста засища е не е много калорично(като дюнера да речем)После може да си взимаш 1 бананче или мандарини за през голямото междучасие(аз съм голям късметлия-до нащо даскало има заведение дето правят супи),но не при всеки е така.Огледай се за варианти около даскалото все трябва да имате нещо...Дори 1 кифла или кроасан да речем ти е много по-полезно от мазния дюнер дето после ще го разграждаш с дни...Иначе за мен тва да се гледа маслеността на млякото и кви оцветители има е лигавщина...Истината на хубавото тяло е балансираното хранене и активният спорт :)

FuckingFreak
03-07-2011, 12:10
^ Баницата не е здравословна, дори и ако я сравняваш с 500000 дюнера
Лесно е да кажа на момичето земи се наяж с 3 филии, по-добре са от мазна баничка.. Но е по-добре за нея да и кажа нещо здравослвно..
И да, активията е най-големият боклук, тук си права.. И да засища, защото е пълна със захар.. Ще ти препоръчам и кисело мляко с мед - за следобедна закуска ям 5 препълнени суп. лъжици кисело мляко със 1 суп. лъжица мед, и ме засища.. Ако обичаш повече да ти е сладко можеш да сложиш и повече мед, но на мен лично ми става лошо хапна ли повече от 1 лъжица в рамките на 3-4 часа..

VaMpiRKaTaaa
03-07-2011, 12:34
На Активията уж млякото дето се води,изобщо не е мляко.
^^НАЛИ знаеш,че нещата,които постоянно ги рекламират,ca пълни боклуци..Като да речем,Aктивия.
Единственото хубаво истинско кисело БЪЛГАРСКО мляко,беше ДАНОН,но кретенит го спряха..
Е,поне и ''БОР ЧВОР''e хубаво,що годе...
АВТОРКЕ,вземи отдели малко повечко време и си прави сандвичи с домати,краставички,салам,к шкавал..
И си копувай банани.

NqkfaNikakva21
03-07-2011, 13:12
FuckingFreak, момчето никъде не е споменало за баница 8-)
а за банан :}

ии да и аз съм за овесените ядки сутрин, пък после плод :}

MeLikesPie
03-07-2011, 13:17
И, забравих, има много хубави салатки с кашкавал и виличка в кутия, които продават в Пикадили, ако ти е удобно... Струват към 2 лева.

ri41
03-07-2011, 14:27
за закуска яж кисело мляко с овесени ядки или мюслита, а за по-късно си носи от вас ябълка, портокал, банан, каквото искаш и така до обяд, ако в краен случей не издържиш си вземи един пакет обикновени солети, от тях НЕ СЕ ПЪЛНЕЕ, даже като отслабвах закусвах солети :D най-важно е вечерята да е рано и да е лека, ако искаш да поддържаш линия :)

anonymous708973
03-07-2011, 15:14
Аз си нося салати в даскало и хич не ми пука 8-)

Днес например си носих италианска, ама макароните бяха мизерно малко :Д Имаше макарони, домати, краставици, печени чушки, царевица, шунка и моцарела. Подправих я със зехтин и босилек. 300 гр да е била някъде. Супер добре си беше между закуската и обяда.

Jaune
03-07-2011, 16:03
не давайте такива съвети, солетите не са здравословни по никакъв начин - тесто, сол и сума ти консерванти
да, можеш да отслабнеш и да ядеш, защото не са чак толкова калорични, особено ако дневният ти прием на храна е нисък на калории
но все пак са боклук

bloodyF
03-07-2011, 16:18
ако ядеш по 1 пакет солети на ден(само това)-ще отслабнеш,да
но аз предпочитам плод, сандвич от вкъщи, кисело мляко (не и активия),отколкото баници,пици,дюнери и подобни мазнотии :)

ri41
03-07-2011, 16:25
ако ядеш по 1 пакет солети на ден(само това)-ще отслабнеш,да
но аз предпочитам плод, сандвич от вкъщи, кисело мляко (не и активия),отколкото баници,пици,дюнери и подобни мазнотии :)
ядях солети само за закуска отделно обяд и вечеря, не съм гладувала :)

FuckingFreak
03-07-2011, 17:47
FuckingFreak, момчето никъде не е споменало за баница 8-)
а за банан :}

ии да и аз съм за овесените ядки сутрин, пък после плод :}

OMG вярно :lol: :lol: връщам си думите 8-)

FATALITY
03-07-2011, 17:55
На Активията уж млякото дето се води,изобщо не е мляко.

+ , ама иначе мен ме засища. В началото на годината доста често си вземах.

Rebirthing
03-07-2011, 18:07
Изчетох всички мнения до тук и мога да констатирам, че:
Активия наистина е пълен боклук.
Данон никога не е било истинско мляко, камо ли БЪЛГАРСКО :-o . Да не говорим, че въпросната Активия е търговска марка на Данон.
Кисело мляко с масленост по-ниска от 2.6%, няма начин да е истинско.
Подсладителите за диабетици са най-често изкуствени/синтетични, което няма как да е здравословно. Най-опасните синтетични подсладители са аспартам, захарин, цикламат и ацелуфам. Това, че имат нисък гликемичен индекс не ги прави здравословни.

В най-добрия вариант може да хапваш плодове, сурови ядки, сушени плодове, домашен сандвич, домашна салатка или истинско кисело мляко.

FuckingFreak
03-07-2011, 18:40
Изчетох всички мнения до тук и мога да констатирам, че:
Активия наистина е пълен боклук.
Данон никога не е било истинско мляко, камо ли БЪЛГАРСКО :-o . Да не говорим, че въпросната Активия е търговска марка на Данон.
Кисело мляко с масленост по-ниска от 2.6%, няма начин да е истинско.
Подсладителите за диабетици са най-често изкуствени/синтетични, което няма как да е здравословно. Най-опасните синтетични подсладители са аспартам, захарин, цикламат и ацелуфам. Това, че имат нисък гликемичен индекс не ги прави здравословни.

В най-добрия вариант може да хапваш плодове, сурови ядки, сушени плодове, домашен сандвич, домашна салатка или истинско кисело мляко.


Майка ми купува истинско мляко от производител, топло /директно от кравата :lol: :lol: / и просто вкъщи го варим и само маха каймака и кваси една част от него.. Така има ли шанс да е ИСТИНСКО и маслеността му да е ПОД 2,6% .. Не че се интересувам за това колко е маслеността на млякото, но все пак мисля че е истинско, пък и сме го квасили в нас.. А тези в магазините ми е ясно че няма как да са 0,1% и подобни, пълни със сухо мляко /или там от каквото го правят по заводите/ пък и за 60-70 стотинки.. същото както и прясното мляко от магазина - имаше едно на промоция в ЦБА, 96 стотинки.. Както и кисело мляко за 7 стотинки, оставаше да си взема
8-)

sofity19
06-12-2012, 19:25
И аз ще се включа като кажа: Активия наистина не е полезна...няма нищо лошо обаче да си вземате от време на време.Когато съм 2-ра смяна на училище си вземам активия с флейкс от ония малки кутийки.
После до края на седмицата използвам тази кутийка,в която си правя собствено мюсли-с кисело мляко Верея,мед,овесени ядки и сурови ядки.Получава се много вкусно и лесно можеш да създадеш илюзията,че ядеш Активия заради кутийката,ако се притесняваш,че другите ще ти се смеят.
Друга вкусна и засищаща закуска са киселото или прясно мляко с банан.Просто си вземи един айрян и банан.

Your.Passion
06-12-2012, 19:33
Вземи се от вкъщи плод ,купи си кисело мляко,купи си ядки ,направи си сандвич с някаква шунка с домати и краставици ,овесени ядки с мляко може да се правиш сутрин и после в у-ще да си вземеш нещо от нещата които изредих. За пиене не взимай никакви газирани боклуци колкото и да ги обичаш ,по-добре си вземи един айрян. ;)

Glam0rous
06-12-2012, 22:32
правиш си сандвич и си носиш;
купуваш си плодове и пак си носиш няколко или ако има наблизо до училище направо от там;
кисело мляко (да ти кажа няма никакво значение какво, нито едно не е баш мляко и никое не е с толкова висока масленост колкото пише, например 3 процента , защото бая по-скъпо ще им излезе. Имала съм шанса да ям мляко с висока масленост и не изглежда и няма вкуса на тая вода по магазините) Така, че млякото да не те притеснява според мене;
Не всички сандвичи, които продават са гадни. В университета има например с пуешко филе, марули и домати и черен хляб. Ако не ограничаваш хляба, това е ок.
Не карай само на сухите неща обаче, като се прибереш и можеш яж супички и салатки.
И ако отслабваш евентуално и затова ограничаваш яденето, да знаеш, че не може хем да е нискокалорично, хем да не е много, хем да си се заситила...просто с времето свикваш да ядеш по-малко.

silviailieva3
11-22-2014, 17:48
Ами Активията има около 130 калории.. И с една Активия сутрин ще издържиш до обяд!