PDA

View Full Version : Родителите ми



shugababe112
03-07-2011, 12:59
Нямам идея какво да правя.Ще започна от там,че баща ми попринцип е много строг и че аз съм почти на 16.Преди 6 месеца на шега излязох с едно 21 годишно момче,но нещата се задълбочиха и от тогава сме заедно.До сега не съм изпитвала такова чувство-обичам го.Пазех в тайна връзката от родителите ми,защото ме беше страх как ще реагират,макар че знаех,че рано или късно трябва да им кажа.Хванаха ме един път в лъжа,с друга успях да оправя положението,но най-накрая реших да им кажа истината.Реакцията беше както и предполагах-много си малка забрави за него.Аз му предлагах да ги запозная всичко,но не.Майка ми много ме защитава,но много я разочеровах,че дори и на нея не бях споделила.Баща ми наистина полудя сега иска да ме води на гениколог.Въпросът ми е съществува ли лекарска тайна за непълнолетен пациент?Много е важно ако разбере че съм правила секс света ще ми се стори тесен.Не знам какво да правя изобщо ;(

MiMcHeToOo
03-07-2011, 13:15
Те са ти родители, ти си им дете, при това непълнолетно. Лекарска тайна, за твое нещастие, в случая не може да има.

XxNymphetaminexX
03-07-2011, 13:17
позната до болка история.... изчакай да мине малко време и кажи "Съжалявам.. бяхте прави.. прекалено голяма ни беше разликата..не беше за мен.. простете ми .. бях заслепена... дрън-дрън-дрън.." и ще забравят за генеколога ... И аз тогава бая зор видях ама като им се направих ,че съм ги разбрала и ,че съжалявам,че въобще съм била с него иии че съм ги лъгала ..се успокоиха... Иначее сега на тея години вече осъзнавам колко е билло глупаво всичкоо и как наистина не е имало смисъл от въпросната връзка и вс. други глупости ... Но.. така хем баща ти ще те приеме за малко по-зряла,тъй като сама поемаш отговорност ... хем ще се разминеш.. хем ще се почувстваш по-добре ...

Просто.. знам,че си стресирана,,,успокой се.. и всичко ще е наред...


ПП. Дори да разберат за секса - няма да ти се карат.. по-скоро ще са шокирани.. ще им стане мъчно ... ще обвинят себе си .. и ще се питат "Къде сбъркахме ние с детето" ... Ще те питат защо ... А ти трябва да продължиш да играеш ролята на "отговорна" ... ако се стигне да те заведат - те те водят точно за да получат отговор на този въпрос.. Иначе ако стане нещо им кажи,че просто си го направила сама... момичетата на тази възраст често изпитват нужда от самозадоволяване ;)


ПП2. По принцип не съм привърженик на лъжите .. но иначе ще загазиш двойно,няма да ти имат доверие и животът ти ще стане Ад... Надявам се ме разбираш .. и разбираш,че просто трябва да споделяш всичко с майка ти : )))

djipsito
03-07-2011, 13:21
^Ако майка й не я предразполага за споделяне, как да сподели ? В смисъл не знам дали е така, просто не е изключено. Иначе съм съгласна с мнението ти като цяло.

Авторке, опитай се наистина да споделяш повече с майка си, можеш само да спечелиш от тва.

VaMpiRKaTaaa
03-07-2011, 13:29
Баща ти,те ревнува,нормално е,ти си неговото малко момиченце и винаги ще си останеш.
Относно до другото........
Може да напише,че си девствена.
Зависи от човека.
Помоли го.

FuckedUp
03-07-2011, 13:56
И като разберат, че си отворена, и че си правила секс..какво? Да не дойде края на света? Омг..

shugababe112
03-07-2011, 14:07
Знаеш ли че ако разбере баща ми може да осъди момчето,тъй като съм малолетна т.е. още нямам 16 и това може да се осъществи без мое съгласие, а това че ще бъде убито от бой е съвсем друг въпрос....

mrazqkindergarten
03-07-2011, 14:17
Той ти е голям за мен, а и да не си спала с него.

DarkTemplar
03-07-2011, 14:27
Най-после един истински проблем, а не от типа на "аз го обичам, а той не знае, че съществувам, веднъж се видяхме и той ми намигна, БРЕМЕННА ЛИ СЪМ?", написано с тон и половина правописни грешки.

Споделям мнението на XxNymphetaminexX, играй го отговорна и "осъзнала грешката си" и би трябвало да ги умилостивиш. Надявам се не им създаваш други сериозни ядове (проблеми в училище, движене с кофти компания) и по-леко ще го преживеят.

Разликата в годините не е чак толкова голяма, но все пак внимавайте.

shugababe112
03-07-2011, 14:31
Родителите ми веднъж загубили доверието си в мен ще ме проверяват с кой съм,къде съм и какво правя,а аз не искам да се отказвам от това момче...

againstyou
03-07-2011, 15:51
Каквото си си надробила,това ще сърбаш ! :D

Goddess
03-07-2011, 16:17
Много кофти ситуация. Прегледа при гинеколога със сигурност няма да е в присъствие на родител. Възползвай се и й/му обясни горе-долу за какво става въпрос, много е вероятно да те разбере. Но с това пък не си оправяш основния проблем с родителите...не знам какво да ти кажа. Едва ли при такива взаимоотношения в семейството, има начин да продължиш връзката си с това момче. Аз не мисля, че разликата ви е голяма, нито пък, че е от особено значение ако има чувства. Може би ако минеш метър с гинеколога и баща ти се успокои ще можете и по-спокойно да обсъдите положението и какво ще правите занапред.

FuckedUp
03-07-2011, 16:18
Мда. Права си.
Слушай обаче..ТИ си отговорна за действията ти..във смисъл, ако и 2мата сте били съгласни, нямат право да го съдят. Вие сте го направили по взаимно съгласие (предполагам 8-) ) , ако те е изнасилил - друга работа. Относно боя, това си е м/у тях, но за мене не е много морнално да ходи да го търси да го пука от бой, защото те е отворил..сееш ли се.. С бой нищо, ама напълно нищо не се постига.Според мен тогава не е била добра идея изобщо да се хващате 1 за друг, след като може да има такива последици, ама би трябвало да съм аз тоя дето да ги говори тия :)

Последвай съветите за "осъзнала грешките си"..пък каквото стане - стане. Поне ни дръж във връзка :) Аааа да..и УСПЕХ, ще ти трябва :)

Goddess
03-07-2011, 16:20
Мда. Права си.
Слушай обаче..ТИ си отговорна за действията ти..във смисъл, ако и 2мата сте били съгласни, нямат право да го съдят. Вие сте го направили по взаимно съгласие (предполагам 8-) ) , ако те е изнасилил - друга работа. Относно боя, това си е м/у тях, но за мене не е много морнално да ходи да го търси да го пука от бой, защото те е отворил..сееш ли се..

Последвай съветите за "осъзнала грешките си"..пък каквото стане - стане. Поне ни дръж във връзка :) Аааа да..и УСПЕХ, ще ти трябва :)

Малолетна е и даже няма и да я питат ако се стигне до там. Само едно медицинско му трябва на баща й.

FuckedUp
03-07-2011, 16:30
Мда. Права си.
Слушай обаче..ТИ си отговорна за действията ти..във смисъл, ако и 2мата сте били съгласни, нямат право да го съдят. Вие сте го направили по взаимно съгласие (предполагам 8-) ) , ако те е изнасилил - друга работа. Относно боя, това си е м/у тях, но за мене не е много морнално да ходи да го търси да го пука от бой, защото те е отворил..сееш ли се..

Последвай съветите за "осъзнала грешките си"..пък каквото стане - стане. Поне ни дръж във връзка :) Аааа да..и УСПЕХ, ще ти трябва :)

Малолетна е и даже няма и да я питат ако се стигне до там. Само едно медицинско му трябва на баща й.

Кофти, ама представи си к'во му е на момчето..Да го съдят, че правил секс със приятелката си?! Кажи ми, това нормално ли е?!

Stralle
03-07-2011, 16:52
ОООО ама как ми е писнало от такива глупостиии...
ти си голям човек...отстоявай си правата забога....
иначе не само ще те водят по гинеколози ами и нз какво още :Х:Х:Х
и още нещо как си стигнала до там, че бащати и майка ти да те постават в такова положение...
не че ти се карам или нещо такова...просто ме е яд, че все още има такива родители...
и само да ти кажа, че майките колкото и да ни подкрепят някой път просто не могат да надвият на простотиите на бащите..
Ако не се откажат за гинеколога пиши на ЛС да ти дам едни телефони....100% след това няма да имаш проблеми с вашите.
Успех....

Goddess
03-07-2011, 17:14
Кофти, ама представи си к'во му е на момчето..Да го съдят, че правил секс със приятелката си?! Кажи ми, това нормално ли е?!

Ами със сигурност не. Живеем в 21 век и такива консервативности ми идват в повече. Родители са й и имат право да да загрижени, но чак такива крайности....

А приятелят ти какво мисли по въпроса наистина ? Говорила ли си с него ?

marti93
03-07-2011, 17:16
боже мой :-x ....баща ти какъв е генерал ?,а ти военноподчинена!я се стегни ,на 16 си и е нормално да правиш секс ,да имаш приятел и да излизаш!обясни му и му дай да прочете някоя книжка ,как да се държи с тийн :)

shugababe112
03-07-2011, 17:44
Никои не си избира родителите...Аз не искам да изпадам в някакъв бунт срещу тях,защото най-накрая ще загубя повече.Приятелят ми е изключително разбран,от преди знае,че това може да се появи като пречка между нас и постоянно ми заявява ,че и сега да сме принудени да се разделим ще изчака да стана пълнолетна и ще сме заедно.Той наистина е страхотен,но в техните очи е поредния батко завартял главата на малкото момиченце и я разиграва,а ако сами не поискат да се срещнат с него аз не мога да ги накарам.Според баща ми той иска да се запознаят,за да имал картбланш за мен уж да прави всичко...

mArMaLaDkA
03-07-2011, 17:51
МАЛОЛЕТНО се води лице, ненавършило 14 години. :)

Deni9688
03-07-2011, 18:01
боже мой :-x ....баща ти какъв е генерал ?,а ти военноподчинена!я се стегни ,на 16 си и е нормално да правиш секс ,да имаш приятел и да излизаш!обясни му и му дай да прочете някоя книжка ,как да се държи с тийн :)


много точно ... седни и поговори с баща си и му обясни за отношенията си с това момче :)

shugababe112
03-07-2011, 18:04
Ами родителите на приятеля ми са адвокати,той също учи право и от тях знам това че родителите ми могат да го осъдят.

rtpghhfcz
03-07-2011, 18:09
ако си малолетна(под 14) могат да го съдят без твоето съгласие,защото се счита за престъпление. Когато си над 14 ( непълнолетна до 18.) не могат да го съдят. Полов акт с непълнолетен не е подсъден, ако непълнолетния/та осъзнават какво вършат и желаят неговия резултат. С две думи ти си съгласна и осъзнаваш, а от това следва, че няма как да го осъдят, спокойно. Баща ти да не се пали много ;)

shugababe112
03-07-2011, 18:12
Това е една добра новина,въпреки че не променя основния ми проблем...

rtpghhfcz
03-07-2011, 18:23
принципно гинеколози, лекари са длъжни да пазят в тайна всяка информация, която им става ясна по време на изпълнение на своите задължения и е ВЪВ връзка с пациентите. Ако си настоятелна може да се съгласи , помоли го. Те са длъжни да пазят тайна, но не съм сигурен дали това се отнася до непълнолетни лица. Все пак не си напълно дееспособна, а и родителите ти се явяват до известна степен попечители, ама това е във връзка само с по- важни сделки, които не можеш да правиш без тяхно съгласие. Помоли го !

Biskfitka
03-07-2011, 19:09
Няма да се разделяш с приятеля си,заради това :? Достатъчно голяма си за да си имаш приятел,та дори и да правиш секс.Баща ти трябва да го разбере.Не жертвай щастието си,заради ревността на баща си :)

Violenza
03-07-2011, 20:02
Стига сте й пълнили глава с глупости, че е голяма и че не трябва да слуша родителите си. Не само, че е едва на 15 ами и докато техните я хранят е длъжна да се съобразява с тяхното мнение.

rtpghhfcz
03-07-2011, 20:09
Вярно, но до известна степен. Напълно е нормално да са притеснени, аз бих постъпил по същия начин като баща й. Но да не желаят да видят момчето или да го изслушат, ето с това не съм съгласен. Контрол, но до известна степен. А тя трябва да ги уважава и да не ги лъже. ПС:

И тези, които твърдят, че е нормално да води полов живот на 16 год ..не са прави.

burpp
03-07-2011, 20:24
Аз пък мога да ти кажа, че това е времето когато се започва сексуален живот. това е нормалната възраст ... 16-17 години.

Righteousness
03-07-2011, 20:26
Ем така е ходете с по 5-6 години по-големи от вас, мислете си че след няколко седмици ги обичате, задоволявайте ги, после ревете и викайте мъжко свясно нема :)

rtpghhfcz
03-07-2011, 20:30
Аз пък мога да ти кажа, че това е времето когато се започва сексуален живот. това е нормалната възраст ... 16-17 години.

след 18. На 16-17 започват само тези, които се мислят за много компетентни или от наивност. НЕ случайно имаш граници - малолетие, непълнолетие и пълнолетие.

Righteousness
03-07-2011, 20:37
Нормалния сексуален живот се започва след брака, но естествено 21 век е извратил нещата, всеки трябва да се обработва безразборно :) вече няма сакрални взаимоотношения :D

rtpghhfcz
03-07-2011, 21:01
безразборно е точната думичка :)

N1ksun
03-07-2011, 21:15
Нормалния сексуален живот се започва след брака, но естествено 21 век е извратил нещата, всеки трябва да се обработва безразборно :) вече няма сакрални взаимоотношения :D


Абсолютно съгласен .

Kalliaa
03-08-2011, 20:53
Кофти ситуация. :(

Ако все пак те заведат на гинеколог и ти нямаш друг избор(това зависи дали тренираш нещо) .. можеш да им кажеш, че си се 'отворила', докато си спортувала. Бтв, тва е често явление, така че може и да ти повярват 8-)

FuckedUp
03-08-2011, 22:37
Кофти ситуация. :(

Ако все пак те заведат на гинеколог и ти нямаш друг избор(това зависи дали тренираш нещо) .. можеш да им кажеш, че си се 'отворила', докато си спортувала. Бтв, тва е често явление, така че може и да ти повярват 8-)

Доста трудно при обстоятелствата, не мислиш ли?

valll
03-09-2011, 08:52
нормално е да са притеснени, и когато станат родители забравят, че и те са били деца. наистина си малка и явно за това иска да си девствена. но вкрайна сметка ти няма вечно да си девствена и сама, нали? долкото з лекаря, ако ти го помолиш, няма да каже. съществува такава тайна, но каквото и да стане, по принцип момичетата не споделят с бащите си такива неща, така, че той не трябва да е изненадан, ако разбере. според мен обаче това е голямо унижение да те води на гинеколог, все едно живеете в арабските емирства. не мисля, че трябва да се разделите, заради родителите ти, но ако те не го приемат, това рано или късно ще се превърне в голям проблем. сега сигурно си мислиш, че цял живот ще сте заедно, но това надали ще стане ;)

shugababe112
03-09-2011, 09:54
Относно на каква възраст се прави секс наистина е много индивидуално.Не смятам,че на 15-16 обаче било много нормално както казаха някои.За сега темата не се е отваряла от баща ми,а аз не смятам да започвам първа разговора,когато е готов сам ще ме уведоми какво е решил.Приказвах само с майка ми и тя беше много разочарована от мен,за което напълно я разбирам.Осъзнавам,че трябваше да и кажа,макар че според нея съм допуснала грешка,а не е така.Тя говори наизуст без да познава момчето.Вчера ми каза настрои се психически,че едва ли ще си с това момче,но аз искам да се боря за него,а не знам как???Какво повече мога да направя,да им кажа???

BlueFace
03-09-2011, 09:56
Ето за това искам като се оженя и имам семейство да ми се роди момче.

Ще помоля всички, които казват на момичето по един или друг начин да се бунтува срещу родителите си и защитават връзката и с това момче, да ми кажат как биха се чувствали те, ако 15 годишната им щерка се пющи с 21 годишен... :? :? От гледна точка на родителите и това момче може да бъда всякакъв, реакцията им е напълно нормална. Колкото и да е свестен и т.н. това са 6 години за бога :? :? А и каквото и да ми говорите на 15 тя е просто едно малко, незряло и наивно момиченце, което живее под покрива на родителите си...

Аз също не подкрепям идеята момчето да бъде съдено, но колко трябва да си отчаян, за да прибегнеш към 15 годишно момиче :? :?

shugababe112
03-09-2011, 10:10
Не че има голямо значение,но разликата ни е 5 години,а и както казах излязохме на шега.Никои не е предполагал,че ще се развият така нещата.Какъв извод си вадиш щом е с по-малко момиче?Половината момичета на неговата възраст са толкова празни...

valll
03-09-2011, 10:21
понякога е по-добре момчето да е по-голямо, защото в такъв случай има по-голяма вероятност да е по узряло. родителите ти са прави, разбери ги и ти, но в случая щом имаш желание да си с него и те трябва да те разберат. не се карай с тях, каквото и да правят или казват говори спокойно, защото в този случай скандалът с нищо няма да помогне. кажи им например, че не моможеш да си сигурна дали няма да се разделите утре, след седмица или години или пък няма да сте заедно повече време, но това няма как да го разбереш, ако не опиташ. в крайна сметка и родителите ти като са се събрали не са знаели до къде ще стигнат нали? мисля, че би трябвало като чуят тези думи да се замислят над нещата.

valll
03-09-2011, 10:25
Blueface много правилно говориш като цяло, но според мен не е нужно да е отчаян, за да е с нея, колкото и рядко в днешно време да се случва има любов. а и моят приятел е с 6 години по-голям, но аз съм на 21 :)

NomNomNom
03-09-2011, 10:39
Стискам палци да нямаш лоши последствия.
Родителите ти имат изключително грешен подход, но да не ти пука. След 3г. като започнеш сама да си изкарваш парите (или по-рано ) - ще се изнесеш и гък няма да кажеш.
Потърпи ги още малко .