PDA

View Full Version : За хората,живели и живеещи в чужбина.



nikitka_
03-07-2011, 13:27
...

LipSy
03-07-2011, 15:47
С новата обстановка си беше малко трудничко да се свикне, защото все още нямаш познати и ти е неприятно. Търсиш с кого да си поговориш...Трудности честно казано не съм срещала. В началото докато науча езика говорех на английски, защото друг начин нямаше. В депресия...трудно е да се каже, обаче все още не съм преодоляла липсата на родината и роднините! :(

LoupGarrou
03-07-2011, 16:58
Грешен раздел, има си специален такъв "за тези, които напуснаха Б-я"

nikitka_
03-07-2011, 18:37
..

nikitka_
03-08-2011, 19:13
..

Nakadah
03-09-2011, 05:31
Никога няма да се интегрираш в обществото напълно! Винаги ще си чужденеца! На тази възраст дори ще си останеш и с акцента... Не, няма да ти е лесно! И не защото ще ти липсва роднината, а защото в чужбина трябва да се трудиш. Казвате че знаете, ама не знаете!

lori4kavd
03-21-2011, 20:50
Аз съм в Италия (Рим) от 3 години вече... трудно е да си намериш приятели, най-много от училище да се запознаеш с някой иначе не! НЕДЕЙ НИКОГА ДА НАПУСКАШ БЪЛГАРИЯ!!!!! аз напраих тази грешка без да мисля,защото не знаех изобщо какво е да си далеч от родината! сега само лятото си ходя, но не е същото!! както каза момчето или момичето по-горе, винаги ще си останеш чужденеца!! Само когато загубиш нещо,ще разбереш какво си имала! :-)

xSANYAx
03-22-2011, 17:46
Най-важното е се научиш да обичаш мястото,където си се преместил..защото не само че е трудно в началото,но и ако си се настроил негативно към страната всичко ще ти изглежда ужасно,ще искаш да се прибираш и ще е мн лошо положението. :)

[B]a[N]D[i]T[k]a
03-31-2011, 01:10
ми в началото не можех да осъзная какво става... сега като погледна назад за първите няколко месеца и направо ми се плаче. :D беше адски трудно - майка не можеше да си намери работа, аз ходех в едно училище в което хората се стреляха (направо в гетото си беше). и майка за какъв чеп в канада реши да идва не знам ...тук не познавахме никoйии!!! 1 човек да кажеш че сме познавали НЕ. Тя само знаеше че някаква нейна близка приятелка имала братовчед тук и ТОВА беше. НИКOЙ друг... първото лято което прекарахме тук си спомням че голяма част от времето си го прекарвах или вкъщи или ходех на работа.... ноември месец решихме да се преместим защото трябваше да си сменя училището и тогава ни бяха ограбили. АБЕ УЖАСНО беше първите няколко месеца. :D НОООО това само с времето отмина въпреки че сега пак си имам моменти в които българия си ми липсва. но свиква се няма как :)

GVG2BG4eva
04-05-2011, 03:59
Най-важното е се научиш да обичаш мястото,където си се преместил..защото не само че е трудно в началото,но и ако си се настроил негативно към страната всичко ще ти изглежда ужасно,ще искаш да се прибираш и ще е мн лошо положението. :)

xSANYAx e prava. vsi4ko zavisi ot naglasata. az imah edin fr rusnak be6e toky do6ul v stranata oba4e napredna pove4e ot mene v materiala, i az se lepnah sus nego i vidqh 4e kato si gotin i otvoren kum vsi4ki bez mn mn da govori6 za tvoite stereotipski vijdaniq i kulturni razli4iq, si pravi6 priqteli mnogo lesno. do den dne6en imam priqteli ot vsi4ki strani za6toto kato cqlo 4yjdencite se po-dryjeliubni otkolkoto tyka6nite

zavisi ot nas, 4yjdencite da se vnedrim v tqhnata sreda a ne obratnoto

GossipGir1
04-05-2011, 05:30
Само от теб зависи. Ако искаш да се интегрираш и полагаш усилия лесно ще свикнеш и ще те приемат.
За мен първата година беше трудна, защото не знаех езика и не познавах града. В България имах места на които имам спомени и винаги ми е било хубаво да отида. А тук не знаех нито къде, нито с кой.. и ми беше самотно. Случвало ми се е да си задам въпроса " Какво изобщо правя на това място, нямам нищо тук, всичко и всички са ми непознати.." Ама след това се размърдах, опознах града, намерих си приятели и сега нищо не ми липсва. Щастлива съм тук, не се чувствам различна, приятеля ми си е канадец и всички останали приятели също, нямат по-различно отношение към мен. Но към негрите, китайците и арабите имат.. и те са имигранти като мен, но не е същото.. :) Така, че както си го направиш. Всяко ново начало е трудно... Успех, където и да отиваш :)

SoAfraid
04-25-2011, 02:00
Никога няма да се интегрираш в обществото напълно! Винаги ще си чужденеца! На тази възраст дори ще си останеш и с акцента... Не, няма да ти е лесно! И не защото ще ти липсва роднината, а защото в чужбина трябва да се трудиш. Казвате че знаете, ама не знаете!


+bezkrainost za tebe pich!