PDA

View Full Version : Болката от загубата на близък и как да укажа подкрепа!



waninka85
03-07-2011, 17:26
Здравейте,нова съм тука,затова се извинявам ако раздела не е правилният!
Имам проблем,всъщност не е мой. На 18 съм и имам приятел от година и половина!
Преди 2 седмици някъде родителите му починаха.Катастрофираха. Аз предложих да остане няколко дни унас,докато се съвземе. Мисля че му дадох достатъчно пространство и време,за да осмисли случилото се.Като цяло бях до него! Обаче проблемът е,че през тези 2 седмици той всяка нощ сънува ужасни кошмари.Събуждам се от виковете му. Целият е потен,уплашен и трепери.Това е абсолютно всяка нощ.Мислех си,че за след няколко дни ще му мине,но не... ПРез деня се опитвам да го разведря и мисля че успявам,но през нощта е пак същото! Искам да му помогна,но не знам как,не съм добра в успокояването,незнам какво да кажа или да направя за да облекча болката му! Все пак правя каквото мога.Моля за съвети,как да спрем кошмарите? Дали да го оставя да се прибере у тях или да остане у нас! Всякакви съвети ще са от полза! :):):)

DarkTemplar
03-07-2011, 17:31
Нека отиде на психолог и/или да се подложи на хипнотична терапия. Тва е на подсъзнателно ниво и е резултат от шока.

vagarious
03-07-2011, 17:33
Съжалявам. :(

Това, което правиш за него е много добре, много правилно.Не го оставяй сам.Това със сигурност е най-трудният и тежък момент от живота му - той има нужда от теб.А ти бъди до него,оказвай помощта и подкрепата от която той се нуждае.Кошмарите са нормални - все пак става дума за няколко седмици, които са си доооста кратък период, за да се облекчи малко от малко мъката му(което обаче сигурно няма да е скоро).И това е.Бъди до него!!! :(

waninka85
03-07-2011, 17:35
Не ми е хрумвало да го оставям! Но мъчно ми е да го гледам така... ако можеше по-бързо да си е същия като преди! :(

DarkTemplar
03-07-2011, 17:39
Не ми е хрумвало да го оставям! Но мъчно ми е да го гледам така... ако можеше по-бързо да си е същия като преди! :(
Не може, случилото се е прекалено драматично, за да се преодолее толкова бързо. Съветите ми в предния коментар бяха напълно сериозни.

waninka85
03-07-2011, 17:48
Незнам... малко раничко ми се струва за това.... може би ще се справим само двамата! Затова се допитвам до вас-дали нещо мога да му дам преди да заспи... Нямате си на представа колко е ужасно и за двама ни.Аз да го гледам как всяка нощ се буди,викайки,гърчейки се като червей!. И за него всяка нощ да преживява един и същи кошмар,а като се събуди да се озове в друг.И честно казано,всичко успокоително,което може да кажа,май съм го казала... просто не знам какво да кажа... освен да съм до него май няма какво друго да направя! :shock: :) Тенкс.

Deni9688
03-07-2011, 18:13
Съжалявам. :(

Това, което правиш за него е много добре, много правилно.Не го оставяй сам.Това със сигурност е най-трудният и тежък момент от живота му - той има нужда от теб.А ти бъди до него,оказвай помощта и подкрепата от която той се нуждае.Кошмарите са нормални - все пак става дума за няколко седмици, които са си доооста кратък период, за да се облекчи малко от малко мъката му(което обаче сигурно няма да е скоро).И това е.Бъди до него!!! :(

+1 :( съжелявам за приятеля ти :(

N1ksun
03-07-2011, 18:26
...... Бог да прости греховете им . И да даде надежда за живот на момчето.
Само немога да разбера защо питаш теенове дето в главата им е само секса ? Да беше потърсила мнение от компетентни хора на възраст :( .

waninka85
03-07-2011, 18:32
Знам че тука е за тийнове,но пък знам 4е и се намират и колкото мен долу горе... с надеждата 4е може да ми кажете някой полезен съвет! :)

Phobiaa
03-07-2011, 18:40
Много съжалявам.. :(
Най-най важното сега е да си до него и да го подкрепяш във всичко.Да чувства закрила от твоя страна и да не се чувтва сам.Това сега е най-голямото нещо ,което можеш да направиш за него.Няма как ,ще му е трудно ,но с времето ще се оправи.Ако е съгласен можете да заминете за няколко дена, където и да е било за да се разсее малко.Успех!

crazyfrog
03-07-2011, 19:38
Съжалявам. :(

Това, което правиш за него е много добре, много правилно.Не го оставяй сам.Това със сигурност е най-трудният и тежък момент от живота му - той има нужда от теб.А ти бъди до него,оказвай помощта и подкрепата от която той се нуждае.Кошмарите са нормални - все пак става дума за няколко седмици, които са си доооста кратък период, за да се облекчи малко от малко мъката му(което обаче сигурно няма да е скоро).И това е.Бъди до него!!! :(
съгласна съм..това 4е си до него значи много

ShtrudeL
03-07-2011, 20:22
Не можеш. Никой...НИКОЙ не може. Абсурд. Обичай си го,подкрепяй си го, но не прекалявай с грижите. Понякога идва в повече цялото тва съчувствие/съжаляване.

VaMpiRKaTaaa
03-08-2011, 06:28
Нормално е да не се е съвзел.
Все пак родителите му са починали.
С години няма да се оправи.
Това,което ще го излекува,e ВРЕМЕТО.
То е лек за всяка болка.
Бъди постоянно около него.
Покажи му,че държиш на него.
Заведи го напсихолог,зада сподели проблема си.
Сега има най-голяма нужда от ТЕБ.

fenastz
03-08-2011, 11:59
окажа
проверяваш думата с оказвам, не с указател
застреляй се

iiordanova
03-08-2011, 13:26
Не можеш. Никой...НИКОЙ не може. Абсурд. Обичай си го,подкрепяй си го, но не прекалявай с грижите. Понякога идва в повече цялото тва съчувствие/съжаляване.

Съгласна съм.

ScarletBite
03-08-2011, 13:26
Той на колко е години?
Какво казват родителите ти за това, че е отседнал у вас?

x7aZzy
03-08-2011, 15:41
Единственото, което ти можеш да напрвиш, е да бъдеш до него и да си изключително търпелива. Както казаха по-горе, той няма да се възстанови толкова бързо, но времето лекува всичко. Затова просто му покажи, че си му опора и го обичаш.

Rutten
03-08-2011, 19:32
Неги слушай тези .. Как ще го чакаш ?! Така ще се затвори в себеси .. Него гледай как се мъчи .. Покажи му, че го подкрепяш и не е САМ ! Сега СИЛНО ти препоръчвам да направите следното :
Идете в планината на вила за 1 седмица, разкарвайте се рано сутрин, и на залез слънце ! През останалото време го помоли да си излее душата пред теб .. Дори, ако трябва да поплаче - да го направи ! Доста ще е приятно СЕГА , защото е 'пролет' - най-хубавият сезон .. НО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА Е ДАЛЕЧ ОТ ТРАФИКА, ЕЛЕКТРОНИКАТА, АБЕ НАПРАВО ВСИЧКОО ОТ ГРАДА, само чист въздух и ТИ ! <--- знам, че казах във вила имах впредвид заради лошото време :D Може да нямате паричната възможност ?! Тогава купете двойна палатка, храна и вода - що-годе 100-150 лева ще Ви излезе..

Моите най-искрени съболезнования за родителите му ! Но, много внимавай да не направи глупост..

ОБЩО ВЗЕТО ДА ИЗПУСНЕ ЦЯЛОТО НАПРЕЖЕНИЕ !!!

valll
03-09-2011, 08:55
много съжалявам за случилото се.....но миналиса само 2 седмици, невъзможно е да го преодолее толкова бързо. в крайна сметка, той може и да се усмихва, но родителите му са загинали и това не се оправя просто с разведряване. бъди до него през цялото време. нека знае, че има на кого да разчита, но бъди сигурна, 1е ще му трябва доста време да преодолее тази загуба.

VaMpiRKaTaaa
03-09-2011, 09:20
окажа
проверяваш думата с оказвам, не с указател
застреляй се
Абе човек нямаш право да съдиш.
Първо ,момичето е в кофти момент заради гаджето си.
Второ,ти не си никой,зада я съдиш.
И то за такива глупости.
Дано и на теб ти се случи нещо такова,зада се осъзнаеш...

fenastz
03-09-2011, 12:32
окажа
проверяваш думата с оказвам, не с указател
застреляй се
Абе човек нямаш право да съдиш.
Първо ,момичето е в кофти момент заради гаджето си.
Второ,ти не си никой,зада я съдиш.
И то за такива глупости.
Дано и на теб ти се случи нещо такова,зада се осъзнаеш...

Пфф :razz: не ви съдя, че сте неграмотни. Просто давам съвет за съответното разрешение на проблема :)