PDA

View Full Version : Нещо , което ми хрумна да пиша...какво мислите?



Charismatica
03-08-2011, 12:10
(още няма заглавие :о )

Началото
Това е моята история. Казвам се Сам. Работя за правителството и съм част от секретен проект за развиване на човешките способности. Нямам право да разказвам на никой за този проект , а също така ми е забранено да демонстрирам силата ,която придобих по време на експеримента. С две думи достигнах нивото на свръхчовек. Не знам какви планове имаха за мен , но всеки ден изпробваха уменията ми и ме подлагаха тестове. Не зная до кога щеше да продължи всичко това, и сигурно щях да живея по този начин, ако не бе дошъл онзи ден. Денят ,в който всичко се промени и разбрах каква е истинската ми цел. Мислех , че съм единственото „опитно зайче“ , ала грешах.
Имаше и други. Разбрах го , когато се натъкнах съвсем случайно на една тайна стая с няколко болнични легла. Картинката не беше от най-приятните, затова няма да я описвам с подробности. На едното легло лежеше някакво момче с доста болнав вид. Щом усети присъствието ми се втренчи в мен.
- Кой си ти? И ти си един от тях, нали? Не ме наранявай, моля те. Вече ми причиниха достатъчно.- момчето пребледня и започна да се дави от внезапна кашлица
- Хей, успокой се. Няма да ти сторя нищо. Самият аз съм експеримент.
- Сам? Ти ли Сам , за когото толкова говорят ? Слушай ме , най-добре изчезвай оттук докато имаш този шанс.-думите му отново бяха прекъснати от кашлицата
-Какво ти е?- попитах го
Умирам. Поредният неуспешен експеримент като всички преди мен. Никой не е издържал на опитите.... освен теб. Ти си еволюция на човешката раса. Ти си уникален. Затова си им толкова нужен. Чрез теб те могат да имат всичко.
Чакай, чакай. Онези с белите престилки изобщо не са ми споменавали такива неща. Доколкото си спомням не съм виждал такива неща и в договора , когато дойдох . Не трябваше ли този експеримент да е само с хора, които го желаят?
Дълбоко в себе си знаеш , че и ти не искаш да си тук. Тук няма доброволци, а само интереси. По някакъв начин са успели да те привлекат.
Щом си тук значи, че те са искали да си тук , а не ти...- момчето спря и в очите му прочетох ужас. Доктор Франкен бе влязъл и ни гледаше подозрително , ала изглежда не бе чул разговора .
-Сам, какво правиш тук? Тази стая е с висока степен на секретност.
-Не видях никакви пречки да вляза. А и кой ще ме спре? Все пак от няколко месеца това е моят дом. Реших да го поразгледам.
-Не се прави на умник. Знаеш , че не бива да влизаш в стаи , в които нямаш
работа, нали?
Ще те помоля да излезеш и двамата да забравим , че това се е случило. Знаеш , че наказанията не са никак леки.- старчето беше прав. Налагаше се да отстъпя , затова погледнах за последен път момчето и излязох. Какво ли щяха да му сторят? Умората не ми позволи да мисля повече и се прибрах в стаята си. Последните мисли и впечатления се изгубиха в съня ми.

Глава втора

Някъде около 8 сутринта...
Събудих се от необичаен шум. Сякаш в съседната стая имаше много хора ,които разпалено обсъждаха нещо на много висок тон , а предвид изострените ми сетива не можех да спя -все едно бяха до мен и ми викаха в ухото. Нямах избор , трябваше да ги изтърпя докато млъкнат и ме оставят да спя. Не желаех да ги подслушвам , ала беше неизбежно.
„-Ами , ако и този път е неуспешно? Вложихме прекалено много средства , а проклетите хора не издържат опитите. 2000 експеримента и само един положителен от тях.“
„-Длъжни сме да опитаме. Усещам , че имаме още един необикновен индивид.
А индивиди с такива показатели се срещат изключително рядко.“
„- Държавата намали средствата ни. Все по-малко прикритие ни остава. Този експеримент трябва да е успешен, не можем да си позволим нов провал. С оглед на положението това може да се окаже последният ни шанс.“
„- Добре тогава. Пригответе флуидите. Започваме след час.“
Разговорът приключи, ала след това което чух изобщо не ми се спеше. Бях изумен... 2000 експеримента?! Но как не съм видял никой . Денонощно съм тук. Няма как да са ги скрили.. но все пак вчера видях един и то съвсем случайно. Тази работа изобщо не ми харесваше.

katy1997
03-09-2011, 15:05
Супер!На мен много ми хареса.Има ли продължение?

Jesie
03-09-2011, 15:28
Наистина това е една много интересна тема и лично на мен ми е нещо като фикс идея да я обсъждам.Обичам да чета за секретни държавни проекти, та били и те измислени.За стила ти има какво да се желае, но не е чак толкова много.Общо взето е добро.Давай в същия дуж и продължавай, искаме продължение на още нямащото заглавие твое произведение;)

Charismatica
03-10-2011, 10:23
В момента пиша продължението. :D А и освен това трябва да измисля останалата част. Радвам се, че ви харесва, защото е първото ми произведение. Също така в момента разработвам и един сайт за развлечения..та може да го посетите, акосте фенове на фентъзито, когато го завърша. А ето и остатъка от историята,която съм написала


Тази работа изобщо не ми харесваше. Любопитството ми обаче ме караше да видя какво се крие в другата стая. Все пак не беше толкова далеч. Излязох от стаята си и пристъпих до вратата, зад която се криеше отговорът на един въпрос : „Какво има там?“. Не издържах и натиснах дръжката. Вратата се отвори с леко скърцане и пред мен се разкри гледка, която определено не очаквах да видя.
В средата на стаята имаше някакво подобие на клетка, а в нея изплашено до смърт седеше младо момиче. Не исках и не можех да повярвам, че са стигнали толкова далеч да правят опити с невинни жертви. Но всъщност най-странното не беше това в този момент. Колкото повече я гледах, толкова повече осъзнавах ,че ми е натрапчиво позната, въпреки че лицето й ми беше съвършено непознато. Приближих се до клетката й побързах да я успокоя, че не съм враг.
-Моля те, пусни ме. На никого не съм сторила зло. Какво искат от мен?
Не знам- отвърнах, макар че знаех отлично, че ще свърши като нещастника от горния етаж.
Ще те измъкна оттук-реших изведнъж. Нямаше какво да губя, а и усещах, че има нещо адски нередно и трябва да се махам. Помогнах й да излезе.


-Няма ли да си имаш проблеми след това?
Дори и да имам, как ще ме накажат, когато съм далеч от тях? .- засмях се
Как се казваш? Ще е хубаво да знам на кой помагам.
Казвам се Анжела, но ме наричат Синият камък.
Чувал съм всякакви прякори, но този е най-странният. Защо те наричат така?
И аз не знам точно. Има някаква древна легенда за синия камък, а когато бях малка родителите ми си падаха по феномени и мистерии. Явно оттам е прякора ми, а и всеки ме нарича Син камък и вече спрях и да се учудвам...просто свикнах.
Доста интересно- отбелязах и точно в този момент погледа ми се спря на камерата в коридора.
Почакай...не можем да тръгнем натам. Веднага ще ни хванат.
Нали каза,че няма да има проблеми?
Не казах точно това. Казах, че ще се опитам да ни измъкна.
Сега пък щял да се опита... преди малко беше много убеден , че ще ни измъкнеш. Но всъщност и това не каза. По-точно каза...
Има ли голямо значение?-прекъснах я крайно изнервен.
Далеч не си толкова невинна колкото изглеждаш.
Разбира се, че не съм. Нали трябва да се пазя от такива като теб.
Ама ти какво?! С мен ли се заяждаш? Като знам откъде те измъкнах явно не се оправяш много добре сама.- вече започнах да се ядосвам на себе си , че съм се захванал с това изчадие от женски пол .
Ще трябва да използваме тунелите , за да се измъкнем. Само да не вземеш
да се изплашиш, защото вътре е влажно, тъмно и зловещо.
- Единственото зловещо нещо тук си ти.- вече си представях как я хвърлям от последния етаж, след което пада в езерото с крокодили...хубаво нещо са мечтите, обаче най-лошото беше, че изчадието още стоеше до мен. За кой дявол ми трябваше да я доближавам...

Jesie
03-10-2011, 15:42
Е браво!Супер продължение.Сега сядай и мисли още.Стана ми супер интересно;)
Много ми харесва как се развива историята и срещата на Сам с момичето.Определено между тях прехвърчат искри.
Давай нататък.Другия път искам да видя още поне 20 реда;)

iwssuto
03-11-2011, 19:00
харесва ми .. :) . постарала си се :)

Charismatica
03-12-2011, 08:30
Продължението четете на http://wonderfear.forumr.biz/ раздел творчество

Jesie
03-12-2011, 18:36
Много е добро!Допада ми, дори повече, пристрастена съм!Обожавам до.Много интересно ми стана и искам още:D