PDA

View Full Version : На по-малката ми сестра й дойде, а на мен не още!



yoanamp3
03-08-2011, 14:57
Хора вече наистина съм много притеснена... Скоро ще навърша 14 години и имам някакво бяло течение, но все още нямам цикъл. Имам сестра на 12 години и половина и вчера и дойде :shock: , а аз нямам още! Това според вас нормално ли е. А това бяло течение много ме притеснява-мирише малко, но понякога повече. Според сайтовете, които съм чела имаш вагинално течение около 3 месеца преди да ти дойде. Да отида ли на генеколог? Вече наистина ме е страх. Приятелките ми казват да отида заради бялото течение. Моля кажете ако сте били в същото положение, или имате някакъв съвет!!! :(

sladkoto
03-08-2011, 15:10
Хора вече наистина съм много притеснена... Скоро ще навърша 14 години и имам някакво бяло течение, но все още нямам цикъл. Имам сестра на 12 години и половина и вчера и дойде :shock: , а аз нямам още! Това според вас нормално ли е. А това бяло течение много ме притеснява-мирише малко, но понякога повече. Според сайтовете, които съм чела имаш вагинално течение около 3 месеца преди да ти дойде. Да отида ли на генеколог? Вече наистина ме е страх. Приятелките ми казват да отида заради бялото течение. Моля кажете ако сте били в същото положение, или имате някакъв съвет!!! :(
Здравей,
според мен е най-добре да отидеш на гинеколог. За да премахнеш ненужния страх.

yoanamp3
03-08-2011, 15:19
Ми да и аз мисля така ама исках първо вашето мнение...

ch0c0late44
03-08-2011, 16:05
Бялото течение е нормално преди да ти дойде.
Относно другото - не се притеснявай,имаш още време а и най-вероятно
скоро ще ти дойде щом имаш бяло течение :)

yoanamp3
03-08-2011, 16:16
Да, всички така казват, но то е вече от ТРИ години и повече...

WaterLilly
03-08-2011, 16:57
Нормално е да имаш вагинален секрет, а не бяло течение. Вагиналният секрет не трябва да има миризма. Това говори за някакъв проблем. Значи задължително трябва да идеш на гинеколог. :)

А ако до 16-17 не ти дойде, тогава вече е повод за притеснение. Спокойно,
на мен също беше като бях на 13, почти 14. И аз бях така, с всички около мен беше станало, та се бях панирала, че нещо съм сбъркана, но се случи в крайна сметка! :D

StolenBliss
03-08-2011, 16:58
До 16 години може да ти дойде. Дотогава ако не ти дойде, тогава вече може да се притесняваш. Сестра ти просто се развива по-бързо. Е на мен на 10 ми дойде :D

yoanamp3
03-08-2011, 17:47
Благодаря. Аз се притеснявах, защото със сестра ми имаме една кръв и да не би причината за това, че нямам мензис да е нещо от течението...
Някой от вас ходил ли е на гинеколог? Мен ме е стрях да отида, но щом се налага... Ще ми кажете ли горе-долу какво ще ми правят... :(

WaterLilly
03-08-2011, 18:11
Някой от вас ходил ли е на гинеколог? Мен ме е стрях да отида, но щом се налага... Ще ми кажете ли горе-долу какво ще ми правят... :(
Спокойно, спокойно, хора не яде. 8-) Първо отиваш при личния и му казваш за проблема, той ще ти даде направление, за да не плащаш за прегледа при гинеколога.
По-добре иди с майка ти, защото отначало е леко травмиращо, не е хубаво да си сама.
Ще ти зададе въпроси - девствена ли си, какво е течението на цвят и миризма, такива работи.
Оттам нататък най-вероятно ще те прегледа, но може и въобще да не се стигне до там. Имай предвид, че това му е работата на човека, вижда всеки ден момичета като теб и щом става въпрос за здравето ти, трябва да пребориш срама. :)

Препоръчвам ти да прочетеш важната тема в раздела за бялото течение - там има някои на пръв поглед маловажни неща, които помагат. Като това, че трябва да се бършеш отпред назад, да носиш памучно бельо, да ядеш често кисело мляко, да се подсушаваш много добре след баня и т.н.

yoanamp3
03-08-2011, 21:06
Мерси много!

Red_Hair
03-09-2011, 10:10
не ние решаваме кога да влезем в пубертет или кога да се разбушуват хормоните на моя бивша съученичка и дойде на 16 и нещо тей че възрастта едва ли е критерии,чувал съм и за жени които имат слабо кръвотечение,други със силно,с болки без болки с прилошаване световъртеш и т.н.,всеки организъм приема тези процеси по различен начин

yoanamp3
03-09-2011, 15:31
Просто наистина много се учудих, защото аз винаги съм се развиала по- бързо от сестра ми. Примерно започнах да се обезкосмявам на 10, а тя на 11... А иначе всички повтарят да не се притеснявами, а чак когато стана на 16 и тн. Мен въпроса ми е дали това течение може да повлияе на идването на месечния цикъл. :neutral:

babyborn
03-17-2011, 19:27
Спокойно, и при мен беше така с бялото течение. И взе, че ми дойде след 3-4 месеца, когато бях още на 12. Не, че така те успокявам, но развитието пеи всички момичета е различно :smt056

tjgirl
03-19-2011, 19:17
Всеки организъм е различен. Това, че сестра ти е по-малка, а и е дошло преди на теб, не трябва да те притеснява. Относно бялото течение - да, нормално е да го имаш. Обикновено се появява преди да ти дойде (не казвам колко преди това, защото е индивидуално). А за миризмата ... може да имаш някаква инфекция, но за това ние тук само можем да гадаем. Най-добре отиди на гинеколог, за да нямаш притеснения. Успех!

flower757
04-03-2011, 23:00
Спокойно .. и аз съм на почти 14 и не ми е дошло .. не може да се каже , че се панирам, защото знам , че и на сестра ми , и на майка ми , им е дошло късно .. :) При всеки е различно-успокой се!А относно бялото течение :( - ще следя темата- и аз си имам от . може би 2-3 години , доколкото чета е нормално , нооо .. :o