PDA

View Full Version : Judea vs Europa



KarlDionic
03-08-2011, 20:37
Какво мислите за този клип ? http://vbox7.com/play:a896b918

biolojkata95
03-08-2011, 20:38
че е смотан

Auriss
03-08-2011, 23:52
Краят много ме подразни ,честно казано. Любопитно ми е да видя целия клип - някой ако може да го намери ,да го постне ,ако може.

А иначе относно съдържанието - стане ли въпрос за ВСВ просто изгягвам да заемам страна. Историята се пише от победителите и няма как да знам всички факти.
Но поне съм наясно с едно нещо - желанието на нацистка Германия да избие евреите едва ли се е появило без причина. Периодът м/у ПСВ и ВСВ е бил доста тежък за целия свят и един вариант на семитски произвол не би ме учудил изобщо.
Разбира се ,дори и да е имало повод за т.н "Холокост" ,то всички доказателства със сигурност са били унищожени.
Пък и това ми мнение допълнително се подхранва от факта ,че опита ли някой учен да опровергае или подложи на съмнение верността за германските зверства ,то този човек моментално бива смачкван от правителството на държавата ,в която живее.
Странно ми се струва просто. От една чиста толерантност към евреите не би следвало да се взимат такива крайни мерки.
Има нещо гнило в цялата работа.

А и държавата Израел ,изсрана върху чужда територия ...
нахално ми се вижда ,най-малкото.

Но пък и от друга страна - да говорим ,че евреите искат да управляват света и правят какви ли не машинации ,за да го постигнат -
:lol: :lol:

Абе човечеството е много зле. Голяма напаст просто. Да можеше с магическа пръчица да изчезне 99% от населението и щеше да е рай 8-)

GregoryHouse
03-18-2011, 04:01
Рая щеше да е ако са 100%.

amk933
03-21-2011, 18:43
Мисля, че клипът е супер тъп и малоумен и, че, ако не беше свободата на словото определащият фактор, а разумното човешко мислене, щях с най-голямо удоволствие да ликвидирам тая тема.

Първо за Холкоста, евреите нямат вина. Анти-семитизмът е бил доста популярен в Европа през 18-19-20 век, защото евреите са можели да изпълняват професии, забранени на християните - банкерство и т.н. Съответно са имали достатъчно пари, за да има на какво да им се завижда и оп, вече са криви на половин Европа. Ако ще ми кажеш, че са били долни комунисти само мога да се изсмея, защото това, че половината Болшевикска партия е съставена от евреи, не е задава някакво общо правило за всички. Няма постъпка, която може да оправдае ликвидирането на 4-6 милиона евреи особено по безобразно жестокия начин чрез масови разстрели, които са изпълнявали Einsatz групите A, B, C и D към SS. Да не говорим за зверствата на Ханс Франк и Артур Грайзер преди появата на концентрационните лагери. Конференцията във Ванзее на Хайдрих и Айхман пък си е чисто доказателство за извратеното мислене на тия ментално увредени нацисти.

Второ, клипчето е супер тъпо, защото:
-е абсолютно нео-нацистко-лайнарска пропаганда от най-евтин сорт, на която 50% от стадото може и да се върже, но тези, които имат 2 капки акъл в главата си и разсъждават, могат да се сетят що за боклук е.
-Палестина, колкото и познати/приятели да имам от там, се намира на място, на което в продължение на хиляди години е било Юдейското Кралство преди евреите да бъдат насилствено изселени от римляните;
-за въвличането в ВСВ и загубата на войната, евреите пък изобщо нямат вина; това, че Хитлер е нещастен лунатик и обявява война на САЩ през '41, не прави мирното население виновно; супер некадърен опит за измиване ръцете на нацистите;
-в клипчето няма никакъв смисъл, не показва нищо достовярно, служи си със безобразно противна спекула и никакви факти (и нормално, като няма такива) -> пълна безсмислица;
-харесва ни или не, дамата, която говори накрая казва вярни неща - Европа е била страшно нетолерантна (първо концентрацията на еврейте в Русия, преследванията им в Румъния, анти-еврейските закони, анти-семитизма във Франция и т.н. и т.н.); това виждаме и със събарянето на минаретата и забраната на бурката в момента;
-трансформация не значи конспирация;
-мелодраматичните буквички на заден фон не правят по-малка тъпотия въпросното видео; доказателства много срещу т'ва безумие, но изобщо нямам намерение да споря и да се хабя да обяснявам, защото човек харесващ подобно клипче е достатъчно тесногръд и неразвит, за да не приема факти, а спекулации и фалшиво-удобни измислици; освен това темата е разискване много пъти;

Това е от мен. Нямам думи да опиша що за простотия е това. Прародителите ми са били затваряни 3 пъти в концентрационни лагери в един друг геноцид и са се борили със зъби и нокти да оживеят, та такива клипчета ми лазят по нервите и най-откровено ме вбесяват.

KarlDionic
03-24-2011, 16:42
доколкото разбирам амк ти си израелец май ? За клипа първата част наистина е спорна, но това с налазването на мюсюлманските маймуни в Европа си е чист факт... Ако Европа наистина беше нетолерантна както ти казваш досега имигрантите от Африка и други държави щяха да са станали под 1% от населението на държави като Франция например. Сума ти и статистики има дето показват, че до 20-30 години такива "малцинства" като нищо ще станат "мнозинства" и това сигурно, защото Европа е адски нетолерантна....
А колкото то оная дето говори накрая много ясно си показва, че искат да омесят Европа с мюсюлмаските народи и това че казва - Евреите ще са в центъра на това... по-красноречиво от това нз...

amk933
03-24-2011, 17:27
Не съм евреин, арменец съм.

Няма такова нещо. Това за какво говори онази накрая си го смучеш сам от пръстите. Казва промяна, никъде не споменава мюсюлмани. Това са свободни съчинения. Да не говорим, че и аз мога да хвана една добре-изглеждаща баба без акъл, да и лепна етикет Jewish и да и платя да каже нещо с цел пропаганда. Плюс това, пак подчертавам, никъде не се споменава за нахлуване на мюсюлмани в Европа.

Европа особено в миналото е била супер нетолерантна. Като започнем с Испания и изселването на евреите сафардити и след това арабите, минем през Франция, която е един от основните извори на анти-семитизъм през 19-20 век, през Русия, където всички евреи са били изселени в един малък регион в европейската част на империята, продължим през Нацистка Германия, където анти-семитизмът достига връх и продължим през държави като Румъния и балтийските страни, където евреите никога не са били особено харесвани, няма държава на континента, която да е толерантна. Това, което се случва в момента с грубо-казано ислямизацията, е следствие от дългите години империализъм и е абсолютно нормално Европа в момента да си носи последствията. Да не говорим, че тези хора не са изпаднали от небето и това, че страните са некадърни и не можеха да си контролират емиграцията ен на брой години, не е вина на тези, които са съумяли да се възползват. Да си сърбат попарата сега, не съм я надробил аз през 19 и началото на 20 век. Никой не е карал нито Франция, нито Англия да колонизират Африка. А множеството имигранти са именно от тези бивши окупирани територии. ;)

DarkTemplar
03-25-2011, 09:51
amk, сигурно си си задавал въпроса на какво се дължи този почти повсеместен антисемитизъм?

amk933
03-25-2011, 14:04
Не ми се е налага да си го задавам, защото знам отговора, който първо в случая (предвид величината на деянието) изобщо няма значение и, второ, изобщо не дава основание, на когото и да е, да се опита да избие цяла раса. Какъвто и да е...

Трето, да обвиниш евреите за геноцида срещу тях е все едно да обвиниш арменците за турската варварщина. Няма оправдание.

Joc
03-26-2011, 00:25
амк пак с неговите проеврейски изказвания... тук са ги гонили, там са ги избивали, нямало е причина...

http://cs1925.vkontakte.ru/u27501592/58870577/x_eaa45674.jpg


повече от ясно нали

amk933
03-26-2011, 07:38
:lol: :lol: :lol:

Дори няма да ти отговоря. Смешен си. Като нямаш думи да си защитиш позицията, ще плоснеш няква тъпа картинка...


Готино ли е да си антисемит? Ами и ти не знаеш защо нали? Щото така е модерно? :lol:

Бас ловя, че си нямаш и идея, нито от от политика, нито от история на Европа през 18-19-20 век като ти чета глупостите.

Бъди "cool". \:D/ :lol:

DarkTemplar
03-26-2011, 10:59
Не ми се е налага да си го задавам, защото знам отговора
Именно. Недолюбвам евреите, никога не съм го крил. Според мен те са донесли (и продължават да носят) много повече зло на света, отколкото всеки друг народ. Да не говорим колко удобно (и редовно) спекулират с тоя прословут "антисемитизъм". Това обаче не означава, че подкрепям Холокоста и каквито и да е други варварски наказателни акции, насочени срещу невинни.

Клипчето ми се видя тъпо и не ме грабна особено.

Joc
03-26-2011, 11:19
ама не ти трябват някакви знания, да разбереш,, че като не си искан трябва да си хванеш пътя нали? и не ме наричай смешен, щото в случая смешния си ти, филмирано лапе което все пътува до близкия изток и щатите и ше става политик.. айде на баба ми тия. Общувал съм с евреи, които не са с твоята нагласа и не можеш да им кажеш, че са такива т.е. няма проблем, ама ти само за това говориш

amk933
03-26-2011, 11:54
Не ми се е налага да си го задавам, защото знам отговора
Именно. Недолюбвам евреите, никога не съм го крил. Според мен те са донесли (и продължават да носят) много повече зло на света, отколкото всеки друг народ. Да не говорим колко удобно (и редовно) спекулират с тоя прословут "антисемитизъм". Това обаче не означава, че подкрепям Холокоста и каквито и да е други варварски наказателни акции, насочени срещу невинни.

Клипчето ми се видя тъпо и не ме грабна особено.

Да недолюбваш някой е право на всеки.
Да избиеш някой, защото го недолюбваш, не е.
Антисемитизъм има, имало е и ще има. Въобще не е въпрос на спекула. Доказано е. Погледни Александър 3/Николай 2, погледни Изабела в Испания, погледни Хитлер, погледни Мусолини след 1938, погледни Франция. Ако щеш дори се върни във времената на Римската Империя, когато са изселени. И голяма част от това се корени във вярата им, което лично за мен не е причина.

Joc, засегна ме. :razz: Това дали ти вярваш или не, няма да ми изтрие визите от паспорта. А да, всъщност може и да не ми повярваш, защото за последните 5 години това ми е вторият задграничен. Като не си стъпвал в Близкия Изток и в Америка, това не значи, че други не са. За евреите дори не успях да ти проследя мисълта. Беше твърде ясна. И "доказателствата" преливаха от нея. Нямаше "никакви" тъпи твърдения без аргументация. :lol:

Joc
03-26-2011, 12:05
Добре девствен, разбрахме се.

amk933
03-26-2011, 12:59
:lol: :( :lol:

DarkTemplar
03-26-2011, 13:10
Може би не се изразих правилно. Спекулират с размерите на антисемитизма и то точно на места, където е най-несериозен (или изобщо го няма). Например случаят с Галиано.

Цитираните от теб исторически събития са верни, но в последните 50+ години (откак съществува Израел) евреите са един от най-толерираните народи в цял свят и въпреки това не спират да се оплакват колко репресирани и ощетени са. Те са най-комплексираният и лъжлив народ. Имат силно лоби във всяка по-силна държава или международна институция, разполагат с власт и пари и обичайното им занимание и да плетат интриги (в което са несравнимо добри). Донесли са много зло и продължават да работят в тази насока. Затова са толкова мразени.

Няма да коментирам отношенията им с арабите, защото е сложна и многоаспектна тема.

amk933
03-26-2011, 13:26
Въпрос на лично виждане. Аз не съм съгласен с това, което казваш, но спорът е излишен, защото нито моето мнение, нито твоето ще се промени.

А това, че са толерирани, далеч не е така. Евреин, ако си подаде носа в Близкия Изток, ще го гръмнат/пребият/оберат моментално. И съм ставал свидетел на такива случаи в едно от най-толерантните и прогресиращите емирства. Генерализации от сорта на кой е най-лъжлив и комплексиран и кой носи най-много зло са нелепи, лично според мен.

DarkTemplar
03-26-2011, 13:33
В Близкия изток е така, заради еврейско-арабските отношения. Говорех предимно за Европа и САЩ (все пак темата е свързана с това).

Auriss
03-26-2011, 14:01
АМК - каза нещо ,което не знаех :D . Дали ще може да разясниш - защо и в кой период на християните им е било забранено на бъдат банкери о0 ? За пръв път чувам за подобно нещо.
Аз все пак ще си направя труда да изчета всичко ,което ми попадне и току-виж се разходя до библиотеката ,но все пак останах без отговор - откъде тръгва цялата тази омраза към евреите.
И не ми казвай ,че е на база религия ,защото просто би било смешно да говорим за религиозни войни в периода след ПСВ.
Частта с това ,че са били доста заможни в следствие на професиите им е донякъде приемливо ,но хората са устроени така ,че просто да завиждат...
Чувствам се много тъпо ,че задавам подобен въпрос ,но сега като върна лентата назад осъзнавам ,че ни учат само колко онеправдани и угнетени са евреите ,но никъде не се споменава откъде тръгва всичко.

Иначе съм напълно съгласен с ето това :

Може би не се изразих правилно. Спекулират с размерите на антисемитизма и то точно на места, където е най-несериозен (или изобщо го няма). Например случаят с Галиано.

Помня как даваха по NG май един еврейски пън ,който обикаляше да 'лови' нацисти. Занимаваше се с някакви 60-70г хора ,които едва си седяха на краката и това с цел да ги бутне зад решетките...
Искаш мир и толерантност - отговаряш със същото.
Търсиш отмъщение и възмездие - получаваш ето това _|_ по т.1.

Плюс това, АМК , знаеш ли - дай САЩ да разкара Турция ,че Гърците да си устроят модерна Византия ^_^ ?
Или жабоците да завземат половин Европа ,защото виждаш ли ,някога са били най-великата империя (и не говоря за територия).


По принцип не съм нито ЗА ,нито ПРОТИВ евреите. Но ... смешен и слаб народ ,възползващ се от ситуацията и разчитащ на другите да осигурят неговото съществуване .... А накрая ,когато другите са победили вместо 'него', да преследва и наказва ...
Съжалявам ,но са ми някак извън принципите. Абе жалки са ми ,с една дума.

amk933
03-26-2011, 15:54
Aurisss 100% съм сигурен, че точно една от тия доходните професии е била забранена на християните 18-19 век. 99% съм сигурен, че е банкерството, но ще питам идната седмица и ще ти отговоря подробно, защото това го знам само като подробност около Холокоста, а не в детайли.

Като казах религия, имах съвсем различно нещо предвид - че религията на евреите им е позволявала да вършат много повече неща, от които биха забогатели, отколкото тази на християните. Лихварството и банкерството беше един пример (който ще потвърдя идната седмица). В Германия специално анти-семитизмът е назрял и заради пропагандата, че евреите са носители на най-голямата вреда - комунизма. И това също е изиграло огромна роля, във припознаването на нацистите като основна алтернатива на събитията в СССР. А за повече подробности около ранния анти-семитизъм (първите векове след новата ера, трябва да седна и да чета).


Частта с това ,че са били доста заможни в следствие на професиите им е донякъде приемливо ,но хората са устроени така ,че просто да завиждат... Аз знам това като една от основните причини и има логика.

Това по NG не съм го гледал, но съм на мнение, че има много офицери от SS, Gestapo и Einsatzgruppen, които трябва да са зад решетките, но още не са открити. Преди години имаше един топ нацистки офицер, когото откриха в Америка, наредил разстрела на няколко десетки хиляди евреи и избягал в САЩ с фалшиви документи и чисто нова самоличност. Е, разкриха го на 90 години, осъден задочно при Нюрмбергския Процес и в момента лежи в затвора. Като цяло аз смятам, че на такива мястото им е зад решетките. Така че ако става въпрос за такива - да трябва да са в затвора без значение от отминалите години. Ако става въпрос за най-прости войници и подизпълнители, тогава и аз смятам, че това е пълна глупост.

А за модерен Израел имаш право до някъде. Не пропускай факта, обаче, че Израелското Кралство е съществувало на това място хиляди години преди Римляните да ги изселят и че тук не става въпрос за някакви expansionist и империалистки намерения, а за някаква относително малка територия, в която да живеят.

А за евреите като цяло - зависи много от гледната точка. Аз имам супер добри приятели евреи. Точно както аз никога не говоря за Арменския геноцид, така и те никога не са споменавали за Холкоста. Никога не съм чул нещо от сорта "ние онеправданите" или видял подобно действие от тях. Супер готини, симпатични и добри приятели са ми и, въпреки че в момента ни дели огромно разстояние, ми се обаждат всяка седмица поне по 2 пъти. Винаги са ми помагали. Като цяло имам супер положително отношение към тях. Нищо не са ми направили, за да не ги харесвам - точно обратното. ;)

ivan_gr
03-29-2011, 07:36
За период от 500г :


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/5e/Expulsi%C3%B3n_jud%C3%ADos.svg/570px-Expulsi%C3%B3n_jud%C3%ADos.svg.png


Евреите били последователно прогонени от:

Крим - през 1115 г. и 1350 г.;
Силезия - през 1155 и 1494 г.;
Германия – през 12 век, 1348 г., 1510 г. и 1555 г. - по време на Контрареформацията и след излизането на трактата на Лутер - "За евреите и техните лъжи".
Англия и Уелс през 1290 г.;
Франция – през 1182 г., 1306 г., 1321 и 1394 г.;
Прованс - през 1430 г.;
Унгария – през 1349 г. и 1360 г.;
Австрия – през 1421 г., последвано от различни места в Германия през ХVІ век;
Литва – през 1445 г. и 1495 г.;
Испания – през 1492 г. е най-известното прогонване, ведно с изгонване и от
Сицилианското кралство със Сардиния - през същата 1492 г., последвано от
Португалия – през 1497 г.;
Тунис – през 1535 г.;
Неаполитанското кралство - през 1541 г. и
Папската държава - през 1569 г. и 1593 г.


Скромното ми мнение е: Евреите са били гонени без причина ;)




А отностно жертвите на холокоста: приятели изкараите си главата от задника , защото дори да има 6 милиона жертви (евреи) , то убитите съветски военнопленници е 10 милиона!!!

amk933
03-29-2011, 15:00
Ти нещо разлика да правиш случайно между избиване на невинно население и военнопленници? Холкостът взима живота на 10-11 милиона душа, 4-6 милиона от които евреи. Останалите основно славяни, поляци, хомосексуалисти, ментално увредени, цигани и т.н., не основно руснаци. Във ВСВ умират около 14 милиона руски войници, но огромна част от тях загиват на фронта. Има огромна разлика между това да избиваш беззащитно и мирно население и въоражени врагове. Не се опитвам да оневиня немците относно руснаците, но говориш глупости. Едното е несравнимо с другото. Неслучайно Холокостът е геноцид, а това с военнопленниците не е. Да не говорим, че СССР не е третирала немските военнопленници по-добре...

ZipFail
03-29-2011, 22:06
То ако става въпрос за невинни жертви, доколкото помня статистиката на съюзниците(която се предполага че е силно занижена) е при влизането на руснаците в Германия и най-вече Берлин са избити около 3-4 милиона цивилни. А тогава в Германия 3/4 от цивилните са били жени и деца..

А пък за цифрата 6 милиона отдавна е доказано, че е силно преучвеличена. Естествено, не смятам, че Холокоста е оправдан, но е изключително експлоатиран и раздут.

amk933
03-29-2011, 22:39
Дали са 5/11 или 6/11 милиона изобщо не е въпросът. Цифрата няма значение в случая. Има значение деянието, а то е геноцид от всякаква гледна точка.

А т'ва дали са 4, 5 или 6...детайли. Така или иначе не са по-малко от 5. 6 е малко попресилено. Има един професор, който се занимава почти само с Нацизъм и Германия - Иън Кършоу (не е евеин и е доста обективен). Той казва 4.5-5.5...