PDA

View Full Version : Как да направя мускули



RusTeZe
03-09-2011, 08:21
Здравейте! Проблемът е там че за 2год се издърпах с 15-25см а съм на 12години, тежа 58-59кг и съм висок 1,75 . И немога да наваксам само с ядене за да стана нормален и реших да започна тренировки. Ако можете кажете ми някои упражнения за гърди,корем,бицепс,трицепс и всякакви такива. От 2 седмици съм почнал лицеви каквито ми паднат има резултат, но не голям. Искам да натрупам мускулна маса по цялото си тяло . Благодаря предварително. :)

NqmamName
03-09-2011, 09:33
Приятел,погледни 3 сантиметра под твоята тема.. има куп такива теми в форума :)

Everytime
03-09-2011, 10:16
Здравейте! Проблемът е там че за 2год се издърпах с 15-25см а съм на 12години, тежа 58-59кг и съм висок 1,75 . И немога да наваксам само с ядене за да стана нормален и реших да започна тренировки. Ако можете кажете ми някои упражнения за гърди,корем,бицепс,трицепс и всякакви такива. От 2 седмици съм почнал лицеви каквито ми паднат има резултат, но не голям. Искам да натрупам мускулна маса по цялото си тяло . Благодаря предварително. :)

прави си лицеви,коремни преси,кофички и яж много.Може и на фитнес да отидеш :P

DownloadVirus
03-09-2011, 12:18
Здравейте! Проблемът е там че за 2год се издърпах с 15-25см а съм на 12години, тежа 58-59кг и съм висок 1,75 . И немога да наваксам само с ядене за да стана нормален и реших да започна тренировки. Ако можете кажете ми някои упражнения за гърди,корем,бицепс,трицепс и всякакви такива. От 2 седмици съм почнал лицеви каквито ми паднат има резултат, но не голям. Искам да натрупам мускулна маса по цялото си тяло . Благодаря предварително. :)

Я първо кажи хранителен режим или поне какво по принцип ядеш?

И какво означава това:


И немога да наваксам само с ядене за да стана нормален и реших да започна тренировки.

Значи ние какви сме?Ненормални?За лудницата?
Все още си малък все пак,но не мисли,че като правиш на ден по 10-15 мин няколко лицеви и коремни ще направиш мускулна маса.
Няма да ти давам много съвети преди да кажеш какво ядеш и почни леко по-лека да тренираш.

firstdiesel
03-09-2011, 12:29
ти трябва да качиш 20 кила ... а те не се качват с лицеви опори и коремни преси.
трябва да ходиш на железата, иначе няма как ? С тежести може би ще качиш 20 КГ за 1-3 години :)

ZipFail
03-09-2011, 13:06
Доста хитро да пращаш 12 годишни по фитнеси..

fatrat
03-09-2011, 14:30
Доста хитро да пращаш 12 годишни по фитнеси..
ПОдкрепям! 8)
Във фитнес след първата чикия както казваат! Т.е от 14 нагоре! За сега футбол/баскетбол/ кофички набирания лицеви етакива упражнения! Скачане на въже народна топка или някакви такива игри!

RusTeZe
03-09-2011, 15:45
Мерси за отделеното време. Хранителен режим- Сутрин по 4-5 сандвича каквито има на обяд от супа,картофки и кисело мляко и ей такива вечер каквото има на масата.

Greennight
03-09-2011, 16:21
Пич по-добре не тръгвай на фитнес от сега.Аз все още не смея да дигам много тежки щанги,хем съм на почти 15,какво остава за 12 годишен.Прави както казаха лицеви,коремни клякания,може да си вземеш и 1 гири 5-6 кила,но по-добре не тръгвай на фитнес...Ако от сега тръгнеш на фитнес повече от 1.75 няма да станеш.А може и да се набиеш още повече.

fatrat
03-09-2011, 16:25
Пич по-добре не тръгвай на фитнес от сега.Аз все още не смея да дигам много тежки щанги,хем съм на почти 15,какво остава за 12 годишен.Прави както казаха лицеви,коремни клякания,може да си вземеш и 1 гири 5-6 кила,но по-добре не тръгвай на фитнес...Ако от сега тръгнеш на фитнес повече от 1.75 няма да станеш.А може и да се набиеш още повече.
:lol: :D :D :-D :-D :-D ахахгяапхахпяаопхохаиохиа дихиагигуидгуигауидагуида г
гаддагугаудгдауигадиугд
дгдгиоафдад
ей господин компетенция по-добре не се обаждай там където не ти е мястото!

ZipFail
03-09-2011, 16:38
Фитнеса не спира разстежа изобщо, ама това не значи че е полезен за под 15 години ;)

RoSKo0o0
03-09-2011, 17:02
Ами ако искаш тръгвай на лостове и успоредки и каквото има там. Пък, ако ти харесват и меймунджолъците, които се правят още по-добре. Ще имаш хем хубаво и релефно тяло ;) А с правилно хранене може и да пораснеш значително (е, не като в залите естествено) и така... your choice... your will ;)

DownloadVirus
03-09-2011, 17:36
Пич по-добре не тръгвай на фитнес от сега.Аз все още не смея да дигам много тежки щанги,хем съм на почти 15,какво остава за 12 годишен.Прави както казаха лицеви,коремни клякания,може да си вземеш и 1 гири 5-6 кила,но по-добре не тръгвай на фитнес...Ако от сега тръгнеш на фитнес повече от 1.75 няма да станеш.А може и да се набиеш още повече.

Мисля,че пак си подслушвал майка си докато говори с комшийката :razz:

Myrth
03-09-2011, 17:43
Впрочем нищо няма да ти стане от тежести на 12, но уви, не живеем в идеален свят и вероятността на тази възраст да правиш глупост след глупост е особено голяма. Така че, подкрепям мнението за първата чекия :д

Ходи на лостове да изградиш добра двигателна култура. На тези години нито в залата, нито на лоста можеш да направиш уникално тяло, но можеш да инвестираш доста в бъдещето си и да изградиш базова сила в различни движения.

След 2-3 години си избери начина на трениране, който най- ти допада. Но не влизай още в залата. Чети много за хранене и тренировки, така че когато влезеш, да имаш арсенал от знания и още от началото да прогресираш с пълна скорост, а не да провалиш началният си напредък в глупости и висене по уредите :)

RoSKo0o0
03-09-2011, 17:58
А, да... Myrth, аз не съм казвал, че сега ще направи... аз говоря, ако се занимава 4-5 години... докато завърши и т.н. :)

RusTeZe
03-09-2011, 18:13
Аз на лостовете много,много несъм добър. Кофичките ги правя на половина, защото до ако се отпусна на доло осещтам силно напрежение и болка в гърдите. Лицеви опори си ги правя без проблем правя ги най-различни гледам клипчета в vbox7 и правя упражненията. Само да попитам като тренирам волейбол мога ли да се оформя ? Тренирам от 2-3 години волейбол вече несъм много запален, но ми харесва да блъскам топката с всичка сила :-P . Аз съм пълен със енергия дори в даскалото през междучасието си правя лицеви опори, защото много ми харесват и съм запален по тях 8)

DownloadVirus
03-09-2011, 18:15
В момента кво ми идва на ум...Пълен с енергия..Вари на полето 10-12 часа да бачкаш на 40 градуса и ако си пълен с енергия ела пак :)

Кофички е нормално да те болят гърдите щото правиш гърди...(като смъкваш до долу)

Chacho
03-09-2011, 20:19
Като си начинаещ на успоредката боли гръдният кош отпред посредата. С времето като заякнеш изчезва.

Тренирай с разнообразни упражнения докато се качиш на лоста и успоредката. Лицеви, хоризонтални набирания (мушкаш се под масата, ловиш се за ръба и се набираш), помпички (подобни са на кофичките, сядаш с гръб към няква пейка, слагаш ръцете зад теб на пейката и започваш да се повдигаш и спускаш). Можеш на лоста да скочиш, така че брадата ти да излезе отгоре и се опитваш да се задържиш. С упоритост ще се получат нещата.

Коремни преси, клякания, тичане (или спортове, в които се тича) ще са ти от голяма полза. Трябва да отделяш внимание на цялото тяло, не само на някои мускулни групи.

Като влезеш в добра кондиция, ще си готов и в зала да стъпиш, и със стийт фитнес да се занимаваш, че дори и друг спорт да подхванеш. Myrth ти каза вече за знанията. Колкото повече четеш, толкова по-малко ще стават грешките и рисковете, и ще напредваш по-бързо.

firstdiesel
03-10-2011, 19:52
и на 12 години да е и кво ...
с 20 кила мога да така да го тренирам, че да се не усеща къде е ... това важи и за всички други писали във форума, пускам им една кръгова тренировка и на 3тата серия ша изтърват щангата.
Това, че тренираш с щанга не значи, че тренираш с тежко ;)

ReTarDeT
03-11-2011, 19:07
Яж и тренирай нещо колкото да не напълнееш :D

Или почни да играеш World of Warcraft ГАРАНТИРАН РЕЗУЛТАТ! :razz:

Oneal
03-19-2011, 18:10
ти трябва да качиш 20 кила ... а те не се качват с лицеви опори и коремни преси.
трябва да ходиш на железата, иначе няма как ? С тежести може би ще качиш 20 КГ за 1-3 години :)



Еми аз съм 180 см и съм 93 кг на 14 г .Но не изглеждам чак дебел просто леко пъленн... Въпроса ми е как да сваля килограми бързоо.. Активен спортист съм : ) :? Благодаря преварително

Chacho
03-19-2011, 23:48
Поразрови се за теми за отслабване и стягане, в тях има писано по темата.