PDA

View Full Version : пъпки - отг



pipaloo
03-09-2011, 13:57
верно ли това че като си стиснеш някоя пъпка може да се разпространни тоест да ти излезнат и др... ? :(

Abigoria
03-09-2011, 16:11
По- скоро не. Но може да се инфектира, тогава става по- зле- по- голяма и вероятно ще боли. Ако я разраниш остава белег. Затова си купи крем и не ги стискай...

chaotic
03-14-2011, 03:11
Аз пък мисля , че е вярно.

darkPaladin
03-14-2011, 10:24
те пъпките заразни да знаете

gab4ooo
03-14-2011, 16:10
да много е вярно всъщност и го знам от личен опит. Като изтискам една после си иам работа за цела вечер :Д тоест толко ми се появяват че оставам без ръце

x3mmaster
03-14-2011, 16:47
Пич не ги стискай!Земи направи това - Парна баня 5 минути (един леген,кърпа над тиквата и вряла водица) преди това си правиш смес от две лъжици хлебна сода и една и половина вода (чаени) мацаш мястото и си ти ;) Става и за пъпки и за черни точки :) Лично на мене ми помогна доста 8)

gab4ooo
03-14-2011, 16:57
x3mmaster мерси и на мен ми помагаш по тоя начин . Само начина с парната баня и с тиквата не го разбрах моеж ли да обясниш пак

x3mmaster
03-14-2011, 17:24
Естествено,нямаш проблем ;) Напълни си един леген с вряла вода,после вземаш една хавлия (по-големичка) Покриваш главата си,така че да не излиза пара навън и стоиш към две до три минути над него.Това се прави за да разшириш порите на лицето и после като третираш с хлебната сода и водата ще ги изчисти в дълбочина ;) Ще ти пари малко но е ефективно ;) После може да минеш мястото и с лимонов сок за затваряне на порите,но лично аз предпочитам да не се мацам допълнително :) Търкай пастата към 1,2 минути и после измий с топла вода.Понеже хлебната сода изсушава кожата и е хубаво да минеш мястото с овлажняващ крем или ако си с мазна кожа пак помага ;) Надявам се да си ме разбрал :) Прави го през 2,3 дена , по твоя преценка :)

gab4ooo
03-15-2011, 15:41
аха мерси . Аз иам една сауна за лице се казва и така го правя и после с един крем вътре с некви зрънца ама ще пробвам и със сместа