PDA

View Full Version : Прецизен - Какво всъщност означава тази дума



Rolezzz
03-09-2011, 17:05
Днес се запитах какво точно означава думата "Прецизен/прецизна"...просто някак си вътрешно се колебая за значението и не мога да си го обясна точно и ясно... Ако някой може да се изкаже подготвен да заповяда.

( Сигурно ще завалят коментари от типа: "Колко сте неграмотни;на какво ви учат в училище... но когато не се пита почват коментари от типа: "Много си тъп, Саше.;вземи речник и тогава пиши...и такива подобни.)

anonymous546178
03-09-2011, 17:12
е не че нещо, Саше, ама използвай шибания гугъл.. като не учиш в училище, това е най-малкото, което можеш да направиш
http://www.kakvo.org/tword/прецизен

Rolezzz
03-09-2011, 17:19
е не че нещо, Саше, ама използвай шибания гугъл.. като не учиш в училище, това е най-малкото, което можеш да направиш
http://www.kakvo.org/tword/прецизен
1-во в училище не ни тълкуват всяка дума... а за чичо гошо нямах време да ровя ... :) Благодаря все пак :)

anonymous546178
03-09-2011, 17:38
Ами значението на думи се учи, чрез четене на книги.. а в училище определено не се чете :D :D :D Аз как знам какво означава тази дума... гений ли съм... всъщност да, ама не щото знам значението на една или друга дума :D :D :D :D

vagarious
03-09-2011, 17:52
Ами значението на думи се учи, чрез четене на книги.. а в училище определено не се чете :D :D :D Аз как знам какво означава тази дума... гений ли съм... всъщност да, ама не щото знам значението на една или друга дума :D :D :D :D

Хехехе лееко. 8-) 8-)

Иначе авторе, за времето в което си писал темата е можело да напишеш същото в гугъл - даже щеше да е по-бързо.Само пишеш и то ти излиза.Това, че нямаш време не е оправдание за глупави въпроси. :wink:
Както и да е - вече ти казаха значението на думата.

SmilezZz
03-09-2011, 19:29
Нямал/а време ? А откъде изкара това време да напишеш и пуснеш темата,а нямаше една минутка да потърсиш в Гугъл.. Нещо не ти се получи ..

anonymous546178
03-10-2011, 09:30
Бе не оспорвайте гениалността ми ... :D :D :D :D

LeDa
03-10-2011, 13:17
Колко сте зле всичките почти, дето писахте в темата. Ако иска ще пусне тема, това е раздел “Училище“ и ако има въпрос, който малко или много е свързан с училище, може да го зададе, а вие му държите сметка? Смайлз, не мисля, че ти влиза в работата от къде “го е изкарал тва време“, за да пусне тема. Не искам да те засегна, но в много теми забелязвам как се опитваш да се правиш на нещо повече от останалите потребители, и да съдиш другите понякога. vagarious, как реши, че въпросът му е глупав? Думи в училище учат ли се? Учат се. Разделът е “Училище“. :) Всезнайковци, и си мислят, че щото са писали малко повече мненийца, могат да се правят на шефчета тука. Това че вие смятате, че Гугъл дава абсолютно достоверна информация, не значи, че другите също трябва да го правят.

anonymous546178
03-10-2011, 13:27
Не знам дали си имал предвид мен, НО в училище не се учат думи, поне не от такова естество, но се чете, дават се книги.. откъде мислиш че хората се учат на думи.. питат във форуми.. Въпроса е донякъде безсмислен, защото за такъв тип информация гугъл знае по-добре от колкото аз, или някой друг от форума. Хубаво е преди да се зададе въпрос във форума да се проучи поне малко преди това.. и аз, когато задавам някакъв въпрос, проучвам първо, и си задавам въпроса така, че да ми отговорят хора, които знаят, а не хора които могат да използват гугъл вместо мен.

LeDa
03-10-2011, 14:14
Не знам дали си имал предвид мен, НО в училище не се учат думи, поне не от такова естество, но се чете, дават се книги.. откъде мислиш че хората се учат на думи.. питат във форуми.. Въпроса е донякъде безсмислен, защото за такъв тип информация гугъл знае по-добре от колкото аз, или някой друг от форума. Хубаво е преди да се зададе въпрос във форума да се проучи поне малко преди това.. и аз, когато задавам някакъв въпрос, проучвам първо, и си задавам въпроса така, че да ми отговорят хора, които знаят, а не хора които могат да използват гугъл вместо мен.
аз споменах никнеймите на хората, към които имах да казвам нещо
Ето пример, че Гугъл не е безгрешен - линка към дефиницията, който ти си дал, е дадето като обяснение и “безгрешен“. Прецизен определено не значе безгрешен, а безгрешен човек има ли? И вие не сте, така че не съдете автора.

StolenBliss
03-10-2011, 14:19
Oткъде автора има време за тема, а не за гугъл. А вие тва време дет изгубихте да и разправяте 'ама що пускаш тема, не можеш ли да провериш' и други бля-блякания да и бяхте обеснили с две думи, пф..

Аз ще ти го кажа, както аз го разбирам - Прецизност(по значение ако става на въпрос за прецизност в училише) е да прави всичко както подобава: примерно да се старае да пише без да драска, да изпипва в работата си до най-малката подробност, също така и за съдържанието на работата си. С две думи - Отдаващ се, даващ всичко от себе си в дадената задача.

VaMpiRKaTaaa
03-10-2011, 14:25
Прецизен-точен,изпълняващ задълженията си прецизно,донай-малката гънка ги изпипва.Ако не е станало както му харесва,разваля и прави на ново.

LeDa
03-10-2011, 14:40
Прецизен-точен,изпълняващ задълженията си прецизно,донай-малката гънка ги изпипва.Ако не е станало както му харесва,разваля и прави на ново.
+1

XxNymphetaminexX
03-10-2011, 22:08
1. Фейл(6786 часа да пишеш тема,вместо да ровнеш в ггл,ам иначе нямаш време)
2.вие хубаво му дадохте ликт към речник..ама той като презицен не знае какво е,малко трудно ще разбере "екзактен" както пишеше...

3.Прецизен .. безуперчен.. абе.. обчснението на Вампирката е изчерпателно...

Rolezzz
03-11-2011, 12:23
Първо благодаря на всички макар и нападките...
Второ знаех какво значи думата просто не бях сигурен и за това реших да попитам!
И трето чичо Ви Гошо (google) я ми казал я не.Вие ако пишете една тема 6786 часа (XxNymphetaminexX) аз я пиша за по-малко от минута.

BaffaLsc
03-11-2011, 13:00
http://flash4e.com/forum/style_emoticons/default/emot_google.gif