PDA

View Full Version : Съвет по проблем с яйчниците



mariq90
03-09-2011, 17:17
Много съм уплашена и реших да се регистрирам и да пиша тука,понеже съм сигурна че има други жени със моя проблем.Преди 6 месец имах проблем със месечния ц. и реших да ида на гинеколог,за да видя какъв е проблема и се оказа че имам кисти и по двата яйчника,имам и снимка на яйчниците си,но като съм нова и не ми дава да я побликувам.Гинеколога ми каза че понеже цикъла ми попринцип си е редовен и нямам засилено окосмяване няма да предприемаме лечение,защото имало жени който имат такива кисти но без синдрома на ПКЯ,и понеже съм на 20 и не мисля скоро да забременявам..ми каза че когато реша да забременея и не се получи тогава чак ще се предприеме лечение.Което ми се стори малко безотговорно защото още като се прибрах четох във нета за жени със поликистозни яйчници който не могат да забременеят лесно,и че трябва да се напраят иследвания за хормонален дисбаланс!!!А тази мойта лекарка даже нищо такова не ми спомена..само ме пита имам ли по тялото засилено окосмяване,аз и казах че нямам,но като се прибрах се сетих че забравих да кажа че ми излизат по няколко косъмчета около зърната на гърдите,но не мисля че това може да се нарече засилено окосмяване.Иначе цикъла ми се оправи вече 4ти месец си идва редовно.Дайте ми съвет какво да правя...


PS ako ima nqkoi naistina da razbira moga na li4no da mu pratq snimkata,za6toto tuka ne moga

kalpazanka
03-09-2011, 17:59
Засиленото окосмяване:
- около ареолите
- по срединната линия от пъпа до долу
- над горната устна
- мъжки тип окосмяване по краката
Редно е било да те погледне и да ти насочи вниманието в тази посока. Лично аз не бих оставила нещата така. Ще проведа лечение и ще възстановя овулация, защото ако след три месеца например реша да забременявам, с тия два кистозни яйчника няма да стане и се започва едно ходене по лекари, пиене на стимулатори на овулацията /което е по-гадния вариант от ОК/, намеци за ин витро, упреци от родата що няма дете и най-вече психически товар за жената и губене на ценно време. Отделно хиперестрогенемията при това съсътояние не е за подценяване.

SwEeTMuFFiN
03-10-2011, 14:14
офф.. такива лекари да им се вземат дипломите, ако имат такива. иди на друг. гледай да ти я препоръчат и да ти кават че е добра.