PDA

View Full Version : Шофьорска книжка и БМЧК



Mar7i
03-10-2011, 20:43
Здравейте!
От година съм доброволец в БМЧК. Разбрах, че за да си изкараш шофьорска книжка трбва да минеш през обучение за първа до лекарска помощ през БЧК, което струва към 40 лв.
Въпросът ми е понеже имам членска карта за доброволец в БЧК не би ли следвало това обучение да ми е безплатно или поне с някаква отстъпка?
Или за всеки град си е различно?

Slawi92
03-10-2011, 20:53
ми след като си доброволец в БМЧК няма ли да ти е по - лесно да ги питаш, те сигурно знаят

MissSun
03-11-2011, 12:08
След като си доброволец, трябва да ти е правено/да ти се направи такова обучение по ПДП. А ако отидеш на академия и си точно по тази тема, получаваш сертификат, че си обучител, следователно не би трябвало пак да го минаваш. :)

kstanishev
03-13-2011, 13:11
по принцип цялата история с БЧК-то никой не я бръсне за слива. Събирате се 10-20 човека, един си приказва, а вие решавате судоку. После директно ви казват отговорите на въпросника и си излизате. Това, че си доброволец там е само в твой плюс. Няма лошо да подпиташ за тия работи, макар, че то си е обикновен документ. Реално никой не ти иска пари, защото те обучава, а за хартийката. Но пробвай, може пък да се получи :)

goshogoshov
04-10-2011, 13:21
Здравейте,мисля че пиша в подходяща тема.на 18 съм и имам искарана книжка B1 (която се вади на 17) та въпроса ми е дали трябва отново да карам целия курс и листовки и да си плащам всичко наново(по логиката че листовките (т.е законите по пътя не се променят) и колите не се карат по друг начин..).Ако някой може да ми обясни ще съм му благодарен!

Slawi92
04-10-2011, 21:51
За листовките не съм сигурен но мисла, че не се ходи на изпит пак, до колкото до кормуването ДА.

ivcheto0o
04-16-2011, 12:58
И аз съм доброволец (във Варна ) и още като се записвах ми казаха че това ще ми излезе почти без пари,мисля че към 10 лева даже и по-малко беше.