PDA

View Full Version : Отговор на исторически въпрос..СПЕШНО!



vselenskia
03-10-2011, 19:56
Какви опити за национално обединение предприемат българите през периода 1878-1880г.?

При отговора да се вземат под внимание следните въпроси:
1 .Какво предвиждат клаузите на Санстефанския прелиминарен мирен договор и защо той поставя начало на българската история?
2. Как реагират великите сили и какви решения вземат на Берлинския конгрес?
3. Как се оформя българската национална програма и кои са първите опити за нейното осъществяване?
4. Защо избухва Кресненско-Разложкото въстание и какви са последиците от него?
5. Защо решаването на националния въпрос се превръща в основна задача на първите български правителства и какво предприемат те за осъществяване на българската национална програма?

П.С Това ми е първия път в който ще помоля някой за помощ, относно домашно.. По принцип си пиша всичко сам, но уви, когато госпожата е казвала и е работила с класа по това "как се прави отговор на исторически въпрос", аз лежах 1 месец в болница, и съм пропуснал доста.. И сега и идея си нямам от къде да почна, как да почна, пък камо ли да го завърша.. ;( Ще съм много благодарен, ако някой ми помогне.. Трябва ми до 17 март :(.. Много съм се отчаял..

ActreSS
03-10-2011, 21:35
Емм..щом е до 17 март,ще се опитам да го направя за развлечение :-D ,но те предупреждавам,че съм завършила миналата година,така че ,ако ти се стори недостатъчно добро,по-добре да не го предаваш на госпожата :(

Btw:На кое издателство ти е учебникът?

vselenskia
03-20-2011, 19:04
Нека темата се изтрие.. Вече си свърших работата :)