PDA

View Full Version : Кондиломи/ HPV (вид венерическа болест)



siempre
03-11-2011, 07:51
Здравейте.
Не съм от хората, които търсят диагноза във форумите. Искам мнение за лечението, ако някой е бил или в момента се намира в моето положение.
Бях скоро на лекар и ми откриха остри кондиломи + HPV.
HPV е човешкият папилома вирус, който се води венерическа болест. Странното е, че принципно се разпространява при хора с повече сексуални партньори, а аз имам само един. Водещ в случая е проблемът ми със слаба имунна система.
Отидох на лекар (гинеколог) със странни болки, кръвотечения и разни видове други течения. Лекарката за 3-4 минути ми определи диагноза, предписа ми MIRAMAX и ALDARA. Алдарата а крем, който струва 140лв. за половината част от лечението ми. (То ще бъде 3 месеца.)
Притеснението ми е, че откакто започнах манипулациите с крема, не мога да спя от болки в гениталите. Лекарката ми каза, че сърбежите са нормални, но БОЛКАТА при уриниране, седене, спане, дори ходене...са нетърпими.
Принципно държа на болка, трудно се оплаквам, но в случая доскомфорта е придружен с уникални спазми и натиск в областта на гениталите и корема.
Днес съм на консултация по спешност, защото ми излизат и обриви по ръцете, нямам идея дали не е алергична реакция.
Ако някой е имал този вирус и кондиломи, моля да сподели за лечението си. Специално ALDARA ме интересува.
Благодаря!
П.С Извинявам се, ако темата не е за тук.

kremen4eto
03-11-2011, 09:07
Излекувах кондиломи преди почти година. Също нямам много партньори. Гинекологът ми каза, че най-вероятно е от необезопасен анален, т.е. HPV се причинява от бактерии. Възможно е да си правил секс на мръсно място и една бактерийка е достатъчна.

Предписа ми лекарство, но ме предупреди, че най-вероятно няма да подейства и ще трябва да ме обгорят, за да ми ги махнат. Аз настоях да пробваме първо с лекарството. Не помня какво беше, но беше доста по евтино - около 20 лв.

Започнах мазане веднъж дневно - действаше мноооого бавно и ми се стори, че в един момент спря дори да действа. Бях много уплашена от идеята да ме обгарят, затова потърсих в интернет други начини на лечение. Лекарства много - при едни са помогнали, при други не, при трети въобще, но имаше положителни отзиви само за едно лечение - ябълков оцет.

Напоих един голям памучен тампон с ябълков оцет и стоях около 40 минути с него - доста щипеше и болеше, но за час кондиломите видимо се махаха. После процедирахме с приятеля ми с напояване на клечки за уши, за да не нараняваме всичко, а само кондиломите. За малко повече от седмица всичко се махна. После обаче имаше рани, които малко трудно заздравяха, но поне махнах тази гадост.

Доколкото знам, кондиломи могат да се появят по всички части от тялото.

Надявам се да съм помогнала.

Kokoskata
03-11-2011, 09:25
Аз много си патих и ще ви кажа - не се доверявайте на един лекар. На мен ми откриха също HPV, направих си много изследвания, поръчвах си някакви ваксини, мазаха ме с какви ли не гадости и винаги имаше нещо, което не ми е наред. Доктора толкова ламтеше за пари, че ме караше да ходя да ме маже по 3 пъти в седмицата и за всяка манипулация ми взимаше по 50 лева. Реших да отида при други лекари, при които отивах с направления, а не като частен клиент. Познайте какви ми бяха реакциите, след като 4 от 4 ми казаха че ми няма абсолютно нищо. Отидох и при една специалистка, която ни препоръчаха. Тя е един от малкото гинеколози, които предпочитат да си гледат всичко под микроскоп. Тя също беше категорична че нямам нито рани, нито нищо. Когато отидох пак при първия гинеколог, който ме "лекува", той продължи да ми разправя какви ли не глупости. Поинтересувах се и се запознах с 8 от пациентките му. На всички ни беше казвал едно и също и ни беше лекувал по един и същ начин. Единственото за което най-много ме е яд е това, че толкова време се трових с какви ли не лекарства.
За това - каквото и да ти кажат, отивай и на друго място. Никога не знаеш човек колко може да ти навреди. Да не говорим за лекарите, които вадят матки, без да има нужда
Внимавайте и успех!

kremen4eto
03-11-2011, 09:29
^ Точно така. Мен щеше да ме накара да дам 200 лева да ме изгорят отдолу, при положение, че ефектът беше същия и за 70 стотинки с оцет. Интересувай се преди да предприемеш нещо.

Ronnan
03-11-2011, 12:11
HPV=Human papillomavirus

Или казано на български "Човешки Папиломен Вирус". Не е бактерия а вирус. С мазилата не лекувате вируса, а само симптомите които пречинява. Не трябва да се подценява опастността. Въпреки, че повечето типове HPV са сравнително безопасни (водят до появата на кондолими и попиломи по кожата), някои от типовете могат да причинят рак на маточната шийка. ЗА ТОВА НИКАКВО САМОЛЕЧЕНИЕ. Най добре, за да ви е мирна главата, си направите тест за типа HPV и редовни геникологични прегледи, което включва и задължително цитонамазка (PAP тест)

Тук може да намерито повече информация:
http://www.hpv-bg.com/prichinqva.htm

bebchoOoOoOo
03-11-2011, 12:33
Аз дълго се борих с тях, първо беше Кондилин, после Алдара, пробвала съм и с оцет, но освен, че ми изгори кожата, никакъв друг ефект нямаше при мен. Накрая ми ги обгориха с лазер и оттогава не съм имала проблеми, много съм доволна.

siempre
03-11-2011, 13:13
Благодаря на всички, които коментираха!:)
Много изчерпателно обяснихте.
bebchoOoOoOo , май само ти си използвала Алдара. Ако имаш време, би ли ми обяснила как се чувстваше първите дни? Имаше ли сърбежи, болки, парене при уриниране? Аз от три дни не съм спала от болки, постоянно ме сърби и пари, направо не издържам. Гинеколожката ми я няма в София и умирам от притеснение. Имам и обриви по ръката, но друга лекарка ми каза, че може да е реакция от силните лекарства, които пиех преди седмица... (за бяло течение). Не се издържа! Притеснявам се да не е някаква алергична реакция.
Имам още един въпрос: днес ми дойде цикъла. Гинеколожката ми каза, че трябва да се мажа, дори когато съм неразположена. Въпросът е, че имам супер силен цикъл и изобщо не знам как ще запазя крема. (Мен ми казаха, че изобщо не трябва да ходя до тоалетна 9 часа след намазване...)
И на колко си години? Понеже аз съм на 17 и се чудя дали това горене с лазер е подходящо за възрастта ми...

bebchoOoOoOo
03-11-2011, 13:29
Ами аз не съм имала такива странични ефекти от Алдара, нищо не усещах след като се намажа. А това за тоалетната :shock: на мен не са ми казвали такова нещо, само трябва като се изпишкаш с тоалетната хартия само да попиваш, а не да търкаш. На 19 години съм, тогава бях на 18, възрастта според мен няма значение за обгарянето.

siempre
03-11-2011, 14:44
Благодаря много!
bebchoOoOoOo, значи по съвсем различен начин протича моето лечение. Затова се притеснявам. Ще изчакам до понеделник и ще отида на консултация. Благодаря ти за мнението!
Ако някой друг се е лекувал с АЛДАРА, моля нека сподели опита си. :)

PBS
03-12-2011, 07:52
Момичета, HPV е много сериозен вирус. Той предизвиква рак на шийката на матката, но не веднага, а след време - т.е. като минете 30. Чувал съм, че се предава само по полов път. Момчетата, които са ви го предали на вас, ще го предадат и на други момичета.

В Канада и Америка преди две години имаше хиляди реклами по телевизията за HPV, в които съобщението общо взето беше от вида на "ако искате да спасите момиченцата си от сигурна смърт, ваксинирайте ги против HPV". И в двете страни сега е задължително всички момичета на 10 години да бъдат ваксинирани против HPV. Целта е да бъдат ваксинирани преди да са имали полов контакт и да го хванат тоя вирус, щото веднъж хванат ли HPV, лечението е неефективно.

Не искам да ви плаша, но ако информацията е вярна, "приятелят" ви, който ви е предал HPV може да се окаже един ден, че е и вашият убиец.

kalpazanka
03-12-2011, 10:42
Достатъчен ви е един партньор, който да носи тая гад, за да цъфнете и вържете и вие. Лошото е, че РМШ се причинява от много типове вируси и само ваксина не е достатъчна за предпазване.

Местя темата в правилния раздел.

siempre
03-12-2011, 10:46
Ами уж има лечение. Не знам дали ще бъде ефективно, даже вчера разглеждах варианти за горене с някакъв лазер. Всичко ставало с упойка.

kalpazanka
03-12-2011, 13:38
Ами уж има лечение. Не знам дали ще бъде ефективно, даже вчера разглеждах варианти за горене с някакъв лазер. Всичко ставало с упойка.
Не си разбрала правилно. Имунната система е тази, от която зависи дали ти ще се сбогуваш с вирусите. Горенето и мазанията с какво ли не отстраняват последиците, т. е. кондиломите.

bebchoOoOoOo
03-12-2011, 13:44
Не си разбрала правилно. Имунната система е тази, от която зависи дали ти ще се сбогуваш с вирусите. Горенето и мазанията с какво ли не отстраняват последиците, т. е. кондиломите.

Точно така! На мен ми ги изгориха с лазер под пълна упойка, но точно чрез имунната система можеш да се отървеш от вируса, който причинява кондиломите. Аз се тъпках доста време с "Изопринозин" и отделно гледах да ям по-здравословна храна и т.н.

Red_Hair
03-12-2011, 15:02
днес бях с едни колеги на кафе и точно за това говорихме HPV и мутацията му,приспособяването и изменчивостта на всичките над 100 различни групи HPV,а лечението е сложно скъпо и дълготрайно като оставя и много други рискове,пазете се подбирайте си партньорите излсдвайте им телесни течности,слюнка,ликвор ако трябва,но се пазете защото в клениката има много случай на HPV и те скочиха с над 100% за последнините 1-2 години

vippotrebitel
03-22-2011, 08:25
Същия проблем и аз го имам и искам да разкажа моята случка. В началото като го забелязах това чудо - кондиломите, мислех си, че е нещо безобидно...Първо искам да кажа, че ги имам на задните си части и даже вътре в мен това чудо вирееше. И така, отидох в клиника, която е за лечение на хемороиди. Лекаря каза, че е "нещо подобно на брадавици" и да се обърна към кожен лекар. Отидох на кожен, каза ми - "Оооо, това нещо го имат доста хора, не се притеснявай. 10 дена пиеш Изопринозин и се машеш с Кондилин и спираш!" Докторът беше толкова убедителен и ми придаде адското спокойствие. Мазах се, външно се махаха гадните същества, вътрешно нищо не мога да направя. Той ми каза даже, че Изопринозина е за вътрешно лечение... Но не не и не... не се получаваше. Вече ми писна с това и отидох при най-добрия кожен лекар във Варна - това е д-р Георги Томов. Той ме направи на идиот и ми каза, че може това да го имам с години и че е много неприятно нещо. В крайна сметка ми изписа Алким Форт ( трябва да се изпият 3-4 опаковки, а програмата е следната: 20 дена се пият, 10 почиваш и в рамките на тези 3-4 месеца трябва да се прави това ). Хапчетата са 60 бр. но не се намират във всяка аптека. Аз ги намерих по случайност и струват между 59 лв и 67 лв. Тука в България са много скъпи и ще ги поръчвам от Франция - там струват между 11 и 16 Евро. И така... лекаря ми каза, че за вътрешно лечение е необходимо хирург. Подложих се и на операция. Сега ме боли задника и идея си нямате как... Операцията мина успешно, но ужасът, че отново може да се появят направо ме убива. Сега 10 дена не ги пия, но реших да си взема от Лечител чай Ройбос. Тези 10 дена пия чай вечерно време. Той е за прочистване на кръвта и за подсилване на имунната система и също така има и много други полезни функции. Надявам се да съм помогнал на някой с мойто мнение. Боря се с това от ноември месец и мисля че досега успявам да го преборя. Накрая, когато имам 6 месеца чист период (без наличие на кондиломи) трябва да направя ДНК тест. В София има много клиники, които го правят това, но знам, че струва 98 лв. Това нещо не се поема от здравна каса! Като заключение искам да добавя да не се лъжете с този Изопринозин !!! Той не помага... Алким Форт е имунностимулатора, който помага за успешно лечение на тези гадории. Повече не знам какво да допълня. Много форуми изчетох и малко бяха тези, които пишат за успешно лечение. Надявам се да съм помогнал на някой

siempre
03-27-2011, 18:02
Така... от 1 март се лекувам с Алдара.
Болките, за които бях писала...отшумяха. Измъчих се, но нямах избор. Сега се мажа понеделник, сряда и петък, но срамните ми устни се зачервяват. Утре съм на лекар и ще попитам, но ме интересува вашето мнение.
И друго - имали ли сте кръвотечения по време на лечението? След като уринирам от влагалището ми тече бледорозова, почти червена кръв. Нещо като бялото течение + кръв. И е ужасно...

vippotrebitel
03-27-2011, 20:38
По време на лечението имах гадно кръвотечение, но то беше след операцията. Когато се изхождах, много ме болеше и всяка сутрин се събуждах с кървави боксерки. Но това отмина. Иначе знам, че при дразнене на кондиломите и ако се разкървавят, то те ще разрастнат, ще се размножат моментално. Алдара е много силно лекарство. Аз лично съм ползвал кондилин. Програмата е следната: 3 дена се маже - сутрин и вечер, 4 дена почивка и това в продалжение на 3 седмици. По време на мазане, всеки ден трябва да се сменя бельото и да се изпира добре. Не съм лекар, но последно време доста се позаинтересувах за тези кондиломи. Даже реших да се регистрирам в hospital.bg. Там си пиша с дерматолог - венеролог и като цяло ми дава добри съвети. Знам, че организма се преборва с HPV вируса. За това е необходимо силен имунитет, по-малко стрес и правилно хранене - поемане на повече зеленчуци, плодове и също така трябва да се ограничат тютюнопушенето, алкохола и кафето. Има много разновидности на hpv вируса - високорискови и нискорискови. Нискорисковите са гр. 6 и 11 - често се придобиват при полов акт. Останалите - 16, 18 ... и още мн други са високорисковите. За да се определи това, трябва да се направи ДНК тест. Адреса е - гр. София, Бул. Столетов 44, Молекулярна диагностика - проф. Златко Кълвачев, тел. 02 931 07 13. Звъннете на телефона и там ще разберете повече подробности. Телефонът ми го даде жената, която ме изследва за ХИВ и Сифилис, но за адреса не съм сигурен. Даже човек да се подложи на операция, то това ще бъде една козметична процедура и вирусът ще присъства. Лекарката не ми даде гаранция, че повече няма да се появи това. При жените е по-опасно, защото може да доведе до рак на маточната шийка и трябва да се вземат моментални мерки. Ако сте от София, направо звъннете на този номер и отидете там. Със сигурност ще Ви помогнат много повече. Желая Ви успех !!!

dadi1985
04-19-2011, 08:14
Виждам, че и други имат моя проблем. Има ли някой, който се е излекувал с Кондилин и имуностимулатор? По-добре ли е да отида направо на горене с ток или с лазер? Чувствам се ужасно :cry: Нямам желание за нищо! Съгласна съм да се подложа на каквото и да било лечение, стига да знам, че тези гадости ще се махнат и никога повече няма да се върнат.

kalpazanka
04-19-2011, 08:31
Ще те отчая, но с ток и лазер ще се махнат външните прояви. Вирусът си остава в теб и могат да се очакват рецидиви, ако имунната система не успее да се справи с него.

dadi1985
04-19-2011, 08:33
Да, знам, че вируса остава в мен и само имунитета може да го подтиска, за да не се проявява външно. Просто искам максимално бързо и сигурно да премахна кондиломите.

vippotrebitel
04-19-2011, 10:02
Преди няколко дни се консултирах с един хомеопат. Може вече някои хора да ме помислят за вманиячен, но честно казано не ми пука. Нямам намерение цял живот да си ходя с кондиломите в задника...и така...Ще постна коментара му:
-----------------------------------------
Здравейте! Причината за всички болести, включитлно и кондиломите, винаги е вътрешна за тялото! Да, това е така! Вирусът не е причината - той е следствието! Причината е нещо, което е подтиснало имунната система и тя е позволила на вирусът да се размножи да направи пораженията на кожата. Колкото и да се действа на крайния резултат (кондиломите!) те ще продължат да излизат, защото те не са причината за болестта а крайния резултат! Трябва да се открие причината! Да, тя е в имунната система, НО ... Имунната система на всеки един човек е строго индивидуална и си има свои нужди, които са СПЕЦИФИЧНИ! Не може с едно вещество, например Имунобор, Изопринозин, Алким Форт, Цитросепт или каквото и да било, да се стимулират имунитетите на всеки един човек! Ето защо ще останете разочарован след като довършите този "имуностимулант" - той има само търговски ефект, но не и оздравителен. Така стоят нещата! Кондиломите по кожата означават, че имунната система е събрала силите си и е изтласкала патологията на най-крайния орган (кожата) и запазила вътрешните органи от проява на болестта! НО, ако продължите да ги подтискате, режете, горите, мажете и прочее, имунната система ще им позволи да се разпространят и във вътрешността на тялото. А там може и да няма възможност да се оперира или лекува! Съветът ми е да започнете лечение, което е насочено към стимулиране на имунитета Ви и да е на ивдивидуален принцип! Тези методи не са много и (според мен, разбира се) хомеопатията е най-успешния между тях. Конвенционалната медицина е изключително опасна да се прилага при тези заболявания, тъй като подтиска проявата на болестта и води до задълбочаване на имунната слабост! Консултирайте се с хомеопат, който е специалист (а не изкарал просто няколко курса). Той ще Ви помогне!

Успех! д-р Хаджиев
--------------------------------
Мисля, че е прав. Днеска ще отида при един, който е доказан.

kremen4eto
04-19-2011, 13:26
Ще те отчая, но с ток и лазер ще се махнат външните прояви. Вирусът си остава в теб и могат да се очакват рецидиви, ако имунната система не успее да се справи с него.


А ако имунната система се подсили достатъчно, лекува ли го или просто потиска външната му проява?

dadi1985
04-19-2011, 13:35
kremen4e , четох, че ти си махнала твоите кондиломи с компреси с ябълков оцет. Може и това да пробвам, но аз имам вътрешни. Тях вече лекарката трябва да ми ги обработи. Ти само външни ли имаше? Колко време мина откакто си чиста?

kalpazanka
04-19-2011, 13:39
Ще те отчая, но с ток и лазер ще се махнат външните прояви. Вирусът си остава в теб и могат да се очакват рецидиви, ако имунната система не успее да се справи с него.


А ако имунната система се подсили достатъчно, лекува ли го или просто потиска външната му проява?
Може да унищожи вируса.
Но пък има риск да се отключи автоимунно заболяване.

kremen4eto
04-19-2011, 14:41
kremen4e , четох, че ти си махнала твоите кондиломи с компреси с ябълков оцет. Може и това да пробвам, но аз имам вътрешни. Тях вече лекарката трябва да ми ги обработи. Ти само външни ли имаше? Колко време мина откакто си чиста?

Вътрешни нямах. Минаха около 10 месеца откакто се появиха за първи път и около 8 откакто ги махнах. Но внимавай с оцета, че много гори. Някои хора не могат да търпят на болка като мен :-D

dadi1985
04-19-2011, 14:45
Съгласна съм да изтърпя болката, но все пак ще трябва да ходя да ми махат вътрешните :( Все пак варианта за оцет ми остава резервен засега. В момента нищо не мога да правя, защото съм в цикъл. Притеснявам се сега да не станат повече. При теб как беше докато беше в цикъл?

kremen4eto
04-19-2011, 16:38
Съгласна съм да изтърпя болката, но все пак ще трябва да ходя да ми махат вътрешните :( Все пак варианта за оцет ми остава резервен засега. В момента нищо не мога да правя, защото съм в цикъл. Притеснявам се сега да не станат повече. При теб как беше докато беше в цикъл?

Ами веднага след баня слагах оцет. Така че да съм измила кръвта от външните си интимни части. Не исках да пропускам ден, защото бързо се множат.

dirdir
07-08-2011, 14:58
Същия проблем и аз го имам и искам да разкажа моята случка. В началото като го забелязах това чудо - кондиломите, мислех си, че е нещо безобидно...Първо искам да кажа, че ги имам на задните си части и даже вътре в мен това чудо вирееше. И така, отидох в клиника, която е за лечение на хемороиди. Лекаря каза, че е "нещо подобно на брадавици" и да се обърна към кожен лекар. Отидох на кожен, каза ми - "Оооо, това нещо го имат доста хора, не се притеснявай. 10 дена пиеш Изопринозин и се машеш с Кондилин и спираш!" Докторът беше толкова убедителен и ми придаде адското спокойствие. Мазах се, външно се махаха гадните същества, вътрешно нищо не мога да направя. Той ми каза даже, че Изопринозина е за вътрешно лечение... Но не не и не... не се получаваше. Вече ми писна с това и отидох при най-добрия кожен лекар във Варна - това е д-р Георги Томов. Той ме направи на идиот и ми каза, че може това да го имам с години и че е много неприятно нещо. В крайна сметка ми изписа Алким Форт ( трябва да се изпият 3-4 опаковки, а програмата е следната: 20 дена се пият, 10 почиваш и в рамките на тези 3-4 месеца трябва да се прави това ). Хапчетата са 60 бр. но не се намират във всяка аптека. Аз ги намерих по случайност и струват между 59 лв и 67 лв. Тука в България са много скъпи и ще ги поръчвам от Франция - там струват между 11 и 16 Евро. И така... лекаря ми каза, че за вътрешно лечение е необходимо хирург. Подложих се и на операция. Сега ме боли задника и идея си нямате как... Операцията мина успешно, но ужасът, че отново може да се появят направо ме убива. Сега 10 дена не ги пия, но реших да си взема от Лечител чай Ройбос. Тези 10 дена пия чай вечерно време. Той е за прочистване на кръвта и за подсилване на имунната система и също така има и много други полезни функции. Надявам се да съм помогнал на някой с мойто мнение. Боря се с това от ноември месец и мисля че досега успявам да го преборя. Накрая, когато имам 6 месеца чист период (без наличие на кондиломи) трябва да направя ДНК тест. В София има много клиники, които го правят това, но знам, че струва 98 лв. Това нещо не се поема от здравна каса! Като заключение искам да добавя да не се лъжете с този Изопринозин !!! Той не помага... Алким Форт е имунностимулатора, който помага за успешно лечение на тези гадории. Повече не знам какво да допълня. Много форуми изчетох и малко бяха тези, които пишат за успешно лечение. Надявам се да съм помогнал на някой

Здрасти, имам същия проблем. Може ли твой skype да лафим там ?

Pebalsss
06-08-2012, 12:16
Излекувах кондиломи преди почти година. Също нямам много партньори. Гинекологът ми каза, че най-вероятно е от необезопасен анален, т.е. HPV се причинява от бактерии. Възможно е да си правил секс на мръсно място и една бактерийка е достатъчна.

Предписа ми лекарство, но ме предупреди, че най-вероятно няма да подейства и ще трябва да ме обгорят, за да ми ги махнат. Аз настоях да пробваме първо с лекарството. Не помня какво беше, но беше доста по евтино - около 20 лв.

Започнах мазане веднъж дневно - действаше мноооого бавно и ми се стори, че в един момент спря дори да действа. Бях много уплашена от идеята да ме обгарят, затова потърсих в интернет други начини на лечение. Лекарства много - при едни са помогнали, при други не, при трети въобще, но имаше положителни отзиви само за едно лечение - ябълков оцет.

Напоих един голям памучен тампон с ябълков оцет и стоях около 40 минути с него - доста щипеше и болеше, но за час кондиломите видимо се махаха. После процедирахме с приятеля ми с напояване на клечки за уши, за да не нараняваме всичко, а само кондиломите. За малко повече от седмица всичко се махна. После обаче имаше рани, които малко трудно заздравяха, но поне махнах тази гадост.

Доколкото знам, кондиломи могат да се появят по всички части от тялото.

Надявам се да съм помогнала.





Извинявай, но какво имаш в предвид с това, че HPV(човешки папилома вирус ) се причинява от бактерии? Вируса си е вирус, а бактерията си е бактерия, и не - кондиломи не се причиняват от бактерии, а от HPV 6 и 11 тип.

Pebalsss
06-08-2012, 12:26
Същия проблем и аз го имам и искам да разкажа моята случка. В началото като го забелязах това чудо - кондиломите, мислех си, че е нещо безобидно...Първо искам да кажа, че ги имам на задните си части и даже вътре в мен това чудо вирееше. И така, отидох в клиника, която е за лечение на хемороиди. Лекаря каза, че е "нещо подобно на брадавици" и да се обърна към кожен лекар. Отидох на кожен, каза ми - "Оооо, това нещо го имат доста хора, не се притеснявай. 10 дена пиеш Изопринозин и се машеш с Кондилин и спираш!" Докторът беше толкова убедителен и ми придаде адското спокойствие. Мазах се, външно се махаха гадните същества, вътрешно нищо не мога да направя. Той ми каза даже, че Изопринозина е за вътрешно лечение... Но не не и не... не се получаваше. Вече ми писна с това и отидох при най-добрия кожен лекар във Варна - това е д-р Георги Томов. Той ме направи на идиот и ми каза, че може това да го имам с години и че е много неприятно нещо. В крайна сметка ми изписа Алким Форт ( трябва да се изпият 3-4 опаковки, а програмата е следната: 20 дена се пият, 10 почиваш и в рамките на тези 3-4 месеца трябва да се прави това ). Хапчетата са 60 бр. но не се намират във всяка аптека. Аз ги намерих по случайност и струват между 59 лв и 67 лв. Тука в България са много скъпи и ще ги поръчвам от Франция - там струват между 11 и 16 Евро. И така... лекаря ми каза, че за вътрешно лечение е необходимо хирург. Подложих се и на операция. Сега ме боли задника и идея си нямате как... Операцията мина успешно, но ужасът, че отново може да се появят направо ме убива. Сега 10 дена не ги пия, но реших да си взема от Лечител чай Ройбос. Тези 10 дена пия чай вечерно време. Той е за прочистване на кръвта и за подсилване на имунната система и също така има и много други полезни функции. Надявам се да съм помогнал на някой с мойто мнение. Боря се с това от ноември месец и мисля че досега успявам да го преборя. Накрая, когато имам 6 месеца чист период (без наличие на кондиломи) трябва да направя ДНК тест. В София има много клиники, които го правят това, но знам, че струва 98 лв. Това нещо не се поема от здравна каса! Като заключение искам да добавя да не се лъжете с този Изопринозин !!! Той не помага... Алким Форт е имунностимулатора, който помага за успешно лечение на тези гадории. Повече не знам какво да допълня. Много форуми изчетох и малко бяха тези, които пишат за успешно лечение. Надявам се да съм помогнал на някой
До колкото знам и изопринозина трябва да се пие по същата схема за да има ефект, следователно причина за неуспешното лечение най-вероятно не е самия препарат, а времето на лечение с него.

ofbatence
07-16-2012, 19:44
здравейте. момче съм и имам следния въпрос: преди да бях правил сех с когото и да било забелязах около яката на главичката си подобни игленичени образувания с бели връхчета, но тк още незнаех какво става с мен реших че е нормално защото нямаше зачервявания, инфекции, сърбежи, миризми и всички тези сигнализации за нещо нередно. МИна известно време и те изчезнаха почети.Докато наскоро един от партниорите ми не се оплака от "кондиломи". Разгледах из нете и бях потресен. Сега имам още от тях но са почети незабележими, но със същата форма и място. Интересува ме кондиломи ли са. Тк ходя наработа непрекъснато нямам време да отида на уролог и си купих 'кондилин" мажа ги 4 пъти вече, усещам паренето и чувството се1 съм се протрил , но гадовете не се махат.Искам да знам правилно ли посъпвам.

draid
07-16-2012, 21:23
Ако е по ръба на главичката точно, то може да не се касае за кандиломи, а за нормални образувания.

ofbatence
07-17-2012, 08:20
то и аз си мислех през цялото време че са нормални образъвания, но тя като се оплака и като видях една снимка в нета почети същата ми стана лошо ( http://www.google.bg/imgres?start=257&um=1&hl=bg&sa=N&biw=819&bih=541&addh=36&tbm=isch&tbnid=VWHkVb1q8xH-TM:&imgrefurl=http://veneratest.com/kondilomy/&docid=B9NVFCPTB2N3dM&imgurl=http://veneratest.com/wp-content/uploads/2011/04/%2525D0%2525BA%2525D0%2525BE%2525D0%2525BD%2525D0% 2525B4%2525D0%2525B8%2525D0%2525BB%2525D0%2525BE%2 525D0%2525BC%2525D0%2525B0-%2525D1%252587%2525D0%2525BB%2525D0%2525B5%2525D0% 2525BD%2525D0%2525B0.jpg&w=640&h=480&ei=KiAFUMz1FoT3sgaUv9ngBg&zoom=1&iact=rc&dur=381&sig=117770386346414885413&page=28&tbnh=143&tbnw=220&ndsp=11&ved=1t:429,r:9,s:257,i:236&tx=184&ty=84 )

draid
07-17-2012, 09:29
Горната снимка са си кандиломи, но долната за която ти питаш, много прилича на т.н. PPP които са нормални образувания.
Ето една тема в която е дискутиран въпроса : http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/525025-%D0%9C%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B8-%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%81%D0%B0

Разбира се, ти пак може да имаш HPV, но мисля че си трябва лекар за да се установи това със сигурност.

batkodoki
07-17-2012, 17:48
Ще те отчая, но с ток и лазер ще се махнат външните прояви. Вирусът си остава в теб и могат да се очакват рецидиви, ако имунната система не успее да се справи с него.

SIC!

Това е истината и към момента НЯМА начин твърдението да бъде научно оборено.

Всичко се свежда до палиативи! Истинската ерадикация при женскополови индивиди е проблематична.

Maria676
03-02-2013, 21:53
Здравейте! Наскоро ми откриха ЧПВ, изписаха ми Алдара и от няколко дни се мажа с него, но където и да чета за това лекарство пише, че трябва да се мажа 3 дни в седмицата, примерно понеделник сряда и петък, а гинеколожката каза 3 мажеш, 2 почиваш, и пак наново.. А Алдара смея да кажа, че не е евтино лекарство. Въпросът ми е: Какви други медикаменти бих могла да използвам и някой, който е ползвал Алдара би ли могъл да опише периодът на лечение (времетраене, странични ефекти, резултати)? Мерси предварително!

draid
03-03-2013, 14:45
HPV не може да го излекуваш, кво остава с мазила. Лекуваш в момента външните прояви.

Maria676
03-03-2013, 16:21
Въпросът ми не е как да излекувам самият вирус, това вече прочетох, че си оставав мен. Въпросът ми е за лечението на брадавиците. :)

draid
03-03-2013, 20:10
Ами спазваш това което ти е предписал лекаря. Той най-добре е преценил какво лечение да предпише, ако не помогне вероятно ще го смени.

Maria676
03-03-2013, 20:29
Благодаря за отговора.

Десислава
03-17-2013, 18:44
Здравейте! Искам и аз да споделя с вас моята история.Всичко започна миналата година септември месец.Моят приятел видя странни ''пъпки'' ги наричаше по себе си а след това и по мен усъмни се да не би да сме се разболели от нещо поинтересува се и разбра че това са така наречените полови брадавици.Аз изпаднах в паника беше ме много страх мислех че няма да се излекуваме, то той ме успокои.Каза,че ще отидем на лекар ще ни прегледа ще ни изпише някое лекарство и ще се оправим.Аз се успокоих.След няколко дни отидохме на кожен лекар той ни прегледа и каза,че са кондиломи. Каза,че много хора ги имат и няма проблем всичко ще е наред.Изписа ни КОНДИЛИН-той е около 15 лева.Започнахме да се мажем и така до днес.Доктора не ни посъветва нищо друго вече се притеснявам той каза че за няколко седмици ще изчезнат а и до днес ги има.Много съм притеснена не знам как да се справя и какво да правя.Моля да ме посъветвате за някое лекарство или за друг вид помощно средство,знам че тези кондиломи водят до рак и наистина съм много изплашена.МОЛЯ ПОМОГНЕМЕ МИ!!!БЛАГОДАРЯ!