PDA

View Full Version : ...БУМ !



hrisikelly
03-11-2011, 09:06
Първо - Извинете, ако темата се повтаря..
Да започна с това, че първите пъпки на лицето ми се появиха на 10-11 години, а на 10,11 и 12 година си бяха ужасно много.. След това започнаха да намаляват и сега, вече съм на 13 и лицето ми се изчисти почти изцяло. Но от два дена насам излизат по единично мн пъпки и днес като се събудих си бяха доста..Някои по-дребни други по едри и зачервени.. Преди около месец ползвах Акне Аут лосион и крем, но свършиха и от няколко седмици започнах всяка вечер да почиствам лицето си с Nivea Young - лосион (синичък). Не знам дали се дължи на лосиона или на това, че преди няколко дена сутринта си измих лицето със сапун (видях този съвет в едно списание), но от месеци не са се натрупвали толкова пъпчици.. Помогнете ! :?

darrie
03-11-2011, 09:12
Не разбирам много, но измиването със сапун е катастрофа за кожата на лицето. Казвал ми го е дерматолог. По-вероятно е да е от него. :?
Все пак ако миенето със сапун беше полезно, нямаше да има толкова много почистващи гелове за лице..

Greshka
03-11-2011, 11:49
Като цяло продуктите на Нивеа са хубави и не вярвам да ти излязат пъпчици от лосиона, освен ако не е някаква алергична реакция.Може би е от сапуна, защото сапуните не са особено полезни за кожата на лицето. :)

Rebirthing
03-11-2011, 13:06
Сапуните са доста агресивни ! Не ги използвай освен ако не е обозначено, че са подходящи за лице. Също така в комерсиалните измиващи лосиони, гелове и средства против акне има доста химия.