PDA

View Full Version : как да свикна да нося висок ток



teodora87
03-11-2011, 10:19
Обувките на висок ток не са ми от най-удобните,затова ги избягвам.Последно имах едни зелени с ток и бяха много готини.Сложих ги няколко пъти и много ме убиха,краката ми се клатиха :lol: и беше много кофти.Но сега зимата нося ботуши с дебел ток и май свикнах,но понякога пак си ме болят кратака от токчетата.Мога ли да свикна да нося високи токчета,като ги сложа 3-4 пъти токчето ми се деформира и просто трябва да ходя на обущар,за да ми сложи ново.Зависи ли от това колко килограма съм и може ли да нося високи токчета ако не съм много слабичка :?

MegiBoOm
03-11-2011, 10:55
С "тренировки" във вас!

SexyBitch
03-11-2011, 11:03
Аз използвам моя малък трик : ако ще се разхождам продължително на мн висок ток си обувам термо чорапи- онея дебелите. Така по-малко бори. А иначе как да свикнеш...с времето 8-) :P

GrippingBosh
03-11-2011, 11:35
Започни от нисък ток,защо да се хвърляш на нещо високо ,като не можеш да вървиш и ше изглежда смешно отстрани.Ходи във вас често и си купи по-висок ,когато свикнеш чак.

ScarletBite
03-11-2011, 12:22
"Дай на една жена удобни обувки и тя ще покори света!"
- Мерилин Монро

Следващия път си вземи по-скъпи обувки, тоест такива от хубави, мекички материали и по възможност естествена кожа. В магазина се разходи хубаво. Ако ти убива дори малко, не ги купувай - няма смисъл да се измъчваш с неудобна обувка, колкото и красива да е. :)
Оправи си и походката. Ако изкривяваш стъпалото си встрани или забиваш пръстите\петите си, е нормално обувката да се деформира и да ти стават ранички и мазоли.

Paramour
03-11-2011, 12:43
като си купуваш обувки с токчета гледай да са ти удобни и кракът ти да ляга изцяло на подметката.. иначе ти се натоварват много повече петите и пръстите и ти се появяват пришки.
НЕ е нужно обувките да са много скъпи, важното е да са ти удобни.
А как да се научиш..
излизаш с някоя приятелка и отивате в някой празен двор или някаква по-пуста уличка и почваш да ходиш, а тя те наблюдава: дали си сгъваш коленете като ходиш, дали се клатиш.. и т.н.
ако правиш 'тренировките' вкъщи като излезеш навън пак ще ти е трудно, защото вкъщи нямаш дупки и асфалт, нито плочки, стоящи на една страна..
за височината на токовете- ако ходиш на 5 сантиметров, а след това на 7см- няма толкова голяма разлика.. но ако от 5 се качиш на 10 ходенето е малко поразлично. :)
успех (:

3oPuTy
03-11-2011, 12:48
Започни от малко по-нисък и дебел ток.Следващите ти обувки нека да са с малко по-висок и по-тънък ток и така.По принцип на по-дебел ток краката не се изморяват толкова много (лично мнение).Също така ако си пълна е съвсем нормално да те заболяват краката от високите обувки с тънък ток,защото тежеста пада само на предната част на стъпалото,а отзад опората не е толкова голяма,както при дебелия.
...
Оффф малко объркано го написах,но предполагам,че ще ме разбереш.

Pamaa
03-11-2011, 19:23
както казаха другите - първо по малък ток и се упражняваш и така.